Formázás, felirattervezés

A k-timing, azaz a karaoke alap készítés az egyik kedvelt időtöltésem, úgyhogy a csapatnak (és a szezonban AC-nek is) én készítem őket. De mivel én utálom a hardsubot, ezért advanced kara-templatert nincs kedvem megtanulni, így csak alap dolgokat ismerek benne. A magasabb szintű készítést meghagyom a többieknek, akik bírják ezeket a “csillivilli” kara effekteket, amiket már alig bírok valós időben lejátszani (szerencsére lebutitva elmennek, ha esetleg ellenőrizni kellene). A vidit meglesem majd hnap délelőtt gépről.

Szerk. (másnap 9:24): Egész jó az effekt, csak nem illik bele a klippbe és zenébe. Talán ha 1 féle (mondjuk sötétebb kék, vagy bordó) pillangó lenne, akkor jobban visszaadná a klipp hangulatát. Illetve próbáld meg a magyar szöveg lead in/out részét hozzáigazítani/hozzáeffektezni a romajihoz, mert elég zavaró lehet az eltérés, nekem nem tetszik.

[quote=“LGGABOR”]A k-timing, azaz a karaoke alap készítés az egyik kedvelt időtöltésem, úgyhogy a csapatnak (és a szezonban AC-nek is) én készítem őket. De mivel én utálom a hardsubot, ezért advanced kara-templatert nincs kedvem megtanulni, így csak alap dolgokat ismerek benne. A magasabb szintű készítést meghagyom a többieknek, akik bírják ezeket a “csillivilli” kara effekteket, amiket már alig bírok valós időben lejátszani (szerencsére lebutitva elmennek, ha esetleg ellenőrizni kellene). A vidit meglesem majd hnap délelőtt gépről.

Szerk. (másnap 9:24): Egész jó az effekt, csak nem illik bele a klippbe és zenébe. Talán ha 1 féle (mondjuk sötétebb kék, vagy bordó) pillangó lenne, akkor jobban visszaadná a klipp hangulatát. Illetve próbáld meg a magyar szöveg lead in/out részét hozzáigazítani/hozzáeffektezni a romajihoz, mert elég zavaró lehet az eltérés, nekem nem tetszik.[/quote]

Első próbálkozás volt, és valóban ritka csicsás lett, de ez már így marad. A template adja a szivárványos színekeet, de valóban, jobb lenne, ha csak egyszínű lenne. Hogy miért csúszott el a magyar szöveg a romajihoz képest, azt nem tudom, talán csak a romaji csúszott el az effektek miatt egy kicsit jobbra… mondjuk egy pillangónyival :smiley:

Köszönöm a véleményt, karaoke pajtás! :smiley: Közben a tutorialvideóból már arra is rájöttem, hogyan lehet a színekkel variálni a template sorokban, ha nem akarunk annyi csicsás színt, vagy valamit le akarunk egyszerűsíteni.

Legközelebb alkalmazom a szerzett tudást :smiley:

[quote=“x0Ayumi0x”]

[quote=“LGGABOR”]A k-timing, azaz a karaoke alap készítés az egyik kedvelt időtöltésem, úgyhogy a csapatnak (és a szezonban AC-nek is) én készítem őket. De mivel én utálom a hardsubot, ezért advanced kara-templatert nincs kedvem megtanulni, így csak alap dolgokat ismerek benne. A magasabb szintű készítést meghagyom a többieknek, akik bírják ezeket a “csillivilli” kara effekteket, amiket már alig bírok valós időben lejátszani (szerencsére lebutitva elmennek, ha esetleg ellenőrizni kellene). A vidit meglesem majd hnap délelőtt gépről.

Szerk. (másnap 9:24): Egész jó az effekt, csak nem illik bele a klippbe és zenébe. Talán ha 1 féle (mondjuk sötétebb kék, vagy bordó) pillangó lenne, akkor jobban visszaadná a klipp hangulatát. Illetve próbáld meg a magyar szöveg lead in/out részét hozzáigazítani/hozzáeffektezni a romajihoz, mert elég zavaró lehet az eltérés, nekem nem tetszik.[/quote]

Első próbálkozás volt, és valóban ritka csicsás lett, de ez már így marad. A template adja a szivárványos színekeet, de valóban, jobb lenne, ha csak egyszínű lenne. Hogy miért csúszott el a magyar szöveg a romajihoz képest, azt nem tudom, talán csak a romaji csúszott el az effektek miatt egy kicsit jobbra… mondjuk egy pillangónyival :smiley:

Köszönöm a véleményt, karaoke pajtás! :smiley: Közben a tutorialvideóból már arra is rájöttem, hogyan lehet a színekkel variálni a template sorokban, ha nem akarunk annyi csicsás színt, vagy valamit le akarunk egyszerűsíteni.

Legközelebb alkalmazom a szerzett tudást :smiley:[/quote]

ParameticsFX Maker :wink:
Sok sikert.

Soft sub esetében nagy részben “Univerzálisan” csinálja meg az effektet, ahogyan te akarod . Beizer görbékkel operál, s ha érted a trigonometriát , akkor menni is fog. Vagy hasra ütéssel valami értéket megadsz. Tehát egyáltalán nem szaggat be, vagy tűnik el. Égetni se kell. De úgy még jobb lehet.

Vicces ez a tény. De bevált nekem.

Help!!!

Miért van az, hogy pár napja, mióta lefrissítettem az Aegisub-ot 3.0.2-ről 3.2.1-es verzióra, kínosan lassan nyitja meg a feliratokat?!
Míg a 3.0.2. maximum 15 másodperc alatt megnyitotta még az ezer sornál hosszabb feliratokat is, addig a 3.2.1.-nek több, mint 1 perc kell, hogy megnyisson egy 1400 soros feliratot. Win7-em van, 32 bites, 3GB RAM, 2.13 GHz órajel.

