Oldal Fejlesztésének állapota

Hm …

Lesz egyszer egy oldal … Melynek neve Issho …

Valamikor kész lesz :stuck_out_tongue:

1-2 mire elkészülök a maradékkal. Szal lesz egy béta augusztusban, ha addig nem történik valami probléma. Probléma lehet: 40% az esélye annak hogy nem sokára elköltözöm. :smiley:
Valamint alakulóban van egy VPS is október-november magasságára.

Hát srácok, alkotói válságot élek meg… Most akarok egy jobb, használhatóbb felületet összehozni az ismertetőknek, de nem tudom hogy töltsem ki a teret. Már 2 órája töröm rajta a fejem, de nincs haladás. :smiley:
Hogy töltsem ki a teret a középső részen?

Tegyél valami dizájnelemet térválasztónak, ami kitölti kicsit a teret, vagy legalábbis olyan illúziót kelt.

Feltaláltam magam közben… Rákérdeztem pár ismerősre IRC-n.

Na látod, megy ez. xD

Azok srceenshotok lesznek gondolom. Nem is rossz, alakul a dolog.

Szerk.: Inkább legyen csak 3 kép ott, a negyedik már nagyon lehúzza a keretet.

A negyedik még oda fér, ha a címkék alá oda rakom a szinopszist. Az úgy is ilyen rövid szösszenet lesz.
https://s3.amazonaws.com/diigo/8173645_222616726_14452078?AWSAccessKeyId=0R7FMW7AXRVCYMAPTPR2&Expires=1406403271&Signature=xQfHwcXjNroYj8U%2FTCe%2FTFPwWeI%3D

Úgy is jó. Sőt, jobb is.

Nem rossz bár enyhén AA beütése van. Nem mintha zavarna a dolog. Én inkább azt a bazi nagy fekete bal oldalt nem értem hisz csak két dolog van ott és ha van ismertető akkor gondolom már csak 1. Vagy lesz oda tervezve más is? :smiley: Csak mert az írj ismit meg hogy hányan jelölték kedvencnek szerintem mehetne alulra is mint pl MAL-on van. És akkor már inkább MAL copyzzuk mint AA-t. Legalábbis szerintem. Egyébként pofásan néz ki csak tudod én előre gondolkodom már. :smiley:

egyébként azt a fehér bannert sem ártana cserélni mert nagyon feltűnő a sok sötét mellett. Igazából én az egész felső sávot fölöslegesnek tartom, mármint ott felül. Kik látták etc… Az is mehetne alulra.Nem igazán értem ezt az elrendezést egyébként mi célból lett ilyen. Én magam részéről jobban preferálom a fenti bannert plusz alá menü és a tartalom etc.

Vagy a teljes fentit oda balra tenni, és a fehér hátteret elvenni és sötétté tenni a banner alatt.

Eddig ennyit ügyeskedtem:


1024-es szélességen:

Jelenleg így játszadozom a logoval, mivel max 82pixel magas lehet, hogy ne rontsa el a reszponzivitást.
Még nem tudni mi lesz a logoval, ez nem a végleges, megkértem egy grafikust, hogy álmodjon egyet nekem, meglátom mi lesz belőle. :smiley:
Ezért is fehér a háttere, meg néz ki gagyin. :smiley:

Valamint rossz hír: A jelenlegi tárhely amin vagyunk nem eszi meg az Issho Tosho-t. Nem lehet cron munkákat futtatni, a konzolos PHP-s alkalmazásom nem megy, így nem is tudom feltenni az adatbázist, nem tudom betölteni az AniDB és MAL ismertetőket sem. Ennek fényében dobtam a PHP 5.3-as támogatottságot, és egyből az egész kódot PHP 5.5 -re optimalizáltam.
Ez annyit jelent, hogy megyek VPS-t venni vagy keresek olyan tárhelyet mihelyt jön a következő fizum. :smiley:
Elég kár azért, sok reményt fűztem ehhez a hostinghoz, fizettem is érte, de nem hajlandóak új PHP -t rakni, és nem lehet a admin panelen cron munkát hozzáadni.

Szerk.:

Igaz ezt javítom is majd.

Lesz ott több dolog is. pl.:
[ul]
]legutolsó projekt frissítések és mely csapat, top 5/:m]
]ha a felh be van jelentkezve akkor saját listájának adatai(?) - ezen még gondolkodom/:m][/ul]

Ennek a kialakításnak a legfőbb célja a szem vezetése. Először ugye a világos területre fogsz nézni, amint megnyitod a lapot,
és aztán a sötét területre. A sötét területre kerülnek a másodlagos információk, a világosra a lényeg.
Ezt a mentalitást használtam az egész oldal dizájnjának megtervezésekor. (köszi Web ergonómia.)
Ugyan ezt figyelhetitek meg az oldal többi részén is majd meg. Szürkén a másodlagos, fehér alapon az elsődleges információk.
Már csak a sark pontokat kell megtalálni, ahol a szemvezetés nem elég jó. (mint ahogy itt is a fehér logó) Ezért is posztolok képeket róla, mert több szem többet lát. :wink:

Nekem tetszik a világos-sötét kontraszt, és az is, mit hová helyeztél. A színek is, a zászlócskák is.

Viszont amihez én értek, az a fogalmazás.
Ezzel kapcsolatban fogalmaznék meg egy kis kritikát :smiley:

A bal oldalon a
“3 fansub csapat szemelte ki magának ezt a művet fordításra”
szöveg helyett rövidebben így is lehetne fogalmazni:
“3 fansub csapat vette tervbe a mű fordítását”
és máris befér egy sorba (már ha nem az 1024-es felbontásról beszélünk, ugye ott nem fér bele.)

Aztán alatta van, hogy hányan fordítják,

gondolom az alatt még lesz egy olyan, hogy “x fansub csapat fejezte be a mű fordítását”.

Lesz top 5 fansub csapat? Miért? Nem kell feltétlenül versengést provokálni…
De… mondjuk az oké, ha egyes csapatok munkáit lehet pontozni. Lehet majd? Mondjuk ez alapján már kialakulhat egy top5 :slight_smile:

A top5-öt fogadni merek úgy gondolta, hogy ha mondjuk 7-en készítettek hozzá feliratot, akkor az első 5 jelenik meg legutóbbi frissítés szerint, a többi lenyitható. Így lenne értelme, bár nem sok olyan animét tudok mondani a neverending shounenek kivételével, ahol ez az eset előferdülhetne.

De ja, a megfogalmazáson még nácizunk egyet, mein lieblich Oberkorrektur. :laughing:

top 5 -> csak az adatbázis lekérdezést érinti és egy jegyzet számomra hogy szűkítsem a listát 5-re. (select * from table limit 5)

A szöveget meg majd cserélem, ahogy mondod Ayumi.

Közbe szeretném bejelenteni, hogy egy kicsit megint lassulni fognak a dolgok költözés miatt. Elnézéseteket kérem. :slight_smile:

[quote=“Ricz”]
De ja, a megfogalmazáson még nácizunk egyet, mein lieblich Oberkorrektur. :laughing:[/quote]

Ja, genau, Herr Ricz! :smiley: :smiley: :smiley:

Fú, megint lassulás? Pedig úgy várom már! Az ember egyre izgatottabb, ahogy látja ezeket a kis “screenshotokat”. Kézzelfogható a haladás :slight_smile:

Ami eddig elhangzott bekerült.
Itt a projekt lista lenyitva:
diigo.com/item/image/4vbyv/3wxk?size=o

Aztán még úgy döntöttem, hogy MAL mintájára a korhatárt és a vetítési státuszt, manga esetében h fut-e, és egy rész időtartamát külön mezőbe rakom.
Most inkább a háztető alatt matattam. (.mo fájlból a szövegek, idő és dátum a magyar linuxos LC_TIME fájl alapján legyenek, hogy tényleg magyar formátumú legyen minden dátum)

  1. :confused:

Javítottam a linket az előbbi posztomban
Itt a lista az összes eddigiről, és itt fog frissülni: diigo.com/list/scarysandwich/Issho-Tosho

Direkt van 2 helyen is szinopszis, (bal felso sarokban illetve kozepen) vagy csak en ertelmezek felre valamit?

Az egyik a tényleges szinopszis a másik csak egy felhívó gomb, hogy “szinopszis nincs, írd meg te”; ha ezekre gondolsz.