Fejlesztési napló

Archiváltam a régit, ideje újat kezdeni. Ebben a témában lehet majd látni az oldallal kapcsolatos fejlesztésekről írt röpke szösszeneteket. Valamint némi diszkurzust arról hogyan kell bizonyos funkciókat használni.

Hello! Rég jártam erre. Esetleg van valami új fejlemény az oldallal kapcsolatba?

1 kedvelés

Hát már a front-end -et kalapálom lassan, minden más kész. Meg azt hiszem majd open source -é teszem az egészet doksival meg mindennel együtt.

Sikerült megcsinálni:

  • Backend, adat lekérés
  • Van adat amivel dolgozhatok
  • Van automatizált MAL crawl

Ami hiányzik:

  • Frontend, cuccok megjelenítése
  • Egy áthidaló rendszer komplex folyamatokhoz (pl. fordító csapatok regisztrációja és projekt menedzsmentje, kereső index menedzsment)
  • Doksi
  • valami terraform vagy docker compose infrastructure-as-code cucc. (nem prioritásos)

Még 1 év talán és befejezem. Going strong. :smiley:

1 kedvelés

Szeretnék érdeklődni, hogy hogy áll a projekt és hogy van-e valami, amiben más fejlesztők tudnak segíteni. Személy szerint úgy gondolom, hogy mivel ez egy elég nagy projekt, ezért egy iteratívabb fejlesztési folyamat valószínűleg hasznosabb volna. Kezdetben szerintem az is elég ha eldöcög az oldal és szépen lassan fellehet okosítani.

Ha bármiben segítségedre lehetek, szólj. 5 éves szakmai tapasztalattal rendelkezem fejlesztőként, 4 éve az UraharaShop csapatot erősítem és kifejezetten támogatom, hogy legyen egy oldal, ahol kényelmesen elérhető, hogy ki mit fordít és esetlegesen archívumként is funkcionál.

1 kedvelés

Egyenlőre jegeltem a dolgot, mert a körülményeim miatt nem volt lehetőségem foglalkozni a projekttel már több mint egy éve. Ugyanaz a szitu mint amit 2020 januárjában írtam.
Van API, van alap adat, a frontend meg nem tudom hol tart.
Viszont jöttek új problémák:

  • MAL crawl az már megint out of date és nem megy
  • A központi beléptető rendszer amit a fórum is használ már out of date frissíteni kellene.
  • az API -hoz használt szoftver nem igazán kedveli azt relációs adat szerkezetet ami kellene az adatlapok megjelenítéséhez.

Már sokan ajánlottak segítséget, de mindenki ki esett, mert valami elijesztette őket. Dobj egy privátot és megbeszélhetjük. Minden github-on van.

Ma regisztráltam ide (fejlesztőként nem fordítok semmit), így még nincs jogosultságom privát üzenetet küldeni. Ha te írsz nekem, azzal valószínűleg megkerülhető a probléma.