Formázás, felirattervezés

igen a Necróval próbáltam én is. A Gradientet akkor megpróbálom, bár annál írt valami olyan hibaüzenetet, hogy: There must be more than one tag block in the line! Értek angolul, de komolyan mondom nem tudom ez mire vonatkozik és mit akar tőlem XD

A Gradient by Character úgy működik, hogy karakterenként hoz létre átmenetet, amihez kell neki adat.
Tehát ha mondjuk van egy ilyen szöveged, hogy

{\frz5}Lorem ipsum

Akkor azzal nem fog tudni mit kezdeni, hiszen milyen átmenetet csináljon?
Be kell rakni a végére még valamit, mondjuk így:

{\frz5}Lorem ipsu{\frz-2}m

Így egyenletes átmenet lesz az elejétől a végéig, 5 és -2 között.
Ha jól gondolom, akkor neked több helyen is meg kell törni, hogy ne legyen egyenletes, azt így tudod valahogy:

{\frz5}Lore{\frz1}m ip{\frz1}su{\frz-2}m

Így a “Lorem” részen szép lassan átmegy 5-ből 1-be, aztán “m ips” rész végig \frz1 marad, majd végül a “sum” 1-ből -2-be megy át.

Huh, nem tudom, érthető volt-e, ha nem, akkor majd remélhetőleg majd más elmondja jól :sweat_smile:

Ja értem :slight_smile: oké kipróbálom :slight_smile: köszi a választ

Hát sajna nem jön össze szépre :confused: Esetleg a Cyrcular text jobb lenne szerinted?

Ehhez szerintem a GbC jobb - azért azt hozzátenném, hogy kell párszor szórakozgatni vele, hogy jó legyen, illetve érdemes egy origót is állítani - ne a sor közepe körül legyen elforgatva, hanem jóval lejjebb. Ha ez a képernyő alja, akkor bőven a képernyőn kívül legyen az az origó (ezt a \org(x,y) taggel éred el, hasonlóan, mint a \pos(x,y)-t is).

De persze kísérletezni kell, melyikkel jön ki szebbre, használhatóbbra, mennyi időt vagy hajlandó rááldozni, és annyi idő alatt melyik jön ki jobban.