Oldal Fejlesztésének állapota

Ütem terv szerint:
Azonosító szerver elkészült pár apróságot leszámítva. account.isshotosho.info
Következő dolog: új fórum.

Szerk. (1):

• Új fórum kész. Hétvégén komplett csere lesz.
  • Kövi: kereső indexek. Azure Search kilőve anyagi okok miatt, alternatívát kell találni, vagy nyomi full text keresés lesz sok pontatlansággal. 18k/hó lenne Azure Search a 165784 adatbázis bejegyzéssel amink van. :slightly_frowning_face:

Szerk. (2):

• https://accounts.isshotosho.info/ fontosabb hibái javítva, helyenként még mindig angol hiba üzenetet ad.
  • Fontos: amikor jelszót váltasz csak azon jelszavak elfogadottak amelyek legalább tartalmaznak egy nagy betűt, egy számot és egy különleges karaktert.

Milyen modern és átlátható, menő értesítési rendszerrel és felülettel…
Majd még otthon tanulmányozom gépről. Adminrangok is maradtak? Vagy ez most más rendszerű és még képlékeny a dolog? majd csekkolom.

Még nem volt időm egyeztetni a moderátorokkal. Nem minden jog maradt meg.

Szerk.:
A fórum átkerült a forum.isshotosho.info címre, phpbb -nek vége.

Új hiba: Hagyományos regisztráció esetén hiba üzenetet kapsz amikor a megerősítő linkre kattintasz a megerősítő emailben. Viszont ennek ellenére megerősíti a fiókodat a rendszer. Ez majd a következő napokban javítva lesz.
Jövőhéten feltehetőleg már következő fázisba tudok lépni a dolgokkal. (Proxy szerverek + MAL letöltése)

Ahogy most így töltögetem le MAL adatbázisát, fejen vágott egy kérdés, amit felétek szegeznék:
Lenne-e igény epizódonkénti diskurzus céljára fórum topik, ami automatikusan létre jönne, vagy egy topic per anime, spoilerezés és kibeszéléshez? Egyáltalán lenne-e igény ilyen közösségi térre?

Epizódonkénti diskurzus? Elég sok üres topik lenne nagyon hamar. xD Egy topik elég sima kibeszélésre, és egy topik neki mondjuk egy spoiler kategória alatt. Mert azért ne keverjük a kettőt.

Úgy van úgy van elég egy spoiler topik hozzá! Nem kell epizódonként!

Mi garantálja, hogy a kibeszéléses topik nem csap át szpoilerezésbe?

Semmi. Ezért elég egy spoiler topik. Azoknak meg egy egységes üdvözlő üzenet: “Ki itt olvasol, hagyj fel minden meglepő fordulatra várással!”

Aszondod, hogy elég egy topik per anime, vagy azt, hogy legyen egy kibeszélős és egy spoileres?

Azt, hogy elég egy spoiler és pá.

Valamit elrontottam a web szerver beállításoknál, amikor egy frissítést raktam fel, így előfordulhat, hogy a bejelentkezés nem működik. (eldobál pár fontos http fejlécet) A héten feltehetőleg javítva lesz.

Állapot:

• Backend kész.
  • Adatok vannak.
  • Projekt menedzsment backend kész.

Amin dolgozom:

• Felület projekt menedzsmenthez.
  • Jogosultságok.

Boldog karácsonyt, kellemes ünnepeket mindenkinek. Ismét eltelt egy év, és a projekt is maga a lassú ütemében halad előre.

Amin dolgozom:

• Felület projekt menedzsmenthez.
  • Kereső indexelés

Jelenlegi blokkerem:
Squidex nevű szoftvert használok hogy gyorsítsam a dolgok építésének ütemét, viszont az elmúlt hetekben fejfájást okozott: 4-5 óránként meghal a scraper bot programom ami az adatlapokat szedi össze MAL-ról, mivel van egy hiba Squidexben, ami csak pár hét múlva lesz javítva. Amint bekrepál a bot program néha elront dolgokat az adatbázisban is. https://github.com/Squidex/squidex/issues/212#issuecomment-353728540 (első pár sora a kommentnek)

Screenshotok:
image
image

Fórum felfrissítve, és le lett korlátozva a memória használata. Ha netán valaki csodálkozott volna miért nem ment így hétfő este az oldal. :smiley:
Híreim: Lehet majd kikell húznom a listáról a kereső indexet, és sima fapados keresés lesz. (pontatlan)
Squidex -el kapcsolatos problémák is megoldóttak. Viszont remélem a csoportos http kérések majd bekerülnek nem sokára:

A beléptető rendszer ki lett javítva, most már nem szabadna semmilyen fenn akadásnak lennie. Annyi történt csak, hogy találtam egy olcsóbb megoldást a dolgok üzemeltetésére, és át migráltam. Bár még a fórum migrációja még hátra van…

Csináltam egy biztonsági frissítést a fórumon, de viszont valahogy sikerült eltüntetnem az összes avatart. >.<
Szerk.: már tudom miért tüntek el, mert pont a biztonsági hibával rendelkező szolgáltatáson voltak tárolva, és az lett frissítve. \o/

Nem gond. Semeddig nem tart feltölteni egy újat. :smiley:

Ismét egy szoftver frissítés, és elvesztek az avatarok. \o/
De most már javitottam ezt a bolondsagot.

Viszont gravatarról nem tudom visszaemelni, a múltkori esetnél az működött.

Edit: Nvm, nagy nehezen megjelent a kép a beállításokban és utána lefrissítette a mentés után mindenhol máshol is.

A dokumentáció erről azt írja, hogy egy kis időbe telik mire letölti a rendszer, és megjelenik mindenütt.