Formázás, felirattervezés

[quote=“x0Ayumi0x”]

szerint. A lehető legegyszerűbb bezier move-nak az elkészítése vagy valami amiben leírják és/vagy bemutatják, lépésről lépésre.

Egy youtube-os példa.(nem pont ennek az elkészítését)

Aző csatornájáncsak ilyen tutorial videók vannak, letöltöd a Parametric fx maker nevű kiegészítőt, azt is megmutatja az első tuto videóban, hogyan, meg hogyan implementáld aegisubba, de gondolom, ezen már túlvagy, a többi tuto videóban pedig különböző effektek elkészítését mutatja be részletesen.
Én is az ő videói alapján ügyeskedek mostanában. Elég követhető és részletes :slight_smile:[/quote]

Igen az alkalmazásán már régen túl vagy, most
Részletes és követhető is csak én még egyszer nem foglalkoztam még lua programozással.
Azon gondolkodtam még, hogy elkezdem “felboncolni” az egyik ilyen ass template-ját és meg keresem hogy hogyan tudom úgy irányítani ahogy én akarom. Csak ez sok időt vesz igénybe…
Én ezt az animáció stílust nem csak a syllable-n akarom használni hanem bemeneti és kimeneti animációnak is akár és akkor sem így hogy a szavakhoz menjen hanem mondjuk többszörös hullám szállal megy végig az elő jövő (vagy eltűnő) szövegen.

De ha tudsz valamit ami bevezet a lua programozásba akkor azt is szívesen elfogadom

Nos igen, én meg a template megalkotásához nem értek, és úgy látom, ebből a luából nem lehet template-t kisajtolni, a kettő teljesen más elven működik.

Személy szerint a Lua-t tartom egyszerűbbnek, mert a programon keresztül beállítom a paramétereket, megnézem, mi sikerült, ha nem tetszik, visszavonom, és ugyanazon a felhasználóbarát felületen állítgatom tovább a paramétereket addig, míg ki nem jön az, amit szeretnék :smiley:

A template-kkel találkoztam előbb, csak azokba meg nem akartam belebonyolódni, mert az színtiszta kódnyelv. Szerintem azzal bonyolultabb összehozni ezt a beizeres animációt. Jujj tényleg nem értek hozzá, akkor nem sokat segítettem, bocsánat :smiley:

Amit mondasz, hogy több vonal hullám menjen végig rajta… hát … maximum luálssal úgy tudnám elképzelni, hogy duplikálod a karaokesorokat, de helyileg ugyanott vannak, fedik egymást, de az animációjuk ideje különbözik. lehet állítani a beúszást, mikor induljon a hullámvonal, meddig tartson, meddig tűnjön el, hova érkezzen, jajj nagyon összetett… De sajnos, még én is csak most ismerkedem vele, a fentebbi tutorial videóknál nem tudok többet.

[quote=“x0Ayumi0x”]Nos igen, én meg a template megalkotásához nem értek, és úgy látom, ebből a luából nem lehet template-t kisajtolni, a kettő teljesen más elven működik.

Személy szerint a Lua-t tartom egyszerűbbnek, mert a programon keresztül beállítom a paramétereket, megnézem, mi sikerült, ha nem tetszik, visszavonom, és ugyanazon a felhasználóbarát felületen állítgatom tovább a paramétereket addig, míg ki nem jön az, amit szeretnék :smiley:

A template-kkel találkoztam előbb, csak azokba meg nem akartam belebonyolódni, mert az színtiszta kódnyelv. Szerintem azzal bonyolultabb összehozni ezt a beizeres animációt. Jujj tényleg nem értek hozzá, akkor nem sokat segítettem, bocsánat :smiley:

Amit mondasz, hogy több vonal hullám menjen végig rajta… hát … maximum luálssal úgy tudnám elképzelni, hogy duplikálod a karaokesorokat, de helyileg ugyanott vannak, fedik egymást, de az animációjuk ideje különbözik. lehet állítani a beúszást, mikor induljon a hullámvonal, meddig tartson, meddig tűnjön el, hova érkezzen, jajj nagyon összetett… De sajnos, még én is csak most ismerkedem vele, a fentebbi tutorial videóknál nem tudok többet.[/quote]

Azért kösz megnézem a luát is, de nekem ez kicsit korlátozottnak tűnik első ránézésre.
template-ban annyi animációt is újra időzítést alkalmazok amennyi csak jól esik. xD
A template programozásnak még egyenlőre én is csak a felületét karcolom, egyenlőre még nem mennek annyira logikai részek és ez a bezier move (vagy magyarul mozgó görbe) is tele van logikai résszel, renget idő változó(ezt syllable-n értem, de ez át lehet állítani szerintem akár preline-ra, start2syl-re, presyl-re, syl-re,postsyl-re, syl2end-re, postline-ra is, vagy csak simán maga a line-ra)/helyi változó(az adott szónak/szavaknak/betüknek a helyét értem jobb vagy bal oldalról nézve) és még a tetejében ezeket szorozzák-osszák egymással + még ott vannak a különböző ráta értékek meg én nem tom mik… xD

Lehet rossz helyre írok, de most itt tenném fel a kérdést!

Mit tudok tenni akkor, ha van egy időzítés egy videóhoz, ami tökéletes, de én másik videó fájlhoz akarom használni(aminek hitvány a felirata), aminél 1képkocka diferencia van, de nem minden sorban, tehát néhol passzol, néhol meg 1képkockával eltér!

pl

Passzol 1.sor 0:13:14.21 - 0:13:15.26
Eltér 2. sor 0:13:17.53 - 0:13:18.58

Tehát ha eltolom 0.01el az egészet előre, akkor az első sor beáll képre, viszont a második ennek köszönhetően tovább tart 1képkockával! (Tehát ott vagyok ahol a part szakad)

Nincs erre valami nagyon egyszerű megoldás? (fogalmam sincs hány sornál van ilyen)

1 képkockával? Normál esetben annyit észre se szabadna venni (23,976 képkocka per másodperc egy általános animus videóban az FPS), kivéve ha valami formázásnál van ilyesmi, másrészről nem értem a továbbtart részt, mivel a sor ugyanolyan hosszú marad eltolás után, csak annyival előrébb/később jelenik meg.

Egyébként ha nincs rendszer a csúszásban, akkor nem is lehet nagyon “egyszerűbb” módszert kitalálni rá.

Észre lehet venni, engem zavarni is szokott (van, amikor nem veszem észre, pedig a projektek miatt direkt ezeket lesem xD).

Egy dolog jut eszembe erre, az Aegiben a Timing Post Processor (bocsi, magyar nevét nem tudom).
Hanghoz való időzítés után szoktuk alkalmazni, hogy tegyünk a sornak valamennyi időt a hang előtt és után is, ne legyen túl pontos. A lényeg, hogy az tudja figyelni az un Keyframe-eket, aminek magyarázásába most nem kívánok belemenni (Aegisubban, ha benyitod a hangot, az is jelzi rózsaszínnel például az ilyeneket), de ha jól van beállítva a kódolásnál, akkor nagyrészt jelenetváltásokra esik. Ha alkalmazod a TPP-t a Keyframe-re kis értékkel és a többi érték 0-n lesz, akkor egy részét átteszi automatikusan neked.

De elég kis esélye van, hogy nagyon sikeres lesz, mert egy átlagos videón nem a Keyframe elhelyezés xD A sorok 10-20%-ába általában utólag manuálisan, rész megnézés közbe kell bele nyúlnom. Ezért szokás azt csinálni, hogy időzítéshez olyan beállítással kódolják újra a videót, ahol a Keyframe jó helyekre esik és több van belőlük, mint egy általános, kiadásra szánt videón.

Mégiscsak kicsit a Keyframe-ről: A tömörítések lényege, hogy a legtöbb képkockának nem minden pixeljét 1:1-ben tároljuk el, hanem figyeljük a korábbi és későbbi képkockákhoz történő változásokat. A Keyframe viszont a videóban egy olyan képkocka, amely minden pixelt letárol. Ezért szerencsés, ha jelenetváltásokra esik és időzítés szempontjából minél több van belőle. De minél több van belőle, annál nagyobb lesz a videó mérete, amit ugye szeretnénk minél jobban visszaszorítani. Ezért van a fent leírt probléma xD

A legegyszerűbb megoldás, ha te magad beidőzíted. Elvileg akkor tudod, hogy hol van eltérés, így egyszerű a dolog. Fogod az Aegisubot, betöltöd annak a videónak a hangsávját, amire a feliratot akarod. Ott pedig a kérdéses részeket szépen korrigálod a neked tetsző módon.

