Kávézó

Ezen kívül még:

  • M74
  • SubDesu-H (18+)
  • Shikkaku (18+)
  • Mori’s Fansub
  • Migoto Fansubs
  • Live-Evil

Kantai-Subs

A Commie az nem feljavítja a simulcast feliratokat?

De még mennyire, hogy feljavítja. :smiley:

Az új orosz nyelvű (?) topicokat nem akarja valaki törölni? :unamused:

Én jelentgetem ezeket, annyi biztos. :smiley:

Politikai topik (csak úgy):

ez borzasztó! lassan vége ennek a szezonnak is, de én még az előzőböl jelölt néznivalót se kezdtem el, senki nem is foglalkozik már velük
így jártunk maradél 9milla országbelivel .
akiknek volt érzékük s kedvük fordítáni már külöldön 1 mosogató előtt csillogtatják tudásuk.
nagyon helyesen

:blush:

Azt mondod nincs kedv fordításra?

Kedv van, idő nincs. Legalábbis nekem. :unamused:

Ugyan ez van velem. A szakdolgozatom be kell fejeznem, állást kell váltanom valami nagy céghez, hogy eltűnjenek a túl óráim, ahhoz hogy állást válthassak autót kell vennem, autó vásárlás előtt meg megkell tanulnom vezetni. :smiley: Ha ezek a problémák eltűnnek, akkor ez a projekt is végre sínre kerül, mivel 8 órás műszakok mellett lesz időm, optimálisan heti 32 óra. Most 10-12-14 órában dolgozom, és mellette szakdolgozatot írok. :-/

[quote=“claas”]ez borzasztó! lassan vége ennek a szezonnak is, de én még az előzőböl jelölt néznivalót se kezdtem el, senki nem is foglalkozik már velük
így jártunk maradél 9milla országbelivel .
akiknek volt érzékük s kedvük fordítáni már külöldön 1 mosogató előtt csillogtatják tudásuk.
nagyon helyesen

:blush:[/quote]

Pontosan melyik előzős szezonos cuccokra gondolsz Claas? Azaz melyik cuccokat szeretnéd nézni? Naon kíváncsi lennék rá!

Amúgy, idővel nekem sincs túl sok, ami van, az meg vicc, de ügyeskedni próbálok, van amikor jobban összejön van amikor már kevésbé, és még ott vannak az előre nem látható dolgok is, amik betesznek nekem is és szerintem minden talpon maradt fordítónak is.

Te sem lehetsz élőhalott. :smiley:

Én most meg vagyok csúszva a beadandóimmal, plusz tegnap kijelentették, hogy az évfolyamdogának min. 25000 karakteresnek kell lennie. (előző félévben az alsó határ 12000 karakter volt) Van rá egy hónapom, mert szemináriumi dogaként is meg akarom írni, hogy ne kelljen azzal is még külön vacakolnom, csak annyi a gáz, hogy témát még mindig nem választottam. :unamused: Ráadásul az előbbit már prezentálni is kell az egész suli előtt, szóval pár év múlva a szakdogám védését kisujjból fogom nyomni. :laughing:

ah zabos voltam a munka miatt, ne is firtassuk.
németül már néztem azokat… de nem kívánok az üggyel tovább foglalkozni

Hát az igaz, hogy angol csapatokon kívül vannak igényesebb német csapatok is, akiktől élmény nézni cuccokat!

Akkor jó, ha megoldódott ez a helyzet, Claas!

de amúgy ja, elég csak megnézni a szezonos topicokat és láthatjuk,
hogy a megmaradt pár csapat is alig tud vinni valamiket. Régebben
meg csurig voltak a topicok különböző csapatnevekkel. :frowning:
Ez van sajnos, ahogy fociban, úgy fansubban sincsen meg a normális utánpótlás! :frowning:
FANSUBBER AKADÉMIÁKAT KELL ÉPÍTTETNI!!! :mrgreen:

Egy f@szt maradtunk alig, csak többen nem jelzik itt, annyi a szar a palacsintában.

Hát, ahogy én látom csak azok jeleznek itt akiket jelenleg is követek.

US, RRFS, Namida, AnimeCenter, SaiyanRival, SoulSociety-val nem tom mi van, Yuri (Totenkopf ugye) elvileg még jelezget ha csinál valamit, és DragonHall. És így kb ennyi a lista akiktől számíthatok még minőségre és adnak némi életjelet is. :smiley: Akárhogy is nézem ez csak 8 csapat. Ha kihagytam valakit sorry de én már csak őket követem. Igazából DH±tól is nagyon rég láttam bármit is mert nagyon válogatós lettem animék terén szóval mondhatni kb 6 csapatom van csak mivel SoulSociety ugye annyira aktív csapat kb mint az egykori sajátom az OC. :smiley:

Az, hogy közben van egy AA (akikre magasról teszek), meg pár kisebb csapatok akiket nem ismerek és páran akik iránt még km-ről sem érdeklődnék az már más kérdés. Többségük nyilván azért nem jelez semmit mert vagy nem tud erről a Fórumról vagy pedig nem is akar tudni mert vannak szabályok ugye.

Szomorú de még mindig nem változott annyit a szitu, hogy menteni lehessen a menthetőt. Vagyis a közös projektek ugyan azon csapatok közt zajlanak akik elfogadták az itteni etikai szabályokat és olyanok közt akik alapból nem is jeleznek itt semmit. Még mindig tartom, hogy egy kevésbé jól fordító csapat tagjai akik pl jól tudnának lektorálni vagy formázni, esetleg mangákat szerkeszteni közösködhetnének a komolyabb tudással rendelkező fordítókkal és akkor máris jobb lenne a helyzet. De ugye mindenki a maga területén szeret söprögetni főleg ha az egy új “házikó”. :smiley:

Szerintem is ez a helyzet!

Nos, én figyelemmel kísérem már egy ideje a korábban alakult és a frissebben alakult csapatok életét is, és egyáltalán nem az a baj, hogy nem ismerik ezt az oldalt, vagy hogy nem hallottak róla, ugyanis volt egy pár olyan animés, akiknek én magam szóltam erről az oldalról.

Szerintem, már tartunk ott, hogy csak az a Fansub nem ismeri ezt az oldalt, aki nem akarja.
De vannak persze olyanok is, akik képtelen elfogadni a még mindig létező etikettet, amit előszeretettel “szabályként” emlegetnek, holott nem az.

01. csoport, akik nem jelzik le: Akik nem tudnak azonosulni egy ilyen meglévő, jól bevált, emberséges etikettel, tényleg nincs itt keresnivalójuk.
Mivel ők is jól tudják azt, hogy már csak ebből kifolyólag se látják itt szívesen őket, így alapból nem jelzik le.

02. csoport, akik nem jelzik le: Azok tartoznak ide, akiknek valamilyen okból kifolyólag derogál lejelezni ide.

03. csoport, akik nem jelzik le: Azokból tevődik össze, akik csak szimplán nem tartják már fontosnak a lejelzést és olyan szöveggel jönnek elő, hogy “aki akarja úgy is megtalálja indán”.

Szóval, ezekre az okokra vezethető vissza az, hogy úgy tűnhet, hogy erősen megcsappant a Fansubok létszáma.

Időközben igencsak megszaporodtak az indás szutykokkal előrukkoló hyperspeed fossubosok is, és ez is közrejátszik abban, hogy az igényesebben dolgozó Fansubok munkája olykor-olykor lassabbnak tűnik, és olyan érzést kelthet nézőkben, mintha már nem is dolgoznának.

Harusoknak már szóltam is, hogy jelezzék nyugodtan, nincsenek letiltva. Junpet is megírta nekem (én meg továbbadtam), hogy ha Harusok beírják IT-re, hogy miket visznek, akkor be lesznek írva a szezonos topicba. Legalább nem lesz annyi piros betűs anime cím! :smiley:

Ahogy én látom:

  • US ha AA-val visz néha közöset akkor van plusz animéjük, de inkább Yugit, Bleach újra, és hasonló shounen animéket visznek. nem valami sok új, friss szezonos van náluk manapság. De ezzel persze nincsen baj, ezek az animék is kellenek egy rétegnek.
  • Riczék ugye picit visszavettek - le is írta az okokat
  • namidánál beütött a krach, ők is max 1-2 animét visznek manapság
  • SR kihalt, béke poraira! :frowning: vagyis animéket nem, csak a befejezetlen mangákat csinálják tovább - ha jól tudom.
  • SS = OC. Bár előbbiből Horvi még US-en tevékenykedik ahogy pár napja láttam (Vivid Strike)
  • Yurit annyira nem követem, a Monogatari szériát viszi ha épp van friss belőle, vagy néha-néha benevez másra is
  • DH±t meg újfent nem követem.
  • egyéb elfoglaltságok miatt mi is visszavettünk.

Aztán ugye vannak még a Harusok + Black Ryuu Team, de utóbbiak is “egyéni ütemben” készítik a dolgokat.

  • AA

Szóval ez kb
4-5 csapat + AA. Nem valami sok, pedig pár éve még hemzsegtünk :frowning:
[size=70](ha valamit rosszul tudok, sorry)[/size]