Oldal Fejlesztésének állapota

Latom gondoltal te mindenre. :smiley: Jo kezekben van az oldal. Varom a kovetkezo updatet.

Mint mondtam, a weboldal reszponzív lesz. Szal ha neked 1080 pixel széles a monitorod, akkor annak megfelelően változnak az oszlopok száma a listázásoknál, illetve minden elem, tábla, téglalap szélessége is ennek megfelelően változik. ^^
getbootstrap.com/ - további infók

[quote=“Hughes”]Mint mondtam, a weboldal reszponzív lesz. Szal ha neked 1080 pixel széles a monitorod, akkor annak megfelelően változnak az oszlopok száma a listázásoknál, illetve minden elem, tábla, téglalap szélessége is ennek megfelelően változik. ^^
getbootstrap.com/ - további infók[/quote]

Ohh, köszi a választ, akkor nem lesz semmi probléma nagy felbontáson, minden tökéletes :slight_smile:

Hello érdeklődés képen.

Esetleg egy frissebb állapotjelentést kaphatunk?
Vagy mostanság kevés idő jut rá?
Köszi

Mostanában gondoltam is rá hogy írok, hogy tartsam a majdnem heti frissítést.
Most design felül vizsgálata zajlik és a fordítás beküldésen dolgozunk. Az elmúlt egy hétben elkészült pár nagyobb sql lekérdezés, kész a listázás.
Aztán ha az kész jön a csapat admin felület.

[size=150]Dev Blog[/size]

Érdekesre fordult a fejlesztés, a két csoport társam elpártolt tőlem a mai nappal mondván már nincs hozzá kedvük fejleszteni ezt a projektet. (bár tudom miért de abba nem mennék bele) Így maradtam én és Hanryuu.
Mostanában nincs sok időm fejleszteni az oldalt, mert beadandók tömege… Már túl vagyok 5-6 ezer sornyi kód irásán, lassan lekopik a bőr az ujjaimról. :smiley:

Ma így a beadandók írása közepette egy kicsit kikapcsolódásként csináltam egy kis kutatást hogyan lehetne egy olyan rendszert kialakítani, amivel lehetne videókat letölteni a fordításokhoz (az anime fordítások beküldésénél ugye meglesz követelve, hogy add meg milyen videó forrásból dolgoztál), de annélkül hogy a mi szerverünk sávszélességét enné a dolog. Emlegettem már azt hiszem, hogy szeretnék egy XDCC klienst építeni az oldalba. Ehhez tcp kapcsolat szükséges hogy egy IRC szerverhez kapcsolódjon a böngésző és onnan egy xdcc bot-hoz, majd onnan töltse le a videófájlt. Van ezzel egy kis gond: a legtöbb böngésző biztonsági okok miatt nem támogatja a nyers TCP kapcsolatokat, esetleg csak a WebSocket -et, viszont böngésző kiegészítőben vagy egy Java Applet formájában már lehet egy módon használni tcp vagy udp kapcsolatokat, de minden böngészőben másképp lehet ezt elérni ha javascriptet használunk, így elég nehézkes lenne a fejlesztés. Ha a böngésző kiegészítőknél maradunk akkor még alternatíva lenne a(z) NPAPI, amivel lehetne egy natív alkalmazást hívni a kiegészítőből, de a Chromium szeptemberi bejelentése miatt ezt a funkciót dobják a legtöbb böngészőből 2014 végére. Miért dobják a támogatást? Lásd a ChromeOS -t, hogy már minden alkalmazásuk javascript-ben van meg HTML5 -ben és natív asztali alkalmazásként tudod őket futtatni, de a chrome sandbox -jában. Ezért dobják a támogatását a(z) NPAPI -nak, mert minek ha már a böngészőből tudod ugyanazt csinálni mint egy natív alkalmazásból.

Marad hát még a Java. Java -ba írnék egy szervert ami hallgat egy porton websocket hívásokra, aztán azokat átalakítaná rendes tcp kapcsolattá és a javascript így tudna csatlakozni az xdcc bothoz. Ámbár a Java 7 -es verziója óta bevezettek egy biztonsági szigorítást, hogy minden nem “aláírt” vagy “saját aláírással” rendelkező applet szigorúbb biztonsági szabályok alá tartozik, így nem elérhetőek bizonyos funkciók csak akkor ha a felhasználó külön beállítja azt a java control panel -ben. Így alap beállításoknál minden alkalommal amikor betöltődne az oldal, akkor a Java Runtime sírna hogy engedélyezd az applet futását az oldalon. Gondolom nem kevés embert idegesítene a dolog, és ha jól gondolom nem kevesen vannak azok akik nem szeretnének Java -t telepíteni. Nem is beszélve arról hogy egy ilyen “aláírás/megerősítés” kb. 70ezer forint körül mozog.

Mi a megoldás akkor?
Jó lenne ezt a funkciót látni az IT -n, mert nem kéne mindig torrentre szaladgálni és megkeresni a fájlokat a feliratokhoz, hanem már a felirat fájl letöltésénél ott lenne egy kis gombocska, hogy a beküldő megadta a forrást, és van lehetőség megkeresni azt az xdcc botok csomag listái között, majd letölteni azt onnan.
Az utóbbiak fényében nem lehet úgy ezt megoldani, hogy ne kelljen egy külön valamit feltelepíteni, hogy ez működjön.
Így a megoldás szerintem egy cross-platform szolgáltatás lenne, ami a háttérben fut hallgat egy porton, de csak helyihálózati kapcsolatokra várva, és a háttérben fut, valamint együtt indul a rendszerrel. Ezt simán el lehet érni egy C++/Qt alkalmazással, csak annyi hátül ütője van, hogy nekem majd szaladgálni kell hogy lefordítsam minden platformra (jó magam linuxot használok).
A felhasználó csak letölti és telepíti, ennyi nem kell semmi egyebet tenni. Nem lesz ott a tálcán az óra mellett, nem fogod észre venni hogy fut, csak annyit veszel észre hogy a weboldalon megy a XDCC -s letöltés. Esetleg néha felvillana, hogy légyszi frissíts, mert elérhető új verzió jóvoltamból, mivel voltam olyan gonosz hogy javítottam rajta neked meg adok némi extra klikkelést. :smiley:

[spoiler]Alap elkezdve, majd annak idején befejezem:
http://isshotosho.info/images/scrnshot.png[/spoiler]

Szerk.:
A vicces része meg az, hogy ha crossplatform -ra akarok fordítani kéne 14gb szabadhely a merevlemezen… :smiley: Ahhoz h win8, win7, winxp, linux mindből x64 és x32 bináris csináljak 2 fordító toolchain kell plusz a qt verziók. xD Jah meg ha mobilosat is akarok akkor armv2 armv3 armv4 armv7 qt verziók és a hozzájuk való fordítók. (mingw, gcc) (jól látod, nem fogok szenvedni macosx -el)

Szerk2.:
Még egy opciót kihagytam: Flash. Sokkal egyszerűbbnek tűnik, bár arra kíváncsi vagyok, hogy a felhasználók többsége miként gondol rá.

Ehhez majd természetesen csinálunk megfelelő dokumentációt, és lesz support is hozzá az oldalon.

Jól érzem hogy ezek az új dolgok belerakása és azok bonyolultsága miatt nem lesz e hónapban sem oldal megnyitó?
Az informatika istene nem kegyes hozzánk, bár soha nem is volt :slight_smile:

[quote=“Xblades”]Jól érzem hogy ezek az új dolgok belerakása és azok bonyolultsága miatt nem lesz e hónapban sem oldal megnyitó?
Az informatika istene nem kegyes hozzánk, bár soha nem is volt :slight_smile:[/quote]

A felsőoktatás istenségét se felejtsd el, mindkettőnknek elég sok dolga van vele…

Ezek az új dolgok születnek, de nem kerülnek be, csak jegyzékbe vesszük, hogy bele fognak kerülni. Mivel agilis methodológiát követ a fejlesztés így az ehhez hasonló brainstorm -os ötletek a sor végére kerülnek. :smiley: Még 2 beadandóm és 3 vizsgám van hátra mellesleg. :slight_smile:
Addig is…
http://isshotosho.info/images/bunnies__aarg.png

Az elmúlt napokban nehézkesen de csináltam valamit! :smiley:
Egy alap projekt kezelő elkészült hogy a projektek lassan elkezdjenek felkerülni az adatbázisba. Ebben az esetben dobtam az automatikus importálás ötletét, ezért ez majd kézzel történik.

Említettem ugye ezt a Qt -s alkalmazást, elkészült hozzá az IRC protokol implementációja, és mivel annyira megtetszett a kód így két build target -e lett, az egyik amit ti megkaptok ha az Isshotosho -ról akartok videókat tölteni a feliratok mellé, a másik meg megy a szerverünkre mint egy olyan automata moderátor és infó forrás az IRC csatornánk számára.

  • a botos build target test build-ja.

Helyzet? :smiley: Mikorra várható a nyitás?

Az utóbbi időben kevés haladás volt, ez azzal magyarázható, hogy épp vizsgák közepette vagyunk. Az indulás pedig… ahogy lehetséges, de találgatásokba nem bocsátkoznék.