Vagy: ha valóban tudod, mely sorok térnek el, és mely sorok nem, akkor kijelölöd csak azokat a sorokat, amelyek eltérnek egy képkockával (CTRL + kattintás, mint általában), Aztán Időzítés/Időeltolás… (vagy CTRL+I) és ott a Képkocka mellé téve pöttyöt beírod az 1-et, pöttyöt teszel az Előre vagy Hátra mellé, attól függ, merre nem stimmel az időzítés, pötty a “Kijelölt sorok” mellé és a “Kezdő és végpontok eltolása” mellé, és akkor elvileg a probléma megoldva. :slight_smile:

Egy olyan kérdéssel fordulnék most hozzátok, hogy a rememberhez hasonló visszahívó kódot tudtok-e, ami nem csak számok visszahívására alkalmas.
A lenti kódban a velet=math.random.

Comment: 1,0:22:24.90,0:22:25.54,ED Romaji,,0,0,0,template syl noblank notext,!retime("syl",0,0)!{\an7\p1\fscx!szel[1]!\fscy!szel[1]!\frz!remember("forgvel",velet(-360,360))!\blur!mos[2]!\1c!fo[1]!\pos($center,$middle)\t(0,$dur,1,\fscx!szel[2]+($swidth*2)!\fscy!szel[2]+($swidth*2)!\frz!recall.forgvel+$kdur!)}!virag[1]!

Valaki tudna segíteni? Miért kapom folyton ezt az üzenetet vissza? Kép

Aegisub 3.2.2
Mocha 3.2.1

Egyes Aegi-Motion automatizáló scriptnek volt hibája, de elvileg a mai verziókkal már nincs gond. Mondjuk én is régi verziókat használok ezekből, lusta vagyok frissíteni ilyen téren, DC-nek még nem volt kedvem utána nézni. Mindenesetre ha nem zavar, hogy régebbi, én ezt használom, próbáld ki: Link

De az itt levő leírás alapján az újat is felrakhatod: Github
A leírás Dependency Control nélküli install részéhez zip: Link (úgy tudom DC nélkül is megy, max nem frissít automatán)

Részben formázási kérdés igazából, de van mód arra, hogy valahogyan kikapjam egy softsubos youtube videóból a felirat fájlt időzítésekkel együtt?

Nem tudom mennyire fog működni neked (egy próbát tettem, kaptam egy srt-t), de Google talált egy ilyen oldalt: keepsubs.com/

Igen, ezt az oldalt én is megtaláltam, viszont nem túl bizalomgerjesztő főleg, hogy azonnal egy applikációt akar rádobni a gépemre. Jobb szeretem ha a netes dolgok a neten maradnak.

A jDownloadernél találkoztam olyannal, hogy a YT-videó mellett leszedte a softsubot is. Egy próbát megérhet.

Én nem találkoztam ilyesmivel. Valószínűleg csak valami Ad lesz, mert nekem Opera simán lehúzta az srt fájlt a helyes tartalommal.

Yep, jól gondoltad. :smiley: Chrome-al nem akart semmi vakot rádobni a gépemre az srt-n kívül. Már csak azért kell imádkoznom, hogy a fansub csapat ne álljon meg a vége előtt hat résszel.

Helló! Az lenne a problémám, hogy a rész amit most fordítók olyan betűtípussal van, ami nem jelzi ki az “ő”-t, “ű”-t, aegisubot használok, és valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tudnám átalakítani a feliratot, hogy rendesen jelezze a betűket?

Hali!

  • Egyszerűbb megoldás: Keresel egy olyan betűtípust, amiben bent vannak a megfelelő karakterek, és átírod az ass stílusban a nevét.
  • Bonyolultabb megoldás: Letöltesz egy font editort és beleteszed abba a betűtípusba a megfelelő karaktereket. Ricz írt anno valami segédletet a munkamenethez: Link

Köszönöm a választ! Elég idiótának fogok most tűnni, de az egyszerű megoldást sem teljesen értem, addig értem hogy keresek megfelelő betűtípust, le is töltöttem olyat, amiben van jó, de hogy írom az ass stílusban a nevet? szó szerint csak átnevezem? mert a videómnál mkvcleaver-rel kiszedtem a felirat mellékletét, ahol mutatja a betűtípusokat, de ott van 6 különböző, tehát ez az átírás dolog nem teljesen tiszta.