Fordítói diplomácia

Nem szándékos fordításértékelésre gondoltam mű értékelése helyett. Inkább a tudatlanokra, akik csapdába esnek a rossz fordítás által és ezáltal húzzák le a művet. Ha mondjuk a fordító csapat ejt egy logikai bakit, azaz félrefordít egy nagyot, akkor azt egyesek valszeg a műnek fogják betudni, nem a fordításnak. Anime esetén segít a japán hang, de sokan nem tudnak japánul, hogy kikövetkeztessék belőle. Ha valaki rosszul választ (pl gyorsaságra megy), az megérdemli, ha nem érti a művet, de a mű már nem biztos, hogy olyan rossz, aminek ő gondolja…

[quote=“Laja76”]Én egy barom vagyok.
Igaz csak félig, mert már láttam tőletek animéket. Értem én, hogy mire mondtad, de ez akkor se volt szép dolog.[/quote]

Mert miért nem volt szép dolog? 100%-ig igaz amit írtam. Ma már alig értékelik az emberek a fordítók munkáját, a lényeg, hogy azonnal meglegyen minden lehetőleg a az angol vagy akár a japán verzió előtt már legyen magyar verzió. :unamused:
Én megértem hogy ha pl egy csapat megáll félúton mert közbe jön az élet, lásd nálunk pl a Shigatsu anime, akkor átmegy másik csapathoz de az az ő baja. Bennem van annyi hogy kitartok a mellett a csapat mellett akivel elkezdtem, főleg azért mert egy másik csapat valószínűleg totál másképp fordítja azt amit már elkezdtem és nem elég hogy megkavarja a dolgokat de lehet hogy azok is pont speedsubosok és tele van hibával a felirat. Tudnék mondani példákat de az megidézni a bicskát mások zsebéből. Szóval ami nem szép dolog az inkább az hogy nincs lojalitás a többségben, mert türelmetlenek. Nekem van olyan anime amit évek óta On-Hold-ra tettem mert nincs hozzá értelmes felirat, sőt nincs is megcsinálva végig, lásd Saint Seiya de angolul meg nincs kedvem végig nézni mert van más is. És ilyenből van egy rakással. És a legszebb hogy még minket oltanak be hogy felveszünk egy projektet de nem csináljuk végig és ezt mind abból következtetik le hogy hetek óta nem volt rész kiadva. Az eszükbe sem jut hogy nekünk is van életünk, ráadásul elég fos és nem mindig van kedvünk azt a kevés szabadidőnk is a fordításra áldozni. Szóval ja még kedvesen is fogalmaztam. :wink:

Egyébként akinek nem inge…vegyen sajátot. Csak sajna elég kevés ilyen van.

Amúgy Uma mondandójához még annyit hogy egy kezem elég lenne ahhoz hogy megszámoljam hány magyar csapat fordítását szoktam megvárni. A legtöbb esetben mindent én is angolul nézek sőt van hogy azt sem várom meg mert elég a japán is. Horrival inkább nem is erőlködöm évente ha jön 2 anime amit nem szarnak el. Igaz nem ők csinálják de értitek. :smiley:

[quote=“LGGABOR”]

Nem szándékos fordításértékelésre gondoltam mű értékelése helyett. Inkább a tudatlanokra, akik csapdába esnek a rossz fordítás által és ezáltal húzzák le a művet. Ha mondjuk a fordító csapat ejt egy logikai bakit, azaz félrefordít egy nagyot, akkor azt egyesek valszeg a műnek fogják betudni, nem a fordításnak. Anime esetén segít a japán hang, de sokan nem tudnak japánul, hogy kikövetkeztessék belőle. Ha valaki rosszul választ (pl gyorsaságra megy), az megérdemli, ha nem érti a művet, de a mű már nem biztos, hogy olyan rossz, aminek ő gondolja…[/quote]

+1, több ilyennel is találkoztam már. Meg olyannal is, hogy értelmezni nem tudta, és azért volt “szar a mű”. (Ezt úgy értsétek, hogy mindent elmagyaráztak benne, csak felfogni volt nehéz.)

