MagyarAnime.hu - Diplomáciai ajánlat

Bár az utolsó hozzászólás nem ad okot rá, bízom benne, hogy nem elrugaszkodott dolog elvárni azt, hogy a tevékenységetek fansub közösségre gyakorolt hatását is vizsgáljátok felül. Ha olyannyira “imádjátok” az animéket, hogy egy bot segítségével összegyűjtögetitek azok munkáját, akik “csak” annyira szeretik az animéket, hogy órákat ölnek egy-egy felirat tökéletesítésébe, akkor javaslom felütni az értelmező kéziszótárat a “tisztelet” és az “alázat” szavaknál.
Ne csodálkozzatok az ellenszenven, mikor azt látjuk mi, régi és új motorosok, hogy jön valaki, aki kérdés nélkül magához rántja az olykor kemény áldozatok árán elkészített munkáinkat, és utólag magyarázza a bizonyítványt, hogy mit miért és miért nem lehet (pontosabban “akar”) változtatni a tevékenységével kapcsolatban. Én értem, hogy fontos a pénz (nekem is jól jönne), még fontosabb az e-pénisz növelés (kedvenc szabadidős tevékenységeim egyike), de akkor mindenki ékeskedjen a saját tollaival. A macskám se úgy csináltatja fel magát, hogy a szomszéd Cirmi képét mutogatja a kandúroknak.

Én nagyon örülnék, ha megtalálnánk közösen a gyűjtőoldalakat megillető helyet a magyar fansub világában, de ehhez elengedhetetlen, hogy a gyűjtőoldalak is belássák: ha nincs mit gyűjteni (vagy épp van, de az igénytelen okádék), az senkinek se jó. Se nektek, se nekünk, de a legfontosabb: a nézőknek se.

Kíváncsian és türelmetlenül várom az újabb fordulót.

10 kedvelés

“Sajnos, mivel sok mindent nem értetek miként működik és miért ezért sok a mellébeszélés pár embertől.”

Erről szólna a diplomácia, hogy megmagyarázzátok az ilyen “félreértéseket”. Magyarázat hiányában kijelenteni, hogy nem értünk dolgokat 2 dolgot jelenthet. Vagy hülyének néztek minket, akiknek kár lenne bármit is magyarázni vagy méltóságotokon alulinak találjátok, hogy megmagyarázzátok nekünk a helyzetet. Nem tudom, melyik verzió a dühítőbb, de akárhogy is, az a teljesen alaptalan felfuvalkodott beképzeltség, ami minden egyes hozzászólásotokból árad, nem érdemelt volna ilyen udvarias, kimerítő és érdemi válaszokat. Szerintem kár minden egyes rátok fecsérelt karakterért, de ki tudja, tévedtem már korábban is. Mindenesetre fogadják elismerésem a kötélidegzetű kollégák, akik az együttműködés reményében képesek voltak lenyelni ezt a stílust.

6 kedvelés

Teljes mértékben egyetértek, szintén várom a dolog folytatását!

1 kedvelés

Na, akkor most felébredt a vércsibe. Ekkora pofátlanságot, komolyan…

Degradálják itt az egész közösséget, hogy hülyék vagyunk, és direkt megpróbáljuk lejáratni őket. Hát nem értjük, hogy NEM ők töltik fel az animéket, és hogy csak egy BOT teszi ki az oldalra?! De, igen, értjük. Hát persze.

Nézzünk egy példát: Az oldalunkon lévő apró közösségünk egyik BL rajongó tagja, (aki amúgy alapból hozzánk jár animézni/olvasni,) fogta a mi - egyébként BL - animénket, (ami még csak nem is hájpolt, hogy annyira kapkodjanak érte,) és feltette Videára úgy, hogy senki más ne tudja felhasználni, csak a Magyar Anime. (Micsoda szerencsés véletlen.)

