Kávézó

Olvasom Animagazin KanColl részénél, hogy szép írások vannak elrejtve rrf feliratba, megnéztem délelőtt, látom ketten “élvezték” a fordítást :laughing: (behaltam párszor a szövegeken)

Igen, tipikusan ez volt az a sorozat, amire azt szokás mondani: “Csak pár dolog élvezetesebb a szextől, és ez nem tartozik közéjük.” :laughing:

Azt tényleg olvassák az emberek? Legalább van már benne valami érdemleges? (A hangsúly az érdemlegesen van.)

Beleolvasgattam, egy részét átpörgettem a sok szöveg miatt (ok, újságtól mit vár az ember, videókat :smiley: )

[quote=“Umaitachi”]

Azt tényleg olvassák az emberek? Legalább van már benne valami érdemleges? (A hangsúly az érdemlegesen van.)[/quote]

Mióta kiszálltam a csapatból nem tudok nyilatkozni róluk túlzottan mert nem igazán követem se az oldalt se a Magazint.
De ahogy belenézegettem pár számba ugyan az a séma igazából ahhoz képest milyen volt mikor ott voltam nem látok változást, csak több fansub interjú lett. :smiley:

De egyébként az igazsághoz hozzátartozik hogy 2 havi megjelenésű ergo a hírek mind lejártak kb mire kiadják, az infók vagy cikkek dettó.
Tehát nem is lehetne túl informatív Magazin mert ennyi idő alatt a többség már mindenről értesül. Az internet fénykorában esélye nincs egy újságnak, magazinnak sem. Szóval ez nem is annyira az ő bakijuk.

Ja, szerintem is a magazin forma, főleg interneten, nem kifizetődő. Sokkal rugalmasabb lehetne a “magazin”, ha nem pdf-ben, hanem mondjuk webes alapon működne, mint egy hírportál.

KMPlayernél kihúzták nálam a gyufát: a feliratokat, amiknek azonos a neve a hozzájuk szánt videókkal nem játssza le rögtön, hanem be kell tölteni. A videó lejátszásakor a kis ablakban a kép méretaránya eltér a normálistól, egy teljes képernyőre rakástól visszaáll, de azért ennyire ne legyen bugos már. Holnap leszedem a telepítőt és újrarakom, remélem csak ez bugos most, fent van a Kawaii Codec Pack, de a KMPlayernél az előre-hátra ugrás “simábban” történik, MPC-HC-nál egy minimális akadást mintha észlelnék ilyenkor.

Persze a beépített reklám felületet tökéletesen működik…

[quote=“Grievous”]KMPlayernél kihúzták nálam a gyufát: a feliratokat, amiknek azonos a neve a hozzájuk szánt videókkal nem játssza le rögtön, hanem be kell tölteni. A videó lejátszásakor a kis ablakban a kép méretaránya eltér a normálistól, egy teljes képernyőre rakástól visszaáll, de azért ennyire ne legyen bugos már. Holnap leszedem a telepítőt és újrarakom, remélem csak ez bugos most, fent van a Kawaii Codec Pack, de a KMPlayernél az előre-hátra ugrás “simábban” történik, MPC-HC-nál egy minimális akadást mintha észlelnék ilyenkor.

Persze a beépített reklám felületet tökéletesen működik…[/quote]

Ha jól rémlik a KMPlayer eredeti fejlesztőcsapata már rég otthagyta a KMPlayert a tulajdonosváltásnál a céget, és így lett a DotPlayer. Így ha más irányt vett a lejátszó, az nem túl meglepő.

Én évek óta K-Lite Codecet használok, sose volt vele problémám, ráadásul rendszeresen frissítik. Esetleg CCCP-t is kipróbálhatod. Egy időben használtam, de nagyon ritkán frissítették, nem tudom azóta változott-e a helyzet.

CCCP szerintem mindig is el lesz maradva frissítés ügyileg, inkább Kawaii CP-t javaslom. K-lite esetén meg a Standard verzió megfelelő, a nagyobb csomagokba már a hétköznapi használat szempontjából felesleges dolgokat tesznek be. Ha frissítést nézünk: az oldalakat böngészve valószínűleg a mostani legfrissebb CP a Shark007.
Mondjuk ma már én inkább felteszem összetevőnként a cuccokat, nem használok codec packet.

Kawaii fent van, csak a KMP az alap, így ha normálisan akarok nézni valamit, akkor az előbbit, ha csak gyorsan, az utóbbit választom.
Az egész brigád elment? Azt hittem, csak a főfejlesztő :open_mouth:

Ezt a Dotplayert (nem pot?) megnézzük, ismerősen hangzik a neve.

Erről a témáról most eszembe jutott: Sehol sem láttam még írni senkit, hogy külön MPC-HC-t használt volna. Pedig az is önálló lejátszó, mint a KMPlayer, VLC és társaik. Ennek ellenére az MPC-HC-t használó emberek 95%-a tuti valamilyen codec packben használja. Kawaii CP hozzáadja még azokat a kiegészítőket (madvr, reclock…), amiket én külön szoktam feltenni, de a többi codec pack olyan plusz dolgokat tesz bele, ami átlag használatra teljesen felesleges és az ember nem is használja őket. Azt el kell ismernem, hogy régen nem volt így, de kb 3 éve MPC-HC portable verzióját hurcolgattam magammal suliba és ott néztem az animéket/sorozatokat :smiley:

Nálam úgy néz ki a dolog:
[ul]]MPC-HC legutolsó nightly verzió/:m]
]LAV Filters-ből a legújabb/:m]
]madVR aktuálisa/:m]
]xy-VSFilter épp kiadott/:m][/ul]
Csomagokat évek óta nem használok, ahogy írtad, így sokkal kompaktabb és emellett testreszabhatóbb. Annyi a hátránya, hogy egyszer be kellett mindent állítanom, és némi utánaolvasásra volt szükségem.

• MPC-HCból szintén Nightly-t használok.
  • LAVFilters nem feltétlenül kell külön amíg nincs más progid, ami használja. Nightly használat lényege nálam épp az, hogy előbb frissítik benne LAV-ot, így belsőként használom azt, amit te külsőként.
  • madVR az elmúlt pár napban kicsit elszállt a hibákkal és verziószámokkal xD
  • ReClockot nem frissítették már egy ideje, de elég ritkán használom, inkább csak BD vidiknél… meg amikor elfelejtem kikapcsolni :smiley:
  • xy-Subfilter valahogy jobban tetszik xy-VSFilternél: egy parányit talán jobb a lebegőpontos formázás kezelése; sub átméretezése minőségibb; támogatja HW gyorsítást. Meg xy-VSFilter decemberi verziójában javították az egyik bugot, amibe beleütköztem párszor: néha rossz színmátrixot használt, ha az ass fájl nem mondta meg neki (szép volt mondjuk, amikor egy takarás színe elütött a háttértől).

Haverom tesztel ezerrel, úgyhogy ő ismeri a dolgokat :smiley: De mi is a MAL-os leírásnál kezdtük.

IT órája egy órával korábbi, kicsit megkavart az előbb :smiley:

KMP leszedve, Pot jól néz ki, prohadveren találtam írást, még a régi verziónál volt egy lehetőség KMP ikonok használatára, szedhettem le megint a KMP-t hogy kiszedjem belőle, de ha sikerül, akkor jó lesz :sunglasses:

Szerk: megoldva. Majd újrarakás után össze vissza kerültek az ikonok a megfelelő fájltípushoz. Unalmamban majd megcsinálom mindegyikre, de most elég, amikkel találkozok. (avi ikonhoz pl az ssa ikonja került, meg ilyesmi gondok vannak)

[quote=“LGGABOR”]- MPC-HCból szintén Nightly-t használok.

• LAVFilters nem feltétlenül kell külön amíg nincs más progid, ami használja. Nightly használat lényege nálam épp az, hogy előbb frissítik benne LAV-ot, így belsőként használom azt, amit te külsőként.[/quote]

Tudom, csak régebben így volt megoldva, aztán így maradtam.

Nem vettem észre különösebben, viszont a verziószámok valóban érdekesek.

Nem láttam értelmét feltenni.

Én is azt használom, csak félrebeszélek. ^^"

Átállítva.

Én elvagyok a CCCP + MPC-HC kettőssel. Mivel laptopon vagyok nagyjából, rengeteget kódolok, alig van helyem (250 gigás a belső vinyója), így mindig egy rosszabb minőséget töltök le megtekintésre (<=480p), munkához meg, ami van elérhető legjobb. De ha nem animézek, akkor filmezek, és mostanában főleg régi, vasfüggönyön inneniek vannak terítéken vagy sötét horrorok, azokhoz meg nem kell nagy cucc, volumen, mert felesleges. Az asztalin meg továbbra is inkább játszok, amíg döcög az a 14 éves processzor.

Igazából ez a HEVC elterjedésével lesz érdekesebb, mivel a régebbi párosítások nem fogják valószínűleg megenni, mármint a 10-bites videók bevezetésénél is voltak döccenések. Egyre gyakrabban látom, hogy HEVC felirattal adnak ki. Most azt hiszem a Coalgirls dobott valamit ki 1080p-ben valami részenként 500-600 MB-os mérettel és FLAC-hanggal.

Szerk.: így utólag eszembe jutott, érdekelne, hogy mit használtok zenelejátszásra, az a másik program, amit mindenki másképp szeret.

AIMP3. Amikor megszűnt a winamp, kellett valami hasonló helyette.

Itthon Foobar2000, munkahelyen Windows Media Player vagy Youtube. :laughing: