Fordítói diplomácia

Eleve azzal kezdődött minden, hogy Ti, mint MagyarAnime, elkezdtetek foglalkozni a mi munkáinkkal. Ha nem nyúltatok volna hozzájuk, valószínűleg most nem beszélgetnénk itt. Ideje lenne észrevenni, hogy ez volt a kiindulópont, és Ti indítottátok el ezt az egészet.

4 kedvelés

Ezra ezra ezra. Értettem mire gondoltál, tegnap is furcsa voltál, jól érzed magad? Vagy amit más ír azt nem olvasod csak az enyémet?

Ti? Akkoriban sima Discord moderátor voltam. Akkor sem és most sincs közöm ki mit rak ki. A miénk ott legyen ez a lényeg :smiley: Vagy akin van rang a Dc szerveren azok már a “Ti”-be sorolandó személyek?

5 rész van kint belőle. 5 hét alatt se neked, se a csapatodnak, se a nézőiteknek nem tűnt fel. Szerintem nyugodtan általánosíthatok.

2 kedvelés

Akkor nem csúszik, de megnézem!

Te írtad vagy te írtad?

1 kedvelés

Előzőleg már válaszoltam, ez egy elírás/félregépelés. Teljesen máshogy nézett ki a fejemben… de kérdezzétek meg Mentort, hogy a főnököm-e, ha ennyire érdekel titeket.

Hihetetlen, hogy szavanként kell elmagyaráznom újra és újra mindent.
Ti = MagyarAnime

Most ne gyere azzal, hogy az Akio Fansub vezetője vagy, mert az előbb írtad, hogy:

  • moderátor voltál MA-n
  • koordinátor vagy MA-n
  • mentor adja a tárhelyet az oldaladnak
  • mentor adja az oldaladat
  • mentor oldalára publikáltok, az ő “közösségét” építitek
  • magyaranime userrel mentor jelenti be a Te csapatod projektjeit
  • és Freud szerint még a főnököd is

Most ezek után tagadd le, hogy nem vagytok összenőve, és abszolút indokolatlan az, hogy egy kalap alá veszünk titeket.

És most akkor az előző kommentem lényegi részére is reagálhatnál, mert a kitérésben, hárításban és mellébeszélésben pont olyan profi lettél pár hónap alatt, mint mentor apád.

9 kedvelés

Egy mondat szintű elírás vagy félregépelés… Aha. Ez inkább freudi elszólás, de a legjobb esetben is annak a jele, hogy fogalmad sincs, mit írsz - ami meg disszonancia.

Mert félregépelés az, amit elütök vagy kihagyok egy betűt. Elírás, ha rosszul írom le azt, amit akarok. :person_shrugging:

3 kedvelés

Hihetetlen, hogy szavanként kell elmagyaráznom mindent.

Attól, mert moderátor voltam vagy most koordinátor a működésbe nem szólok bele.(De ezt már mondtam, mint látszik nem értitek meg) Tehát igen, a “Ti”=mindenkin akinek a nevében [MA] van. Ezzel le is zárnám a veletek való értelmetlen, bohóckodást. Én élveztem a cirkuszt, bohócból jó sok volt, de kevés volt a tigris :frowning: köszönöm szépen a részvételt! Most is leírom, hogy nem tervezek az itt jelenlévő csapatokkal semmit. Az előző kommentedben semmi lényegi nem volt, csak annyi, hogy mi volt, hogyan kezdődött régen. Régen, hogy ki mit csinált nekem ahhoz semmi közöm, a jelenlegihez van. Nem én kezdtem most sem a becsmérlést és a degradálást. Foglalkozzatok a magatok “nagysikerű” közösségével. Továbbiakban nem vagyok hajlandó 1 percnél többet tölteni azzal, hogy válaszoljak. Nektek se kéne, csak az idő megy el.

@Cuntor, csak hogy tényleg értsd: részemről biztos nem kapnál (vagy kaptál volna) egy árva rossz szót se soha, akármilyen is a munkátok, ha nem azt az oldalt támogatnátok vele, ami az itt jelenlévő fansubberek (~2-300 ember) több évnyi munkáján élősködve lett felfuttatva.

És mielőtt bármelyikőtök félreérti: nem az a baja senkinek, hogy sikeres az oldalatok. Az a baj, hogy ami miatt sikeres lett, az a mi munkánk. És most a mi szánkba sz*rtok bele folyamatosan minden egyes lépésetekkel, amit tesztek.

7 kedvelés

Vicces, hogy egy hét után válaszolt valamire, csak azért hogy felbőszítsd a népet, aztán még tudod azt mondani, hogy nem te kezdted. De úgy tűnik, hogy ez a bátor tigris fülét farkát behúzva rohan vissza apucihoz miután meghúzta a cica bajszát. Itt egyedül egy bóhóc volt, de sajnos ő azt látja, hogy ő maga a király. Közben csak egy megkeseredett udvari bolond.

5 kedvelés

Mégis ti kezdtétek az egészet. Ha nem jöttetek volna ide, mindenki jól járt volna. De nektek muszáj ide pofátlankodni újra és újra, mert nem bírjátok elviselni, hogy itt nincs körbenyalva a valagatok.

Na na, az udvari bolondok hasznos tanácsadók is voltak.

4 kedvelés

Wow-wow, nem gondoltam volna hogy én/mi is szóba kerülünk… de nagyra értékeljük hogy a hozzátok hasonló emberek szólnak le minket, akik képtelenek egy normális fordítást is megcsinálni.

2 kedvelés

Én a mismásolásra reagáltam, amit te írtál, hogy ez is lopás, az is lopás, nincs jogunk akadékoskodni. Hát, szerintem rohadtul megvan hozzá minden jogunk. Egyébként meg koordinátor vagy az oldalon, most írtad, szóval szerintem te is abszolút számonkérhető lennél véleményem szerint. De mint írtam, nem ez volt a cél.

Ha szerinted 1 másodperces csúszás apró hiba, ami időnként belefér, az nagyon sokat elárul, de semmi jót. Egyébként engem kifejezetten irritál a “ne foglalkozzunk egymással, hadd építgesse mindenki a saját pöcegödrét” mentalitás. Nem egy kezdő fordítónak írtam már ilyen-olyan kritikát, hogy azzal is elősegítsem, hogy kevesebb borzalmas feliratot lássak. Volt, aki elhajtott a fenébe, volt, aki megköszönte, és nekiállt fejlődni. Hadd ne mondjam, melyik csoportot találom az értelmesebbnek. Nektek is eleve írtam volna már abban a pillanatban, ha nem kizárólag indára publikálnátok. De így nem láttam értelmét energiát feccölni egy olyan felirat javításába, ami elérhetetlen, és így az én szememben értéktelen. Épp csak ha már házhoz jöttél ide a pofonokért, gondoltam, megemlítem, hátha lesz belőle valami… Azért nagyon nem lepődtem meg.

Ui.: Amúgy voltak kérdéseim, amiket nem költői kérdésnek szántam, de már kijelentetted, hogy nem válaszolsz többet, szóval… legközelebb majd megpróbálom kihangsúlyozni, hogy ezek valódi kérdések.

5 kedvelés

Egy éve követem már én is ezt a ,vitát", és az elejétől kezdve alaptalanul vádolsz másokat dolgokkal, előleges ellenőrzés nélkül, csak hogy veszekedést provokálj, és mások előtt tetszelegj. (Személyes tapasztalat, amikor a forditói gyorsaságomra szóltál be, és hogy emiatt rossz a munkánk, közben nem tudtál hibát mutatni a felirataimban)

Akkor ugye nem kell többet itt, a fórumon összefutnunk veled semelyik szekcióban? Ha már nem tervezel a közössèggel semmit. Csak információ gyanánt kérdem.

2 kedvelés

Mint a Stardust Fansub vezetője szeretnék kommunikálni más fansubokkal, csak azt értelmesen, ész érvekkel, hogy ne legyen az újra és újra, ami már volt. Most kicsit bunkó voltam, de nem birom, hogy nem halad sehova a dolog, csak egymás szidása megy tényleges megoldáskeresés nélkül makacsságból, és néha magatokat állitjátok be 100%-osan a jó oldalnak, azt nem elismerve amiben ti is hibásak vagytok. (Mangáknál pl. Naruto-kun Fansubbal vannak problémáink néha, de nem kezdünk szarral dobálózni)

3 megoldáskeresésen is túl vagyunk, mindháromból kihátrált mentor.
Azt szívesen meghallgatom, hogy milyen problémád van velünk mangák terén. Akár itt, akár discordon is írhatsz, vagy ahol gondolod.

3 kedvelés