Oldal Fejlesztésének állapota

[quote=“Ricz”]

Az egyik a tényleges szinopszis a másik csak egy felhívó gomb, hogy “szinopszis nincs, írd meg te”; ha ezekre gondolsz.[/quote]

Ertem, kosz!

Egy kis frissítés ide.
Jelenleg az XDCC kliensen és a drag & drop feltöltő felületen dolgozok a beküldésekhez.
1-2 napon belül felrakok ide egy részt az XDCC kliensből publikus teszthez. (adobe flash objektum, 2 beviteli mező és egy fájl letöltése gombra gondoljatok :smiley:)

Szeretnék valamit megkérdezni tőletek.
Szerintetek sokat könnyítene az életeteken ha feliratokhoz a vidiket az Issho Tosho-n keresztül tudnátok beszerezni? Emiatt lenyelnétek olyat dolgot, hogy egy extra dolgot kellene telepíteni? Igaz volt már ez a kérdés, de most ujból falba ütköztem ez ügyben, és most elszeretném dönteni ennek a fjűcsörnek a sorsát.
A jelenlegi kivitelezés a következő: Adobe Flash objektumra kattint a felhasználó és úgy töltené le a fájlt, de az nem megy végbe mert másik szerverről kérné a flash az adatot, és azt nem engedi a flash biztonsági beállításai.
Alternatívák: Windows szolgáltatás vagy Java applet (hasonló mint amint megtaláltok a Rizon Chat Network oldalon)
Ugye ez a két extra dolog ront a felhaszálói élményen mert telepíteni kell extrát az extra kényelemért. Mit gondoltok?

Ha működni fog Linux rendszeren is, akkor nem zavar. A Java, Flash egyébként is már telepítve van a gépemen.

A Java és Flash tuti telepítve van sokaknak, bár a megoldás nem könnyítene semmit.

A java ellen tiltakoztatok páran, de eddig az tűnik a legjobb megoldásnak, mert annál nincs olyan h véglegesen letiltja a kifelé menő kapcsolatokat, hanem megkérdezi a felhasználót hogy “lehet-e?”. Ezt a java applet-et használnám amúgy átalakítva akkor: nibl.co.uk/IRC.php
Ebben aztán van minden. :astonished:
Google Chrome-ban egy kattintás engedélyezni, Firefox-nál a startmenü → java → configure java alatt a security beállításoknál kivételek közé kell rakni az oldalt. >.<

Csupán annyi a hozzáfűzni valóm, hogy gondolkodj JÚÚÚÚÚÚZER szemmel. Ha valakinek valahol állítani kell akárcsak egy engedélyt még ha van is hozzá szép részletes leírás ami alapján egy jól tájékozott óvodás is simán megcsinálja AKKOR SEM fogja senki megcsinálni. Sajna ez a leggyakoribb dolog. sorry

Ezért is bocsájtom szavazásra. Írja ide mindenki mit gondol róla, legyen-e vagy sem. :slight_smile: (közbe már el is készült)

Ha már elkészült, akkor legyen, mert na, miért ne? :smiley:

[quote=“Hughes”]

Ezért is bocsájtom szavazásra. Írja ide mindenki mit gondol róla, legyen-e vagy sem. :slight_smile: (közbe már el is készült)[/quote]

Elnézést, de nem kimondottan szeretném, hogy azok az emberek, akik egy-két kattintásra sem képesek önmaguktól az oldalon garázdálkodjanak. Nem is tudom, hogy hol hallottam, de 100%-osan igaz, ha hülyéknek tervezel valamit, akkor hülyék fogják használni. Egyébként minimális technikai tudással és jó helpdeskkel nem látok problémát az elképzelésben.

Egy pillanat, tisztázzuk. Feliratot osztana meg az oldal, de emellett a hozzá való videókat is szolgáltatnátok?

Én inkább azt mondom, hogy a bétába való dolgok legyenek meg elsőre (ismertető, projektes, letöltős/feltöltős, adminisztratív oldalak), minden más bővítés, tuning, extra bőven ráér később. Ne akarjunk full extrás modulokat már a legelején, pláne, hogy majd az oldal kezelést, kiosztást is először tanulni kellene, hogy mi hol van, merre és hasonló.

Nem mi, csak ez az apró alkalmazás. Megvan nibl.co.uk-tól a bot lista nekem. A projektek alatt látod a fordításokat, és ha az anime akkor látni fogsz mellette ilyen letöltés gombot, ami valójában a szerverünkön az adatbázisban keresi meg a fájlokat hozzá és vissza ad egy csomag listát fájlnevekkel és azonosítókkal, aztán ezzel a Java Applettel lehet őket letölteni IRC-n keresztül egy bot-tól. Az egész fájl letöltés kliens oldalon zajlik, mi csak számon fogjuk tartani hogy a fájlok melyik botnál vannak, valamint a felhasználóra lesz bízva, hogy melyik verziót és melyik bottól tölti le a vidit. /ehhez is lesz leírás/

Amúgy azért készült el ez hamarabb, mert kisebb munka volt mint a többi, és sokat kellett szaladgálni tegnap, tegnap előtt, én meg haladni akartam, és ez a mellékhatás.

Nah, mostmár egyre jobban kezdem én is érteni az XDCC-t és az IRC-t. :smiley:

És én iscsak azt tudom mondani, amit Ricz, hogy legyen egy béta, amiben az alap dolgok működnek. Az extrák csak utána fokozatosan. Mert ugye, ha egyszerre odadobjuk a falatot, az elfogyasztása után többre vágynak majd. Viszont ha kis adagokban kapják meg az emberek, jobban megfogják becsülni mindet! Ha érthető, akkor nem vagyok hülye. És legalábbis én így gondolom.

Tesztelni barki tesztelheti majd vagy csak par emberrel eloszor?

[quote=“Zahuczky”]Nah, mostmár egyre jobban kezdem én is érteni az XDCC-t és az IRC-t. :smiley:

És én iscsak azt tudom mondani, amit Ricz, hogy legyen egy béta, amiben az alap dolgok működnek. Az extrák csak utána fokozatosan. Mert ugye, ha egyszerre odadobjuk a falatot, az elfogyasztása után többre vágynak majd. Viszont ha kis adagokban kapják meg az emberek, jobban megfogják becsülni mindet! Ha érthető, akkor nem vagyok hülye. És legalábbis én így gondolom.[/quote]

Pont az én feladatom, hogy megértessem a felhasználókkal miért is jó ez, és miért lesz neki ettől jobb, valamint ezt a jót hogyan hasznosítsa. Ez a keserű része a szoftver mérnöki létnek. :smiley:

Valamint: Igen lesz majd publikus teszt ehhez a kis java applet-hez. Ez a teszt még azt a célt is fogja szolgálni hogy már előre elterjedjen a használatának a módja.

Legyen hír is: VPS-t megtudom majd oldani önerőből. Sikerült szerveznem egy újabb freelancer projektet a freelancer.com-on.

Híreink következnek:
Sikerült szert tennem egy állásra. Hivatalosan is szoftver mérnök vagyok. Nem csak egy zug szabad úszó. :smiley:
Ebből következnek a dolgok:

  • Hétvégén és esténként IT-zek kikapcsolódásként.
  • Veszek SSL-t is, csak azért hogy legyen SPDY is az oldal mögött. (Most sokat szeretnék elverni a hobbimra XD)
  • Veszek egy, a júliusban újonnan kijött TLD alapú domain-t: tosho.link vagy isshot.link – ez alatt lesz majd a csapatok honlapjának URL címe rövidítve, pl: tosho.link/eY

Ahol tartok:
A főoldalt szabom új pofára, és már csak a fordítás beküldési űrlap kell meg némi javascript.
Százalékban 70%.

Munkahelyen egy Frame Grabber FPGA-t kell programoznom vasúti sínek állapotának felmérésére és eszköz monitorozására. (Edge detection pl.) Szal elég sokat fog elenni az időmből. :smiley:

Nagyon találékony.Sok sikert az oldalnak,és aki tervezte.
Összetartás,és nem széthúzás.Minden jót kívánok.


Haladok, még munka helyen is ezt csinálom, amikor reggel még nincs senki az irodában. :smiley:

[quote=“Hughes”][attachment=0]Clipboard03664547.jpg[/attachment]
Haladok, még munka helyen is ezt csinálom, amikor reggel még nincs senki az irodában. :smiley:[/quote]

Ötlet: egyéni hátteret lehessen beállítani ezen az oldalon (ha jól gondolom főoldal). Hasonlóan mint régebben guglin, csak azóta már nem lehetséges.