Kérdés: Feltöltés

[quote=“kayalafur”]A részemről az az állás, hogy feltöltöm ide a felirataimat, de szeretném, ha nem innen lenne a letöltés, hanem az oldalunkról. Az indok egyszerű:
ott napra kész lesz, aminek lennie kell szerintünk. Azért töltöm ide fel, hogy ha valamiért abba hagynám a dolgokat, akkor legyen valahol meg a felirat.[/quote]

Lesz ilyen köztes megoldás is, nem csak kizárólag linkelős és helyi hozzáférés. Sőt, a készítő maga rendelkezhet később arról, hogyan is szeretné elérhetővé tenni (vagyis oda-visszaváltogathatja).

Igen azért is választom ezt, amint megvalósul, mert így a káposzta is jólakik, és a kecske is megmarad :laughing:

A régi feliratok is fel lesznek töltve, amelyek össze voltak gyűjtve az AA-n?

Nem, azok kezelésével nem minket bíztak meg a feltöltök, de egyébként így is már vérszemet kaptak páran a tényadatok “importálása” miatt.

Értem.

[quote=“Dex”]

Nem, azok kezelésével nem minket bíztak meg a feltöltök, de egyébként így is már vérszemet kaptak páran a tényadatok “importálása” miatt.[/quote]

Mint készítő, megbízlak titeket, hogy a theanimefan és az x0Ayumi0x néven az AnimeAddictsra feltöltött felirataimat átmenthetitek az Issho Tosho oldalára. (Amennyiben megtaláljátok őket XD már nyitogatom a fórumokat itt nálatok, és beírom ezeket az A-A aloldalas letöltési linkeket “ideiglenes letöltésként”, esetleg onnan lehet bányászni.)

btw. nem jött még válasz a nyílt levélre?

[quote=“x0Ayumi0x”]

Nem, azok kezelésével nem minket bíztak meg a feltöltök, de egyébként így is már vérszemet kaptak páran a tényadatok “importálása” miatt.

Mint készítő, megbízlak titeket, hogy a theanimefan és az x0Ayumi0x néven az AnimeAddictsra feltöltött felirataimat átmenthetitek az Issho Tosho oldalára. (Amennyiben megtaláljátok őket XD már nyitogatom a fórumokat itt nálatok, és beírom ezeket az A-A aloldalas letöltési linkeket “ideiglenes letöltésként”, esetleg onnan lehet bányászni.)[/quote]

Köszönjük. Ha megnyitottad mindet és az oldal is áll, akkor átmentjük őket. Illetve kifogjuk írni az oldalra is, hogy a megbízásokat fogadjuk.

A nyílt levélre egyébként nem érkezett válasz, helyette, ahogy vendégként észrevettem a stáblistát is elzárták, csak az alapadatokat lehet látni.ezen felül módszeresen irtják a felhasználók aláírásában a ránk mutató dolgokat. Vagyis ezt nem lehet másnak venni, mint ellenséges, önlejárató magatartásnak, ha hozzávesszük a moderátori közleményekben fogalmazottakat. Ezektől függetlenül a részvételi jogukat meg- illetve fenntartjuk. Ha élnek vele, ha nem.

Az előbb néztem meg, nem érkezett.

En is vartam, hogy mit valaszolnak a nyilt levelre, de nem lepodtem meg, hogy nem jott semmi… Es tenyleg, az en alairasombol es profilombol is eltunt a link! Pedig mar egy jo ideje az oldalt se latogatom, nemhogy forumozzak… :smiley: Na de most mar lesz okom odajarni, ellenorizni fogom, hogy toroltek-e a linket az alairasombol! :stuck_out_tongue:

Ennél egy fokkal viccesebb lett a helyzet, mert a szabályzatba (II.3.) is beemelték Tyrael hozzászólásának a másolatát, szóval most már meg is lehet vágni a felhasználót, ha egy “nem baráti” oldalt reklámoz.

Erre már nincsen emberi szó/kifejezés. Na de mindegy, nem is ez a lényeg. Most csak annyit kérünk tőletek, hogy ne keressétek feleslegesen magatoknak bajt. Mert nem éri meg.

Csak egy baj van, hogy az ott leirtak nem teljesulnek erre az oldalra. Persze el tudom kepzelni, hogy ezt meg azt bebeszelnek maguknak.

[quote=“Komlo”]

Nem, azok kezelésével nem minket bíztak meg a feltöltök, de egyébként így is már vérszemet kaptak páran a tényadatok “importálása” miatt.

Mint készítő, megbízlak titeket, hogy a theanimefan és az x0Ayumi0x néven az AnimeAddictsra feltöltött felirataimat átmenthetitek az Issho Tosho oldalára. (Amennyiben megtaláljátok őket XD már nyitogatom a fórumokat itt nálatok, és beírom ezeket az A-A aloldalas letöltési linkeket “ideiglenes letöltésként”, esetleg onnan lehet bányászni.)
Köszönjük. Ha megnyitottad mindet és az oldal is áll, akkor átmentjük őket. Illetve kifogjuk írni az oldalra is, hogy a megbízásokat fogadjuk.

A nyílt levélre egyébként nem érkezett válasz, helyette, ahogy vendégként észrevettem a stáblistát is elzárták, csak az alapadatokat lehet látni.ezen felül módszeresen irtják a felhasználók aláírásában a ránk mutató dolgokat. Vagyis ezt nem lehet másnak venni, mint ellenséges, önlejárató magatartásnak, ha hozzávesszük a moderátori közleményekben fogalmazottakat. Ezektől függetlenül a részvételi jogukat meg- illetve fenntartjuk. Ha élnek vele, ha nem.[/quote]

Azért nem kell emiatt különösebben keseregni - akinek kell, erről az igen szarul böngészhető AA-s listáról szedheti magának a feliratokat. Nem kell a múlton keseregni, a jövőt kell építeni… Az más kérdés, hogy az AA szuper bizonyítványt állít ki magáról, teljesen őszintén megmutatják, hogy mi fontos nekik: csakis saját maguk. Sem a feliratokat használók, sem az azokat gyártók. Sz@rnak rájuk magasról. Írják, hogy idézem: “Az itt elérhető feliratokat azok készítői az ANIMEADDICTS.HU OLDAL SZÁMÁRA adták közre…” Egy nagy büdös fenéket, azt!!! A közösség számára ADTÁK KÖZRE, a LETÖLTÖKNEK, a NÉZÓKNEK! Nem az AA-nak! Nem FFnF-nek vagy Tyraelnek! Lehet ezt jogilag, meg retorikailag csűrni-csavarni, nincs ebben semmi csoda, hogy itt kicsiben is ez megy, amikor nagyban ugyanez a hazudozás, csalás, lopás, parasztvakítás zajlik a közéletben, politikában. Én magam is több az AA-oldalon fenn lévő feliratnál olvastam deklaráltan, hogy a készítő minden további megkötés nélkül hozzájárul a teljesen szabad továbbterjesztéshez, módosításhoz stb. Vagy olyanokat is láttam, amikről már AA sem tudta, hogy ki a készítő, tehát ők sem kérdezték meg őket. Aztán bár én magam egyetlenegy animefeliratot sem készítettem, de kis részben besegítettem többnél is és bizony egyáltalán NEM az AA-nak szántam őket, a munkámat. HANEM A KÖZÖSSÉGNEK.

Dühös vagyok, pedig nem érdemes. Nincs szüksége egyébként ennek az oldalnak azokra az AA-n fogva tartott feliratokra! Ahogy semilyen felirat bitorlására nincs szüksége ennek az oldalnak. Csak arra van szüksége, hogy tájékoztassa a közösséget, ha van elérhető felirat. Akár AA-n…

Vezessük végig azért a dolgokat. Annak idején az Animevilágról kerültek át a feliratok, engedélyt kértek rájuk - legalábbis ezt állítják. A “nem tudjuk a készítőjét” legalábbis aláássa. Na de, a portál kezelésiben szerepel, hogy a terjesztést rájuk bízzák és ők akkor távolítják, amikor úgy akarják. Nos, ezt megtették, lemondtak a részlegről, lemondtak a kezelésükről, vagyis a hallgatólagos megbízást semmisnek mondták ki - vagyis már nem bitorolnak semmit ezen a téren. Innentől kezdve a régieket jelezhetjük, tovább archiválhatjuk, amelyeknek leírásában ez ott szerepel, vagy amelyek készítői mai is aktívak és felajánlják maguktól, lásd Ayumit az imént, eképpen pedig tiszta sor lesz. Egyik esetben a készítő leírásbeli nyilatkozata, más esetben pedig helyben jelzett szándék (fórumon, privát üzenetben vagy esetleg füstjelekkel).
Az archiválás egyébként is használható opció lesz (vagyis nem kötelező), amiből igazából az oldallal/bloggal nem rendelkező fordítók húzhatnak hasznot. Különösképpen, hogy az elérhetőségükről a fordítók maguk döntenek, hogy csak linkesítenek (csak jelzik a fordítás meglétét), archiváltan linkesítenek (fel is töltik a fordítást), vagy helyi hozzáférést tesznek meg. Annyiban jó lenne, hogy kereshetőbbé, használhatóbbá válik az archívum. De akár ebből kifolyólag a már meglévőt linkesítés után odamutatva el is lehet érni, így sok mindent nem kell majd “csak ezért, ennyiért” újrafordítani.

Khm. Azért valami rendszert kéne a reklámokért cserébe generálni. Oké, még egyelőre az oldal kezdetleges, nincs sok látogatója, de ha később lesz, valamivel fent kell tartani eme oldal látogatottságát. Ha nem kerülnek ki egy bizonyos idő után ide a fordítások, s csak a reklám megy a fórumon/oldalon más csapatoknak:

  1. Nem fognak regisztrálni ezernyi oldalra.
  2. Emiatt “semmi nyeresége” nem lesz a csapatnak, ha csak itt reklámoz, de nem tölt fel. (Tudni fogják, ez csak reklamál, ugranak másra aki feltölti ide)
  3. Ez az oldal sem fog nagyobb látogatottságot kapni.
  4. Ha meg sok csapat csak reklámozni jár fel, az oldal konkrétan egy hirdetőrendszer halmaz lenne, s nem egy úgynevezett könyvtár funkcióját töltené be.

Mondok egy nagy baromságot (mert biztos lesz, aki leszól ezért). Én valami ilyesmit képzeltem el, de ez csak egy példa/ötlet, amit a fantáziátokra bízok, mit lehet rajt alakítani:

Az oldal használatáért cserébe archiválás céljából illene feliratokat feltöltögetni. Ez lehet fél évente, évente, vagy akár mikor. Legalább ne csak arra használják a csapatok ezt az oldalt, hogy reklámozzák magukat, tegyenek le valamit ide! Végül is ti akartátok ezt az oldalt, kiharcoltátok, ide szívesebben akartok feltölteni, mint AA-ra. Vagy csak szimplán az volt a baj, hogy az AA nem egy maximális reklámfal? Elolvastam itt a hozzászólásokat, és szerintem mindenkinek leesik, miért írom ezt.

Részletesebb magyarázat/példa:

Eltelik a 2014-es év, jön 2015. Szépen a csapatok akik használják eme oldal szolgáltatásait, letesznek eme asztalra valamit, avagy feltöltögetnek feliratokat. Nem muszáj a 2014-es animékét feltöltögetni! A lényege annyi, hogy meg legyenek itt is, ott is, amott is. Mondjuk úgy, van a csapat oldalán vannak régebbi fordítások, már-már több évesek, és akkor ezeket fel lehetne töltögetni ide. Hiszen úgy is jó sokan leszedték onnan, s már talán mostanság kevesebben szedik, így bátran kikerülhet ide is.

Egyébként én sem szívesen regisztrálok ezernyi helyre, de ha kell, akkor kell. Viszont mobilnetem van, havonta adódik alkalom hogy gyors, az sem tart 1 napnál tovább (leszedem az animevideókkal a forgalmam), s ha lejár a keretem, sok csapat oldala be sem tölt, mert agyon van szkriptelve, csilli-villizve, meg tele van tömködve több megás Png képekkel, no meg átláthatatlan designkirakat az egész, s több perc mire megtalálom, hogy mi merre van. (Leginkább a gayportalos oldalakra gondolok ezalatt)

Most így késő este gyorsan összecsaptam valamit. Fogalmazási, elírási hibákat nézzétek el.

Figyelj, írtam már egy hasonló tartalmú hozzászólásra, de a “csak a reklám” megy/feltöltenek, ez az ő döntésük, ha befuccsol az oldal, akkor értelemszerűen nincs rá szükség.

[quote=“Sama”]1. Nem fognak regisztrálni ezernyi oldalra.
2. Emiatt “semmi nyeresége” nem lesz a csapatnak, ha csak itt reklámoz, de nem tölt fel. (Tudni fogják, ez csak reklamál, ugranak másra aki feltölti ide)
3. Ez az oldal sem fog nagyobb látogatottságot kapni.
4. Ha meg sok csapat csak reklámozni jár fel, az oldal konkrétan egy hirdetőrendszer halmaz lenne, s nem egy úgynevezett könyvtár funkcióját töltené be.[/quote]

Teljesen mindegy, hogy kiírni, reklámozni jár fel, ha feljár. Az oldal célja a felület biztosítása, nem önmagának a forgalom/rajongótábor biztosítása.