Az anime rejtve van a Videa oldalán, nem hozza fel a Google, a Magyar Anime oldalán a source-ban sem kikereshető, tehát az illető annyira meg akarta osztani mindenkivel, hogy jól lerejtette, véletlenül se találja meg senki. Ja, és a videó külön megjegyzést kapott a BOTOKTÓL (milyen okos kis botokat használnak), hogy „A linket privátban emailben kaptuk, kérve az elrejtését”.

Akkor most a botok szedik össze? Vagy mégsem? Számtalan egymásnak ellentmondó állítás hagyja el a szájukat, melyik „igazság” az igaz? De ha hiszek nekik, hogy „mástól jött a link”, eszükbe sem jutott, hogy valami susmus van körülötte, ha az elrejtését kérték? Bennem ez már rögtön vészharangokat kondítana. Ha tényleg így történt, akkor a videó megosztásával még nagyobb erkölcsi mélységről tettek tanúbizonyságot.

Nem szeretem, ha butának és értetlennek próbálnak beállítani, már túl öreg vagyok hozzá. Ahelyett, hogy magukba szállnának, még ők saraznak mindenkit. Az eszem megáll. Egyes emberek elképesztően jól értenek ahhoz, hogy úgy állítsák be a dolgokat, ahogy számukra a legszerencsésebb…

Epekedve várom a részletes leírást, kérlek, gyújtsatok világosságot sötét elmémben.

12 kedvelés

Röviden és tömören: hülyének nézitek a csapatokat. Szerintem itt mindenki hozzászólása magáért beszél. Én úgy hiszem, hogy a gond veletek van és nem a csapatokkal. Le kellene szállni a magas lóról, melyen épp ültök. Elhihetitek, nem fájdalmas.

4 kedvelés

Elhihetitek, nem fájdalmas.

Még…

…mert nyugodt szívvel lehetne teríteni a stiklijeikről, hogy “miről is beszélünk?”

2 kedvelés

Annyira örülök, hogy ez a topik létrejött. Végre kiélhetem mazoista hajlamaimat. :smiley: Viccet félretéve. Úgy illő, hogy először be mutatkozzak. Én jöttem attol a névtelen gyujtő oldaltol aki a fansub világot akarja megváltani. Így van a Messiás személyesen. Tudom néhányotokkal össze rugtam kicsit a port régebben. Vagyis nem értettünk teljesen egyett minden területen. Szerencsére nem vagyok haragtartó (remélem ti sem :slight_smile: ). A nevemre és a csapatom nevére ma sem fog fény derülni de nem is ezért jottem ma ide. Hisz van itt egy ragyogo csapat kik minden erjüket beleadják hogy a lehető legtöbb animét össze gyüjtsék nekunk. Gyujtő oldalhoz méltoan a legpontosabb dokumentációval a legfelhasználobarátabb oldalal és a fansubokat a lehető legjobban segitve. Ja várj ez nem ide. Tehát akkor van ez a topik melyet a magyar anime nevu gyűjtő oldal nyitott. Diplomáciai ajánlat cimmel. Valoszínuleg valamit ajánlani szeretnének cserébe gondolom szeretnének is valamit.
Első pont tokéletes arra, hogy a naivabb fansubokat megtévessze. Hiszen egy héttel késobb kitenni egy animét a gyujtő oldalak halálát jelenti. Gondolom ezért kérik hogy menjen bele eloszor a tobbi gyujtő oldal is. Csak nekem van ilyen Fansub Etiket szaga? Ezt is X csapat be tartja ha jonnak látja, B csapat törvényként követi, C csapatot meg nem érdekli a dolog. Azért jó, hogy oda írták: Nem töltenek le a fansubok oldalárol videokat és nem töltik fel más video megoszto oldalakra. Fura több csapat is jelezte hogy valamilyen rejtélyes történés okán felkerult hozzájuk a csak náluk elérhető videoik. Biztos csak véletlen, bár lehet az Úr akarata ez.
A második pont is érdekes vagyis pontok. