Böngészők

Böngészőkkel kapcsolatos kérdések.

én régi operát használok (Verzió 12.16) s letöltötte akaratlanul a frissítést (a kis cseles) s minden böngésző indításkor fel is kínálja a telepítést (amit nem teszek mert használom kivetítőn {tv} a nagyító csuszkamicsodát) s ki se tudom kapcsolni , még nem indítottam újra a gépet s a böngészőt is felesleges újratelepíteni mert kilátásba helyezve a generálozás

Rendben, de hol itt a kérdés? Vagy csak kedved volt egy témát nyitni és nem volt jobb ötleted?

Szerk: most jött ki egy 12.17-es verzió, valószínűsítem hogy azt szedte le.

igaz végül a kérdés elveszett az információ halmazba

azt akartam kihozni belőle h **ne zargasson a program **a frissítéssel s nem tudom mit csináltam hogy bekapcsolt vhol ez a frissítés keresés amit nem találok
szóval hol tiltsam le

valamint kedvem is volt létrehozni topikot

12.17-est engedd fel, ha esetleg a letöltött frissítés átdob a Chropera sorozatra akkor azt hiszem van mód a korábbi (Presto alapú) visszatelepítésére károk nélkül.

Ha az megvan, akkor:
Beállítások - Haladó - Biztonság - Automatikus Frissítés: Ne keressen frissítéseket

A 29-es róka új kinézetet kapott, akinek nem tetszik annak az alábbi lehetőségi vannak:

• helyre állítja egy kiegészítő (CTR) segítségével
  • átvált a 24 ESR verzióra (ideiglenes menekülőút)
  • próbál hozzászokni, végül átvált Seamonkey-re

Biztonsági (és böngésző profil védelmi) okokból nem ajánlott a 28-as verzióra történő visszalépés ha már megtörtént a frissítés.

Szerkesztés: CTR link hozzáadva

29 róka: A kinézet az rendjén van szerintem ne krágogjatok miatta. :smiley:

Komodo Dragon -t megnézném egyszer linuxon ha lesz. :slight_smile:

[quote=“Hughes”]29 róka: A kinézet az rendjén van szerintem ne krágogjatok miatta. :smiley:

Komodo Dragon -t megnézném egyszer linuxon ha lesz. :slight_smile:[/quote]

Ha meg nem tetszik, akkor arra is van addon, Classic Theme Restorer a neve, kb. hasonlóan néz a ki a rókám 29 alatt, mint előtte volt.

[quote=“Hughes”]29 róka: A kinézet az rendjén van szerintem ne krágogjatok miatta. :smiley:

Komodo Dragon -t megnézném egyszer linuxon ha lesz. :slight_smile:[/quote]

Nem csak a kinézet lehet gond, a testreszabás vagy funkcionalitás is. Én pl. szeretem az előre-hátra gomb mögött látni a kezdőoldal gombot :wink:

Mint egyszerű, több dolognak utána nem néző felhasználóként kérdezném: Mi az az ESR és az Australis? (AA-n lusta voltam feltenni a kérdést fél perce, kilépés előtt)

Kicsit lassú szerintem nálam a róka, csak akkor jutott eszébe frissíteni, mikor a névjegyére rámentem, mert itt olvastam róla :smiley: Kicsit chrome érzetem van a weboldal fülektől meg a jobb oldali menü gombtól.

Az Australlis az új felület (a krómklón neve), amit mi csak magunk között haverokkal Gaystrallisnak csúfolunk, az ESR pedig az meghosszabított támogatású kiadást takarja.

Ez valami vírus lehet?
http://kepfeltoltes.hu/150222/vir_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mostanában azokon az oldalakon ahol szöveg van, ilyen reklámokat szúr be, teljesen véletlenszerűen. Csak pár napja van ilyen, előtte semmi nem volt.

Ez adware. Futtass le egy AdwCleaner-t. Az elmúlt napokban nem telepítettél fel valamilyen programot? Általában az ingyenes szoftverek esetében telepítés során megkérdezik, hogy akarod-e hogy xy-t is feltelepítse. Ilyenkor ki kell venni a pipát, átugrani, visszautasítani.

Ha Firefox-ot vagy Chrome-ot (esetleg az új Operát) használsz, akkor nézd meg a Kiegészítőket, és keresd az oda nem illő darabot, ha pedig régi IE-t, akkor a telepített programokat nézném meg először, ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor küldj egy screenshotot, aztán megnézzük.

Mostanában nem telepítettem semmit, de az lesz. Még megy a scanner, de már talált 15 fájlt, aminek a nagy része adware meg toolbar. Elég gyakran járok warez oldalakon, valamit összeszedtem. Az AdwCleanert meg kipróbálom, köszi a tippet.

Edit:
Nem vált be sem a cleaner, sem a víruskergető, úgyhogy ledaráltam az egészet. Töröltem minden mozilla könyvtárat és a temp mappát is. Újratettem, azóta nincs probléma és még nyertem 2 giga üres helyet mellé. :smiley:
Azért a biztonság kedvéért feltettem a chrome- ot is.

Takarítás miatt lehet az, hogy a firefox nem emlékszik néhány meglátogatott oldalra (elég sokra) minden be/kikapcsolás után, vagy valamit félreállítottam? (több oldal le van mentve, azokat behozza, de pl tegnap rákerestem valamire youtube-on, akkor azt már nem).

szerk:
Most látom, hogy elégé üres az előzmények, most vagy valamelyik programom törli, vagy a róka felejt

[quote=“Grievous”]Takarítás miatt lehet az, hogy a firefox nem emlékszik néhány meglátogatott oldalra (elég sokra) minden be/kikapcsolás után, vagy valamit félreállítottam? (több oldal le van mentve, azokat behozza, de pl tegnap rákerestem valamire youtube-on, akkor azt már nem).

szerk:
Most látom, hogy elégé üres az előzmények, most vagy valamelyik programom törli, vagy a róka felejt[/quote]

Alapbeállításon a CCleaner törli azokat is, de ki lehet kapcsolni (pipa ki a böngészési előzmények és a munkamenet mellől), hogy azokat ne törölje.

Tudom, de nincs az kipipálva (csak a letöltési előzményeké)