Oldal Fejlesztésének állapota

Ér, én a kiadott változatot várom, hogy piszkáljam Hughes-t.

Pofás lett nagyon. :smiley:
Bár én a kezdőlapon füles megoldást választottam volna inkább a letöltéseknek.
Mert hát így eléggé tömör lesz a kezdőlap. Bár nem tudom mennyi új letöltést jelenít meg az oldal szóval ja. :smiley:

Kaja után megpróbálok valami logot összedobni hátha sikerül. :smiley:

[quote=“Shikamaru-sama”]Helyesírási hibákért ér reklamálni?
[spoiler]Nincs olyan, hogy* nincsennek*. 1 n-nel írandó. :smiley:
Azt nem tudom biztosan, hogy kiadás kezelő,vagy kiadáskezelő. (a mostani IT fórum fejlécében egybe van írva)
A light novel a felső menüben külön van, lejjebb a listában pedig egybe. (én a külön verzióra szavaznék)
A fórum hosszú ó-val van.

Előre is bocsánat, ha okoskodó lennék. ^^[/spoiler][/quote]

A “kiadáskezelő” egybeírva tökéletes szerintem, magabiztosabb hatású. Pont hat szótag, simán lehet egybeírni. Külön írva olyan kis esetlen…
Light novel külön, mindenképpen. Kis n-nel. Bár… ha nagy marad fent, az sem akkora bűn talán.

Örülök, hogy más grammar nazikat is sodort ide a sors szeszélyes szele :slight_smile:

btw.: Igazán letisztult a design, a lényeg látszik, semmi csicsa, már alig várom!
A linkelt képen a betűtípusok nekem kicsit kockásak (eredeti méretben)… ez lehet a böngészőm hibája, vagy a képtömörítésé?
Emlékszem, mikor korábban voltak linkelve a betűtípusok itt a fórumon, amiket próbálgatott Hughes, aztán mindenki megszavazhatta, melyik néz ki jobban.

Hughesnak:
[spoiler]Külön köszönet az oldalunk tárhelyéért, a karbantartásért, és a remek elérhetőségedért! Tőlem tuti számíthat támogatásra az elveszett könyvtár, ha nem is minden hónapban, de elindulása után rögtön biztosan :slight_smile:[/spoiler]

Nah, már egy hónapja nem volt itt új poszt. Esetleg egy helyzetjelentés? :smiley:

Helyzet jelentés:
A múlthéten elkészültem az adatbázis frissítővel, de lett egy nagyobb bug/hiba benne és most van egy kalap használhatatlan adatlap. A héten elején kezdtem javítani.
Ami még hiányzik az alfa verzióhoz:

  • Fordítás beküldés
  • Projekt menedzsment
  • Jog rendszer.

Az elmúlt két hétben üzleti úton voltam több alkalommal, mivel a cégnél rám sózták az egyik Kutatási projektet miután az egyik kolléga lelépett. (robotok és hidroponikus kertek), még egy minusz pont nekem amiért nem haladok a dologgal. :frowning:

De viszont ami jó hír:
Elkezdtem beszélgetni egy céggel, hogy netán tudnának e bekkelni jogilag. Lehet még kereszt marketing megállapodást is ki tudok harcolni.
Szerverpark az IT mögött: gépeink száma 3-ra duzzadt. 2 direkt, egy pedig véletlen, felelőtlen voltam egy kicsit és ráfáztam. :smiley: (ugyebár kikellett fizetni…)
De ez csak növelni fogja a lehetőségek tárházát.
Valamint elvileg plusz egy fejlesztővel bővülünk, bár még ez a fejlesztő betanítás alatt lesz a következő 1-2 hónap során. :slight_smile:
Ha a főnököm nem áll elő még egy Belgiumi vagy európai utazási ötlettel, akkor lesz elég időm haladni a projekttel.

