Kávézó

És még nem mondott el mindent. BakaBT fórumon is osztották egymást keményen, legalábbis ott, ahol olvastam. Egy-egy MAL epizódos topik is izzott, de a Kyoukai Horizonnál emlékszem, hogy olyan téma nyílt, hogy “miért szar a … csapat felirata?”. Személy szerint nem láttam túl sok ölést tőlük, de tudom, hogy van azért becsülettel (és LGGABOR által említett NyaaTorrentses dolgok sem tűntek fel).

Nyaa párti vagyok, BakaBT és MAL közösség is idegen nekem. MAL-on inkább a hírek topicjaiba nézek be, hátha találok valami használhatót. :smiley:

Deluge-ban véletlen törölt torrentet és fájlt vissza lehet valahogy szerezni? Csodás egeremnek hála a törlésnél felugró ablak gyorsan el is tünt a fájljal együtt, amit leszedtem…

Szerk:
Be lehet állítani a deluge-ot, hogy lomtárba küldje a törlendő fájlokat, ne pedig azonnali megsemmisítést hajtson végre?

C:\Users[felhasználó]\AppData\Roaming\deluge\state → ebben a mappában vannak az aktuálisan letöltött .torrent fájlok, esetlegesen megnézném a helyedben, hogy itt még talán ott van.

[quote=“Grievous”]Szerk:
Be lehet állítani a deluge-ot, hogy lomtárba küldje a törlendő fájlokat, ne pedig azonnali megsemmisítést hajtson végre?[/quote]

Nem tudok róla.

Valami változtatás volt az MPC-HC legújabb nightly kiadásaiban, mert nekem újonnan nem menti a feliratokat bele a screenshotokba. Valaki még tapasztalta ezt a problémát (esetlegesen a stabil kiadásoknál)?

Valami változtatás volt az MPC-HC legújabb nightly kiadásaiban, mert nekem újonnan nem menti a feliratokat bele a screenshotokba. Valaki még tapasztalta ezt a problémát (esetlegesen a stabil kiadásoknál)?

Úgy egyáltalán nem menti bele a képbe a feliratokat, valaki még tapasztalt ilyet? Régebben megtette…

Szerk.: megoldottam a problémát, talán az External Filters-nél a videó filterének a resetelése oldotta meg (LAV Video).

Elnézést azért az írásért, nem volt túl jó napom, és így jött ki belőlem :smiley:

A letöltés helyét átraktam, utorrentes megszokásból. A fájl nem lett meg, mert alaposan letörölte a gépemről, Recuva-val e találtam meg, pedig mást igen :open_mouth:
Akkor jól láttam beállítások közt, hogy nincs, ez ó is meg rossz. Csak azt furcsállom, hogy miért törölte a fájlt, ha nem a középső részen volt az egér kurzorja, hanem jobb oldalt, ahol a .torrent-et lehet törölni. Mindegy, rejtvény marad számomra.

Mostanság mintha kicsit néha belagolna, ha több fájlt akarok kijelölni, ez csak nálam van? O.o

[quote=“Dex”]Valami változtatás volt az MPC-HC legújabb nightly kiadásaiban, mert nekem újonnan nem menti a feliratokat bele a screenshotokba. Valaki még tapasztalta ezt a problémát (esetlegesen a stabil kiadásoknál)?
Úgy egyáltalán nem menti bele a képbe a feliratokat, valaki még tapasztalt ilyet? Régebben megtette…
Szerk.: megoldottam a problémát, talán az External Filters-nél a videó filterének a resetelése oldotta meg (LAV Video).[/quote]

Nálam már egy ideje csak az akkor teszi bele a feliratokat, amikor a videó felbontásában jelenik meg éppen a kép. Mivel nekem nem igazán kell, ezért nem néztem utána mitől lehet.

Nálam nincs ilyen gond.

Olyan anti-forumozónak érzem magam, ezért beköszönök :smiley:

Sziasztok, Vinus vagyok, más szóval az Isten :smiley: Technikai problémák miatt jelenleg a Földön tartózkodom, és hogy hasznossá is tehessem magamat 2014. feburár és október között az AnimeHunter fordítója voltam, napjainkban pedig lektor és NOTfordító vagyok az RRFs-nél. :slight_smile:

Eöööm… Vissza nézve mások is csak ennyit írtak, nem tudok többet… :"DDDDD /nagyoooon nem csinált ilyeneket, nézzétek el neki :smiley:/

És mit csinál egy NOTfordító? Nem fordít?

[quote=“Dex”]

És mit csinál egy NOTfordító? Nem fordít?[/quote]

Igen, ez egy tipikus hiba, amit minden angolos elkövet. A németben a NOT elöljáró a vészt jelenti, magyarul tehát vészforditó :smiley:

[quote=“Vinus”]

És mit csinál egy NOTfordító? Nem fordít?
Igen, ez egy tipikus hiba, amit minden angolos elkövet. A németben a NOT elöljáró a vészt jelenti, magyarul tehát vészforditó :smiley:[/quote]

Ja, gleich, ein NÓTübersetzer ist sehr NÓTwendig.

Da-da-da, ich lieb dich nincht du liebst mich nicht. Da-da-da. :smiley:

angolul … EMERGENCYfordító :smiley: imördzsenszí in da háuz!

Egek, hát általában angolról fordít a többség, akkor mire gondolna a hétköznapi paraszt, mint pl. én?

Pont arra, amire gondoltál! :smiley:

Amúgy viccet félretéve anno én is bele estem ugyan ebbe a hibába :smiley:

üdv
lenne 1-2 kérdésem (mire tudom a választ): az animéket szerzői jogok védik igaz? így ha a gépemen van belőle letöltött formában az illegális igaz?

Picurka ötletgárda ami itthon nem valósulhat meg. Obama to Abe Shinzo találkáról találgatva.
oi60.tinypic.com/2dv5taf.jpg

[quote=“claas”]üdv
lenne 1-2 kérdésem (mire tudom a választ): az animéket szerzői jogok védik igaz? így ha a gépemen van belőle letöltött formában az illegális igaz?[/quote]

A gépeden. A saját bőrgatyád által kifizettet gépeden. A gépeden ki nézi meg rajtad kívül? Te nyitod meg, te nézed meg, egy sötét szobában ahol az öntudatlan macikáddal együtt mozizzátok át az éjszakát Personal compúteren, azt az anyagot amit egykor egy távoli országban már levetíttek az ottani kereskedelmi csatornák egyikén, ahol már kerestek vele elég tőkét az ottani viszonyokhoz mérten. Ezen kívül ha macikád nem transzdimenzionális őshonos dolgozó munkás japán állampolgár sugárveszélynek kitéve, akkor az itthoni körülmények között te elég okosnak számítol ahhoz, h saját gépeden megkeresve itthon nézhesd a már egyszer levetített animéket.

Manapság már mikor sajátod a géped? xD Gondolok itt arra, hogy sok program küldözget információkat, vagy éppen fellépsz netre és IP címed alapján egy átlagember is meg tudja nézni, hogy hol laksz. Lassan az információ többet fog érni, mint a pénz.

Egyébként szoftverrendőrség a hatósággal együtt akármikor bekopoghatna, csak talán nem fog :smiley:
Egyrészt szerencsénk van, másrészt nem (MO-ról nyilatkozok). A jogok országokra érvényesek, vagyis amíg nincs valakinek Magyarországon joga az adott műköz, addig nem büntethetnek érte. Egy időben lecsillapodott a helyzet, de az mostanság Cruchyroll (legalábbis én csak nála vettem észre) erőszeretettel veszi a magyarországi adási jogot, úgyhogy azokkal már óvatosabbnak kell lenni.

Ha az ember nem drog- vagy fegyvernepper, akkor kizárt, hogy kormányzati kémprogramja legyen, egyébiránt a rendőrséghez vagy az NNI-hez úgy kerülhet a géped, ha egy házkutatással egybekötött razzia során lefoglalják, de azt is kötelesek 3 hónapon belül visszaadni. De gondolom ilyen jellegű veszély nem fenyeget, ugye? :slight_smile: A BSA meg elég háttérbe szorult, miután eljátszották a renoméjukat azzal, hogy börtönt akartak a kalózverziókra, és ilyen reklámokat csináltak pl. '97-ben. Persze, nem hagyták őket, leszorították, mivel a lakosság úgy 80%-a nem engedhette meg magának azt, hogy eredeti szoftvert vegyen egyikből-másikból. Apám pl. villanyszerelő, neki az OrCAD volt meg kalózban, de azzal kellett dolgozzon, ha daruk és emelőszerkezetek elektromos kapcsolásaival kellett foglalkoznia.

Egyébként, mivel az interneten nem érvényesülnek az országhatárok, gyakorlatilag bármely ország törvénye végrehajtható bármely oldal ellen. A legtöbb ország ilyenkor inkább szűrőztet, de mivel az a diktatúra és cenzúra egyik formája, így marad a fellépés, aminek keretében a japán cégek töröltettek több videót is az Indáról még novemberben.