Oldal Fejlesztésének állapota

Hughes-szal beszéltem, és azt mondta, hogy a pontozási rendszer hátra lett dobva. Jelenleg az adminfelület áll fejlesztés alatt.

Amúgy csak legyen egy béta oldal kezdésnek (nagy lépés lenne előre) és azt majd lehet finomítani ahogy tetszik.

Off kiszedve, pü-ben ment a válasz a kérdésre. /Dex/

Úgy látszik valaki megelőzött bennetek, ha jól látom ti is valami ilyet akartatok.
japansarok.hu

Nem reklám, szóval a modik törölhetik a linket, ha elolvasták.

[quote=“Larky”]Úgy látszik valaki megelőzött bennetek, ha jól látom ti is valami ilyet akartatok.
japansarok.hu

Nem reklám, szóval a modik törölhetik a linket, ha elolvasták.[/quote]

Én nem nevezném ezt beelőzésnek. :smiley: Egyszerű WordPress oldal kicsit módosítva. Már ha jól látom.
Viszont legalább normálisan kivitelezve. Mondjuk ez a Projekt rész érdekes most akkor külön szedték az ismertetőket a feliratoktól mangáktól vagy ez egy fansub oldal is lesz mert akkor bukta az egész. :smiley: Egyébként maga az oldal külsőleg pofás, egyszerű és lényegre törő de esélye nincs mivel ez nagyon beta még látszik rajta hogy nincs túl nagy jövőképe a tulajnak. De legalább már haladunk, jobb mint az ATW-s szar amit az AA reklámoz. :smiley:
Ennek már saját domainje is van. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből. Ha beindul IssoTosho akkor nem hiszem hogy eme oldalak fennmaradnak elnézve az itteni fórumot. Igazából nem is értem miért kezd most mindenki ilyen gyűjtő oldalt csinálni. Ha ennyire akarnak egyet miért nem jelentkeztek ide? Ennyire nehéz lenne összefogni? Költői kérdés nyugi. Most megint az lesz hogy születik 100 gyűjtő oldal és megy majd a háború.

Popcornt előre bekészítem. :smiley: AA elkészítette az atomot és karba tett kézzel várja ahogy ölik majd egymást az emberek hogy kinek az oldala jobb. :smiley:

[quote=“Larky”]Úgy látszik valaki megelőzött bennetek, ha jól látom ti is valami ilyet akartatok.
japansarok.hu

Nem reklám, szóval a modik törölhetik a linket, ha elolvasták.[/quote]

Nofene, úgy látom a vihar előhozta a konkurenciákat. xD Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.
Egyébként nincs semmi baj a konkurenciával, tőlük legalább nem sült ki a szemem. Bár eléggé a semmiből bukkant elő az oldal. (Már nem azért, ez számomra bizalmi kérdés, de ezt csak magamra értem.)

Hughes, már csak az IT hiányzik a képletből. Ha már fapadosan működik, már az is megteszi kezdésnek. (Olyanok vagyunk már lassan, mint az éhes kisverebek, akik várják az anyjukat a betevő kukacfalatkákkal. xD)

[quote=“Kuro”]Igazából nem is értem miért kezd most mindenki ilyen gyűjtő oldalt csinálni. Ha ennyire akarnak egyet miért nem jelentkeztek ide? Ennyire nehéz lenne összefogni? Költői kérdés nyugi. Most megint az lesz hogy születik 100 gyűjtő oldal és megy majd a háború.

Popcornt előre bekészítem. :smiley: AA elkészítette az atomot és karba tett kézzel várja ahogy ölik majd egymást az emberek hogy kinek az oldala jobb. :smiley:[/quote]

Nem kell popcorn. A fansubberek döntik el, melyik gyűjtőoldalt használják. Ha csak az egyik mellett döntenek, akkor a többi bezárhatja a kapuit, mert nem lesz mit szolgáltatnia. Ez ennyire egyszerű.

Ha így lenne, akkor nem lenne csapat szerinti kereshetőség alatta. Csak lehet fordítást (projekt) és ismertetőt egymástól külön-külön keresni.

Nem bánom, és nem fogom törölni, másrészt támogatom is az ötletet, hogy több ilyen kezdeményezés is létrejöjjön. Eddig azt vettem észre, hogy elég sokan úgy fogják fel ezt a dolgot, hogy ez egy verseny, pedig nem az. Az IT egy eszköz lesz, ami a közönségünknek lesz jó, mert mi azt a célt tűztük ki, hogy létrehozunk egy ilyen eszközt. Ha éltek vele, akkor éltek, ha nem, akkor nem. Nem árulok el titkot, hogy Hughes ezt később referenciaként akarja felhasználni a saját képességeinek “eladásához”, én pedig szeretnék minél több tapasztalatot szerezni a menedzselés tekintetében. Ezért örömmel fogadok minden kezdeményezést, ha van benne (ahogy leírták) koncepció.

Részemről annyit erről a versengésről, hogy én nem veszek részt benne. Az Issho Tosho elkészül, amikor elkészül, de az azért lesz, mert én szeretem a szabadidőmet értékes dolgok létrehozásával tölteni. Ez egy hobby projekt, nem pénzért megy. :smiley: Akinek ez a projekt pénzbe kerül, az én vagyok, és örömmel verek el rá pár 10est. :stuck_out_tongue: (IGEN! E-PENIS NÖVELÉS FOLYAMATBAN! XDDD)

Én a Tosho-nak szurkolok!

Köszi, én is nagy reményeket fűzök a projekthez.

Hogy áll a projekt :question: :confused:

[quote=“Hughes”]Volt szerencsém jó pár pozitív vissza jelzést olvasnom, és srácok… odáig vagyok meg vissza. :smiley:

[attachment=0]10415586_368187300006853_782445695579553884_n.jpg[/attachment]

Erőt ad ebbe a nagy káoszban, ami körül vesz engem, h tovább törtessek a projektel. [size=85](még ha most egyedül is fejlesztem)[/size]

A hétvégén elkészült a projekt kezelés, projekt listázás, képek hamarosan, amint sikerült életképesebb net közelbe érnem. Új lakás, nincs net, csak lopni tudok egy távoli wifi-t aminek a jelszavát könyedén lehetett brute-forceolni. De majd Dex barátomon keresztül úgy is napra készen tartalak benneteket.

Ami még hátra van és jelentősebb:
[ul]]Projekt beküldés/:m]
]Felhasználói rangok/:m]
]Kereső motor optimalizálása/:m]
]Fordító csapat értékelő rendszer (csak hogy legyen motiváció :wink: )/:m][/ul][/quote]

Valahogy így, Hughes a határidős munkája miatt kevesebbet tud vele foglalkozni, de dolgozik vele, és ami ennél fontosabb, haladni akar vele.

[size=120]Huuu…
Na végig olvastam az elejétől! XD

Hol is kezdjem.
Ő igaz is ő-vel nem kezdünk mondatot. XD
Designed nagyon bejön eddig képek alapján 99%-os azaz 1%-ék az ismertetőnél megy le, de az csekélység.
Bővebben arról az 1%-ról, hogy ne maradjon a levegőbe,
Screenshots el helyezése nekem jobban bejöne ha a címkék alatt lenne, de ez csak egyéni véleményem.

BBCode-t támogatom igaz erről kicsit lecsúsztam már…

Logótervre (az a kicsi logó ott a bal felső sarokban, ami majd változni fog) ki lehetne adni valami “pályázatot” itt, a “rajongók” között, aztán a beérkezett művekből kiválasztani egyet. (Ha nincs még ember rá, aki majd megcsinálja.)

Támogatom a beállítható háttérképet!
Támogatom én is mindkettőt meg beszálnék én is egy két Logó-val.

Meg boldog lennék, hogy ha lenne rá lehetőség saját Anime/Manga listát létre hozni itt is mint MAL-éhoz hasonlóan.
Szeretném el felejteni AA-t amennyire csak lehet.

Videó letöltés lehetőséget támogatom igaz elején nem lesz nagyon nagy használatba.
/Itt arra gondolok mire átállnak rá az emberek a már megszokott módszerekről./
Mellékesen egem nem zavar az extra programok telepítése Extra Opcióért.
Mert nem nagy dolog felrakni “Adobe Flash player”-t meg “Java”-t.
Nekem alapból fent vannak a gépen, minden újratelepítéskor első programok között vannak amik felmennek.

Ja meg én is támogatom a többi hasonló kezdeményezéseket,
itt gonolok AA preferált oldalra és a japansarok.hu-ra is, de nem látom értelmét egyáltalán.
Végül is az ilyen oldal céljai közé tartozik az is, hogy egy adott oldalon többféle fordítás megtalálható több műhöz is.
Így pedig nem ezt fogják elérni hanem, hogy több hasonló oldal között lesznek megosztva a felíratok Mangák.
Így majdnem ugyan ott leszünk mintha rá keresnénk a csapatok oldalaira.

Ja igen meg közel jövőre nézve egy ötlet amint beindul rendesen az oldal esetleg Dorama és Live Aktion-ok is fel kerülhetnének ide.
Ha nem is mindkettő minimum a Live Action.

Szerk.: Lemarat már nagyon várom az oldalt előre is sok kitartást… és sok szabadidőt kívánok. :smiley:[/size]
Szerk.2: MDL

[quote=“SS_Ichigo”]Ja igen meg közel jövőre nézve egy ötlet a beindul rendesen az oldal esetleg Dorama és Live Aktion-ok is fel kerülhetnének ide.
Ha nem is mindkettő minimum a Live Action.

Szerk.: Lemarat már nagyon várom az oldalt előre is sok kitartást… és sok szabadidőt kívánok. :smiley:[/quote]

Hrm, ezt azért én is támogatnám, mert erre nincs egy rendesen nyomon követhető adatbázis, csak egy (egyébként nemzetközi) fórum (magyar) részlege. Beszélhetek velük, amennyiben majd valamikor bővítésként bekerülne, de azt a részt viszont teljesen manuálisan kell a tagokkal felépíttetni, mivel kifejezett adatbázisuk nincs. Valamint meghúzni a határt több irányból, hogy ha már live action, akkor milyet fogadunk el. Nyilván távol-keletit persze, és az amcsit és társait kizárjuk a lehetőségek közül mondjuk.

Szerintem simán bekerülhetnek live action-ok, doramák ,ázsiai filmek is a listákba, hisz aki szereti az animéket, nagy százalékban ezekből is szeret szemezgetni. Így azokat a fordítókat is beszervezhetjük akik ezzel foglalkoznak, így bővülhetne a közösség, és a fordítók is…

Miközben épülget az oldal, szeretném a segítségeteket kérni az oldal kereső indexének fejlesztéséhez.
Igazából ez egy későbbi “feature” lesz, de így szimultán haladhat a fejlesztése, meg amúgy is nem nagy ördöngösség.

A dolog annyiból áll, hogy romaji szavakat kéne egy más után új sorba írni egy fájlba, de csak olyanokat amik nem minősülnek kereshető szónak.
Ilyenekre gondolok mint: no, de, ga…
Magyar példa szavak amik nem minősülhetnek kereshetőnek: “amelyekben, lehet, lehetett, persze, pedig, tulajdonképpen”
Több infó itt angolul: postgresql.org/docs/9.1/static/textsearch-dictionaries.html

Keresni kerestem ezeket neten, de egy ilyen szótár sincs pgsql-hez, szal ezért ez a fura kérés felétek. :smiley:
Eleinte saját kereső motor lesz, de majd később a PgSQL keresőjére szeretném átrakni az oldalt, ezért kellenének ezek a szavak. (“stop words”)

A megoldásokat ide várjuk csatolmányként: isshotosho.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=479

A hétvégén többször is elsötétülhet az oldal, mivel meg vásároltam a VPS-t és költözködünk rá. (Bár lehet keddig is eltarthat :-/ )
A fejlesztés még mindig lassú iramban, de biztosan halad előre.
A héten elkészült a saját új IT-s fórum motor alapja, már csak valami dizájn féle kellene bele. [size=85](ne tessék hurrogni, találtam tök jó kódot neten, oszt így gyorsan kész lett egy alap. :smiley:)[/size]

Szerk.: Net elérés hijján nem sikerült feltölteni az oldalt a vps-re a hétvége során, csak konfigurálni tudtam.

Csak egy kérdés: Miért akarsz saját adatbázis keresőt használni?
Ha csak a romajik miatt, nem lenne egyszerűbb saját szótárat rögtön a pgsql szótárának mintájára létrehozni? :smiley:

Bár lehet én értettem félre valamit. Mindegy, holnap úgy is adatbázis órám lesz és a projektfeladatomtól kiégtem kicsit. xD

Pont azt akarom, amit te mondasz. De nincs romaji stop word pgsql-hez. :smiley: Így magunknak kell eggyet létrehozni.

Szerk.: Töltődnek fel a cuccok az új tárhelyünkre csak piszok lassan.

Igen, így ma reggelre leesett, mit is akarsz csinálni. :smiley:
Hajrá Hughes, tudom, hogy menni fog! :smiley: