Kávézó

Most nekem ez nem tiszta, a böngésződ írja, hogy nem találja az oldalt, vagy a myanimelist rendszere írja ezt? Másrészről tudnál dobni egy screenshotot, hogy lássuk, hogy miről van szó, lehet feltűnne valakinek valami szokatlan…

Próbálj Ctrl+F5-t nyomni.

Esetleg beírhatod a keresőbe, és rákattintasz a találatra.

Tessék (Chrome-ban, Firefoxban is ugyanez a kép): i.imgur.com/iPRI0JW.jpg

Öhm, nálam jó a myanimelist, viszont ha beírom a linkelt képen látható url-t, akkor bizony nálam is 404-es hiba jön elő.
Nem lehet, hogy töröltek? (gondolom az a te accountod linkje)

[quote=“MidoriNoMe”]

Nem lehet, hogy töröltek? (gondolom az a te accountod linkje)[/quote]

Megkérdezem a fórumukban.

Szerk.:
Nagybetűvel működik.

Ez nekem egy jóképű adatbázishibának tűnik, szóval valószínűleg azután elrendeződik, hogy Ricz szólt nekik.

[quote=“MidoriNoMe”]

Öhm, nálam jó a myanimelist, viszont ha beírom a linkelt képen látható url-t, akkor bizony nálam is 404-es hiba jön elő.
Nem lehet, hogy töröltek? (gondolom az a te accountod linkje)[/quote]

Ha töröltek volna nem tudnék belépni, és animeket felvenni a listámba.

[quote=“Ricz”]Szerk.:
Nagybetűvel működik.[/quote]

Arigatou Ricz. Erre nem is gondoltam.

Köszönöm mindenkinek, inkább átneveztem magam, így megoldódott a problémám.

Először azt irtad használhatatlan, utána meg kiderült hogy csak a profiloldalad nem jött be. Legközelebb kicsit pontosabban fogalmazd meg a problémát és hamarab találunk megoldást.

Aktuális téma, Merkel asszony látogatása, ezzel semmi gond nincs, nekem viszont a különböző médiumokkal van bajom narancson innen és túl, valahogy a korrekt újságírást már sehol se látom. Mindenki erősen sarkít, és ez valahol szörnyű, mert az ember végén senkinek se fog hinni. Ti hogy látjátok?

Kábé annyira eltűnt a korrekt újságírás, hogy két politikamentes téma kapcsán a következőt jegyeztem meg Membernek Face-n:

[quote]A 444 tegnap amúgy is felcseszte az agyam a bulvárszintű címeivel: egyszer ugye a leégett orosz könyvtárnál temettek 1 millió dokumentumot (konkrétan a megsemmisülésüket írták), mikor egyelőre nem ismert mennyi veszett oda ténylegesen, és más portálok is (többek közt a forrás is) becslésről beszélt feltételes módban. Ők nem, ők biztosra mondták. (Amellett, hogy nem írtak másként a cikkben, kisebb-nagyobb vágásokkal egy az egyben egy másik oldal híréből volt összeollózva.)
Aztán egy másik, hogy “kitiltották” a vonatokat a Déliből, mikor csak erősen lekorlátozták, és a kettő nem egy és ugyanazt jelenti. Amúgy annál a cikknél egyébként szinte egy az egyben ugyanaz volt, mint egy másik hírportálé, csak nem emlékszem melyiken olvastam előtte (azt hiszem a Hír24-en, de ott legalább tudták a különbséget).
Ezek ugye meg megtévesztések és mondhatjuk lenyúlások. Fuck logik and grammar, a 444-gyel ott végeztem.[/quote]

BTW, az Iszlám Állam szétkapta a moszuli Központi Könyvtárat és lerombolta Ninive megmaradt városfalának nagy hányadát… Valakiknek nagyon ólomhiánya van, annyi szent…

Konkrétan ránéztem a startlapra, ami most a hir24-ről szedte a cikkeket, aztán az első 5 cikknél érzem a politikai irányultságot, de hasonlóan jó példa az RTL Klub és a reklámadó ügye. Előtte az állatkerti pandákat és a fáról lementetett cicákat mutatták, majd hirtelen 3-4 politikai tartalmú, és erősen irányult hír lett minden híradóban. Ha előtte is ez lett volna az arány, akkor most befognám a számat, de ahogy jött a hír, hogy az 50%-ból elvileg 5% lesz, egyből visszaestek a hasonló hírek. Hol korrekt a média? Komolyan mondom, még a korrektség látszatát se akarja fenntartani, hanem keményen a saját érdekeit nézve politizál. Mind a politikusok, mind a média a hétköznapi halandót komplett idiótának nézi, ezt pedig kikérem magamnak, mondjuk ezért se nézek tévét…

Ha a politikai részét nézzük, akkor én konkrét médiaháborút látok jelenleg a kormánypárt, az ellenzék és a kritikus hozzáállásúak közt. A kormány próbálja letolni a torkunkon a sikeresség propagandáját, sokszor elég pofátlan módon, míg az ellenzékiek és a kritikusok ezt támadják, és néha a kormánypártiak is odaszúrnak. Nem mondom, hogy nincs oka, alapja a dolognak, de a mostani belügyi témákról úgy érzem, nehéz tényszerűen, korrekten tájékoztatni, főleg, hogy sokak tyúkszemére ráléptek ezek.

