Formázás, felirattervezés

Hát, tapasztalataim szerint pedig rém egyszerű. :smiley:

Windows/Start gombra jobb katt -> Vezérlőpult
XCution, ha ez megvan, akkor -> nézetnél: nagy/kis ikonok -> Betűtípusok

VAGY (ez már a hosszabb verzió)
Alkalmazás lista a Start menüben (vagy hogy híjják) -> Windows System (nem tudom,hogy magyar nyelvnél mit ír) -> Vezérlőpult stb. (itt ki is tudod tűzni a tálcára vagy a Start menüre)

Akkor ezek szerint az újabb frissítésekkel berakták. Én nagyon az elején kezdtem el használni a rendszert, akkor tényleg művészet volt.

Ja igen, sokan nem merik/nem akarják/nincs kedvük hozzá/nem tudják/stb. frissíteni previewes buildre a rendszert, aztán a novemberi frissítést használják, ami meg eléggé egy félkész valami. A rendszer előtte lévő állapotáról nem tudok nyilatkozni, telómon van win 10 október óta (akkoriban írták, hogy már használható a rendszer), laptopomnál asszem januárban raktam fel.

2015 februárban kezdtem használni Win10-et és már akkor ott volt, sőt… 100%, hogy Win8.1-ben is ott van :smiley:
Mellesleg elég sokmindent command line-al indítok (Futtatás-ból vagy CMD-ből, éppen ahogy), egyes saját magam által telepített progikhoz is írok PATH bejegyzést (vagyis kevésbé folyásolnak be a felületváltások ezen a téren). Persze videóra elég csak 2x katt, nem ilyenekre értem. Vezérlőpult a “control” paranccsal érhető el.

A Lumia 640en elég kétesen működik. 2015 júliusi frissítés óta nem igazán javult a helyzet rajta technikai szempontból, inkább csak appokon látszik meg a fejlődés, de random újraindulások és battery drain azóta is jeletkeznek. Nemrég jött egy frissítés, ahol az aksi egész jól bírja már.

[quote=“LGGABOR”]

A Lumia 640en elég kétesen működik. 2015 júliusi frissítés óta nem igazán javult a helyzet rajta technikai szempontból, inkább csak appokon látszik meg a fejlődés, de random újraindulások és battery drain azóta is jeletkeznek. Nemrég jött egy frissítés, ahol az aksi egész jól bírja már.[/quote]

Áh, a Lumia 640-nél hallottam meg olvastam néhányszor szitkozódást, annál úgy tűnik, hogy nem annyira sikerül összehozni a dolgokat. Nekem 735-öm van, annál most a 14xxx-es buildektől kezdve van meghalva a fényerőszabályzás (manuális + automata egyaránt), ez idegesít kicsit, hogy még mindig nem sikerült nekik kijavítani. Meg a LED-es értesítés hiánya miatt “sírok”. Random újraindulások nálam csak 1-2 buildnél jelentkeztek, amik az a tipikus “egy lépés előre, kettő hátra” frissítések voltak. De jelenleg elég stabil nálam a rendszer, továbbra is a kedvencem az, hogy 1 giga RAM mellett elindítok 15 appot, egyik sem záródik be, a telefon se lassul be, míg androidnál 4-5 után a RAM kb. meg is telt és a rendszer is belassult, aztán zárhattam be őket, meg tisztogathattam a memóriát. :smiley: Ez még 4.2-nél volt. A környezetemben van néhány ember, akiknél újabb verziók vannak fent, egész korrekt/erős vassal, és nem tudnak telefonálni, mert random meghal a Telefon app. Bitch please, androidra én vissza nem térek. :unamused: Win 10-nél legalább látom, hogy igyekeznek néha valami értelmeset is csinálni, bár a Microfosnak szokása eltolni a dolgokat. Uh, emlékszem kb. két hónapja volt egy rohadt szar buildem, annál nagyon durván merült az akksi, kb. egész nap töltőn is volt a telefon. :laughing: Meg pár buliddel ezelőtt is volt hasonló merülés, de azt már kijavították. Appokon tényleg látszik a fejlődés, most a legutóbbi frissítés után a Skype Preview elég gyorsan betölt, nem is omlik össze, használható végre. Pécén a Cortanas telós értesítések tetszenek még.

A rendszergazdai jogosultság volt a ludas :smiley: furcsállottam is, hogy soha nem kérdezett rá, se telepítésnél se semminél, ha valami komolyabbat akarok (kemény két hete van win10-em), viszont a fontot nem engedte bemásolni az original windows fontok közé, de bezzeg azt nem jelezte ki, hogy miért nem engedi :unamused: viszont a rendszergazdai jogosultság módosításával siker lett :sunglasses: köszi mindenkinek!

Vettem a bátorságot, és írtam egy útmutatót, hogyan kell Adobe Illustratorben színátmenetes maszkokat készíteni. Ha valami nem világos (ami eléggé valószínű), írj ide vagy keress meg szeméylesen.

Azért remélem, valaki majd hasznát veszi. :slight_smile:

Formázás Adobe Illustratorben

Elég részletesre és jóra sikeredett, szerintem ez sokaknak nagy segítség lesz, köztük nekem is, szóval köszi!

Nem tudsz valami ingyenes szoftvert, amivel megy a dolog? Ennyiért nem éri meg megvenni az Illustratort xD

Inkscape kb tudja ugyanazt. Illustrator ncore-on ingyenes.

Illustratorra van kiegészítő, amin alapszik az egész procedúra. Ismerem a szoftvereket, a kérdés h a nekünk szükséges modult megírták-e máshoz. Évek óta nem használok tört szoftvert, nem kezdem most el.

Nem céloztam sehol arra, hogy ennyiért bárki kiadjon annyi pénzt. :joy:
Nem tudok róla, hogy mással működne. Ha gondolod, elküldhetem az én verziómat. Csak egy tiszta .exe fájl, nem kell crackelni, vagy netet kikapcsolni, nem akarja magát frissíteni. Még a GJM tagjaként kaptam, azóta is azt használom.

Portable crackelt változat, volt vele már más kérésére dolgom nekem is. Ismerem amúgy az eljárást én is, de elvből nem használok semmi ilyen szoftvert :slight_smile: Azért kérdeztem, hogy te tudsz-e esetleg máshoz kieget, mert én anno nem találtam.
Én egyedül az anime videókkal kalózkodok, mostanság már azokkal is ritkábban :smiley:

@LGGABOR hogy ha érdekel én át tudom neked portolni a szkriptet úgy, hogy svg -vel is menjen. :smiley: Akkor @NemCickany által leírtakat megtudod csinálni Inkscape -el is, és ahelyett, hogy .ai fájlt mentenél le, svg fájlként exportálod a vektorokat.

Annyit nem ér az egész, különben már megcsináltam volna. Bár utálok programozni xD
Valószínűleg kevesen vagyunk csak olyanok, akiknek gondot okoz a dolog. Eddig is megvoltam nélküle, ezek után is megleszek :slight_smile:

Kibővítettem három ponttal az útmutatót, és ezzel most már teljes (nagyjából).