Fordítói diplomácia

Ó, ez elég sok csapatra jellemző volt régen is. Konkrétan volt olyan, amely meg sem alapult, már meg is szűnt. A dolog érthető, bár elég sajnálatos, hogy ilyen benyomást hagyott.

Világos, de arra akartalak rávezetni, hogy picit ellentmondott egymásnak két főbb gondolatod, és a tényleges szándékod felé terelni a figyelmed, illetve deeszkalálni a felesleges szájkaratézást.

Sajnos túl sok minden megy egyszerre egymás mellett nálam, így nem tehettem meg, hogy önként felajánlok a figyelmemből egy nagyobb szeletet, mint Tapion tette, de ez nem jelenti azt, hogy ne segítenék a célod elérésében. Ellenben, ha kérik a segítségem, és nem mutat túl rajtam, akkor szoktam segíteni az embernek.

3 kedvelés

Azért azt tegyük hozzá, hogy a balhét most nem mi hanem a Daikiri részéről indult. Volt egy linkelésünk ahol lemaradt egy megjelölés (ez tény, hogy a mi figyelmetlenségünk) és ahelyett, hogy ezt valaki jelezte volna egyből ment egy olyan poszt aminek nem kellett volna megszületni. A tisztázás érdekében felmentünk az Anime Zone discord szerverre amiről egyből kitiltva lettünk, mielőtt beszélhettünk volna.

Részünkről, a problémát egy beszélgetéssel elintéztük volna, de lehetőséget sem kaptuk rá tőle sajnos.

Nem mondanám egyik felet sem ártatlannak.

Dai részéről valóban nem volt szép, hogy egyből tiltva lettetek, és nem adott esélyt a megbeszélésre (habár itt tenném hozzá, hogy az ő oldalát is meg tudom érteni).

Azonban az, amilyen módon ezt lereagáltátok, már titeket minősít. A problémamegoldás helyett szimplán töröltetek egy egyezményes funkciót - ráadásul nem csak annál, akinél ez problémás volt, hanem az összes létező csapatnál. De ezt tegnap már privátban megbeszéltük.

2 kedvelés

Én is tiltva lettem ok nélkül a szerveretekről, ez az egyik. (Ahogy sok más fansubtársam is az elhangzottak alapján) A másik pedig az, hogy nem egy animénél volt ez, hanem többnél is. Ráadásul a fordítónk 3-4 napja megkért, hogy vegyétek le a Blue Lockot az oldalról. Erre annyit csináltatok, hogy az AnimeHungary nevét levettétek a rész mellől, a rész fennmaradt, és továbbra is a nevünk nélkül. Több mint elég esélyt kaptatok a csapatoktól, de mindegyiket eljátszottátok.

3 kedvelés

Csak egy kis ízelítő Mentosz viselkedéséből. Egy fordítónknak így írt vissza, mikor ő ráírt a Blue Lockkal kapcsolatban. Mi ezért nem vagyunk hajlandóak meghallgatni őt.

2 kedvelés

“és ahelyett, hogy ezt valaki jelezte volna egyből ment egy olyan poszt aminek nem kellett volna megszületni.”

Szerintem nagyon is jeleztük. De hát, sajnos a fordítónk 3 sornál hosszabb mondatokat írt. :frowning:

1 kedvelés

Így van. Jelezte neki a fordítónk a dolgokat, csak ő meg sem hallgatta őt.

1 kedvelés

Ráírtam Mentorra, megkértem, hogy minden általunk készített animéhez írjon oda minket, amit ezután meg is tett, és így sikerült afféle kompromisszumot kötnünk.

1 kedvelés

Ahogy @daikiraii96 is írta, sikeresen megbeszéltük a dolgokat, ezenkívül másokkal is felvettük a kapcsolatot. A továbbiakban is tárt karokkal várunk mindenkit, aki szeretne beszélgetni. Az írogatástól elhatárolódnánk, elsősorban discordon, voice-on várjuk az embereket. Mi is próbálunk tiszta vizet önteni a pohárba és elengedni a múlt sérelmeit. Akiről tudtuk, arról a tiltásokat is levettük.

