Oldal Fejlesztésének állapota

[quote=“kayalafur”]Az IRC típusú letöltésőssel nem lenne gond, ha lenne egy jó tutorial hozzá. Minden beállítással, és hogy hogyan kell használni.

5000 -ből talán 3 ember ha tudja ezt hogyan kell, és sajna én sem tartozom közéjük :smiley:[/quote]

Elvileg az oldalon keresztül is le lehet majd szedni a botrol a dolgokat, de erről bővebb tájékoztatást Hughes tud adni. Persze, ha van igény, akkor tudok útmutató írni róla.

Kb 4 soros tutorial kell majd hozzá, vagy annyi se. A végtelenségig leegyszerűsítettem. Lesz majd egy külső alkalmazás amit majd a felh dönt el, hogy felrak vagy sem, mi csak mondjuk hogy érdemes lesz. Ez az alkalmazás majd együtt indul a windows -al, és a háttérben fut, amikor a felh az oldalt böngészi és feliratot szeretne leszedni, melléje a vidit, akkor az oldal javascript -je kommunikálni fog ezzel az alkalmazással, az alkalmazás pedig XDCC -n keresztül szedi le a fájlokat. :slight_smile:

Esküszöm úgy társalogtok itt az IRC-ről mintha 160-as IQ kéne hozzá, pedig gyakorlatilag annyira egyszerű hogy ha azt nem tudja valaki megérteni/megtanulni akkor az szerintem egy videó elindítására is képtelen lenne.

Nem 160 -as IQ kell hozzá, nem azt próbálom belétek verni. Csak arról van szó, hogy tudom, hogy a célközönségem nem informatikai szakemberek, így próbálom a végletekig leegyszerűsíteni a dolgot. Nektek elég annyit tudni hogy az IT -ről le lehet majd a feliratokhoz tartozó videókat, és a felirat feltöltőjének lesz lehetősége megadni hogy milyen videó verzióval dolgozott, és majd az alapján az oldal megkeresi hozzá a megfelelő videót a felirat fájl letöltésénél. Ámen. :smiley:
Az egésznek a lekommunikálása számomra a nehéz, és még gyakorlom kell. :smiley:

Eheti Update
Épp Oxfordban terpesztem az ülepem és egy kávézóban és IT -t progizok.
Az elmúlt egy hétben sikerült a dolgok nagyrészét vissza hoznom, más téren nem történt előre lépés.
Emelett sikerült véletlenül refaktorizálnom a kódot is, amitől majd jobb teljesítményt várok.

Szerk.:
Lehet dobom a cakephp alapot, mert egy másik keretrendszerrel másfél óra alatt sokkal többet haladtam mint cakephp -val egy hónap alatt, pedig a cakephp egy rapid dev keretrendszer, bár lehet nem is avval van a gond, hanem a mellé válaszott CMS -el. :-/
Lényeg a lényeg, hogy sikerült a projektet vissza hozni az eredeti állapotába az adatvesztésem előttről.

bump

Figyelem! Akinek volt a Manga-Traders nevű oldalon fiókja, és esetleg itt vagy máshol használta azt a felhasználónevét, e-mailjét és jelszavát, akkor ajánlott a jelszót megváltoztatni, mert az oldalt feltörték, és nyilvánosságra hozták az adatbázis tartalmát! Az oldal üzemeltetői elkövették azt a hibát is, hogy egy könnyen feltörhető kódolást (md5) használtak, így már egy részük feltörve virít a neten.

Sziasztok

Nem akarok beszólni meg ilyesmi félre ne értsétek a hozzászólásomat, de nagyon kíváncsi lennék az oldallal kapcsolatban, hogy egyáltalán lesz e ebből valami? Írhattok sok mindenféle szaknyelvű kifejezést de szerintetek aki az oldalt várja ért valamit a programozáshoz? Vagy 3-4 hónapja Oldal fejlesztési állapota: 77%-on állt vagy kamu volt az vagy ennyire nem halad a dolog? Ne vegyétek sértésnek de nagyon kíváncsi vagyok és szerintem nem csak én, hogy ebből egyáltalán lesz e valami vagy ez is egy befuccsolt project?

Pont feljebb volt írva 2 hete, hogy teljesen más alapra kellett fektetni az egészet, ezen kívül volt egy adatvesztés is, amit pótolni kellett, egy súlyosabb tervezési hiba, amit javítani… Én sem értek a programozáshoz (a benyögöttek egy részét sem értem), de azt tudom, hogy ez a 3 elég jelentős dolog, hogy hátráltasson vagy épp visszavessen/visszafogjon bármit, ami éppen csak haladna (vizsgaidőszak és beadandók közepette).

Én bízok benne, hogy létrejön ez az oldal. Egy pocsék oldalt 2-3 nap alatt összelehet dobni, de egy igazán komplex valamiért meg kell dolgozni.

Ezenkívül még pénzes melók > iskolai melók > IT, de higgyétek el, engem is zavar a dolog.

Srácok nem kell megijedni, él még a projekt, csak nem úgy alakultak a dolgok ahogy elterveztük. [size=85](Sokadjára b**meg, ne tessék azt gondolni, h én nem akarom már végre befejezni. :blush: )[/size]
Elég nagy változás előtt áll az életem, kaptam egy interview -t Cambridge -be egy nagy céghez, egy laboratóriumba Jún 30 -n. Erre az interview -ra kellett készülnöm, mivel elég gyér még a britt akcentusom, plusz mellette munkát is vállalok h legyen ennivaló, így csak napi 1-2 óra jut isshotoshora. :frowning:
Az oldalt mint írtam korábbiakban adatvesztést követően sikerült visszaállítani, de az eset elgondolkodtatott, és egy csúnya tervezési hibára mutatott rá: Kacskaringós kapcsolatok a táblában. Így újra terveztem, azt a részt újra összeraktam, ez elkészült, az új keretrendszerhez elkészítettem a régiben lévő saját keretrendszerem kompatibilis verzióját. Most az előző adatbázis tartalmát vezetem át az újba, plusz scrape -elem az új dolgokat MAL -ról, hogy egy napra készebb ismertető bázissal indítsunk és ne csak a téli szezonos animékig legyenek a dolgok. :slight_smile:
Az interview -t követően felfog szabadulni egy kis extra idő, amit természetesen ebbe szeretnék ölni. Ha viszont aszongyák hétfőn, hogy felvagyok véve, vagy a rákövetkezendő héten, akkor meg fájhat a fejem a költözködés miatt.

Az utóbbi időben nem volt hír a fejlesztés állapotáról, de ez nem azt jelenti, hogy megállt volna. Jelenleg durván 34%-nál állunk, ami kevesebb a korábbinál, de közben újra lett írva a motor. Jelenleg még a motor fejlesztése folyik, ami a lassabb rész, de amint Hughes végez a cronjobbal, úgy felpörögnek a dolgok, és a felhasználói felület építése már látványosabb és tempósabban fog haladni. Ha imáink meghallgatásra találnak, akkor heteken belül indulásra készen lesz a béta.

Persze, ha nem sikerül, akkor folytatódik a projektek kezelése a jelenlegi formában, de azt tudnotok kell, hogy a késések ellenére igen is, komolyan gondoljuk a projektet, és amíg mást nem mondunk, addig a fejlesztés halad a hattérben.

Oké, most felmerült bennem, mint PHP-webmájszteri laikusnak, hogy Wágner-Tamás-Ferenc az a cronjob? Az a hosszan futó folyamat, ami bizonyos időpontokban és napokban hajtódik végre, ahogy azt valamelyik fejlesztői oldalon látom?

Igen, a Cron-Job, más néven az “Időzített futtatás”, a nevéből értetődően valamilyen parancsot vagy folyamatot hajt végre a szerveren, előre meghatározott időközönként.
Viszont arról halvány-lila gőzöm sincs, hogy ki lehet az a Wágner-Tamás-Ferenc… :confused: xD

[quote=“Dex”]Az utóbbi időben nem volt hír a fejlesztés állapotáról, de ez nem azt jelenti, hogy megállt volna. Jelenleg durván 34%-nál állunk, ami kevesebb a korábbinál, de közben újra lett írva a motor. Jelenleg még a motor fejlesztése folyik, ami a lassabb rész, de amint Hughes végez a cronjobbal, úgy felpörögnek a dolgok, és a felhasználói felület építése már látványosabb és tempósabban fog haladni. Ha imáink meghallgatásra találnak, akkor heteken belül indulásra készen lesz a béta.

Persze, ha nem sikerül, akkor folytatódik a projektek kezelése a jelenlegi formában, de azt tudnotok kell, hogy a késések ellenére igen is, komolyan gondoljuk a projektet, és amíg mást nem mondunk, addig a fejlesztés halad a hattérben.[/quote]

Na, jól van akkor. Most már a vizsgaidőszaknak is vége. Csak így tovább! :slight_smile: Aztán remélem, sikeres volt az az interjú. Bár odaadhatnám a nyelvtudásomat cserébe egy kis oldalfejlesztésért! :slight_smile:
Mint mondják: a jó dolgokra megéri várni :slight_smile:

Crongjob rész kész, most pörögnek fel a dolgok. Időköben azé felmerült egy kényelmetlen probléma: hogy a fenébe fogok egy 178mb -os sql fájlt felrakni a tárhelyre? Úgy néz ki megint imádkozni kell a hosting céghez, pláne a php verzió frissítésért már megy a csata 2 hete, mert olyan verzió van most, amire múlt hónapban jött ki egy érdekes biztonsági rés. Elkezdtem lobbyzni egy ismerősöm cégénél ingyen VPS-ért is. :stuck_out_tongue: Majd lesz róla hír ha sikerült, ha nem lesz róla hír az oldalon akkor vegyétek úgy, hogy nem sikerült.

Hétvégén tervezem befejezni a fordítás beküldést befejezni. (mármint csak az átírogatás a régiről az új rendszerre)
Valamint még szeretném megkérdezni, hogy hány ember ismeri a BBCode-ot mint szöveg formázó izé, és hányan ismerik a Markdown szintaktikát?
Ha nem ismeritek valamelyiket, akkor nézzetek egy kicsit úgy utána, és így szeretném kikérni a véleményetek, hogy szerintetek melyik úgy mond jobb, és kényelmesebb?

Részemről pár példa:
BBCode link:

[pelda link](http://example.com)

Markdown:

[egy pelda link](http://example.com/)

Szerintem maradjon rendes BBcode, hiszen szinte mindenütt azzal találkozik az ember. Felesleges eltérni valamitől, ami talán az egyik leglogikusabban működő szövegformázó segédkód. Nekem a Markdown kicsit… fura. Túl fura.

Duplázom. BB-vel már sok helyen találkozhatott az ember (itt is, ugye) az évek során. Markdown meg… ha nem nézem meg hogy 2004-es kiadás akkor azt hinném hogy egy hipszterköcsög azt hitte hogy ő jobban tudja “a netnél”.

Markdown -hoz még annyit, hogy akár statikus weboldalt is lehet vele készíteni pofon egyszerűen és gyorsan. (pl. egy projektet reprezentáló oldal.)

Szerk:
Időközben, már csak két nagyobb akadály maradt:

  1. Webtárhely konfiguráció és adatbázis feltöltés.
  2. Kereséshez PRG -t megcsinálni. – PRG (Post-Redirect-Get) magyarul annyit tesz, hogy a böngésző elküldi az űrlapot a webszervernek a webszerver pedig átirányítja a böngészőt egy olyan URL címre, amelyben szerepelnek az űrlap adatok. pl.:
 http://isshotosho.info/kereses/tipus:anime/mit:aldonah+zero/rendezes:csokkeno

aztán már csak a grafikai része marad hátra.

[size=85]/Foh, máris lehetne kis előadást tartani a HTTP protokollról itten. :smiley:/[/size]