Ötletek a fórumhoz

LOL, ez úgy hangzott, mint a Neptunon a “kötelezően választható” tantárgy.

Ez meg a másik…

Egy ötletem lenne a szezonos topikok fórumával kapcsolatban: össze kéne szedni arra az esetre a szempontokat, hogy ha már valaki veszi a fáradtságot és megcsinálja a listát, azt hogyan tegye. (Pl. ne legyen benne már szezonok óta futó OVA/special, vagy a csapatok előre való beírásának szempontjai vagy a linkelés mikéntje — ez azért, mert volt rá olyan példa egy régebbi esetben, hogy a linkben lévő karakter megtörte magát a linket, és szétcseszte az egész sort.) Ezek mind ilyen ajánlószerűen, és akkor legalább (talán?) nem arról szólna minden egyes topik eleje, hogy X/Y/Z címek miért vannak/nem vannak a listán.

Anime neve [MAL link | AniDB link] (hozzáadás dátuma ha ha nem volt benne a téma nyitásakor) - csapatnév 1, csapatnév2 (?), csapatnév3 (), csapatnév4 és csapatnév5 (közös munka), csapatnév 6

Magyarázat: eddigi egy helyett két linket adni az animéhez. Megelőző topikokban MAL volt a nyerő, de amint megjelent az első egy-két rész egy sorozatból, AniDB máris több adatot tud róla közölni ami hasznos lehet nem csak a feliratozók de a nézőknek is akik ezekben a témákban járnak utána annak hogy mit nézzenek.
Hozzáadás dátuma úgy menne ahogy eddig, amiről később szerez tudomást a mod vagy a témanyitó, azt egy dátummal toldja meg hogy tudjuk mikor került a listába, amiből azt is tudni fogjuk hogy arról döntöttünk-e már vagy sem. [size=50](Zöld színű, de nem tudtam itt betenni mert még korábban le kellett tiltanom a scriptet, hülyére hajtotta a procit.)[/size]
Elválasztást követően jönnek a csapatnevek: a biztos vivő jelzés nélkül van ott, attól függetlenül hogy a sorozat kezdetétől vagy csak a teljes leadást követően kezdi kiadni (igény esetén szétválasztható a kettő). Az a csapat, amely az első 2-3 rész után dönt, egy kérdőjellel kerül be. Az a csapat amely a teljes sorozat leadását követően dönt, két kérdőjellel, egy részes film esetén egy kérdőjelet használunk esztétikai okokból. Közös munka esetén feltöltetjük azt. Az a csapat ami kiadott egy vagy több epizódot, de dobta, keresztül húzzuk.

Témanyitás legkorábban a szezon kezdete előtt egy hónappal. Ami korábban kerül ki, azt vagy törölni előzetes figyelmeztetés nélkül, vagy elrejteni a fórumozók elől az arra alkalmas időpontig (még eldöntendő).

Nem fedett le mindent amit fent leírtam, így bátran lehet jelezni mindenféle észrevételt, ötletet vagy javaslatot.

Szerk.: szezon lefutása utáni döntésről még nincs ötletem (pl most láttam egy 2012-es animét és úgy döntöttem elkészítem), estére talán lesz.

Az ötlet maga jó, de így is elég terhes a szezonos topik karbantartása a munkám mellett, és ezzel plusz terhet rónál rám, szóval nem erőltetném. Másrészről a fórum remélem, hogy már csak nagyon kis ideig lesz a működésünk középpontja.

Őszintén szólva ezzel a backseat moddinggal és felesleges, kéretlen jelezgetésekkel kezdenék valamit. Főleg, hogy úgy teszi, hogy gyakorlatilag spammolja vele témánként a fórumot.

Jeleztem felé, hogy ez így nem okés, legközelebb nem lesz ilyen megértő vele, mert nekem is sok problémát okoz.

Speciel arra gondoltam, hogy a fórumszabályzat II.1) pontjához hozzá kéne csapni ezt, mert látványosan nem olyan evidens, mint amilyennek tűnik. Nem kimondott módosítás ez, hanem kifejtés, mert alapvetően “a fórum meghatározott rendje” magába foglalja.
Szerk.: Tudom, semmi se lehet hülyebiztos, de azért törekedni lehet rá.

[quote=“Ricz”]Speciel arra gondoltam, hogy a fórumszabályzat II.1) pontjához hozzá kéne csapni ezt, mert látványosan nem olyan evidens, mint amilyennek tűnik. Nem kimondott módosítás ez, hanem kifejtés, mert alapvetően “a fórum meghatározott rendje” magába foglalja.
Szerk.: Tudom, semmi se lehet hülyebiztos, de azért törekedni lehet rá.[/quote]

Az a rész így utólag visszaolvasva pongyolán eléggé lett megfogalmazva, előbb-utóbb módosításra fog kerülni, mert rossz érzéseim vannak az AA-s “bomlasztó magatartás” óta az ilyen szabályoktól.

Kellene egy szezonon kívüli topik, ha esetleg kedvet kapnak a fordítók régi animék fordítására. Hogy tudják jelezni, ha nekiállnak.

Ilyesmire gondolsz?

Igen, köszi. :blush:
Ezt elnéztem.

Na akkor ideje feléleszteni a részt.
Lehet valami “Mindet elolvas” gombot tenni az olvasatlan Témák listájához? Én például gyakran olvasok el topicot kijelentkezve és csak akkor jelentkezek be, ha nagyon muszáj, Felgyülemlett pár olvasatlan topic a profilom alatt, amiket már elolvastam guestként. Az eredeti fórumon nem zavart, de itt fejlécben írja ki a számot, ami eléggé látható.
Szerk: Bocsánat, közben megtaláltam :slight_smile:

1 kedvelés

Én olyat mondanék, hogy a “kategorizálatlan” neve legyen “Alapvetés” vagy valami hasonló. Azok is az oldallal kapcsolatosak, de a fórumszabályzat egy fokkal magasabb rendű, amit nem árt kiemelni ahelyett, hogy ilyen eldugottan kezeljük.

1 kedvelés

Igaz, de ebben a fórum motorban van egy dedikált hely a szabályzatnak, tehát egy külön oldal, csak még nem tudom, hogy lenne jó. Ebben segíthettek ötletelni. Van a faq, terms and conditions oldalak, lehet azokra rá fér, plusz van ilyen tutorial rendszer kezdő fórumozóknak, ami megjelenik minden új hsz írásánál az első 5 alkalommal.

Attól függ mennyire szeretnéd megtartani még Komlo által írt megfogalmazást. Akkora mennyiség bőven belefér egy FAQ stílusba. Ha viszont jócskán módosítanál, bővítenél, akkor a FAQ-t érdemesebb lenne megtartani másra (például fórum szekciókon való eligazításhoz: milyen téma hova megy) és inkább a ToS-t befogni szabályzatnak. Bekerülhet a menübe és a FAQ-ból is át lehetne linkelni.

Tos már bent van a menüben.

Én a fejlécből lenyitható három vonalas menüre gondoltam. About, FAQ és a Shortcut mellé.

Még esetleg: az értesítők összekapcsolhatóak legyenek az RSS-sel. Egyszerűbb élesben látni a böngésző sarkában, hogy újat írtak valahova, mint egy mail-értesítő.

Megjegyzem. Amúgy engedélyezd az asztali figyelmeztetéseket, azok egy kissé hasonlóak. :smiley:

Kellene pár ötlet az alábbi problémához:
@junpet ugye most a szezonos dolgok szerkesztője lenne, de van egy olyan probléma, hogy moderátor jog nélkül 2 hónapnál öregebb posztokat nem lehet szerkeszteni. (ezt lehet állítani) Ha megemelem a limitet, akkor minden posztra érvényes lesz, és olyat láttok majd a kezdőlapon, hogy valami öreg téma felkerül a lista tetejére, ha valaki szerkeszt egy témát. Ez a szezonos topik esetén oké, de a többinél nem igazán. Nem tudom ezt a beálítást privilégiumhoz kötni, de van pár alternatíva ami eszembe jut most így:

  • Minden szezon témája wiki lenne, amit 3-es bizalmi szintű tagok szerkeszthetnek, és mindenki látja, hogy mi lett szerkesztve. Jelenleg 291 tagunk 1-es bizalmi szintű, tehát csak a legaktívabb tagok tudnák szerkeszteni.
  • @junpet moderátor lesz, és tudja szerkeszteni, meg akkor segíthet is a moderációban is. :smiley:
  • Írok rá egy plugint, ami lehetővé tenné a “post edit time limit” beállítás csoportokhoz való kötését. (2-3 hónap alatt tudnám csak megcsinálni)

Egyéb ötletek? Vagy az nektek megfelelne, hogy a legnagyobb bizalmi szintű tagok szerkeszteni tudják a szezonos topikokat, ha azok mind “wiki”-ként jönnének létre? (“wiki” ebben a kontextusban azt jelenti, hogy az adott posztot bármilyen olyan felhasználó szerkesztheti, akinek a bizalmi szintje 3 vagy annál nagyobb.)

Némi infó itt: Free to edit post at any time - #14 by cregox - feature - Discourse Meta