Formázás, felirattervezés

[quote=“LordSesshoumaru”]Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, h tudnátok e mondani olyan videókonvertáló progit, ami az aegisub karaokeit is tudja kezelni, szóval amikor kiválasztom az adott fájlt és mellé helyezem a feliratot vannak bizonyos konvertálok, amik nem tudják azt használni pl AVC Any Video Converter

Pls tudnátok ebbe segíteni.

Előre is kösz![/quote]

Xvid4PSP-t tudom neked mondani, van benne jó pár előre beállított paraméterek videóminőségekhez.

Ritka eset, noha előfordul, hogy azért mert a parancsot, hogy félkövérítsen, nem tudja értelmezni. Bár ezt a programot nem használtam még.

[quote=“Ricz”]

[quote=“LordSesshoumaru”]Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, h tudnátok e mondani olyan videókonvertáló progit, ami az aegisub karaokeit is tudja kezelni, szóval amikor kiválasztom az adott fájlt és mellé helyezem a feliratot vannak bizonyos konvertálok, amik nem tudják azt használni pl AVC Any Video Converter

Pls tudnátok ebbe segíteni.

Előre is kösz![/quote]

Xvid4PSP-t tudom neked mondani, van benne jó pár előre beállított paraméterek videóminőségekhez. [/quote]

Próbálkoztam a fent említett progival…
Az Xvid4psp-vel nekem ilyen minőségű videó sikerült: indavideo.hu/video/Hitsugi_no_Chaika_4_resz
Nem tudom, valamit rosszul állíthattam be a felbontásnál… talán. De a karaoke formázása szépen megmaradt.

[quote=“x0Ayumi0x”]Próbálkoztam a fent említett progival…
Az Xvid4psp-vel nekem ilyen minőségű videó sikerült: indavideo.hu/video/Hitsugi_no_Chaika_4_resz
Nem tudom, valamit rosszul állíthattam be a felbontásnál… talán. De a karaoke formázása szépen megmaradt.[/quote]

Q21-es Ultra beállításon MP4-be? Mert egy ideig azt használtam, amíg a kodekhibákat nem javítottam.

[quote=“Ricz”]

[quote=“x0Ayumi0x”]Próbálkoztam a fent említett progival…
Az Xvid4psp-vel nekem ilyen minőségű videó sikerült: indavideo.hu/video/Hitsugi_no_Chaika_4_resz
Nem tudom, valamit rosszul állíthattam be a felbontásnál… talán. De a karaoke formázása szépen megmaradt.[/quote]

Q21-es Ultra beállításon MP4-be? Mert egy ideig azt használtam, amíg a kodekhibákat nem javítottam.[/quote]

Ja, mp4 PSP AVC, de az én verzióban csak Q22-es van, “x264 Q22 HQ Animation”.

Verziószám: 5.10.330.0

“x264 Q22 HQ Animation”

HQS-t ajánlom inkább, Insane meg olyanoknál jó, ahol pörögnek a képkockák ezerrel, lassú folyású anime esetén felesleges.
Amúgy CLI fülön a --crf 22.0-t tetszőlegesen átírhatod utána (amit érdemes tudni, gondolom sokan tisztában is vannak vele: minél kisebb a crf, annál jobb a képminőség). Inda miatt mondjuk 20-21-nél lejjebb nem is kell menni. Főleg, hogy qcomp 0.7-re van állítva. --psy-rd 0.60: és 0.80: között szokott általában lenni, én az utóbbit használom legtöbbször. A többi beállítás rendben van.

[quote=“LGGABOR”]“x264 Q22 HQ Animation”

HQS-t ajánlom inkább, Insane meg olyanoknál jó, ahol pörögnek a képkockák ezerrel, lassú folyású anime esetén felesleges.
Amúgy CLI fülön a --crf 22.0-t tetszőlegesen átírhatod utána (amit érdemes tudni, gondolom sokan tisztában is vannak vele: minél kisebb a crf, annál jobb a képminőség). Inda miatt mondjuk 20-21-nél lejjebb nem is kell menni. Főleg, hogy qcomp 0.7-re van állítva. --psy-rd 0.60: és 0.80: között szokott általában lenni, én az utóbbit használom legtöbbször. A többi beállítás rendben van.[/quote]

Köszönöm, kipróbálom a javasolt módosításokat. Így már világosabb, miért lett olyan homály az egész.
Még új nekem ez a terület.

Köszönöm szépen a segítséget!
Ma ki is próbáltam és sikerült. :smiley:

lehet h nekem van egy kicsit lassú gépem d ez a folyamat 3 órát vett igénybe.
http://kepfeltoltes.hu/140724/k1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

arra gondoltam h ha ezeket lecsökkentem a következőkre akkor sem lehet annyira rossz a képminőség, mert e legtöbb videót, amit már feltettem az indára ilyen adatai vannak.

640x360
1065
1215
25

149
2 sz
48k Hz

pl:indavideo.hu/video/Glasslip_2_resz

Sziasztok!

Biztosan leírtátok már… de azért felteszem a kérdést :smiley:

Ezek a több soros formázások (lehet képkockánként van formázva), mivel készülnek, ill hogyan? (Gondolom, hogy script, de valami konkrétabbra gondolok)

Köszi!

Vannak különféle képelemző szoftverek, nekünk ide a mozgás érzékelése kell.
Aegisubhoz írtak egy kiegészítőt/automatizálót (Aegisub Motion), ami egy bizonyos, mozgásváltozó paramétereket tartalmazó kódot alkalmazza a feliratra. Beformázol egy képkockát Aegiben, egy programmal le lehet követni a videón a mozgást, amiket Aegiben alkalmazol az automatizáló segítségével. Vannak jelentős korlátai ugyan, de pár száz képkocka és egyszerű mozgás&méretezés esetében azért nagy segítség lehet.

Az igazi profik leprogramozzák a feladatnak megfelelően a kódot szem előtt tartva az ASS-es szabályait, aztán hozzácsapják a felirathoz. Legalábbis ezt hallottam, de ha megnézel egy profibb feliratot, pl. az UTW-től, akkor ott aztán van kód bőven, amit tuti nem kézzel írtak be.

Lua nyelvvel és Aegisub api segítségével lehet okoskodni, igen. Illetve karatemplater is jó sok mindenre. Van pár megírt automatizációs script, ami segít a formázásban. UTW sem csinál semmi olyan trükköt, amire kis kutakodással nem lehetne rátalálni :slight_smile:

[quote=“LGGABOR”]

Lua nyelvvel és Aegisub api segítségével lehet okoskodni, igen. Illetve karatemplater is jó sok mindenre. Van pár megírt automatizációs script, ami segít a formázásban. UTW sem csinál semmi olyan trükköt, amire kis kutakodással nem lehetne rátalálni :slight_smile:[/quote]

Ha nem csalnak az emlékeim, akkor beszélgettem Hughes-szal erről, és nem feltétlen kell LUA-nak és Aegisub API-nak lennie, akár más programnyelv is elvégezheti a számításokat, aminek a kimenete egy szöveges fájl, amit utána be lehet építeni a feliratba.

De tudtommal akkor is kell valami Aegisubhoz, ami értelmezi a külső szövegedet és az valamilyen Automatizációs script lesz :slight_smile:
Hacsak nem arról beszélünk, hogy mellőzzük Aegisubot, amit szerintem egy formázó sem tesz :smiley:

[quote=“LGGABOR”]De tudtommal akkor is kell valami Aegisubhoz, ami értelmezi a külső szövegedet és az valamilyen Automatizációs script lesz :slight_smile:
Hacsak nem arról beszélünk, hogy mellőzzük Aegisubot, amit szerintem egy formázó sem tesz :smiley:[/quote]

Mondtam, hogy az ASS formai követelményeit szem előtt tartva, lényegében a program lefutása utána már csak precízen időzített és ass-sel formázott szöveget fog kapni az Aegisubod, amit simán meg tud nyitni, bár némelyik UTW felirat a mennyiség miatt padlóra vághatja a programot.

Mondjuk ilyen progi létezéséről nem tudok :smiley:

Mivel a második dolgom az angol csapat formázásának törlése egy feliratban (első a beszéd és képi elemek elválasztása), ezért nem érint a kiakasztás :smiley: De 10enakárhányezer sorral is elbír Aegi tapasztalataim szerint, pedig nincs is mai viszonylatban erős gépem. Ha meg olyan a formázandó jel, ami nem éppen megoldható viszonylag kevés sorból, úgyis újragenerálom a saját stílusomnak megfelelően.