[quote=“Komlo”]

Annak idején az Animevilágról kerültek át a feliratok, engedélyt kértek rájuk - legalábbis ezt állítják. A “nem tudjuk a készítőjét” legalábbis aláássa. Na de, a portál kezelésiben szerepel, hogy a terjesztést rájuk bízzák… [/quote]

Mondom még egyszer: nem tudjuk a készítőjét, tehát az AA-nem tudott engedélyt kérni tőle. Az egy dolog hogy mondjuk Animevilággal megbeszélték, de nem a készítővel, aki az Animevilágnak átadta. A “portál kezelési” alatt nem tudom, mit értesz, de az AA szabályzata folyamatosan változik, nem olyan rég még sokkal kevésbé volt agyonszabályzott, pl. a feltöltött feliratokra vonatkozóan sem volt benne semmi jogszagú blabla emlékeim szerint…

Egyébként mindegy. A magyarokról történelmileg bizonyított, hogy nem képesek összefogni, hanem csak nyírni egymást. Ezt láttuk régen, ezt látjuk most. Nagyban és kicsiben.

Nem tudom mire mennek a dolgok, de valahol megértem Sama álláspontját, bár a részünkről ide fogok minden feliratot archiválni, illetve még él az oldalam, addig oda link lesz. Ennek cserébe az új oldalunkon (ami most kerül átalakításra, és még párom iszonyatosan szenved az új kinézettel, mert csökkentjük a funkciókat) kint lesz ennek az oldalnak is az elérhetősége.

Bár Sama, gondolj bele, hogy pl egy RRF oldal több száz feliratát ide feltölteni nem egyszerű mint mondjuk egy 10-15 projektes oldalnak. Bár mondjuk rossz példát hozok, mert Ricz van olyan, hogy feltölti akár egy nap alatt is :smiley: De azért megkérdezném az US-t hogy akarnak-e archiválni, mert náluk is iszonytató mennyiségű felirat van. Értelme meg van, mert tavaly volt, ha jól emlékszem, hogy elszált az US gépében valami, és sajnos feliratok vesztek el, amit szerencsére a tagok segítségével helyre tudtak állítani, de aszem az is majd egy hónapot vett igénybe.

Dettó. Mi úgy fogjuk megoldani az IT reklámozását, hogy a témák első hozzászólásába, ahová adatokat közlünk az adott anime / mangáról, a felirat letöltésnél ezt az oldalt linkeljük. Ez több, mint 100 linket jelent erre az oldalra. Meg természetesen nyithattok nálunk egy topicot az IT-nek.

Azt ne a szabályzatban keresd. A szabályzatban most már az ismertetők és cikkek eltávolításának tilalma van II.4 szabálypont címén. A feliratokra, feltöltésekre itt kell keresned a választ (2. bek.). Az ismertetős egyébként vicces, hogy így kijelentik, mikor a tudtommal nem kiadószerv, hogy jogot gyakoroljanak felette. Vagyis ha van egy hivatalos kiadószervnél ilyen tulajdon, felszólításra kötelesek eltávolítani. A tudtommal legalább is.

Ők ebben az esetben a középső megoldással járnának jól (archivál, de linkesít), mivel akkor pillanatok alatt visszaszerzik az elveszett anyag nagyját, ha nem is mindent. Erre is lehetőség van, sőt, úgy is maguk szabhatják meg milyen állapotban legyen elérhető (linkes vagy helyi).

[quote=“Sama”]1. Nem fognak regisztrálni ezernyi oldalra.
2. Emiatt “semmi nyeresége” nem lesz a csapatnak, ha csak itt reklámoz, de nem tölt fel. (Tudni fogják, ez csak reklamál, ugranak másra aki feltölti ide)[/quote]

Az nem a mi gondunk, ha nem akar 100+1 oldalra regelni. Az oldalak azért kötik zárt letöltéshez, mert így kevesebb tevékenység-felfüggesztési felszólítást kapnak, valamint nem kell eltávolítaniuk semmit. Vannak botok, amelyek ilyesmiket is figyelnek. Lehet kérdezni, hogy akkor külföldön miért nincs ilyen (főleg az angol csapatoknál). A válasz pofon egyszerű: ők nem adnak ki külön feliratot néhány kivétellel, hanem egyből kinyomják torrentre, amit még egy jogvédőnek se sikerült megreguláznia. Ezt kellene figyelembe venni elsősorban, nem pedig nyafogni, mint a velencei fürdős tudjuk-ki.