Kávézó

myanimelist.net/modules.php?go=api
A választ itt találod majd, ha működik az oldal.

Amúgy az API-n keresztül férsz hozzá a MAL adatbázisához közvetetten, de nem az egészéhez, csak ahhoz amit ők engednek neked.
Pl a listádat tudod vele frissíteni, ha netán írnál egy saját alkalmazást amivel ezt a dolgot akarod elérni.
Valamint lehet keresni az ismertetőik között, és azokat lehet szűrni. Na de náluk nincsen listázás ismertetők terén, csak keresés.

E tekintetben az ANN API sokkal nagyobb mozgás teret ad: animenewsnetwork.com/encyclopedia/api.php
Valami hasonlót várnék a MAL-tól is.

Kíváncsi vagyok, hogy a fejlesztőgárdával mit fognak alkotni, illetve Xinilnek is vannak-e tervei, hogy mit szeretne, és azok mik. Amúgy én se tudtam, hogy konkrét cégek vannak mögöttük, mint támogatás. Ismerve a migrációs gondokat, egyelőre nem látogatok fel a MAL-ra (majd később egybe letudom a frissítést).

Van egy app Androidra - Atarashi - amiven a MAL-os listádat tudod frissíteni és keresni. Gondolom az is azt az API-t használja. :smiley:
Ha kreatív programozó lennék, tuti örülnék az API frissítésnek.

Kíváncsian várom, hogy mit hoznak ki a frissítésből. Anno egy ideig nagyon bugos volt nekem a MAL - adatbázis szervert nagyon lassan érte el.

Jegyzettömbbe írás? De nosztalgikus…

Normális, hogy első félévben 3 tantárgyból megbukik az ember az egyetemen? :unamused: :ugeek:

Nem kuriózum, nem kell aggódni.
Ha mázlid van és olyan egyetemed, akkor későbbb is meg tudod csinálni.
ha egy picit pechesebb, akkor nem tudsz felvenni valami, mert ezekre épül.
Nekem is pl 16 tárgyam volt első félévben, kettőt feláldoztam a többi miatt.
De vannak külön szivatós tárgyak, amikhez semmi közöd nem lesz később,
de beteszik, hogy azokkal csesszenek ki a diákokkal., tipikus buktatós tárgyak.

Nem végzetes, csak ha olyan a főiskola vagy egyetem, akkor tuti csúszás a ráépülések miatt, ha pedig nem, akkor szerencséd van, és bármikor máskor megcsinálhatod, ha indul a tárgy.

Van csúszás, mert a fiziből nincs keresztfélév és 3 tantárgy épül rá :unamused: (ahhoz képest, hogy fiziből érettségiztem, ez valami… :smiley: )
Én csak a creditet sajnálom, 9 darab :confused: (3*3), legalább a matek meglett elsőre, 1 pont kellett volna a 3-ashoz, de nem szólalok meg inkább, mert ha jól hallottam a BME-n számológépet nem is lehet használni a matek 1-nél már :ugeek:

Ami tök hülyeség, ha igaz, mert a munkahelyeken is használhatsz, csak annyi a lényeg, hogy jó munkát végezz, és gyorsan kész legyen.

Dex, erről valahogy te jutottál eszembe. :smiley:

Amúgy ha erős előfeltételes a ráépülő, elvileg lehet kérvényezni enyhítést, ha az egyik alapfeltétel nincs meg. A tanulmányi rendszerek azt nézik, hogy papíron elvégezted-e, nem pedig azt, hogy ott voltál mindvégig, csak jegyet nem sikerült szerezni belőle. Erős előfeltételnél ugyanis várható, hogy ha fel is veszed, le fog dobni, gyengénél csak hátrább sorol ha többen vagytok, mint a létszám, és aszerint dob le. Elvileg a TO/TH oldalán kell legyen erre egy formanyomtatvány, amin keresztül kérheted. A nevét csak azért nem mondom, mert mindenütt másnak nevezik, de a lényege ez. (Ilyenkor az egyetem oktatási biztosa bírálja felül a tanulmányi rendszert, sz’al érdemes, mert befigyel az emberi engedékenység faktora.) Így pedig el lehet kerülni a csúszást, keresztfélévet. A tárgyat meg elvégzed később.

LOL, a hátoldalán a definíció.

A debrecenin TO-nak nevezik :slight_smile:
Elvileg olyanról tudok, hogy kérvényt lehet írni, hogy felvegyem azokat a tantárgyakat, melyre az adott, éppen nem sikerült tantárgy kellene, csak közben azt is el kell végezni közben (ilyenkor, mikor nincs kereszt ez a feltétel gondolom nem teljesül, de a lehetőség megmarad). Nálunk most próbálnak kérvényt nyújtani egy keresztfélévre, nem tudom, hogy sikerülni fog-e (én nem tudok bemenni aláírni, ha korábban eszükbe jut (ami megtörtént) akkor aláírok egy kérvényt)

Dex: sajnos igaz, nincs számológép használati lehetőség ott, csak mert BME, jó hogy csak 271 pontom volt és nem kerültem be oda :smiley:

Tegnap haver meglepve tapasztalta, hogy kiírtak neki költségtérítési díjat, aztán felhívott, hogy “mi a fasz van”, mondjak valamit már rá… nos, tegnap szembesültem vele, hogy lehet 12 féléved van államilag támogatva, de ebből egy képzésre a tervezett + 2 félévet használhatsz fel, tehát ez egy 6 féléves képzésnél max. 8 szemesztert jelent. Aki most fősulin/egyetemen tanul, nagyon figyeljen oda erre.

Ööö… WHAT?!

Legalább jobb most megtudni, mint soha. Elégé érdekes a rendszer, lassan azon leszek ,hogy elmegyek egy földhivatalba melózni :smiley:

Forrás: felvi.hu/felveteli/felveteli_segitseg/felvi_jogasz/gyakori_kerdesek_2014/hallgatoi_szerz_2

Sziasztok! Volna egy kérdésem. Myanimelist-et egy ideje nem tudom használni, folyamatosan “Not found”-ot ír ki nekem a rendszer. Valaki tudja, mi lehet a gond?

Új szerverre költözött az oldal (lapozz vissza 2 oldalt), de nekem már működik napok óta.

[quote=“junpet”]

Új szerverre költözött az oldal (lapozz vissza 2 oldalt), de nekem már működik napok óta.[/quote]

Arigatou a választ! Kerestem, hogy mi történt, de nem találtam. Remélem nekem is visszajön, nem kimondottan díjaznám újból megcsinálni a listámat.

Amúgy próbáltad pucolni a sütiket és az ideiglenesen tárol böngészőfájlokat? Mert nekem az jutott eszembe, hogy lehet a régi maradt neked letárolva, és azért nem hozza be.
Amúgy pedig nem kell félned, a listák, adatok épségben vannak. :slight_smile:

[quote=“Ricz”]Amúgy próbáltad pucolni a sütiket és az ideiglenesen tárol böngészőfájlokat? Mert nekem az jutott eszembe, hogy lehet a régi maradt neked letárolva, és azért nem hozza be.
Amúgy pedig nem kell félned, a listák, adatok épségben vannak. :slight_smile:[/quote]

Sütiket is töröltem, de ugyanaz a szituáció. Na mindegy, akkor várok még.