[quote=“LGGABOR”]

Mondjuk ilyen progi létezéséről nem tudok :smiley:

Mivel a második dolgom az angol csapat formázásának törlése egy feliratban (első a beszéd és képi elemek elválasztása), ezért nem érint a kiakasztás :smiley: De 10enakárhányezer sorral is elbír Aegi tapasztalataim szerint, pedig nincs is mai viszonylatban erős gépem. Ha meg olyan a formázandó jel, ami nem éppen megoldható viszonylag kevés sorból, úgyis újragenerálom a saját stílusomnak megfelelően.[/quote]

Írsz rá egyet a számodra ismert programnyelvben egyet, az egész matematika és logika kérdése. Nem emlékszem, hogy miben volt, de valami újságcikk formázásáról beszéltünk, hogy olyan faszán megcsinálták, hogy minden le volt fordítva, cirka pár száz soros formázás volt az Aegisubban.

Nem ismerem a programozási nyelveket nagy mélységben, de programozáselmélet megy. Ennek ellenére nem értem miért kellene külső programot írnom arra, amihez ott van Aegisub, mint GUI, és egy csomó, fansubberek által írt extra segítség hozzá. Vannak persze olyan programok, amik segítségünkre lehetnek, például maszkolást segítő progik (Aegihez mellékelik az ASSDraw-t, de ha jól tudom, akkor lehet képszerkesztőben is megrajzolni, majd átkonvertálni), tracking program (Mocha-t használjuk). De én inkább Aegisubhoz írok macrot/automatizációs scriptet Lua-ban, minthogy nekiálljak mondjuk Delphiben egy külső progit írni. A topic eleje épp erről szól :slight_smile:

[quote=“LGGABOR”]

Nem ismerem a programozási nyelveket nagy mélységben, de programozáselmélet megy. Ennek ellenére nem értem miért kellene külső programot írnom arra, amihez ott van Aegisub, mint GUI, és egy csomó, fansubberek által írt extra segítség hozzá. Vannak persze olyan programok, amik segítségünkre lehetnek, például maszkolást segítő progik (Aegihez mellékelik az ASSDraw-t, de ha jól tudom, akkor lehet képszerkesztőben is megrajzolni, majd átkonvertálni), tracking program (Mocha-t használjuk). De én inkább Aegisubhoz írok macrot/automatizációs scriptet Lua-ban, minthogy nekiálljak mondjuk Delphiben egy külső progit írni. A topic eleje épp erről szól :slight_smile:[/quote]

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy van más lehetőség is, nem kell feltétlen LUA-ban és Aegiben gondolkodni, de egyébként a másik véglete ennek a melónak pedig az Adobe AFX-féle programok.

Nem igazán ástam bele magam azokon kívül másba, mint amiket leírtam. Mocha is After Effect program (legalábbis nekem az AE verziója van meg), csak az egyik kimeneti formátumára írtak Aegihez egy Automatizációs scriptet, ami átírja ASS nyelvére az After Effect nyelvét :smiley: Ezért használjuk azt, mint tracking progi, de lehet más AE-vel is működne, amiben bent van ugyan ez a kimeneti formátum, nem tudom. És tulajdonképpen innen indultunk, mert ezt próbáltam meg leírni általánosított formában gresident kérdésére. Megformázunk egy képkockát, a többit (szerencsés esetben) elintézik nekünk a segédcuccok.

Az én véleményem pedig, hogy mint anime fansubber, elég az Aegi és segítői.

Amúgy unanimated készített egész normális útmutatásokat anime fansubhoz, önképzésre egész jól jött nekem annó, amikor felfedeztem (Mocha-t akkor ismertem meg) :slight_smile:
Link

[quote=“LGGABOR”]De tudtommal akkor is kell valami Aegisubhoz, ami értelmezi a külső szövegedet és az valamilyen Automatizációs script lesz :slight_smile:
Hacsak nem arról beszélünk, hogy mellőzzük Aegisubot, amit szerintem egy formázó sem tesz :smiley:[/quote]

Mostanában elszórakzotam a karaokékkal és a karaoke template-kkel, youtube-on van fenn jópár csinos darab, leírásban letöltési linkkel.
A Template lényege, hogy tulajdonképpen egy script, beteszed a feliratba, majd amely sorokra alkalmanzni akarod, azoknak ugyanazt a formázást választod, mint a “template” nevű soroknak, aztán Aegisubbal alkalmazod a template-t (vagy mintát) és akkor szépen megcsinálja neked a sorokat. Persze ehhez már egy {\k} tagekkel előre időzített karaokédnak kell lennie.

Itt egy tutorial videó, hogyan kell alkalmazni karaoke template-ket :slight_smile:

Nekem mostanság egy pillangós tetszett meg, és ez lett az eredménye: (opening)