Kávézó

Ha! :smiley:
Közeleg már az idő. :3

[quote=“Hughes”]Ha! :smiley:
Közeleg már az idő. :3[/quote]

Nehezen értik meg az emberek, hogy a szupertrafiktól nem kell félni… Országúton, ha tábla nem jelzi, akkor simán mehetnének 90-el, erre a sok hülye megijed és lelassít 70-re és úgy megy hosszú időn át, míg el nem hagyjuk a trafit.

De ez sajnos más esetben is így van, ahogy észrevettem, manapság egyre többen mennek 70-el országúton (feltartva ezzel a forgalmat, előzésre késztetve a többieket, ezzel balesetveszélyt okozván. Míg városokban a 30-35 az új divat (tábla nem jelzi, és nem külföldi az illető - mert azoktól még elnézi az ember)

Tegnap is, Balaton északi részén lévő úton (71-es) némely városban is ki van téve a 70es tábla, de ezek mennek fix 50el… és mikor kiérünk a városból mennek tovább 50-el, a következő városig. És így tovább. ha ezekre “hagyatkozok” akkor 50-el mentem volna végig Balatonfüredtől Badacsonyig. :laughing:

[quote=“Raisen”]Nehezen értik meg az emberek, hogy a szupertrafiktól nem kell félni… Országúton, ha tábla nem jelzi, akkor simán mehetnének 90-el, erre a sok hülye megijed és lelassít 70-re és úgy megy hosszú időn át, míg el nem hagyjuk a trafit.

De ez sajnos más esetben is így van, ahogy észrevettem, manapság egyre többen mennek 70-el országúton (feltartva ezzel a forgalmat, előzésre késztetve a többieket, ezzel balesetveszélyt okozván. Míg városokban a 30-35 az új divat (tábla nem jelzi, és nem külföldi az illető - mert azoktól még elnézi az ember)

Tegnap is, Balaton északi részén lévő úton (71-es) némely városban is ki van téve a 70es tábla, de ezek mennek fix 50el… és mikor kiérünk a városból mennek tovább 50-el, a következő városig. És így tovább. ha ezekre “hagyatkozok” akkor 50-el mentem volna végig Balatonfüredtől Badacsonyig. :laughing:[/quote]

Ismerős, és mikor ki akarod előzni pánikszerűen rálép a gázpedálra.

Sziasztok,

Rég nem szóltunk hozzá ehhez a témához… Gondolom, hogy mindenkit lefoglalnak az animék, engem igen :slight_smile:

[quote=“junpet”]Ismerős, és mikor ki akarod előzni pánikszerűen rálép a gázpedálra.
[/quote]

Na ja, ez a másik! Most hétvégén is a Balatonon voltam, és pár ember eljátszotta ezt is. Ömlöttek visszafelé az osztrákok, németek, meg pár magyar is, és amikor az ember végre megelőzné a sok idiótát, akik 70, nagyon max 80al mennek országúton, akkor meg elindulnak…
De tegnap is, több kilóméteres sor keletkezett pár idióta miatt, akik feltartották a forgalmat. Néha, mázlinkra a hosszabb egyenesekben nem jöttek, olyan előzés-kavalkád keletkezett… amikor kinéztem, hogy “Elfogytatok már?” (szembeforgalom), akkor hirtelen nem tudtam ki előz kit! :smiley:
Na de ezzel kb letudva az idei nyári Balcsis utak. (4x voltam lent)

Hogy van most a KRESZ?
Lehet biciklivel a járdán közlekedni, vagy nem?
kb 2 éve megbüntették az egyik ismerőst, mert ott ment.
míg most a rendőr megy az úton kocsival, míg a bicajos a járdán mellette.
Továbbá pl körforgalomba be lehet menni? mert ez se világos!
Úgy tudtam, hogy tilos, de aztán a többség továbbra is simán behajt a körforgalomba,
ezzel kis problémákat okozva!

Biciklis - ha nincs kijelölve külön kerékpárút - mehet járdán és az út külső szélén is. Úton ugyanúgy vonatkoznak rá azok a szabályok, mint a többi autósra. 2008-ban még így tanultam, de azóta nem tudom mennyit változtattak, de szerintem ez maradt. Egyedül, amit tudok, hogy a zebrán biciklivel nem hajthat át keresztbe (járdafélről járdafélre), hanem le kell szállnia és áttolni.

Ricz, kell az avatarodhoz a forrás nekem. Where’s the sauce for that? :smiley:

Ne kérdezd, honnan tudom.

[quote=“Nihil”]

Ne kérdezd, honnan tudom.[/quote]

Nem kell kérdezni. Tudjuk anélkül is[size=25], te kis huncut[/size]. :slight_smile:

Cheers. :smiley:

Biciklis vs. zebra.

A városunkban van egy olyan gyalogátkelő, hogy előtte van kijelölt bicikliút végig a járda szélén. Aztán jön egy gyalogátkelő, és utána ugyanúgy folytatódik a bicikliút a járdán. Nem szoktam ott leszállni. Ott a gyalogátkelő mellett nincsenek felfestve a sárga kockák, pedig kéne…
Szombathelyen bárhova eljuthatsz biciklivel, az egész várost behálózzák a bicikliutak :smiley: Csak van egy-két ilyen érdekes helyzet.

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy létezik-e olyan oldal, ahol a csak mangás csapatok vannak összegyűjtve és a munkáik esetleg, ezt az oldalt és a tudjukmelyiket leszámítva?
Tulajdonképpen az aktív mangás csapatokra lennék kíváncsi, mert csak egy párat ismerek eddig!

[quote=“Ryosuke-kun”]Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy létezik-e olyan oldal, ahol a csak mangás csapatok vannak összegyűjtve és a munkáik esetleg, ezt az oldalt és a tudjukmelyiket leszámítva?
Tulajdonképpen az aktív mangás csapatokra lennék kíváncsi, mert csak egy párat ismerek eddig![/quote]

Magyar? Angol?

Magyar nincs ilyen. Csak a shitaddicts talán. Angolból van jópár. Mangaupdates pl. elég jó. Főleg keresésre, miegyéb. Egy kis trükkel a fordítócsapatok oldalának a linkjét is látod. Vagy rákeresel guglin. :stuck_out_tongue:

Először is, köszi a választ, Umaitachi!

Igen, most nézem h a lényeg tényleg kimaradt, mégpedig az, hogy milyen nyelvű manga gyűjtő + mangázó csapatokat felvonultató oldalt keresek.

Egyébként, magyart kerestem, de ha egyszer nincs a tudjukmelyiken kívül, akkor nincs mit tenni. Angol oldalból pedig köszi az ajánlást! Mindenképp szét fogok nézni rajta.

Most akkor tényleg bevezették a “jogsi szerzéshez vezető úton”, hogy nincsen tanpályán való gyakorlás, ide-oda parkolás, kanyarodás, stb, hanem egyből ki a forgalomba? Az asszem sokmindent megmagyarázna itt Sopronban (és gondolom sok más városban egyaránt)… :cry:

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :slight_smile:

Help plz! Mondanátok nekem 10 olyan angol nyelvű fansub csapatot, akiknek a munkáira (többnyire) lehet számítani? Olyanokra gondolok, akik maguk fordítanak, szóval pl. HorribleSubs kapásból kilőve. Épp írok egy cikket a blogomra, ahhoz kellene, igazából lehet több is, kevesebb is, csak legyen valami. :slight_smile:

A baj az, hogy az esetek többségében a simulcast feliratokat szerkesztik, az eredeti fordítások egyre ritkábbak. De azért itt van 10 csapat:

-Good Job! Media
-Commie
-DameDesuYo
-Asenshi
-Mezashite
-Doki
-FFF
-Hiryuu
-Chyuu
-Chihiro