Ha már fejlesztők:
Még mindig várok lelkes jelentkezőket, akik segítenének, de most már Inkább csak Frontend részen (HTML5, CSS3, Javascript, LESS).

Egy kis off:
Megosztanék veletek egy képet, ahogy Hughes Roberts -et cospléjelöm:
[attachment=0]cp.jpg[/attachment]

Szerintem ez mehetett volna az Off részlegbe, Kávézó topicba :smiley: Pedig már kezdtem örülni, hogy netán némi fejleményt fogok látni, de nem :smiley:

Fejlemény:
Sikerült találnom egy egyszerű megoldást videók streameléséhez IRC botokon keresztül.
Az IT kézen fogva jön az URL rövidítő szolgáltatásunkkal, a tosho.link -el. (ez már elkészült, teszt alatt)
A héten fognak zajlani majd a szinkronizációs tesztjeim, amely annyit tesz hogy azt nézem milyen minőségű infót kapok ha össze mixelem
az aniDB, ann, livechart, m-p.sakura.ne.jp adatait. Múlt hétvégén elég rosszul végződött. :confused:

Értem, sok sikert :smiley:
Off:
Az a kép mikori? :smiley:

Ismét lassan egy hónapja a legutóbbi helyzetjelentésnek.
Adott a kérdés: Mi a helyzet? :smiley:
Amúgy, ugye egy weboldal volt tervben, ami összefogja és kezeli a magyar animék, mangák és ln-ek kiadását. És ugye, még mielőtt megnyílt volna, lett egy fórum, ahol csak így előre pár dolog össze lett hozva, hogy mégiscsak legyen valami. De gondoljunk csak bele, már maga ez a fórum megoldotta szinte az egészet! :smiley:

Amúgy, emlékszem, anno volt volt szó még ilyen logo pályázatról. Nah, most így az unalom megcsapott, és összedobtam valamit. :smiley:


Teljes méret: i.imgur.com/yAHyJuU.png

Szerk.: Beágyaztam, de látom itt a színek miatt elég hülyén fest… XD Tessék szépen a linkre kattintani, ha szépen akarod látni. :slight_smile:

Fő a pozitív gondolkodás, kár ebben az esetben én nem vagyok ilyen pozitív…

A logót majd Hughes véleményezi, az én véleményem nem sokat nyom a latba.

A logóról annyit mondok, csak mint egyszerű designer, hogy egy nagy sötét háttéren jól mutatna, azonban a vége lehetne egy árnyalattal világosabb, illetve az alsó sor nincs egy vonalban. A második fele feljebb került. Illetve, ha jól emlékszem a screenshotokra, kicsi lesz az a hely, ahova berakná Hughes, így a részletek, mint a figura, elveszik és csak zavaróvá válik a végleges formában.

A laptopom bemondta az unalmast, merevlemez csere kell neki. Amint sikerült megoldanom írok egy újabb frissítést.

Ami meglett az elmúlt hetekben:

  • Aktív szezonos műsorok epizódjainak követése. (szal a következő rész megjelenéséig mennyi idő van hátra)
  • Projekt beküldés.

Hiányzik:

  • Adatlapok megjelenítése.
  • Regisztráció / felhasználói adatlap. (bár szerintem ez minimálisan lesz implementálva, és akkor átváltunk “látjátok amit csinálok” módba, szóval elérhető lesz az oldal de nem lesz benne, csak időmúltával kerül bele)

Váó! Ezek szerint az oldal egyben LiveChart-ként is funkcionál majd! Fasza!
EZ elképesztően jól hangzik!

Laptop téma (némi offnak érzem ide):
[spoiler]enyém most támadt fel hamvaiból, egyelőre úgy néz ki, nem hardveres hiba okozta a szörnyű lassulást.
Időnként belassult (egy idő után már minden nap csinálta), percekig, vagy akár negyed órán át nem válaszolt a program, nem reagált se kattintásra, se másra.
File-okat nem másolt, nem helyezett át, ismeretlen hibát dobott rá, amire rákeresve azt tudtam meg, hogy ez a kódú hiba akkor jön elő, mikor a fájlok eszközhiba miatt nem másolhatóak/helyezhetőek át.
A problémát a chrome bezárása után a háttérben tovább futó beépülő moduljai okozták, amelyek folyamatosan kb. 500 megát ettek az alig 1,2Giga ramból.
Legalábbis állítólag ez … meg valami vírus volt a gép belassulásának oka, én meg már azt gyanítottam, a processzor halódik. Két magos, hátha az egyik fele elszállt… de most úgy néz ki, észhez tért.

Bár ez az ismeretlen hiba dolog, meg hogy újratelepítés előtt emiatt nem tudtam kimenteni az adataimat… hát … nem hiszem, hogy ezt vírus, vagy szoftverhiba okozza…[/spoiler]

Egy kis update:

Elindultak a végső adatbázis frissítő tesztek.
Egy szerver beállításra került, hogy majd onnan induljon az alfa verzió.
Még mindig nagyon elfoglalt vagyok, jövőhéttől meg még jobban, mert helyettesítenem kell a Senior fejlesztőnket. Így nyugodtan állíthatom, hogy átok ül ezen a projekten! :smiley:
Valamint még összeakadt a bajszom ANN-el, mert egy vagy több XML riportjuk hibásan van formázva. Ez hátráltat bizonyos dolgokban.

Valaki írt az elmúlt napokban, hogy segítene a fejlesztéssel, nem tudom hogy megkapta-e a válaszom, ha nem kérem írjon ismét. :slight_smile:

Szerk.: a laptop problémát megoldottam.

A logó az okés a főoldalra, de túl nagyok a betűk. Már kisebb logó kellene, mert a menüt átraktam bal oldalra. Majd posztolok vmikor egy képet róla. :smiley:

Bonjourno népek!
Nem kezdek el megint mesét írni, a lényeg, miizujság az oldallal? :smiley:

HÁJ!
Szal előjáróban, jelenleg emberek után kajtatok akik tudnának segíteni. Ismét találtam kettő embört.
Az oldal piszok lassan halad mint mindig. De mostantól remélhetőleg már felpörög, vettem irodai asztalt, széket, monitort, rajz táblát, asztali gépet, így már nem egy laptop előtt görnyedem.
Ezen a hétvégén megpróbálok képekkel szolgálni.
Ami megvan:

  • Az adatbázis kész, már futnak a napi frissítések.
  • Hétfőn készült el a bejelentkező rendszer. (Twitter + Facebook-al is majd lehet regizni + bejelentkezni)
  • Az isshotosho-s fiókoddal (remélhetőleg) minden olyan oldalon ahol OAuth2-t támogatnak belehet majd jelentkezni/regisztrálni. (még tesztelés alatt)

Hátra lévő dolgok:

  • Dizájn
  • és még sok más…

És újból: Ha úgy érzed, hogy részese lennél ennek a lomha projektnek, mert látsz benne potenciált, és tudsz egy kicsit programozni, itt egy jó alkalom, hogy hozzáértőtől szerezzél tapasztalatot. !!FREE COACHING!!

Nah, akkor egész jól haladsz! :smiley:
Már nagyon várjuk, szerintem mindenki nevében mondhatom.
Amúgy, nagyon szívesen segítenék, csak sajna a PHP tudásom a béka segge alatt van, így túl sok hasznomat nem vennéd. XD A kitanításom meg gondolom csak tovább hátráltatná a projektet.
De mindegy, nem kell összecsapni! Ha ennyit ültél rajta, mostmár egy-két hónap nem sokat számít.

Ümm… A projekt egyáltalán nem PHP-ban van. :smiley: :smiley: :smiley:
Python és C# a backend alapja jelenleg, de túl nyomó részben javascript.