Akkor ezek szerint hajlanátok a megoldáskeresésben felvetett pontokra?
Legyen nyoma nyilvánosan. Ahogy te is ide írtál.

2 kedvelés

Köszi, hogy végre nem az alttal kell femennünk hozzátok :point_up_2:

3 kedvelés

Ha a mellőzött animék számodra gyöngyszemek, amiket szeretnél megosztani a közönséggel, akkor ne pocsékold meg őket szutyok minőségű felirattal. Ha valamire kincsként tekintünk, akkor annak kijáró bánásmódban is részesítjük. Nem pedig a (valószínűsíthető) lustaságot és igénytelenséget elpalástolni olyasmi ürüggyel, hogy “mivel a semminél több, ezért jól van az úgy”. Olyan, mintha penészes kenyeret dobnál egy éhes embernek és ha szóvá teszi, azzal kérdeznél vissza: de ha éhes maradsz, az jobb?

7 kedvelés

Köszi, én már fel is léptem (bár a tiltással voltak problémák).
Személy szerint örülnék, ha lenne foganatja a nyári vitáknak, megbeszéléseknek… és persze nem csak mindenki háta mögött (ha már ez is egy kérés volt), hanem nyilvánosan.

4 kedvelés

Én megértem, hogy a korosztályotokból fakadóan nektek ez a legkényelmesebb mód a tárgyalásra, de az itt jelenlévő fansubberek nagy része már nem iskolás, hanem dolgozó és/vagy családos ember. Míg egy kisregényt akár ebédszünetben is átolvas az ember, van ideje átgondolni a válaszát, addig a voice chat egy interaktívabb platform, ráadásul helyhez és időhöz kötött. Ebből kifolyólag én is az írásban történő kommunikációt preferálom, nyilvános helyen.

Továbbá, mivel ti szeretnétek közzétenni a mi munkáinkat az oldalatokon, úgy illene, hogy ti kerestek meg minket bármiféle kéréssel, kérdéssel, stb. Ennek kapcsán egyébként őszintén kíváncsi vagyok az álláspontotokra, hogy szerintetek a fansub csapatoknak hogyan kellene ezt az egész, lassan egy éve tartó ügyet úgy lereagálniuk, hogy ne sérüljenek?

7 kedvelés

Discordotokról még mindig tiltva vagyok, így itt reagálnék. Örülök, hogy nyitottak vagytok a tárgyalásra, azt viszont sajnálattal fogadom, hogy az írástól elhatárolódtok. A szó elszáll, az írás megmarad. Kivéve persze, ha rögzítve lesz a beszélgetés (lehetőleg mindkét fél részéről).

2 kedvelés

PÜ-ben küldesz egy discord azonosítót? @Nihil (Esetleg valakin maradt volna még, kérem, PÜ-ben jelezze és utána nézünk.)

Az utolsó mondatodhoz: A Polgári törvénykönyv értelmében a képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

És pontosan ezért írtam le a mondatot. Ha nincs rögzítés, akkor semmit sem lehet szükség esetén bizonyítani. Remélem megértitek, hogy miért vagyunk bizalmatlanok.

2 kedvelés

Ez múltkor olyan jól bevált, hogy titokban is készült felvétel, és talán pont a ti szervereteken küldte be BlackFire cirkuszi zenével.
Ügyesen tudsz jogi szövegeket idézni, de akkor a Creative Commons szerzői jogi licenszéről is olvashatnál néha.
Egy kis kivonat a fordítócsapatotok által feltüntetett partneretek oldaláról, a Rólunk fülről:

7 kedvelés

Részünkről biztosan nem készült felvétel, illetve BlackFire nem a mi csapatunkhoz tartozik.

Illetve, a fansubok és az újra feltöltök által feltöltött videók a videómegosztókon már nem tartozik az alá amit küldtél, hanem szabadon beágyazható lesz.