Betűtípusokkal kapcsolatos kérdések

Nem értesz hozzá és kellene a segítség, vagy inkább rábíznád másra, aki ért hozzá? Kéne egy jelekkel teli betűtípus, de nem találsz és megkérnél valakit, hogy szerkesszen egyet? Itt megteheted.

Jelekkel teli betűtípus? Még nem láttam szükségét…
Ja, de igen! Mangáknál jól jöhet! A szivecskézés! Töltött és körvonalas sziveket akarok! XD

Magyar betűtípusok: HálózsákFontok - guglizzatok rá, talán még letölthetőek valahonnan. Ha nem, írjatok rám, van belőle egy pakkom, főleg mangákhoz ajánlott, de minden máshoz is. Csupa magyar betűkészletes, csinos fontok.

Betűtípus szerkesztő program: FontCreator. Régebben használtam, aztán a HZs fontok után már nem volt rá szükségem. A neten található portable verziója is.

Én annak idején írtam egy tutorial cikket a kiegészítéshez. Majd videósan is meg kívánom csinálni valamikor a közeljövőben.

Én az ügyben kérném a segítségeteket, hogy FontCreator-ral hol lehet a betűkészletet “.ttf” betűkészlet gyűjteménnyé egyesíteni “.ttc”.
Vagy ha a FC nem tud ilyet akkor milyen progival lehet ezt megoldani?

Sok gyakorlati haszna nincs a gyűjteményes formának egyetlen betűtípus esetében, ha az nem tartalmaz többféle karakterosztályt (pl. cirill, ázsiai nyelvek) vagy módozatot (bold, italic, bolditalic stb. - de szerintem ezek meghagyása is merő baromság, mivel bármely szövegszerkesztő/grafikus program megformázza ugyanolyanra). Ezen kívül a Windows nem igen tudja helyén kezelni a formátumot (hasonló a suitcase, de az Apple gépekre van és ott még működik is a dolog).

Amúgy online fontkonverterekkel lehetséges.

Az mondjuk igaz, hogy a szövegszerkesztők is meg tudják csinálni ezeket a formázások. Azzal meg tisztában voltam, hogy keleti font fajtákkal van ez így inkább hiszen ez is egy olyan font. Telepíteni ugyan nem tudtam egyben de megnyitni gond nélkül megtudta a windows-om. Pár dologgal kiegészítettem őket és gondoltam vissza egyesítem, de akkor végül is mindegy. :smiley:

Sziasztok,
egy olyan kérdésem lenne, hogy olyan betűtípust keresek, ami a táblára írt szöveghez hasonlít( ha lenne ékezetes, az jobb lenne)
Előre is köszi a választ ^^

[quote=“rootex”]Sziasztok,
egy olyan kérdésem lenne, hogy olyan betűtípust keresek, ami a táblára írt szöveghez hasonlít( ha lenne ékezetes, az jobb lenne)
Előre is köszi a választ ^^[/quote]

Régebben használtam az Eraser Dust nevű fontot, remélem, hogy jó lesz.

Uh, köszi szépen, igen jó lesz :smiley:

Sziasztok!
Van valakinek tudomása használható feliratról a Brave Story-hoz, mert én csak olyat találtam ahol az ékezetes betűk kérdőjelként jelennek meg és nem túl élvezetes így a film maga, mikor böngészni kell mi is lehet oda írva.
Előre is köszi a segítséget.

Elég valószínűen hibás a betűtípusod. A legkönnyebben a felirat megnyitásával Aegisubban tudod orvosolni, ahol átállítod a szöveg stílusához tartozót valami másra.

Áthelyeztem a hozzászólásokat, valamint átírtam a téma címét, hogy általánosabb legyen, és ide lehessen írni a betűtípusokkal kapcsolatos összes kérdést.