Kávézó

Én úgy tudtam az volt a CR miatt (legalábbis CR jogos videók kerültek le, ezért következtettem arra) :smiley:

Azért egy-két Funis is befigyelt ott, ha jól láttam. Bár különösebben a Ronján vettem észre, hogy más hiányozna, az nem tűnt fel.

[quote=“fbri03d”]Picurka ötletgárda ami itthon nem valósulhat meg. Obama to Abe Shinzo találkáról találgatva.
oi60.tinypic.com/2dv5taf.jpg[/quote]

Én már ezer éve mondogatom, hogy hatalmas biznisz lenne Pesten egy “Neko café”. Elvileg már van jópár macska kávézó, ahol tényleges, élő macskák vannak. Viszont az animékből ismert neko jelemzes lányokra gondolok! Sok-sok srác térne be oda nap, mint nap! :slight_smile:

[quote=“Raisen”]

[quote=“fbri03d”]Picurka ötletgárda ami itthon nem valósulhat meg. Obama to Abe Shinzo találkáról találgatva.
oi60.tinypic.com/2dv5taf.jpg[/quote]

Én már ezer éve mondogatom, hogy hatalmas biznisz lenne Pesten egy “Neko café”. Elvileg már van jópár macska kávézó, ahol tényleges, élő macskák vannak. Viszont az animékből ismert neko jelemzes lányokra gondolok! Sok-sok srác térne be oda nap, mint nap! :slight_smile:[/quote]

Ez szép és jó, hogy ti ilyen optimistán látjátok, és nem is értem, hogy ha így látjátok akkor miért nem csináltok egy ilyen kávézót. Én személy szerint egy csöppet rizikósnak látom, nem nagyon hiszem azt hogy hosszútávon nyereséges/kifizetődő lenne egy ilyen kávézó. Eleve a kávézó ötletét valahogy nem tartom életképesnek, nem hiszem, hogy a magyar emberek többsége ilyen kávézóba járó típus lenne. Másrészt, persze lehet, hogy lenne rá kereslet viszont más az hogy van rá igény és más az, hogy lesz-e valaki aki fizetne is érte. Sokszor hallom azt, hogy hú én biztos mennék, biztos fizetnék érte, viszont mikor oda kerül a sor akkor még se megy el még se fizet érte. Továbbá, ezt nem igen kell magyarázni, de nem mindegy hol helyezkedik el egy ilyen kávézó, egy rejtett zugba nem mennek az emberek akármilyen jó az a kávézó, egy jó mutatós környéken viszont a bérleti díjad elérheti a 300±450k-t is. Ami megint csak költség költség hátán erre még jön a rezsi, különböző engedélyek beszerzésének költsége, a felszolgálók fizetése amiből kell min. 2-3, a könyvelő, a forgó eszközök, a város felé gondolom iparűzési adót kell majd fizetni, az állam felé is lehet van valamennyi (ezt most így hirtelen meg nem mondom), és még ott vannak a PR költségek. Szóval igen vannak költségek. És akkor a kérdés tudsz-e akkora forgalmat generálni havi szinten, hogy ezeket a költségeket tud fedezni. Én személy szerint egy kávézóba nem láttok akkora jövőt, főleg hogy nem egyszer mikor betérek egy Starbucks-ba elégé húzom a számat a 900+ft-os latte-ért. Persze ez csak személyes vélemény, ha ennyire pozitívan látjátok a jelenleg a helyzetet én csak azt tudom mondani vágjatok bele. Én támogatok minden hasonló kezdeményezést csak érdemes azért reálisan látni a jelenlegi helyzetet.

Starbucksot ne számítsd, túlárazott szutyok. Egy pincepresszóban (pl. amilyenek a Kálvin téren vannak) ugyanazt olcsóbban megkapod.

** [size=150]

[/size]**

egy csúúnya virust szedtem össze a neten s megfenyegetett h töröljek? minden jogvédett? adatot s fizessek bírságot
végül is a törlés része teljesűlt kb80gb át nem metett adattal eggyütt lett legyalúlva a kórság a gépemről, 1 órája kezdtem vissza állítani a lapokat úgy ahogy emlékszek a helyükre s számukra, ez eltart még 1 darabig! s még vissza gyüjtöm az elveszett adatokat kb 60 órát számítok rá, ha a seed is úgy akarja (2-3 nál)

Ma sikerült magam nagyon felbosszantani a vezetés, pontosabban indulás közben. Cicababát nem értem, de kényszeresen úgy szokott rám állni a béemvéjével, hogy úgy beszórít a parkolóba, hogy csak nagy erőfeszítés árán tudok kiállni. Egyébként a másik hasonló jelenség, amit nem kamálok, amikor üres parkolóba pont mellém áll (és az ilyen általában rosszul). Kinek és milyen tapasztalatai vannak ezekkel kapcsolatban?

vidéken nincs gond vele elég hely van: a traktornak s a 2db 2 tengelyes utánfutónak is s még marad is 10m a szomszédokig:) az már problémásabb mikor a városnak olyan részen megyek ahol az út mind2 oldalán parkolnak s 30cm marad oldalanként: életem leghosszabb 800m-e s 30perce volt

Nálunk úgy néz ki, hogy van egy közös garázsa a társasháznak, két ajtóval. Abból egy a mienk, mert a másik két lakó a kocsijával csak a másik ajtón keresztül tud beállni. És rendszerint a másik ház lakói, útjavítók, szállítók mindig hova állnak rá? Naná, hogy a mienk elé, és rendszerint akkor, amikor mennénk valahova. És ki is van téve a “parkolni tilos” tábla. Szóval no comment.
A másik meg az, hogy mióta a mozgássérült lakótársnak elintéztük a parkolóját, kicsit paprikás a hangulat. Eddig mindig úgy álltak a kocsik, hogy orral a szegéllyel, így 3-4 autó tudott beállni. Kijött a műszaki iroda, és évtizedek szokását keresztül húzta - már csak azért is, mert eddig úgy, ahogy volt, szabálytalan volt, csak le se szarta senki fia/lánya -, fektetve felfestette a mozgássérült parkolót. 3-4 hely mínusz. És azon megy a morgás, hogy nem tudnak hova parkolni ettől a lakók, ha meg valaki beáll oda, az bizony fel lesz jelentve (egy esetet már csináltunk egy kisbusz ellen konkrétan, miután végre meglett a parkolóhely több hónapos huzavona után, hogy neki - már a mozgássérült lakótársnak - nincs hova állnia, és messzire kell parkolnia).

Sziasztok!

Most lett tele a tökünk a hostingerrel. 200 oldalmegtekintés felett “processzor memória meghaladás” címre hivatkozva letiltják az oldalunkat egy bizonyos időre… Ez már a második eset, és nem kérünk belőle többet.

A kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami ingyenes tárhelyszolgáltató, aminél nem fordul elő ilyen probléma? (fontos, hogy támogassa a php-t, az email küldést és a fájlfeltöltést)

[quote=“MidoriNoMe”]Sziasztok!

Most lett tele a tökünk a hostingerrel. 200 oldalmegtekintés felett “processzor memória meghaladás” címre hivatkozva letiltják az oldalunkat egy bizonyos időre… Ez már a második eset, és nem kérünk belőle többet.

A kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami ingyenes tárhelyszolgáltató, aminél nem fordul elő ilyen probléma? (fontos, hogy támogassa a php-t, az email küldést és a fájlfeltöltést)[/quote]

Ha gonosz akarnék lenni, akkor Okhost. De onnan muszáj volt elmennünk régebben, mert többször nem volt elérhető az FTP, mint igen, illetve előszeretettel halt le. Ez volt 4 éve, nem tudom változott-e azóta valami, de ha igen, és előnyére, akkor talán még számításba is jöhet.

Egyébként nem igen láttam ingyenes és elégséges tárhelyet. Mind valamilyen erősebb hibával küszködik. Ha igazán jót akarsz, akkor ismerősök által tudsz kérni, vagy már áldoznod kell a zsebpénzből rá. Rosszabb esetben beépíteni a támogatási rendszert. Mivel még diák vagy, nyithatsz erre egy diákszámlát valamelyik banknál, ami előnyös tud lenni. (Ebből nekem a BB-vel vannak tapasztalataim és elégedett vagyok.)

Nos, aki MALgraph v4-et használ, búcsúzzon tőle, mert az júliussal megszűnik. A legutóbbi adatbázishiba után borult minden, és se rr-, se fri nem tudnak vele már foglalkozni. A helyét viszont a graph.anime.sc veszi át, amit már a korábbi terveknek megfelelően ki is egészítettek, és javítottak.

Ilyen újítás:

  • gyorsabb anime lista betöltés, ahol a pontszámod és az átlaghoz képesti eltérésed mutatják, ezen felül filterezhető.
  • szűrették az ajánlólistát.
  • új achievementek jöttek: animénél lett űrtéma, demencia/pszichológiai, krimi [mystery], sport, hentai-ecchi; mangánál hentai-ecchi, yaoi.

A hentai-ecchis achievement ráadásul 3 lépcsős: veszi az összes animés/mangád, megnézi ebből mennyi ecchi-hentai és arányaiban mutatja a “faktort”. Tehát ha van 100 animéd, és ebből 50 ecchi, akkor a 2. lépcsőt kapod meg. Asszem 33% alatt van az első fokozat, és 66% fölött a harmadik. Passzolom, nekem mind a kettő ki van maxolva. :laughing:

Erre lehet kérni fordítást? Bár anélkül is szórakoztató. :smiley:
youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg

Whassup?

Semmi extra. Meleg, döglés, előkerült a konyhakés, amibe beledőlhetek, de már nem éri meg, mert a trágyából nincs 20 sor hátra (RoKyuBu!! SS), és ki van végezve a sorozat fordítása.

[quote=“Ricz”]

Semmi extra. Meleg, döglés, előkerült a konyhakés, amibe beledőlhetek, de már nem éri meg, mert a trágyából nincs 20 sor hátra (RoKyuBu!! SS), és ki van végezve a sorozat fordítása.[/quote]

Rajongói fordítás? ^^"

Még hozzá “a jézusi formából”. Tudjuk mit tanított az a mártír zsidó. Szeresd felebarátodat, megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel (modern kiegészítéssel: de lehetőleg vasárnap és hétfői sütésűvel), meg boldogok a sajtkészítők, meg a heringek, mert övék a lazacnak országa és így tovább. Na ebből annyi valósul meg, hogy tiszta szívből, a legnagyobb szeretettel végezve és viselve a sorozat iránt, majd az egész mondat zárójelbe téve és egy negáló jelet elé vésve, ugyanakkora hévvel. :laughing:

Aha, most már mindent értek… inkább megyek, lefekszem.

ha nem lenne ilyen meleg…