[quote=“Kentaur”]Tölthető az 1. rész az oldalunkról.
Jó szórakozást![/quote]

Előre is bocs azoktól, akik nem kíváncsiak egy újabb csatározásra DE nem bírtam megállni szó nélkül! Eddig igazából fel sem tűnt, mert nem volt időm végig nyálazni ki mit visz! De ez már mindennek a teteje. Yuri projektjeit évekig **MINDENKI **tiszteletben tartotta, tudom, nem az én tisztem őt védelmezni és nem is akarom védeni, engem az zavar, hogy egyesek pofátlanul felveszik a fél a szezont, ami annyira nem is érdekelne, hisz speedsub bandák nem szoktak érdekelni de, hogy annyi nincs bennük, hogy legalább megcsinálják az 1. évadot is az már mindennek a teteje. Telibe szarnak mindent lényeg, hogy vigyünk minden szezonból minimum 20 animét, mert akkor menők vagyunk de egy olyan mondat nincs a feliratukban, ami megfelelne picit is akár a magyar helyesírás szabályának vagy köze lenne némileg az eredeti szöveghez. Néha már tényleg okádhatnékom van attól, mennyire nem tisztelik a fordítókat a “ferdítők”.

Nem kell véleményezni, nem vitázni akartam, csak le akartam írni, hogy továbbra is elégetném az ilyen oldalak szervergépeit, annyira felháborítóan viselkednek. Bár saját magammal basznák ki, mert Haru-sub sajna egy szerveren van velünk. :smiley:
Még szerencse, hogy nem sokat járok az oldalukra, így nem kapok agyvérzést túl sokszor és a szemem sem égetem ki a látványtól, ami ott terül elém. :open_mouth:

Hát igen, újabban a Haru-Subs… Egy kissé… Vagyis nagyon… Tré…
És, ahol szükséges én ennek hangot adok. Pl. Ha valahol belinkelik a speedes harut, de közben már van normális.
Erre felkapták a vizet, fansub meetinget hívtak össze meg minden. XD
És Sosem arra hivatkoztak, hogy igenis jó a fordításuk hanem hogy egyedül nekik van saját motoros oldaluk(nem igaz) és csak nekik van online hd megtekintőjűk(szintúgy nem igaz).

Ui.: Bocs a helyesírásért, telorol vagyok…

  1. Tudtommal Riczék oldala is full saját, TÖBBEK KÖZT. Nem, mintha ez bármit is számítana érted. Minek írjunk saját motort, ha van már kész is, pl e107 amit mai napig legjobb motornak tartok, főleg, hogy csomó pluginünk van hozzá.

  2. Ennek még mindig semmi köze a fordítás minőségéhez és az etikett-hez.

Egyébként nem akartam ebbe belemenni de mivel te hoztad fel, akkor leírom. Ahogy írtad nem ők az egyetlen olyan oldal, ahol saját motor van és van Online HD videó. Minden 2. csapatnak van online HD videós részlege, ők is ugyan úgy Indát használnak, csak náluk az a különbség, hogy ők nem égetik be külön is a videót, hanem eleve mindent MP4-be adnak ki, így a szerveren futó srcipt/plugin egyből betölti a videót. De ezt Inda is tudja vagy bármelyik streaming site. Ráadásul azokhoz nem kell agyon terhelni a szervert sem. Ugyanis próbáltam egy ilyen HD videót megnézni náluk. Akadt ahogy az illik, a hangerőn nem lehet állítani, pörgetni szintén elég gyopár módon lehet csak. A saját motorjuk meg egy rakás paprikás krumpli, semmi több. 1 hónap alatt ilyet bárki össze rak, aki ért hozzá. Csicsás, a szöveget alig lehet elolvasni mert agyon van effektelve, felesleges töltő képernyő használat, ha még ilyen hóesés scriptek meg hasonlók is lennének, akkor mehetne egy Gportál-os oldal mellé, amit a kislányok szoktak csinálni. Átláthatatlan és, hogy a designer énem is kapjon lehetőséget a felszólalásra, egyszerűen hányinger keltő a külső is. Úgy ahogy van, az egész oldal egy nagy nulla. Ezt szeretem egyébként az ilyen csapatokban, mind egy szálig azt hiszik, hogy ők szarták a spanyolt viaszt, csak mert 1-2 éve megjelentek és 20 animét csinálnak szezononként egyszerre. Semmi tisztelet nincs bennük, sem a többi fordító iránt, sem a művek iránt DE FŐLEG a nézők iránt. Ha más is érdekelné őket, mint a hírnév, (és ezt, nem csak Haru-subra értem) akkor nem adnának ki szart a kezeik közül és tisztelnék azokat, akik már több éve ezt csinálják. Minimum annyira, hogy nem kezdenek bele egy anime X. évadába, hanem megcsinálják az összes előtte megjelent évadot, Special-t, OVA-t, etc. És itt nem az a baj, hogy újoncok (MERT NEM EZÉRT VÉGEZNEK MOSLÉK MUNKÁT AZ ÚJ CSAPATOK TÖBBSÉGE) vagy ilyesmi, hanem az, hogy egyáltalán nem törekednek arra, hogy minőséget adjanak ki, bár megnyugtató, hogy csak a sok hülye követi őket, az értelmesek nem.

Minap találkoztam Anime-Hunter-en kommentek közt olyannal, hogy Adminok panaszkodtak a Fansub Etikett-re, hogy mi nem engedjük kb, hogy azt vigyenek, amit akarnak, holott azt visznek amit akarnak, csak az Etikett megkívánja, hogy több évados anime-nél, előző évadokat is meg kell csinálni, erre valami észlény beírja, hogy kit érdekel az etikett, szarni rá, ő úgyis mindig azzal nézi meg az animét, akik előbb kiadják. Na, hát az ilyenek meg is érdemlik a moslék munkát.

Felkeltette az érdeklődésem a téma, de legörgettem, és ezt találtam a láblécben: “Powered by PHP-Fusion”, nem nyert. Lényegtelen a témával kapcsolatban, hogy kinek és mekkora e-pénisze van, és mekkora saját oldalt képes összetákolni.

Kicsit olyan érzésem van ezzel a folyamatosan kiújúló témával kapcsolatban, hogy túl sokat foglalkoztok egymással. Hisz a jó bornak nem kell cégér, és visszatérnek, ha megkapták, amire vágytak. Igen, lesznek rengetegen olyanok, akik a kannás jóli után nyúlnak, de koncentráljatok az istenért a saját táborotokra.

[quote=“Dex”]

Felkeltette az érdeklődésem a téma, de legörgettem, és ezt találtam a láblécben: “Powered by PHP-Fusion”, nem nyert.[/quote]

Szivárványos lovacskák baktatnak a messzi égihídon, és fostosat eregetnek közben, ebből lesz az üde lehellet. Pont ennyire eredeti mindkettő. Meg még pár másik oldal.

LOL

1.: Amúgy, Ricz-ék oldalán is csak a design teljesen saját, a motor PHP-Fusion, csakúgy, mint sok más csapatnál. Az az egyik legegyszerűbb, és egyszerűségéhez mérten legnagyszerűbb. Persze vannak jobbak, de amire kitalálták ez tökéletes.

2.: Igen, csakhogy az oldalaknál maradjunk, én is közöltem Nyaa-val, hogy nem tetszik a design-uk, amikor pampogott, hogy igenis milyen jó az övék, nem olyan mint valami szar webnode, php fuison, eoldal, e107, gportal, és felsorolt még vagy 10 ilyet…
Bal oldalt az az üzenőfal vagy híroldal vagy akármi, az pont az a betűméret, amit nagyon kellemetlen olvasni…
Meg tényleg, ez az elrendezés nagyon kényelmetlen, és értelmetlen.

3.: Amúgy, jól tudom, ha igaz(mert kb 110x mondta Nyaa), hogy ők már 7 éve a bizniszben vannak, és ezalatt ők már mindent megtudtak amit kell. És amúgy, régebben nem voltak rossz munkáik, de újabban van ez a “mindent viszünk és mindennel sietünk mert mi ászok vagyunk”. Amúgy, jó látni, hogy a speedsubjukat is kevesebben nézik mint a későbbi normál feliratokat. :slight_smile: .
De félre ne érts, én nem szidom őket, ez igaz, és ez vélemény illetve építő kritika.

És a fansub etiket… Hát, én inkább betartom ha tudom, de megesik, hogy átértelmezem kicsit. :slight_smile:
Nem tökéletes, túl szigorú országunk átlag emberének, és aki nem fogja fel, az nem is tartja be.
Pl, úgy emlékszem, hogy második évadot csak akkor szabad vinni, ha minden előzmény megvan.
De mondjuk, mostani példa, hogy a Kiniro Mosaic első évadjának fordítója kijelentette, hogy nem csinálja a másodikat, ezért első nélkül is megcsináljuk. És nem hiszem, hogy ez elítélendő, vagy büntetendő volna. Inkább hónapok múlva lássák az emberek magyarul, mert meg kell csinálni a már mindenki által látott elsőt? Ez egy nagyon jó etikett, de nem MO-ra…

Szerk.: Óh, most látom, hogy érkezett már pár HSZ, és már olyan is, amiben elmondják amit én is. De mind1, így hagyom… XD :smiley:

**@Uma: **Itt most nem arról van szó, hogy melyik oldal eredetibb külsőleg, vagy bárhogy máshogy.
Ami jó, azon kár változtatni, ahogy mondani szokás. Riczék oldala átlátható, nem hal be tőle a böngészőm, ráadásul a fordításuk minőségi, ami a fontosabb része a dolognak. Tőlem, egy oldal lehet ultra gány munka külsőleg, lehet Gportál, lásd Anime Series Hunsub oldal, de a munkáik minőségiek. Ez a nem mindegy! De ez te is tudod szerintem Uma, hisz ha jól rémlik te is Ricz csapatot erősítetted anno. :smiley:

Egyébként jó az avatárod! Gowther rulez! *“According to my calculations, the probability of you surviving
after taking this revenge counter is, 0,2%. GOOD LUCK!” *

Még mindig sírok ezen a beszóláson. :laughing:

[quote=“Zahuczky”]
3.: Amúgy, jól tudom, ha igaz(mert kb 110x mondta Nyaa), hogy ők már 7 éve a bizniszben vannak, és ezalatt ők már mindent megtudtak amit kell. És amúgy, régebben nem voltak rossz munkáik, de újabban van ez a “mindent viszünk és mindennel sietünk mert mi ászok vagyunk”. Amúgy, jó látni, hogy a speedsubjukat is kevesebben nézik mint a későbbi normál feliratokat. :slight_smile:

És a fansub etiket… Hát, én inkább betartom ha tudom, de megesik, hogy átértelmezem kicsit. :slight_smile:
Nem tökéletes, túl szigorú országunk átlag emberének, és aki nem fogja fel, az nem is tartja be.
Pl, úgy emlékszem, hogy második évadot csak akkor szabad vinni, ha minden előzmény megvan.
De mondjuk, mostani példa, hogy a Kiniro Mosaic első évadjának fordítója kijelentette, hogy nem csinálja a másodikat, ezért első nélkül is megcsináljuk. És nem hiszem, hogy ez elítélendő, vagy büntetendő volna. Inkább hónapok múlva lássák az emberek magyarul, mert meg kell csinálni a már mindenki által látott elsőt? Ez egy nagyon jó etikett, de nem MO-ra…[/quote]

Még, hogy 7 éve van a bizniszben. Még viccnek is rossz. Nem tudom, hogy milyen bizniszre értette de, hogy a Haru-sub nem létezik 7 éve az fix. Nem tudom, valószínűleg nem csak magyarból de matekból is megbukott, hisz e-szerint és legjobb tudomásom szerint is a Haru-sub 2013-ban alakult. animeaddicts.hu/download.php?team.604 Jóval azután, hogy Gyuri kilépett Anime-Kanojo-ból, amit én alapítottam ugye anno, még ezer éve. Amíg ő vezette az oldalt, nem is volt semmi gond.

Egyébként a Fansub Etikett-nek semmi köze ahhoz, hogy hol élünk. Lehet ez MO vagy Afgán föld. Az emberek mindenhol moslék módon viselkednek és telibe szarják a többit. Ez inkább egyéni dolog, hogy ki akar normális közösségbe tartozni és ki akarja egymaga intézni a dolgokat. Aki utóbbit választja, azt valószínűleg nem látják majd sehol szívesen, mert nem képes kompromisszumra, max olyanokkal mint ő maga. Szóval nem, valóban nem büntetendő, nem véletlen hívják ETIKETT-nek, csak jobban alszik az ember, ha nem hordják el a sárga földig, plusz nem kell magyarázkodnia, hogy ő igen is szeret fordítani, meg szereti az animét/mangát amit csinál. De továbbra is fennmarad a kérdés, ha valaki szereti az adott művet, miért nem az elejétől csinálja, ha én szeretek valamit és nem csak a húsos virslim akarom növelni, meg más fordító elé beugrani, hogy menőzzek a tempómmal, akkor megcsinálok mindent, ami eddig kijött az adott műből.

Pl mostanában szemezgetek Dr. Slump-al ami szintén nem túl rövid, ráadásul felirat sincs hozzá, aztán itt van a másik nagy vágyam a Saint Seiya, ami aztán pláne nem rövid. És ott sem érdekel, hogy 1-2 rész meg van csinálva már, esetleg egy full évad, etc. A lényeg, hogy meglegyen minden rész rendesen. Na mindegy, csak mondom, hogy van aki magyaráz és van aki meg is csinálja. :smiley:

[quote=“Zahuczky”]Erre felkapták a vizet, fansub meetinget hívtak össze meg minden. XD
És Sosem arra hivatkoztak, hogy igenis jó a fordításuk hanem hogy egyedül nekik van saját motoros oldaluk(nem igaz) és csak nekik van online hd megtekintőjűk(szintúgy nem igaz).[/quote]

Az nem a Saten volt, aki elkezdte ezt a Facebook csoportos dolgot, hogy lespeedsubolják őket és nem értik, nem tudják mire vélni, hogy miért, plusz akit lehetett behívtak? Vagy ez egy másik?
Amúgy fordítócsapatként arra hivatkozni, hogy mennyire saját motoros az oldal olyan, mintha programozóként azzal kérkednék, hogy milyen remek csülökpörköltöt tudok főzni. Semmivel se lesz több ezzel. Amúgy meg ha saját motor, akkor az Anime Centeré például az. Hopp, máris megdőlt az “egyedüliség” kérdésköre.

Ahogy Dex is jól észrevette, Fusiont használunk motorként. Erre is van egy rakás plugin, kiegészítő, csak összeszedni a jobbakat valami kínkeserves dolog. Mert az angol, arab, német, lengyel, litván, svéd, holland, török NSS-oldalakra kellett regelnem értük, és mellé még a nemzeti Fusion-Mods oldalak, plusz egy-két fejlesztő saját oldala. Emellett magunk is írtunk párat hozzá, de ezek forráskódja jelenleg még katasztrofális. De mit várunk, 4 éves lett ez a verzió január-februárban. Az akkori tudásból valahogy nem volt fontos a strukturáltság, átláthatóság, megtervezettség. Azóta meg hányaveti módon volt toldozgatva-foltozgatva. Most ezeken kívánok javítani azzal, ami a gépemen készül + az alapmotoron több mindent kiigazítottam eddig.
Amúgy, egyedül csak a dizájn saját, ha nem számítom az egyedi plugineket (munkatársi lista, ismertető- és projektrendszer, valamint pár adminisztrációt segítő plugin). Az újnál az alapokat Kagamin fektette le, én meg csak annak a vonala mentén mozgok.

Mit számít hány évben van valaki az iparban, ha csak szart tud csinálni? Lássuk, én is olyan 10-12 éve biztos, hogy foglalkozom weboldalakkal. Az már más kérdés, hogy ebből az első 7-8 jóformán HTML-alapokkal és PHP-megtámogatással ment, és inkább dizájnoltam témákat, mintsem tényleges oldalakat csináltam. Olyan testes, nagy rendszereket, ki-beléptetéssel, üzenetküldéssel, dinamikus tartalomszerkesztéssel… és igazán PHP-val rendesen 2 éve foglalkozom, gyakorlat útján tanulom, mert az elmélethez segghülye vagyok (ilyenek, hogy osztály, azonosító, függvény, operátor még megy-megy, de amikor olyan van, hogy many-to-many kapcsolás, és arra na írj valami lekérdezést, szerkeszthető felületet, jön a fejvakarás és végső esetben segélykérés olyantól, aki ért is hozzá). Nehezebben megy, mint az asztrofizika, de legalább megy.
Ja, és lusta, nagyon lusta vagyok ez miatt ténylegesen saját oldalt írni.

A másik az, hogy nem tudom hol lehettek a föld alatt, melyik barlang mélyén épült atombunkerben, de a chatjükön konkrétan olvastam egy ilyet:

Most tekintsünk el a nyilvánvaló logikai bukfencektől és bakiktól, elég most csak a 4. pont: hogy ki vagy mi is az a Yuri. A lényeg, ha 7 éve van valaki ebben az iparban, azért illő, hogy körbenéz, kik vannak körülötte. Nem mondom, hogy én is tudom, kik voltak annak idején az AniFuji csapat tagjai mondjuk, de azért megnéztem az alapítás előtt, hogy milyen csapatok is vannak, mi a viszonyuk egymáshoz. És nem állt meg itt, mai napig figyelem - mert kell. Igaz, központi gyülekező oldal nélkül nehezebb megmondani ki hova tartozik az újabb arcok közül, de elmondhatom, hogy legalább azokkal tisztában vagyok, akik már 1 éve tuti csinálják. És most átváltok egyenes beszédre: fingjuk sincs kik vannak a piacon régebb óta, aktívan.

[quote=“Zahuczky”]És a fansub etiket… Hát, én inkább betartom ha tudom, de megesik, hogy átértelmezem kicsit. :slight_smile:
Nem tökéletes, túl szigorú országunk átlag emberének, és aki nem fogja fel, az nem is tartja be.[/quote]

Én elpártoltam tőle, mert hézagos, javítandó, és tudom is mivel lehetne jobbá tenni, de mint korábban is megírtam a topikban, csak azért nem akarom most verni vele a tamtamot, mert többen nincsenek itt. Ha most állunk neki, mondjuk olyan 5-6 csapatból átlag, akkor az gyakorlatilag kartellezésnek számít. Eddig megtartottam azokat a részeket, amelyek racionálisak és világosak voltak. Ilyen a folytatásos dolog is pl. Az már más kérdés, hogy a sajátos extra körítésem, “játékszabályom” az, hogy “csak egyszer baszol ki velem/teszel keresztbe, utána nagy szopásnak leszel kis gazdája mikor nem számítasz rá”.

Amúgy annyit elmondok, hogy 1-2 pont hozzáírását, 2 átszerkesztését, és egy adag kommentárt és megkötést tennék hozzá. Pl. célmeghatározás, különleges esetek megkötései, vagy ami gyakran felmerülő kérdés szokott lenni és ilyesmi.

Gary (Beater Fansub) jobban ismeri a csapat történetét, mint én, de elmondom, amire emlékszem belőle. Lényeg, hogy a Haru több csapatból állt össze. Az egyik a Kuno-Michi, aminek Kentaur is a tagja volt. Meg egy másik, ami próbálkozott szárnyat bontogatni, de nem sikerült. És talán egy harmadik is, de ez nem lényeg. Sokkal inkább az, hogy ez a név, hogy Haru-subs 2013 óta van a neten, ebben a formában. Bár nekem Nyaa saját magára mondta a “7 éve a bizniszben” dolgot, mikor beszéltem vele.

Szerk.:

Nekem is valami ilyesmi rémlik, legalábbis tudom, hogy egy-két tagjuk volt-Sennines.

Amit most fogok írni valszeg spekuláció, de régen volt egy fansub csapat, ami Naruto-Senin Team névre hallgatott. Valszeg onnan való nyaa. Bár sztem akkoriban más néven tevékenykedhetett, van egy halovány elképzelésem erről az egészről, de abba most nem mennék bele…

Csak, hogy felsoroljak pár saját motorral rendelkező oldalt még:

AnimeAddicts, SaiyanRivals, Waka, mint egyéni fordító ugye, őt linkelem is, mert nem annyira ismert, mint a másik két csapat. Kis reklám cimborámnak. :smiley: De bizonyára van más is. AnimeCenter, tényleg ki is felejtettem.

[quote=“Ricz”]

Most tekintsünk el a nyilvánvaló logikai bukfencektől és bakiktól, elég most csak a 4. pont: hogy ki vagy mi is az a Yuri. A lényeg, ha 7 éve van valaki ebben az iparban, azért illő, hogy körbenéz, kik vannak körülötte. Nem mondom, hogy én is tudom, kik voltak annak idején az AniFuji csapat tagjai mondjuk, de azért megnéztem az alapítás előtt, hogy milyen csapatok is vannak, mi a viszonyuk egymáshoz. És nem állt meg itt, mai napig figyelem - mert kell. Igaz, központi gyülekező oldal nélkül nehezebb megmondani ki hova tartozik az újabb arcok közül, de elmondhatom, hogy legalább azokkal tisztában vagyok, akik már 1 éve tuti csinálják. És most átváltok egyenes beszédre: fingjuk sincs kik vannak a piacon régebb óta, aktívan.[/quote]

Még most sem értem mit akart ezzel a mondatával, hogy "Másodszor, az animeket projekt rendszerbe kezeli az egész anime világ. Ergó egy második évad nem köteles az első évadhoz. " egyszerűen semmi értelme nincs. Örülök, hogy te másoltad be a chatről, mert nem akartam geci lenni, hogy bemásolom amit nekem ír. :smiley: De egyébként igen. Aki már régóta van a szakmába az min. 1-szer találkozott már Yuri munkáival. Elvégre könyörgöm ő csinálta/ja talán a leg-mainstreamebb animéket, lásd pl Monogatari széria, Mai-Hime sorozatok, Black Lagoon, Trigun, Shakugan no Shana, Shingetsutan Tsukihime és jelenleg a Yahari széria és még lehetne sorolni. Szóval nem véletlen, hogy amit ő visz azt nem igazán viszi más. Legalábbis eddig így volt. :unamused: AniFuji-ból nekem Gabu rémlik, vele még elvétve tartom is a kapcsolatot. Meg hát ugye aninet.eu hosting az övé. Ja meg Ain asszem még az Anifuji tagja volt. Tudom mert sokat coopoztunk együtt mikor még megvolt Anime-Kanojo. Na meg onnan jött át hozzánk **Nao **és **Danter **is. Ejj nosztalgia. :smiley:
Utóbbi kettő tuti, hogy Anifujiból jött hozzánk de, hogy Gabuék most Anifujiból vagy Anifusion-ból már nem tudom. :laughing:

Egyébként azzal én is egyet értek, hogy nem tökéletes az Etikett de ha már most ilyen alap dolgokat sem tartanak be egyesek, akkor úgyis mindegy az egész.

Aki 7 éve van a bizniszben, az nem ilyet tudatlan, már elnézést, mint Nyaa. Ráadásul én majd 10 éve fansubolok és alig pár éve hallottam csak róla, pedig én is követem nagyjából az újakat meg minden más csapatot is. Szóval nem igazán értem hol is bizniszelhetett. Nem mintha számítana a tényeken nem változtat.

Hát, ha ez igaz akkor sincs a piacon 7 éve, az az oldal 2012-ben alakult kb. Arról nem beszélve, hogy így már értem ezt a stílust, amit képvisel, hisz az a csapat csürhe, mert nincs rájuk jobb szó, is csak az epenisz miatt csináltak mindent de minőség ott sem volt.

Az én értelmezésemben - legalábbis ahogy próbáltam értelmezni, boncolgatni - úgy gondolja, hogy minden évad, minden csatolmány (OVA/ONA/special/mozi stb.) külön, tiszta, szűz új mű, külön bejegyzéssel az adatbázisban, aminek csak a nevében és szereplőiben van egyezés a korábbival. Nem szükséges előismeret az előzményekhez, körülményekhez, hogy megértse az ember mi zajlik. Meg lehet érteni, rá lehet jönni, az élmény ugyanaz. Ez akkor igaz, ha csak nézőként próbáljuk értelmezni, viszont hadd ne mondjam, annyi értelme van, mint árvaházban a szülői értekezletnek. Mert akkor megyek, és megnézem a Trónok harca híres 3. vagy 4. évadát, miközben már az elsőre is alig emlékszem, hogy mi volt ott. Történet meg mi az? Fagyilkos kukatündér.

[quote=“Kuro”]
Hát, ha ez igaz akkor sincs a piacon 7 éve, az az oldal 2012-ben alakult kb. Arról nem beszélve, hogy így már értem ezt a stílust, amit képvisel, hisz az a csapat csürhe, mert nincs rájuk jobb szó, is csak az epenisz miatt csináltak mindent de minőség ott sem volt.[/quote]

Tudtommal 2012-ben szűnt meg, meg valahogy határozottan emlékszem, hogy 2012 előtt jóval tevékenykedtek, 2010-ben bár biztosan benne voltak a bizniszben…

Szerk.: Kicsit kutakodtam, és 2010-ben már megvoltak alakulva.

[quote=“Ricz”]

Az én értelmezésemben - legalábbis ahogy próbáltam értelmezni, boncolgatni - úgy gondolja, hogy minden évad, minden csatolmány (OVA/ONA/special/mozi stb.) külön, tiszta, szűz új mű, külön bejegyzéssel az adatbázisban, aminek csak a nevében és szereplőiben van egyezés a korábbival. Nem szükséges előismeret az előzményekhez, körülményekhez, hogy megértse az ember mi zajlik. Meg lehet érteni, rá lehet jönni, az élmény ugyanaz. Ez akkor igaz, ha csak nézőként próbáljuk értelmezni, viszont hadd ne mondjam, annyi értelme van, mint árvaházban a szülői értekezletnek. Mert akkor megyek, és megnézem a Trónok harca híres 3. vagy 4. évadát, miközben már az elsőre is alig emlékszem, hogy mi volt ott. Történet meg mi az? Fagyilkos kukatündér.[/quote]