Valami fejlemény? :slight_smile:

Mint írták már, majd vizsgák után talán több kedvük lesz.
Az hogy azoknak mikor lesz vége ?
Ha szerencsénk van és tanultak rá, akkor nyári szünetre vége, ha nem… :slight_smile::):slight_smile:

Részemről igyekszem még a legpokolibb időszakban is (ami most van a készülés közben) kezelni a fórumot, és pl. a szezonos topikot frissíteni. Hughes-szal nem beszéltem pont emiatt mostanság, szóval az oldal fejlesztésével kapcsolatos állapotokról csak ő tud tájékoztatást adni.

Vizsga időszakomnak vége Május 29-ével, azóta ég a kezem alatt a munka, de mint mindig isten közbe szólt és bumm.
A linuxomon az egyik frissítés alkalmával elszáltak az usb portjaim és egy kernel patchet próbáltam felrakni, de viszont vissza felé sült el, és nem töltődött be többé a linux. Mellékes hatásként (jó lett volna ha végig ülöm az összes oprendszeres órámat xd) fájlok vesztek el, így az elmúlt 1 hétben írt IT -s cuccaim is elvesztek, bár nem kell elkeseredve lenni, mert mindenről írtam rendes dokumentációt, és így könnyedén visszahozhatók. A legnagyobb katasztrófa a fizetett állásom környékén történt, mert az ahhoz tárolt munkám teljesen oda lett. Szal most szinkronban szeretném csinálni a kettőt.

Ami a bétában elérhető lesz:
Bejelentkezés / kijelentkezés (nem lesznek beállítások)
Projektek listázása (anime / manga / lightnovel)
Ismertetők, és azok között való keresés / szűrés
Feliratfájlokhoz tartozó videók letöltése XDCC -ről. (de ez a feltöltőtől függ, hogy megadja-e milyen verzióhoz készült a felirat, nyílvánvalóan manga/ln esetében ez nem aktuális)
Betűtípus ellenőrzés. (csak abban az esetben, hogy ha a feltöltő megadta a betűtípusokat a felirathoz)

[quote=“Hughes”]
…Feliratfájlokhoz tartozó videók letöltése XDCC -ről. (de ez a feltöltőtől függ, hogy megadja-e milyen verzióhoz készült a felirat…[/quote]

Csak én egyedül nem értem miért pont IRC-en keresztül kell tölteni a videókat? :smiley: Mármint ha jól rémlik az XDCC egy IRC channel féle dolog. Ahhoz meg ugye manapság kb 100-ból 2 ember ért. Ráadásul rosszabb mint a torrent mivel sokkal lassabb is. Nem lenne egyszerűbb torrentet megosztani vagy egy direkt linket? Ezekre is van alternatíva bőven. AnimeTake pl meg ugye NYAA torrent. A régebbi dolgokhoz meg kb úgyis mindegy mert nagyon kereséssel lehetne csak megoldani.

[quote=“Kuro”]

[quote=“Hughes”]
…Feliratfájlokhoz tartozó videók letöltése XDCC -ről. (de ez a feltöltőtől függ, hogy megadja-e milyen verzióhoz készült a felirat…[/quote]

Csak én egyedül nem értem miért pont IRC-en keresztül kell tölteni a videókat? :smiley: Mármint ha jól rémlik az XDCC egy IRC channel féle dolog. Ahhoz meg ugye manapság kb 100-ból 2 ember ért. Ráadásul rosszabb mint a torrent mivel sokkal lassabb is. Nem lenne egyszerűbb torrentet megosztani vagy egy direkt linket? Ezekre is van alternatíva bőven. AnimeTake pl meg ugye NYAA torrent. A régebbi dolgokhoz meg kb úgyis mindegy mert nagyon kereséssel lehetne csak megoldani.[/quote]

Az egyszerű elérhetőséggel nem lesz probléma, azt idővel meg fogjuk oldalni. Miért pont IRC? Kezdjük a torrent állandó problémájánál a seednél, másrészről nem volt példa nélküli, hogy a múltban “bemértek” felhasználókat a rajon keresztül, így már azt se mondanám, hogy veszélytelen. Ezzel ellentétben az IRC egy decentralizált közvetítő, aminél megoldható, hogy ne közvetlen a szerveren legyen a tartalom, és ne egy változó összetételű rajban, amivel akár a felhasználóinkat is bajba keverhetnénk. Így könnyebb megvédeni titeket és magunkat az esetleg problémáktól.

Az IRC típusú letöltésőssel nem lenne gond, ha lenne egy jó tutorial hozzá. Minden beállítással, és hogy hogyan kell használni.

5000 -ből talán 3 ember ha tudja ezt hogyan kell, és sajna én sem tartozom közéjük :smiley: