Új fansub marketing ötletről vélemények

“Olyat tudnék elképzelni, hogy a csapat oldala pl isshotosho-n lenne, és úgy mint egy MAL listát lehetne szerkeszteni.”

Ez még talán több szempontból is előnyös lenne. Értem itt azt, hogy egy fő szerverről lehetne elérni több fansubot, és talán a “fordítói etikett” amit sokszor emlegetnek, egy kicsit talán jobban működne. Hiszen egy rész itt alapból valamilyen szinten megbeszélik a csapatok, hogy ki mit visz. Így aztán egy kicsit előre dolgozva egy egész szép és konkrét szezon tervel lehetne közösen elő állni. ami az animok jó részét le is fedné.

Na de ez csak egy idealista ábránd, mert ugye annyi embert egy közös helyre “terelni”.

De ez nekem személy szerint nagyon tetszik, ilyen nem egymás ellen, hanem együtt dolgozós érzést kelt.

Idealista, de kivitelezheto es ha valaki jelszo vedelem nelkul toltene fol animet az indara akkor eloszor figyelmeztetjuk es bemutatjuk neki az uj issho rendszert. Utana ha megint meg teszi elkezdjuk jelenteni az illegalisan feltoltott videoit az indanak.

Nemtom mennyire életszerű ez a jelentgetés, hiszen bármennyire is szellemi termék a felirat, végül is egy illegálisan terjesztett videóra van rápöccintve. :smiley:
A fenti tervemhez még csak annyit, hogy bár ideális ötlet lenne itt futtatni mások oldalát, de mi van ha belecsap a ventibe a xar? Ha kap az oldal egy bármilyen blokkolást, ugrik az egész műsor. Szóval szerintem szükséges rossz hogy az oldalak megtartsák viszonylagos önállóságukat.
Ha belevágtok, kössétek fel a gatyátok, mert valszeg a technikai oldal lesz a könnyebb. Bár így az oldalak még növelnék is a látogatottságukat, biztos lesznek akik a csak azért se elvet követik.

Én ugy ertettem a videoanyagot nem a feliratot . :slight_smile: es szerintem a kezdoknek lehetne itt oldaluk de a halado csoportok biztos hogy a sajat oldaluknal maradnanak :slight_smile:
A gondolkodtunk a haverommal es szerintek kivitelezheto az atvezeteses rendszer es az atvezetes atadod a nevet az oldalnak posttal vagy gettel. Am a regisztralast is meglehetne oldalni hogy az issho csinal egy interfacet ahol a csapatok oldalam regisztralok az isshora regisztralnak meg egy lekero interfacet hogy ha nem az isshon at menne az oldalra betudjon lepni a csapat oldalan is de az isshoadatbazisabol kernne lenne az issho interfacen at . :slight_smile:
A fansub etikettet meg atlehetni dolgozni higy max ket csapat viheti ugyanazt az animet :slight_smile: es nem lehet lefoglalni haromnal tobbet . :slight_smile: igy meg lenne oldva a nem forditja semelyik csapat sem a bizonyos animet problema :slight_smile: van eleg csapat. Az inda videosra meg keresnenk egy embert ki meg keresi az uj forditokat az indan es bemutazja nekik a rendszert :slight_smile:

Még mindig túl radikálisan állsz a dolgokhoz. Az első dolog, hogy pl 2 csapat vihet egy projektet. Ez teljesen korrekt, felesleges is 6 fordítás. Max 3 egy szezonra, Hmm, oké… Talán ebben is van logika, de elfelejted a kapaciáts kérdését. Azt, hogy minden anime fordítva legyen. Hát. Nézd a magam nevében mondhatok, hogy ha bottal vernének se lennék képes bármilyen műfajt fordítani. Megvan, hogy mit szeretek és az is, hogy mit nem. Na most ha olyat kéne csinálnom amit kifejezetten nem “szeretek”, megmondom őszintén nem lennék hajlandó kiadni a kezem közül, mert tuti, hogy pocsék munka lenne. (Bár persze a mostaniak is messze vannak a tökéletestől…)

Ez az indás dolog meg. Valamit félre értesz. Attól, hogy tiéd a felirat, a videó még a stúdió tulajdonát képezi. És ugye nem kell elmondanom, hogy ez mit jelent. Na már most, ha ezek után te felnyom,sz mást, hát, nem szeretném leírni, hogy az milyen dolog lenne. Értem én, hogy miért tennéd, de ne feledd te sem legálisan működsz. Legalábbis nem teljesen. Én nem tudnék tükörbe nézni, ha úgy nyomnám fel valaki videóját, hogy közben én is tucatszám tolom fel őket.

A szándékot, a célt megértem, de drasztikus megoldások, radikális lépések általában nem érnek el pozitív fejleményt. Tudod az “erőszak erőszakot szül…” És azt is meg kell értened, hogy mindig van olyan ember aki az Azért sem! elvét követi, és mint ember erre minden joga meg is van.

Hat igen nagyon radikalis lett vegul belegondolva :slight_smile: lehetne novelni a darabszamokat , ha az indan nem is jelentenenk akkor lehetne becsabitani ezt is kikene talalni hogy milyen pozitivimukat mondanank.
Es igen sajnos tudom higy vannak ilyen emberek akik csak azert sem.
A minden anime forditva legyen az optimalis de nem muszaj allapot :slight_smile: amire nagyon nincs csapat azt lehet hagyni hat felkapja egy olyan akinek mindent mit fordit csak forditson . :slight_smile:

Elöltem hozzászólok már le írták a témával kapcsolatba véleményem… így röviden halott ötlet az egész.
Amúgy hasonló ötleten agyaltam én is csak rejtettbe akartam feltölteni a videókat indára.
Majd az oldalunkon kirakni beágyazva.
Ezt is csak azért akartam mert indavideó is egyre jobban odafigyel a jogvédett tartalmakra.
Mostanában csinálom az új oldalunkhoz a bővítményeket és sajna azt kellet észre vennem,
hogy indavideó fejlesztő csapata is azon van ha felrak valaki videót hozzájuk akkor az ő oldalukon nézzék meg.
Mert a beágyazókód “iframe” csak sima SD-t enged nincs lehetőség HD-ra váltani.
Ezért ha rá is veszed az anime fanokat, hogy fel menjenek az oldalatokra csak SD-be tudják megnézni.
Ha magamból indulok ki amihez elérhető HD verzió csak azzal vagyok hajlandó megnézi.

Jelentgetős történethez hozzá tenném ezzel csak azt érnéd el hogy mindegyik csapat el kezdené a másikat jelentgetni.

Hozzá adnék az SD-s történethez egy csavart: meglehet oldani, hogy HD is legyen, ne csak SD. :smiley: Csak légy rafinált szakembör. :wink:

Akkor majd egy kis helpet kérek hozzá ha nekem nem jönne össze. De az még odébb lesz.
Am menyire bonyolult egy kezdő megtudná oldani?

ichigo akkor szerinted lehetetlen egy kozponti rendszer, melybe egy ember vezetne be az uj forditokat a rendszerbe?

Ahogy BOB írta központi rendszere ez csak ideális ötlet.
Akárhány fansub és akárhány tag mindegyik egyéni személyiség és ne egy ember vagy csapat erőltesse rá a többiekre mit és hogy csináljanak.
Ugyanez igaz a fansub etikettre is szép dolog hogy van és én is egyetértek vele. De tudomásul kell venni mindenkinek ez fansub és mindenki azt csinál amihez kedve van és úgy ahogy akkarja…

Amúgy meg isshotosho azért jött létre, hogy egy helyen legyen összegyűjtve ki mit csinál… és ez bőven elég.
Támogatom az ötletet az isshotosho account való bejelentkezésre.
De ahogy Hughes írta ez se lenne egyszerű a hozzá nemértés hiánya és a blog oldalak esetébe…

1 kedvelés

“szerinted lehetetlen egy kozponti rendszer, melybe egy ember vezetne be az uj forditokat a rendszerbe?”

Teljesen lehetetlen és halva született ötlet.

  1. Mindig lesznek különcök.
  2. Ahhoz, hogy az ember bevezessen egy új csapatot a rendszerbe, ahhoz annak tagja/főnöke kell legyen, mert ki más tudja meg először, hogy az adott csapat létezik? Amíg nem kezdenek el “marketingolni” (híresztelni a létezésüket), a kutya se tud róluk. Ez az egyéni fordítók esetében hatványozottan igaz, de azok java nem törődik azzal, hogy híresztelje a maga munkáját, és úgy kerül úgymond “felfedezésre”. Mindaddig totál kívülálló marad.
  3. Elmondták már: az indás nézők lusták váltani, nekik az a kényelmes dagonya. De hogy mennyire az, nagyon szívesen hozok olyan kommenteket, aminél kiviláglik, hogy még annak se képesek utánanézni, amit épp követnek. Hogy mi miért van, aztán ógnak-mógnak, hurrognak és derpelnek, hogy rohadtul nem értik az egészet. Pedig a leggyakrabban nem is egy meglévő franchise újabb elemével, alternatív idővonalával esik ez meg a legtöbbször, hanem folytatásokkal…

Amúgy a reklámozás… Ha magánszemélyként akarsz, az Adsense a legkézenfekvőbb vagy ilyen-olyan ingyenes lehetőség, aminek egyetlen nagy hátránya: ellenőrizetlen reklámokat kapsz. Vagy vírusos, vagy különféle szextárgyak, a szomszéd galaxist is elporlasztó orgazmushoz ajánlott segédeszközök reklámjai fognak megjelenni. Akkor meg inkább Adsense, ami elég vicces téma, mert többeket tilt le állítólagos csalásért, mint amennyinek hajlandó fizetni.
Ilyenkor biztosabb a reklámszerződés, aminek a bevételei után a legjobb tudomásom szerint köteles vagy adózni. Ha ez elmarad, egy idő után jön a NAV, és töltött káposztát csinál belőled.
A donate rendszer meg önkéntes alapú úgyis. Havi összesen 150 ezer forintig adómentes, ennyi írható a javára. Viszont morális béklyó, hogy azt csak az oldalad fenntartására szentelheted, esetleg a járulékos költségekhez (pl. alapanyag beszerzés).

Az összes elképzelés drasztikus, túlkapó, radikális, és mindenek előtt: nem vezet sehova. Egyszerűen nem fogod megmondani az embereknek, hogy mit csináljanak. És te is nagyon félrekezeled az etikettet. Az sosem volt szabály, törvény stb., hanem egy ajánlás. Az oversubos rész is a hatékonyságot kívánta megcélozni, de sokkal inkább a kiagyalóinak (AA) akart kedvezni azzal, hogy minél kevesebb ütköző projektet reklámozzanak az oldalukon. És a nagy seggel a földet verős hisztijük is a feliratarchívum kapcsán ebből indult ki, hogy nem vált be, konfliktusokat szült, ők engedni képtelenek voltak egy centit se, és tessék, sokakat magukra haragítottak. De persze mindmáig mindenki a hibás, csak ők nem.

1 kedvelés

Ööööö…ki beszélt itt feladat kiosztásról, meg beszervezésekről? Én biztosan nem!
Olvassátok el még egyszer, mit írtam elsőnek: A központi rész hasonló lenne amit már most is csinál az oldal, miszerint összeírja ki mit fordít. Ezt csak annyival bővíteném ki, hogy az adott műre kattintva átdobna a csapat oldalára a videóhoz vagy felirathoz, amihez kéne a központi reg is.
A dolog szépsége, hogy semmilyen kötelezettséggel nem járna a csapatoknak, csak haszonnal.
Ha pedig a csapat nem tudja vagy nem akarja magáévá tenni a központi regisztrációt, akkor a főoldalukra megy a teleport és ennyi.

2 kedvelés

solyom0124 összefutottam egyik értesítő videótokkal hát mit mondja nálam az ellenkezőjét érte el.
Még csak rá se kerestem az Animére mi lehet az… :S

Egyébként én akkor nézek fel egy oldalra legalábbis mostanában ezt a szokást vetem fel,
ha fordítás minősége a formázás igényes akkor fel keresem az oldalt és ott nézem épen mivel lettek kész.

Nálunk más a hatás, nőtt a látogatottság regisztrációk száma is 200%-osra. És csak egy hét telt el.

Jó ez a statisztika, de mennyi a kiindulási pont? 1 ember 200%-a 2, így van 3 embered…
Amúgy ez akkor sem nevezhető releváns ténynek, ha 100 emberről beszélünk. 1000 felett már szép eredmény, de még mindig nem releváns, mert mitől jobb, ha van egy csomó regelt embered, de annak 90%-a inaktív?

1 ről lett 200. Azaz elírtam 200x szorosa :slight_smile: Akkor lesznek aktívak ha acsapat is az :slight_smile: De köszönöm a véleményeteket. :slight_smile: Mi mindenképp egy hónapig ki próbáljuk. :slight_smile: Helyzet jelentés három hét múlva:)

Személy szerint kételkedem azokban a számokban. Visztek 4 animét, amiket a kutya se néz, és azt akarok mondani, h csak azért regeltek 200-an, mert indán nem tudták nézni. A Youkai Apartmentet meg más is lefordította, ha jól rémlik, szóval marad 3 szutyok.

Amúgy eleve nem vágom az elképzelésed. Tudod te, mennyi klikk kell ahhoz, ha reklámokat raksz az oldaladra, h valamicske profitot generáljon? Nézz utána szerintem, mert úgy érzem túl optimista vagy. Az AA ezt megteheti, mert ők a „királyok”, és egy nap több ember fordul meg ott, mint nálad egy hónap alatt.

Meg minek akarsz ebből profitot generálni? Úgy érzem ilyen hozzáállással eleve halott nálad a fansubolás lényege. Tudod, mi régi jó cimbik vagyunk, szóval ha tényleg profitot akarsz, fel kell venned a 4-5 legnépszerűbb animét, és nekiállni speedsubolni. Sok sikert hozzá! XD

2 kedvelés

“Legnépszerűbb anime” “Speedsub”, szavak, melyek kulcsot formálnak a siker zárában. Vagy, ööö…

Érdekes a véleményed Nemcickány. Nem akarok speedsubolni. :slight_smile: És lehet hogy nem top animéket viszünk, de megpróbáljuk tőlünk telhető legjobban elkészíteni őket. :slight_smile: Lehet , hogy az a AA-n sokkan megfordulnak, de senki nem mondta, hogy később talán nem lesz erre lehetőség. Am nem a speedsub a siker kulcsa, hanem a minőségi fordítás.:slight_smile: Később igen utána fogok nézni a reklámoknak.De köszönöm a tippet és az érdekes véleményed.:slight_smile: