Fordítói diplomácia

És épp ez a probléma. A több éve a piacon lévő csapatok (tébbsége) között megvan egymás iránti tisztelet. Aztán alkalmanként felbukkannak a semmiből random csapatok akik mindenféle hype címre rácuppannak (idén láthattuk és látni fogjuk tavasszal is) - így megpróbálva nézőtábort generálni maguknak. Arra cseppet sem gondoltak, amit Kuro is írt, hogy akik már X szezont végignéztek egy bizonyos csapattal (pl megszokva a feliratban tapasztalt fogalmazásfajtát), azok nagyon ritkán váltanak…

Meg ha már valaki imád egy animet, aminek jön a folytatása, akkor miért nem áll neki megcsinálni a korábbi évadokat jaa, hogy az meló és felesleges? Elvileg minden folytatást jó időben bejelentenek, lenne épp elég idejük megcsinálni a korábbi évadokat.

Az idei téli és a most friss tavaszi topicban tökéletes példákat láthatunk erre a dologra.

De ha valaki pofátlan és semmibe veszi a többieket = diplomácia teljes hiánya, az meg milyen jogon ír az oldalra (mármint ide Issho fórumra)? Vehető ez is akár költői kérdésnek…

Na, ne kezdjük a fansub-fasizmust, épp elég volt ezt megelőzően a fansub-imperializmust nyögni.

Ezzel viszont egyetértek!!!
Igazából zavar, hogy semmibe veszik a munkám és ez szerintem mindenkire igaz de ez ellen úgysem tehetünk semmit, mert most őszintén jön egy csapat, hogy na ők most pl belekezdenek a SAO2-be pl csak mert hype, mert tetszik nekik de az 1. évadot kihagyják persze, hogy mérges leszek mert én végig csináltam az 1. évadot is. De én már 9 év után megszoktam ezt a hozzáállást az újaktól IS mert nem csak ők csinálják ezt, neveket kétlem, hogy kéne mondanom a régiek közül. Szóval mivel nem gátolhatjuk meg, hogy ki mit csinálhat ezért én telibeszarom már elnézést, hogy ki mit visz. tőlem felveheti egy csapat az egész szezont. Nem az én csapatom fogják speedsubernek hívni hanem az övékét. Akit a minőség érdekel úgysem onnan fogja tölteni. Más engem meg nem érdekel!

Szóval felesleges szó cséplés igazából mert bárhogy is erőlködünk ez nem fog változni.
Hál Isten most már vannak coop produkciók a legtöbb esetben így nem 8 felirat készül egy animéhez hanem csak 4. :smiley:
Már ez is haladás.

Ezen most jót rötyögtem. :smiley:

Érdekes kérdéssel/kéréssel fordulnék hozzátok… mit szólnátok, ha lenne egy kijelölt ember a szezonos topik rendezésére? Ő nyitná a listát, majd szerkesztené azt. Másrészről ha jó ötletnek tartanátok, akkor lenne aki jelentkezne?

ÉN… biztos hogy nem vállalom.

LOL

De komolyan.

Rendben, az első
[spoiler]NEM[/spoiler]
jelentkező gyorsan megvolt,
[spoiler]esetleg aki vállalná is?[/spoiler]

Pluszban annyi még: Fansubber ne lehessen. Ez alap. Se ismerőse, szeretője, kispárnája. Éljen a pártatlanság.

Tehát ezzel a lendülettel kizárnánk az aktív látogatóink 95%-át, ha bármiféle részrehajlást látnék, akkor minden vissza az eredeti helyzetbe, ennyit tudok ehhez még hozzátenni.

Szerintem totál felesleges kizárni a fansubereket. Egy listát csak lehet már pártatlanul vezetni. :smiley:
Annyi az egész hogy minden aktuális szezonban szereplő anime bekerüljön és kész. Utána meg szépen a jelzések alapján beirkálja az illető hogy kik mit visznek. Ide inkább olyan ember kell aki tapasztalt hogy mit merre keressen elvégre a listát nem 5 perc összeállítani azért. Jó nem is kell hozzá diploma de értitek. Na meg ugye ha kinevezünk egy embert erre akkor ne nyissa meg más majd előtte a topic-ot mert AA-n is mindig más nyitotta ha jól rémlik. :smiley:

Részemről Ricz megfelel, más most nem ugrik be. :smiley:
De tőlem akárki vezetheti lényeg hogy tudjuk jelezni mit mikor merre.

Igazából ha én vezetném nálam egy szabály lenne csak: Aki itt a fórumon nem jelzi amit visz az egyszerűen nem kerül bele a listába és kész. Pártatlanság ide vagy oda szerintem legyen annyi mindenkiben hogy jelzi amit visz ha meg nem jelzi vállalja hogy nem kerül fel a listára. Mert legutóbbi alkalmakkor is állandóan be volt írva AA de egyikük sem jelzett semmit sem tudtommal. Just sayin! :unamused: Egy szó mint száz ne a lista írójának kelljen körbe járnia a netet hogy kik mit akarnak vinni.

Ezen be lehet sértődni nem zavar de szerintem így korrekt. A közös projektek még oké elvégre ott elég ha egy résztvevő beírja de a többi az más tészta szerintem!

Én esetleg Raisent tudnám még esélyesnek nevezni a listavezetésre. Valóban nem egy nagy “was ist das” összerakni kábé 3 havonta egy listát, amit jobbára Excelben összedobsz egy elv alapján, és onnantól jó formán csak kopipaszta.

[quote=“Kuro”]Igazából ha én vezetném nálam egy szabály lenne csak: Aki itt a fórumon nem jelzi amit visz az egyszerűen nem kerül bele a listába és kész. Pártatlanság ide vagy oda szerintem legyen annyi mindenkiben hogy jelzi amit visz ha meg nem jelzi vállalja hogy nem kerül fel a listára. Mert legutóbbi alkalmakkor is állandóan be volt írva AA de egyikük sem jelzett semmit sem tudtommal. Just sayin! :unamused: Egy szó mint száz ne a lista írójának kelljen körbe járnia a netet hogy kik mit akarnak vinni.

Ezen be lehet sértődni nem zavar de szerintem így korrekt. A közös projektek még oké elvégre ott elég ha egy résztvevő beírja de a többi az más tészta szerintem![/quote]

Ahogy emlékszem az elején Finalfantasy jelezte le, de aztán eltűnt, mint szürke szamár a ködben, mert az utóbbi 2 szezonra nem emlékszem, hogy a közösökön kívül másnál is szerepelt volna az AA. De ez nem csak róluk szól, hanem vannak mások, kevésbé ismertek is, mint az AnimeGun vagy olyan radar alatt repülők, mint az AnimGO. Tény, hogy nem lehet mindenkit összeszedni, és ezért se járja be valaki önszántából a fél internetet, hogy összeszedje ők mit akarnak. Főleg csak az indára fordító egyének végett ne, mert rapszodikusabbak (hol csinálnak projektet, hol nem, de akkor is javában tervek nélkül egyszer csak elkezdik). Viszont vannak, akiket be kéne integrálni ettől függetlenül, szerintem.

Ha figyeltétek, akkor én is csak azokat veszem fel a listára, akik jelzik itt, hogy mit csinálnak. Mástól se várok el mást, csak azt, amit eddig magamtól. Ha van kedve, akkor megteheti, de ez nem elvárás.

Benevezném magam az utolsó helyre, ha senki sem vállalná. :slight_smile:

a lényeg az lenne, hogy ne olyanok nyissanak és csináljanak szezonos topicot, mint az előző pár alkalommal. Elég nagy összevisszaság volt benne, Dex írta is, hogy állandóan jó sok időbe telt normálisan összerendeznie.

részemről junpet viheti, csinálhatja, ha van hozzá kedve, ideje! :slight_smile:

(visszatérve: csak elég nagy szemétség azokkal szembe, akik több éve visznek egy adott animet az, hogy kinő a földből egy új csapat , betároznak jó sok fordítóval és a sokadik évadtól visznek valamit)

[quote=“Raisen”]
visszatérve: csak elég nagy szemétség azokkal szembe, akik több éve visznek egy adott animet az, hogy kinő a földből egy új csapat , betároznak jó sok fordítóval és a sokadik évadtól visznek valamit)[/quote]

Inkább ferdítővel. Mert ugye akik már az elején be tudnak relatív sok fordítóval tárazni azok általában mind speedsubosok vagy Google fordítósok. :smiley: Mondjuk nálam egyre megy a kettő. :smiley: Egyébként én már megtanultam ignorálni az ilyeneket. Ha mérgelődök rajta akkor is vinni fogják, szóval csak az egészségemnek ártok vele. Akik hűségesek azok úgyis nálunk nézik a többi barom meg nem érdekel. Már elnézést. :smiley:
Mármint a szó használatért nem azért mert baromnak hívtam őket. :laughing:

Én egy barom vagyok.
Igaz csak félig, mert már láttam tőletek animéket. Értem én, hogy mire mondtad, de ez akkor se volt szép dolog.

Vannak reménytelenek, de nem mindenki az :smiley:

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Minden néző dönt valahogy, és az ő baja, ha rosszul… Na meg lehet a mű is megszívja értékeléskor, mert egy rossz fordítói munkával akár élvezhetetlen is lehet.

[quote=“Laja76”]Én egy barom vagyok.
Igaz csak félig, mert már láttam tőletek animéket. Értem én, hogy mire mondtad, de ez akkor se volt szép dolog.[/quote]

Én meg Horrival nézek mindent, a BD-t meg leszedem később egy rendes csapattól. Akkor én mi vagyok? xD

Amúgy, aki a művet az alapján ítéli meg, ahogy le lett fordítva, az egy gané ember. Komolyan. Az ilyen ne nézzen animét.



Most annyira, de annyira szivesen írnék még ide valami velőset, de eltekintek ettől. Mert nekem is van szívem~ Pííísz.

Kazami Yuuji vagy kiadás “kulinaritási” szempontból.

[quote=“Dex”]

Kazami Yuuji vagy kiadás “kulinaritási” szempontból.[/quote]

Hehe, de én szinte csak a szinkront hallgatom.
Különben meg nem is eszek meg minden szemetet, nyaljad meg a bal farom. xD