Ötletek az oldalhoz

[quote=“Hughes”]
Jó ötlet: Halloween idején egy kis játékkal kecsegtetni az oldal látogatóinak. Pl jelenteni azokat az adatlapokat amelyeket megszáltak a szellemek. (hangokat hallasz, fura dolgok történnek). A feltűnő szellemeket elkapkodni stb. és pontokat lehetne gyűjteni, csak azt még nem tudom mi lenne a díj. :smiley: Ezt majd a Rachet-el tökéletesen meglehetne oldani. Mit szóltok hozzá?[/quote]

Hehehe szívesen vadásznám a szellemeket itt (is :stuck_out_tongue:).
A díj meg lehetne esetleg fórum banner (valami kis oklevélszerű) - bár ez nagyon béna, és a g.portálos időket idézi XD
Vagy … gondolkodom… mondjuk egy postai úton eljuttatott manga, valakinek a saját felajánlásából - ez meg már túl nagy értéket képvisel.

A Bizenghast című amerimanga 4. kötete nekem például kétszer van meg, az egyiket szívesen cserélném egy ötödik kötetre, vagy felajánlanám ilyen halloweenes “spooky-dayz” díjnak :stuck_out_tongue:. A története elvont, kicsit bizarr rajzolással.

Engem mint olvasót,felhasználót leginkább :

  1. az anime listázási lehetősége ( láttam, megnézném, most nézem, sosem nézném stb.)
  2. az animéról az alap adatok + szereplők listája kis képpel
  3. kapcsolódó művek, tehát az adott sorozat előző későbbi évadai és esetleges Ova, Manga, LN, VN
  4. az egyes animékhoz tartózó Spoiler forum

érdekel.

  1. És az ha nem is lesz a régebbi animékhez felírat akkor lesz-e lehetőség egy felület ahol érdeklődni lehet hogy hol található meg hozzá?
    Pl. ez is egy forum szoba az adott animéhez.( tudom még jelenleg létezik az AA silány minőségű gyűjtő oldala, de tudtommal már az elején emlegették annak meglétéről ők döntenek igény(ük) szerint)

Tehát ezekről érdeklődnék milyen elképzelések vannak?
Köszönöm

[quote=“Xblades”]Engem mint olvasót,felhasználót leginkább :

  1. az anime listázási lehetősége ( láttam, megnézném, most nézem, sosem nézném stb.)
  2. az animéról az alap adatok + szereplők listája kis képpel
  3. kapcsolódó művek, tehát az adott sorozat előző későbbi évadai és esetleges Ova, Manga, LN, VN
  4. az egyes animékhoz tartózó Spoiler forum

érdekel.

  1. És az ha nem is lesz a régebbi animékhez felírat akkor lesz-e lehetőség egy felület ahol érdeklődni lehet hogy hol található meg hozzá?
    Pl. ez is egy forum szoba az adott animéhez.( tudom még jelenleg létezik az AA silány minőségű gyűjtő oldala, de tudtommal már az elején emlegették annak meglétéről ők döntenek igény(ük) szerint)

Tehát ezekről érdeklődnék milyen elképzelések vannak?
Köszönöm[/quote]

1-3. - Ezekre majd Hughes válaszol, ő látja az oldalt, nekünk csak mesél, hogy merre hány méter, máskülönben nem tudunk válaszolni.
4. - Írták már konkrétan, tervbe van véve a véglegesre biztosan.
5. - Ez is mindenképpen lesz, nem kell aggódni. :smiley:

[quote=“Xblades”]Engem mint olvasót,felhasználót leginkább :

  1. az anime listázási lehetősége ( láttam, megnézném, most nézem, sosem nézném stb.)
  2. az animéról az alap adatok + szereplők listája kis képpel
  3. kapcsolódó művek, tehát az adott sorozat előző későbbi évadai és esetleges Ova, Manga, LN, VN
  4. az egyes animékhoz tartózó Spoiler forum

érdekel.

  1. És az ha nem is lesz a régebbi animékhez felírat akkor lesz-e lehetőség egy felület ahol érdeklődni lehet hogy hol található meg hozzá?
    Pl. ez is egy forum szoba az adott animéhez.( tudom még jelenleg létezik az AA silány minőségű gyűjtő oldala, de tudtommal már az elején emlegették annak meglétéről ők döntenek igény(ük) szerint)

Tehát ezekről érdeklődnék milyen elképzelések vannak?
Köszönöm[/quote]

  1. Béta verzióban még nem lesz. Majd az elkövetkezendő hónapokban kerül be.
  2. Kész van már.
  3. Ezt majd kézzel kellene felvinnünk, amíg nem találok rá jobb módot. De már belefogom tenni az új crawlerekbe.
  4. Ez is csak később lesz.

Inkább vegyük fel kézzel. Az AniDB-nek van egy jó “relation graph” módja, ami mutatja is, mi hogyan merre és hogyan.

Sajat listat lehet majd importalni pl MAL-rol?

Lesz olyan lehetőség hogy a tagok is segíthessenek némelyik dolog elkészítésében a leíráson kívül?
Mint példaként az előbbi 3. pont.

És egy kicsit visszakanyarodnék az 5. ponthoz, mert szerintem úgy hogy a régi animékhoz is lesz adatlap ez is fontos pont.
Nem tudom az álláspontot ezzel kapcsolatban, de ha a felhasználók tájékoztatása a cél. Ellenben az oldalra csak akkor kerül felírat vagy link ha az adott csapat lehetővé teszi. Vagy egy silányabb felírat felkerül csak fel, de létezik jobb minőség és ez leginkább a régiek esetében a felhasználók tudják csak. Ezt megoszthassa az aki megteszi, a későbbi nézőkkel, hogy hol található.
Mert évek múlva az AA-s történtek az új és átlag felhasználót nem fogja érdekelni vagy tudni sem fog róla. És az az aloldal ha létezi fog egyáltalán, már most is elégé felfedezhetetlen. Míg az Issho Tosho oldal meg már egy hatalmas gyűjtőhely lesz addigra (remélem), nem biztos hogy tud majd foglalkozni egy-egy újonc ilyen téren való elakadásával, míg egy aktívabb tag talán igen, de megfelelő felület nélkül nem tud segíteni.
Ezért érdekel.

Ezenfelül találkoztam egy érdekes dologgal ami kissé Off de az oldallal kapcsolatos.
Itt most vannak olyanok akik ezt a témát kenik-vágják. Olvastam hogy AA kapcsán valakit Ip alapján bannoltak, és még weboldal elérés blokkolással is fenyegetek. Lehetséges ez?
Az AA oldalát pl. a munkahelyi neten nem érem el mert olyan formát, kódolást használnak amit az blokkol. Hálisten az IT. jelenlegi fejlesztési oldalát elérem, remélem a véglegesnél is így marad.
Mert ott is kiderült, hogy tévedtek a multireg Ip alapon való azonosítással.
(nekem pl tudom, hogy változott az ip címem az elmúlt években)
Vagy itt nem leszek ilyen véletleneknek kitéve, vagy nem lesz ennyire erős a keresés ezen a téren.

kösz

A bétában valószínűleg nem lesz, később is csak akkor, ha kellő mennyiségű ember jelzi, hogy szükségesnek érzi egy ilyen funkció bevezetését. Egyébként XML-t generál a MAL vagy esetleg más formátumot?

Idővel célszerű lesz, de szerintem az elején úgy lesz beállítva, hogy nekünk jelentitek a problémákat. Később pedig úgy gondolom, hogy az említett relation graph és az ismertető adatok is szabadon szerkeszthetővé válnak, amit kirakás előtt még egy munkatársnak meg kell erősíteni.

[quote=“Xblades”]És egy kicsit visszakanyarodnék az 5. ponthoz, mert szerintem úgy hogy a régi animékhoz is lesz adatlap ez is fontos pont.
Nem tudom az álláspontot ezzel kapcsolatban, de ha a felhasználók tájékoztatása a cél. Ellenben az oldalra csak akkor kerül felírat vagy link ha az adott csapat lehetővé teszi. Vagy egy silányabb felírat felkerül csak fel, de létezik jobb minőség és ez leginkább a régiek esetében a felhasználók tudják csak. Ezt megoszthassa az aki megteszi, a későbbi nézőkkel, hogy hol található.[/quote]

Adatlapok és érdeklődési felület lesz az ilyen műveknek, remélem, a közösség lesz olyan jó, hogy az eltévedt vándornak majd mutatja az utat.

Lehetséges, igazából az egyik módja a kitiltásnak. A PHP a $_SERVER változóból le tudja kérni ezt az adatot, de a modern kitiltási rendszereknek ez csak az egyik pillére (éljen a dinamikus IP).

Megpróbálunk olyan azonosítási rendszert építeni, ami több pillére épül, és meg tudjuk különböztetni az embereket, manapság csak IP-vel dolgozni nem célszerű.

Nekem meg minden modem indításnál.

Multizást mi sem szeretjük, de írsz egy levelet, hogy téves, mert neked nincs két fiókod, akkor valőszínűleg meg lehet minket győzni.

[quote=“Dex”]

A bétában valószínűleg nem lesz, később is csak akkor, ha kellő mennyiségű ember jelzi, hogy szükségesnek érzi egy ilyen funkció bevezetését. Egyébként XML-t generál a MAL vagy esetleg más formátumot?[/quote]

XML-t generál. :slight_smile:

Várom már, hogy milyen lesz az oldal ismertetőinek részlege, mivel kitaláltuk hogy a mi oldalunkon csak a felirat lesz letölthető, az ismertető viszont ide lesz linkelve XD így aztán reklámozva lesz az oldal már akkor is, ha valaki nálunk csak egy ismertetőt akar megnézni :smiley:

Remélem nem bánjátok, hogy ilyen megoldásban gondolkozunk :smiley:

[quote=“kayalafur”]Várom már, hogy milyen lesz az oldal ismertetőinek részlege, mivel kitaláltuk hogy a mi oldalunkon csak a felirat lesz letölthető, az ismertető viszont ide lesz linkelve XD így aztán reklámozva lesz az oldal már akkor is, ha valaki nálunk csak egy ismertetőt akar megnézni :smiley:

Remélem nem bánjátok, hogy ilyen megoldásban gondolkozunk :smiley:[/quote]

Miért bánnánk? Úgy használjátok, ahogyan jólesik. Az indulási időpont csúszik a tervezettől, de remélem, hogy a következő szezon indulása előtt meglesz, bár az élet nem kegyes velünk manapság.

Köszi, viszont az illendőség úgy diktálja, hogy azért legyen megbeszélve és rábólintva, mivel nekünk és még most van a kezdeti fázisban az oldal még soká lesz az új verzió publikus, addigra talán nálatok is helyre áll minden. Illetve ha az eredeti tervnél akarunk maradni, akkor a mostani movie fordítást kéne befejezni, és megcsinálni, azzal indulna az új felállás. De mivel linket használnánk hozzátok, így természetesen, ha nálatok van valami csúszás, akkor sem gond, remélem nektek is helyre állnak a dolgok hamarosan. :smiley:

[/quote]

Az OtakuCriticsnél is gondoltunk erre, a projekteknél szeretnénk egy linket szánni nektek mindenképpen :slight_smile:
Az oldal linkjei közt pedig már bent is vagytok, ahogy azt kértétek :slight_smile:

[quote=“x0Ayumi0x”]Az OtakuCriticsnél is gondoltunk erre, a projekteknél szeretnénk egy linket szánni nektek mindenképpen :slight_smile:
Az oldal linkjei közt pedig már bent is vagytok, ahogy azt kértétek :slight_smile:[/quote]

Köszönjük szépen a bizalmat, amit megelőlegeztek nekünk!

Hirtelen jött ötlet, de azt hiszem az oldalon ki kéne alakítani egy “Álláskínálat” részleget, azok részére akik mondjuk japán, francia, kínai és egyéb nyelvekhez keresnek fordítókat, vagy egy konkrét projekthez keresnek vállalkozó szellemű tisztogatókat, lektorokat. Úgy vélem, hogy a fórumot tényleg célirányosan böngészi az ember és igen ritka az aki egy nap arra ébred, hogy égető vágyat érez a fordításra és most azonnal irány az IT fórum tagfelvétel topikja. Talán effektívebb lenne ha az unatkozó/vállalkozó szellemű látogatók az oldalon is böngészgethetnének ilyenek között.

Kialakításnál talán az lenne a legjobb, hogyha van mondjuk X nevű anime és a csapat szeretné fordítani a mangát, de ne adj isten, nincs angol verzió, akkor az anime oldalán valamilyen módon jelezve lenne, hogy ehhez a sorozathoz tartozik “állásajánlat” ilyen és olyan formában.

[quote=“Nitta”]Hirtelen jött ötlet, de azt hiszem az oldalon ki kéne alakítani egy “Álláskínálat” részleget, azok részére akik mondjuk japán, francia, kínai és egyéb nyelvekhez keresnek fordítókat, vagy egy konkrét projekthez keresnek vállalkozó szellemű tisztogatókat, lektorokat. Úgy vélem, hogy a fórumot tényleg célirányosan böngészi az ember és igen ritka az aki egy nap arra ébred, hogy égető vágyat érez a fordításra és most azonnal irány az IT fórum tagfelvétel topikja. Talán effektívebb lenne ha az unatkozó/vállalkozó szellemű látogatók az oldalon is böngészgethetnének ilyenek között.

Kialakításnál talán az lenne a legjobb, hogyha van mondjuk X nevű anime és a csapat szeretné fordítani a mangát, de ne adj isten, nincs angol verzió, akkor az anime oldalán valamilyen módon jelezve lenne, hogy ehhez a sorozathoz tartozik “állásajánlat” ilyen és olyan formában.[/quote]

Ebben a topikban lehet megtenni. Csak a Segítségkérésbe lett téve.

Tudom, a poszt megírása előtt tájékozódtam :slight_smile: Viszont tapasztalatból mondom, hogy nagyon nehéz ilyen topikokkal emberkéket fogni adott projektekre.

Alkalmi munka alatt nem feltétlen tag felvételre gondoltam, (bár még ez is lehet belőle) hanem adott sorozat, adott dolgához, adott ember. Aztán embere válogatja hogy az illető marad-e vagy a projekt végeztével kiszáll a csapatból. Persze mindig ott van problémának az emberi tényező, de ez már részlet kérdés.

Valamennyire az is felvétel, ha átmenetileg keresnek valakit valamire, lévén segítővé válik ilyenkor. Azért nem kezeljük ennyire szigorúan a kérdéskört, bár valóban elég sarkos így a topik neve. Majd gondolok rá egy jobbat idővel, mivel eléggé sebtében nyitogattunk néhány fontosnak nevezhető témakört.

Nos, amennyiben effektíven fog működni majd a fórumos megoldás nem szóltam :slight_smile:

Nem tudom mennyiben fog hasonlítani a projekt rendszer az AniDB-ére, de díjaznám, ha a csapatok jelezhetnék, ha a projekttel történik valami esetleg lenne rá lehetőség, hogy megindokolják mi a fene történt velük. Nem mindegyik oldal jelzi a projekteknél az okokat. Van hogy csak bedobják az elvetettek, kispadosok közé egy szó nélkül és még csak annyit sem írnak mellé, hogy “nem olyan jó, mint vártuk”. :confused:

Esetleg az ömlengős magyarázatokat elkerülve az állapotváltoztatások mellé egy legördülő menü a lehetséges “emberhiány” “időhiány” “egyéb” stb lehetőségekkel? Jó-jó túlbonyolítom, de az ilyen kis apróságok néha jól jöhetnek, még a csapatok között is. :smiley:

[quote=“Nitta”]Nos, amennyiben effektíven fog működni majd a fórumos megoldás nem szóltam :slight_smile:

Nem tudom mennyiben fog hasonlítani a projekt rendszer az AniDB-ére, de díjaznám, ha a csapatok jelezhetnék, ha a projekttel történik valami esetleg lenne rá lehetőség, hogy megindokolják mi a fene történt velük. Nem mindegyik oldal jelzi a projekteknél az okokat. Van hogy csak bedobják az elvetettek, kispadosok közé egy szó nélkül és még csak annyit sem írnak mellé, hogy “nem olyan jó, mint vártuk”. :confused:

Esetleg az ömlengős magyarázatokat elkerülve az állapotváltoztatások mellé egy legördülő menü a lehetséges “emberhiány” “időhiány” “egyéb” stb lehetőségekkel? Jó-jó túlbonyolítom, de az ilyen kis apróságok néha jól jöhetnek, még a csapatok között is. :smiley:[/quote]

Felveszem issue-nak a bitbucketre, hogy a későbbi oldalba mennyire fog illeszkedni azt nem tudom, mert még én se látom, hogy milyen jellegű lesz az adatbázis része, de ha beleillik, akkor egy ötletnek jó, és lehet meg is lesz valósítva.