Ja valami ilyesmit írtam neki én is a chatükben. De ez akkora baromság hogy arra szó sincs. Nagyon bírom az ilyen hülye kifogásokat de legalább lenne valami valóság alapja. Mondjuk akik beérik ilyen feliratokkal azoknak valóban mindegy ha kihagyják az 1. évadot mert azt sem fogják fel amit látnak. Néha csak nézek hogy milyen baromságokat hordanak össze egy egy műről aztán közben nem is történt benne olyasmi amit ők állítanak. De érdekes hogy pont erről volt nem rég szó amúgy. :smiley:

[quote=“Myztz”]
Tudtommal 2012-ben szűnt meg, meg valahogy határozottan emlékszem, hogy 2012 előtt jóval tevékenykedtek, 2010-ben bár biztosan benne voltak a bizniszben…

Szerk.: Kicsit kutakodtam, és 2010-ben már megvoltak alakulva.[/quote]

Hát nem tudom igazából mert próbáltam kerülni az oldalt, meg én se vagyok Wikipedia. :smiley:
De hogy őszinte legyek még ha 2010-ben aktívak is voltak az akkor is igen messze van a 7 évtől. :unamused:
De ahogy Ricz is írta nem az számít hány évet ölsz bele egy munkába hanem az hogy hogyan csinálod. Jó munkához idő kell, a szarhoz meg még több. De ez esetben a igen rövid idő alatt meg van a trésub. :smiley:

Az, hogy 2010-ben már meg volt alakítva a csapat, még nem jelenti azt, hogy előtte nem is volt. Amúgy ahogy én emlékszem, pont 2010-es eresztés volt az is.

Egyébként meg, ezt szárnyalja valaki túl (az a csapat, akik az Anime Dragons-ként is léteztek, meg még vagy 2 másik néven, de az AD volt a leghosszabb éltű):

Oké nekem mára ennyi. Jó éjt. Ez betette a kulcsot mára. :smiley: :laughing:
Ultimate fansub group. :smiley:

A mi motorunk sem saját, a Webspellt használjuk. Bár fel sem tűnt eddig, hogy nincs kiírva publikusan xD

nyaa-nak DxD kapcsán én csak annyit írtam, hogy szólhatott volna előre a tervéről. Én nem fogom leharapni senki fejét, ha belekezd egy olyan mű közepébe, amit viszek… csak dobjon egy üzit róla. De DxD nem az én hatásköröm, ENERGiZER-ben fogalmazódott meg a kérdés, hogy akkor ő mégis miért szenvedjen tovább (hisz van már rá más csapat)? Mondjuk egyszerű a válasz: nem akarja félbehagyni a művet, illetve nem tudni a másik csapat milyen munkát is fog végezni.
A szenvedést nagyjából megértem, én is megpróbáltam minél későbbre kihúzni a 2. évad BD készítését :smiley:

Naruto-Senin?
Durarara-t pont azért terveztem be, mert az ő feliratuk nem ér sokat és jelenleg ők az egyetlenek, akik végig elkészítették. És van ilyen terv más projektjével is.

Úgy érzem hangot kell adnom ezzel a témával kapcsolatban, de CSAK egy hozzászólás erejéig.
A te feltűnési viszketegségednek nem fogok eleget tenni, vagy hogy úgy táncoljak, ahogy te fütyülsz.
Látom az meg se fordult a fejedben, hogy ESETLEG máshol is subolt, mert a leírtak nem ezt tükrözik.

A fansub etiketthez (szándékosan írtam kicsivel, mielőtt ebbe is belekötsz) meg annyit, hogy annak úgy kell, aki “szentírásnak” veszi az tekintse annak és használja egészséggel, aki nem az nem akarja követni (mert nem kötelező) az úgyse fogja. Nem tudom te hol látsz ilyen menüpontot az oldalunkon, ha nem látsz egró az következik, hogy nem követjük/használjuk.

Tény, hogy sok az effektelés az oldalon és ettől a gyengébb gépnél annyira lecsökken az fps, hogy lagol az egész oldal, nem hogy a videó, mint nálad.
Én bármit nézek rajta nem lagol ebből következik, hogy az oldalnak kutya baja.

És ezzel részemről lezártam[size=200].[/size]