[quote=“x0Ayumi0x”]Help!!!

Miért van az, hogy pár napja, mióta lefrissítettem az Aegisub-ot 3.0.2-ről 3.2.1-es verzióra, kínosan lassan nyitja meg a feliratokat?!
Míg a 3.0.2. maximum 15 másodperc alatt megnyitotta még az ezer sornál hosszabb feliratokat is, addig a 3.2.1.-nek több, mint 1 perc kell, hogy megnyisson egy 1400 soros feliratot. Win7-em van, 32 bites, 3GB RAM, 2.13 GHz órajel.[/quote]

Nem szeresse a frissítést. Valami maradt az előző verzióból, ami megkavarja, vagy valami más baja van. Javasolt egy rendes törlés, amit én általában Revo Uninstaller Pro-val csinálok, és az kipucol mindent a gépről. Aztán lehet újra felrakni.

Bár érdekes, én a 3.0.4-es verziót használom már nagyon rég és sose volt bajom vele.

Mivel nem találtam megfelelőbb témát, itt tenném fel a kérdésem:

Aegisub-ban meg lehet valahogy oldani, hogy a videót full screenbe/külön ablakba rakjuk?

[quote=“Yasu”]Mivel nem találtam megfelelőbb témát, itt tenném fel a kérdésem:

Aegisub-ban meg lehet valahogy oldani, hogy a videót full screenbe/külön ablakba rakjuk?[/quote]

A tudtommal ilyeneket nem tud a program.

[quote=“Yasu”]Mivel nem találtam megfelelőbb témát, itt tenném fel a kérdésem:

Aegisub-ban meg lehet valahogy oldani, hogy a videót full screenbe/külön ablakba rakjuk?[/quote]

Dehogynem oldható meg! Videó/Videó leválasztása (vagy Detach Video ha angol).

Ó, köszönöm, Ayumi! :slight_smile: Hogy ki nem veri a szemem! El kéne mennem a szemészhez jobb szemüveget feliratni. :smiley:

LOL és tényleg. Akkor várj meg, ne kelljen egyedül mennem szemészhez. :laughing:

[quote=“Ricz”]

LOL és tényleg. Akkor várj meg, ne kelljen egyedül mennem szemészhez. :laughing:[/quote]

XDDD

Rendben, várlak. :laughing: Tudod, hol találsz meg. :wink:

[quote=“Ricz”]

LOL és tényleg. Akkor várj meg, ne kelljen egyedül mennem szemészhez. :laughing:[/quote]

8 éve bogarászom már a menüit és figyelem a fejlődését verzióról verzióra. Próbálgattam én már rajta mindenféle funkciót :wink: Nagyon okosan összerakott kis progi ez az Aegisub!

[size=80](btw. én is most megyek kontaktlencséért, várjatok! XD)[/size]

[quote=“x0Ayumi0x”]8 éve bogarászom már a menüit és figyelem a fejlődését verzióról verzióra. Próbálgattam én már rajta mindenféle funkciót :wink: Nagyon okosan összerakott kis progi ez az Aegisub!

[size=80](btw. én is most megyek kontaktlencséért, várjatok! XD)[/size][/quote]

Így van! :smiley:

Még egyszer nagy köszönet! :slight_smile:

Gyere, várunk! :wink: XD

Szép Estét mindenkinek! :smiley: Valaki el tudná nekem mondani, hogy Aegisubbal hogyan lehet úgy feliratot csinálni, hogy nem átírom a meglévőt, hanem mondjuk megy a videó és egy pl megjegyzést illesztenék be a videóba. Ha tudtok ehhez jó leírást nekem az is jó, nem akarom rabolni az időtöket azzal, hogy itt litániákat zengjetek nekem. Előre is köszönöm.

Nem egészen értem mire is gondolsz.
Én mindig úgy csinálom, hogy egy új sorban a magyarázandó szöveg fölé írom a magyarázatot ugyan azzal az időzítéssel.

Úgy tűnik mégis érted a problémámat, mert rátapintottál a lényegre, ugyanis pont erre vagyok kíváncsi, amit leírtál, hogy azt hogyan lehet :smiley:

A kívánt sort kijelölöd --> jobb klikk --> ismétlés, és átírod az ismételt sort. Hogy ne legyen a két sor egymáson, a sor elejére teszel egy {\an8} formázótaget.

Ach so, ilyen egyszerű? Köszönöm szépen!

Tud esetleg valaki segíteni, hogy bezier move toturiál(oka)t hol találok, az elkészítésében? Template kódolás szerint. A lehető legegyszerűbb bezier move-nak az elkészítése vagy valami amiben leírják és/vagy bemutatják, lépésről lépésre.

Egy youtube-os példa.(nem pont ennek az elkészítését)

[quote=“Kentaur”]Tud esetleg valaki segíteni, hogy bezier move toturiál(oka)t hol találok, az elkészítésében? Template kódolás szerint. A lehető legegyszerűbb bezier move-nak az elkészítése vagy valami amiben leírják és/vagy bemutatják, lépésről lépésre.

Egy youtube-os példa.(nem pont ennek az elkészítését)[/quote]

Aző csatornájáncsak ilyen tutorial videók vannak, letöltöd a Parametric fx maker nevű kiegészítőt, azt is megmutatja az első tuto videóban, hogyan, meg hogyan implementáld aegisubba, de gondolom, ezen már túlvagy, a többi tuto videóban pedig különböző effektek elkészítését mutatja be részletesen.
Én is az ő videói alapján ügyeskedek mostanában. Elég követhető és részletes :slight_smile: