Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen Zetsubou/Mirai

**Danganronpa 3: The End of Kibougamine Gakuen (Zetsubou/Mirai-hen/Kibou-hen)

Mirai-hen: 2016.07.11 - 2016.09.26
Zetsubou-hen: 2016.07.14 - 2016.09.22
Kibou-hen: 2016.09.29 **

**A feliratot készítette a Miamifansub.
Fordította/Formázta: Miami
Lektorálta: Pontaz

A csapat honlapja: miamishades.ucoz.hu
Facebook oldalunk: facebook.com/miamifansub**

Mirai-hen 1. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … attalSTART

Zetsubou-hen 1. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … attalSTART

Mirai-hen 2. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Zetsubou-hen 2. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Mirai-hen 3. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Halad ez :smiley:

Zetsubou-hen 3. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Mirai-hen 4.rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Zetsubou-hen 4. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Mirai-hen 5. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Zetsubou-hen 5. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Ezek a sorozatok kronológikusan kapcsolódnak egymáshoz?
Úgy értem, hogy az egyik sorozat vége a másik sorozat eleje? Vagy független történetszálak?
Ha az előbbi az igaz, érdekes lehet párhuzamosan fordítani őket. Egy fordító csinálja egyszerre a kettőt? Ilyet még nem is láttam. Hmm.

Hát ezt kicsit bonyolult megmondani, de adok 1 rövid és 1 hosszú magyarázatot(rövid a kérdésre válaszol a hosszú pedig átfogóbban).

Röviden: a Zetsubou-szál az a Mirai-szál előtt játszódik. Alapjáraton a Zetsubou az a 77es osztályra koncentrál, de Mirai karakterek se maradnak ki belőle. Ahogyan halad a Mirai szál előre, úgy a Zetsubou múltban a Mirai karaktereket is mutatják 1-1 részben. Egyébként nyáron is így adták heti szinten h először 1 mirai és 1 zetsubou, s miután láttam úgy gondolom, hogy szerintem ezt másképp nem is lehetne nézni. Továbbá amúgy a végén egybe fut, a Hope-hen az a közös lezárás. És igen, egyedül fordítom mind2 szálat.

Hosszan: A Danganronpa univerzum egy hatalmas nagy pókháló :smiley: mindenhonnan szálak indulnak ki. Konkrétan eddig van: Danganronpa 0 Light Novel(novel az van több is, de még én se olvastam el mindet idáig), Danganronpa 1. évad(mellesleg azt is lefordítottuk), Danganronpa 2 játék, Danganronpa Another Episode játék, Danganronpa 3 Mirai/Zetsu-hen, Danganronpa Killer Killer manga, és 2017-ben lesz egy új játék, de azt hagyjuk ki, elvileg am is új szál lesz. Nehéz lenne sorba rakni őket, mert konkrétan majdnem minden épül egymásra, de nagyjából megpróbálok 1 idővonalat mondani neked:

  1. Danganronpa Kirigiri(Light Novel, na ezt még én se olvastam, várom, hogy teljesen kész legyen)
  2. Danganronpa: Naegi Makoto legrosszabb napja(Light Novel)
  3. Danganronpa Togami(Light Novel, szintén ugyanaz a helyzet, ezt a 2 novelt netről lestem, elvileg ilyen sorrendben vannak)
  4. Danganronpa Zetsubou-hen anime
  5. Danganronpa: Zero (Light Novel, egyébként a Zetsubou-hen tartalmaz belőle karaktereket, igaz csak 1-2 képkocka erejéig)
  6. Danganronpa 1. évad/THH játék (Ugye a THH a Trigger Happy Havoc amiből készült az 1. évad)
  7. Danganronpa Another Episode/Zettai Zetsubou Shoujo játék + Ultra Despair Hagakure(novel gamen belül)(Viszont! Igazából ez az 1. évad előtt és után is játszódik egyszerre)
  8. Danganronpa 2 játék
    8,5. Danganronpa 2.5 OVA (jövő évben jön új játékkal együtt 1 ova januárban, ez nem biztos, de sztem a Killer Killer előtt van ez is)
  9. Danganronpa Killer Killer manga(bár elvileg rebesgetik a Kira Kira miatt, hogy a Danganronpa 2 előtt játszódik, de ezt biztosra nem tudom még, sokat nem is jelent egyelőre)
  10. Danganronpa Mirai-hen anime(na itt minden egyben… Danganronpa Zetsu karakter felvonultatás, Danganronpa 2 konklúzió, Danganronpa Another Episode szereplők felvonultatása)

Alapjáraton azt mondanám, hogy a Zetsubou-hen a kezdetek kezdete majdnem, de sorrendben mégis fura lenne így megnézni, mivel alap nélkül, amit az 1. évad ad, anélkül el lehet tévedni. Én speciel pont ezt szeretem benne, hogy mindig később tudsz meg újdonságokat az univerzumáról, fokozatosan építkezik fel az összkép, de még utána is mindig meg tudnak lepni valami újdonsággal.

Mirai-hen 6. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Zetsubou-hen 6. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Mirai-hen 7. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Zetsubou-hen 7. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … zurazatlan

Mirai 8. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … Felirattal

Zetsubou-hen 8. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … lirattalBD

Mirai-hen 9. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … lirattalBD

Zetsubou-hen 9. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … lirattalBD

Mirai-hen 10. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … lirattalBD

Zetsubou-hen 10. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … lirattalBD

Mirai-hen 11. rész: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … lirattalBD

Zetsubou-hen 11.rész[végső]: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … u-hen_vege

Kérdéseket megelőzvén, nem, még nincs vége az animének, csakis a Zetsubou-szálnak :smiley:. A sorozatból még 2 rész van hátra + 1 ova(ovát majd külön topikba keressétek)

Mirai-hen 12[Végső]: indavideo.hu/video/MiamifansubDa … i-hen_vege

Következő részt a Super Danganronpa 2.5-t másik topikba keressétek, az utolsó Hope-hen(legvégső rész) viszont még ide fog bekerülni.

Hope-hen (Danganronpa 3 végső lezárás): indavideo.hu/video/MiamifansubDa … ejezo_resz

Köszönjük azoknak, akik velünk tartottak a sorozat során!