Kicsit offolok, ha nem gond (ugye? :slight_smile: )
Neptun-hoz van valami program, hogy frissítse az oldalt bizonyos időnként, vagy felejtsem el és 9 percenként egy frissítést nyomjak rá? :smiley:

Vannak böngészőkhöz általában auto frissítgetők kiegészítőként.
Chrome-hoz használtam az “Auto Refresh Plus”-t, de asszem azt már törölték a Store-ból (habár külön fájlként biztos megtalálható még).
Store-ban található autófrissítők

Más böngészőkhöz is biztos van, de Chrome-ot használtam megjelenése óta, nemrég álltam át Operára.

Így van, vannak ilyen page refresher addon-ok, amelyek általad megadott időnként frissítik az oldalt.
Utolsó éveimben volt egy script neptunhoz, azzal sose léptetett ki, gyorsabban bejelentkezett, el lehetett tárolni a tárgyakat és tárgyfelvételkor csak 1 gombot kellet megnyomni, nem kellett keresgélni a checkboxok között. Viszont pont az utolsó félévemben (2014 tavasz) nem működött megfelelően. De mivel már nem is volt ra szükségem nem kerestem utána. Userscripts.org (rengeteg más scriptet is tartalmazott) oldalról automatikusan frissítette magát, de akkortájt halt be az oldal.
Majd ha gépnél leszek utánanézek.

Edit: Megtaláltam végül az alkotóját, még mindig frissen tartja a scriptet, ami nagyon jó hír a hallgatóknak. :slight_smile: Én azt ajánlom neked, hogy ne nagyon reklámozd, mivel ha nagyon elterjed az adott szakon/karon, akkor elveszted az előnyödet tárgyfelvételkor. Vagyis nálunk IK-n úgy müködött a tárgyfelvétel, hogy előtte 2 órával már be kellett lépni neptunra. Ha csak 1 órával a tárgyfelvétel előtt akartál belépni az szinte lehetetlen volt. De persze hiába logoltál be, ha tárgyfelvétel előtt 2 perccel kidobott. Ebben az esetben megnyugodhattál (vagyis inkább kitépted az összes hajad). mert tuti neked lesz majd a legszarabb órarended (ha majd be tudsz lépni fél óra múlva, mikor már mindenki végzett a tárgyak felvételével), a legrosszabb időpontokkal a (leg)köcsög(ebb) oktatóknál.

Annak idején a ReloadEvery-t használtam, bár sok hatása nem volt, mert a tárgyfelvétel kezdetének pillanatában általában percekig összeomlott a rendszer. Ha a loginrendszerrel vannak bajok olyankor, akkor segít, de amikor az egész rendszernek kaputt, akkor mindegy, mert kidob.

Tekintsünk el az esetleges (értsd: mindig bekövetkező) szerveroldali problémáktól :smiley:
Én eddig egyszer futottam bele olyanba, hogy jelentkezés kezdetekor levágott az egyetemi szerver, de az vizsgajelentkezésnél volt.

Végül nem kellett, 7-kor keltem, 8-tól lett volna a jelentkezés, de tudjuk, hogy a neptun mindig ekkor megy tönkre. Nem volt lezárva a rendszerben a félév. 8:40-kor rendbe tették, csak mindenkit kiléptettek, 2 perc késéssel 2 tantárgynál lemaradtam a jó időpontokból + mateknál (matek2) egy nem túl jó tanárt tudtam csak kiválasztani. De az, hogy 2 keresztféléves tantárgynál nincs időpont az megnyugtató, ki tudja mikor kell variálnom az órákat :slight_smile:

A jelentkezési idő végéig van remény, csak elég gyakran kell nézegetni, hogy esetleg valaki leadja-e vagy sem, a másik taktika, hogy kurzusbővítést kérsz, hogy neked az az időpont jó vagy hasonló indokkal, nálunk lehetett ilyet csinálni. A “nincs időpont” dologról meg annyit, hogy volt olyan évünk, hogy nem írták ki kb. 1. hét végéig azokat az órákat, szal az is vicces volt.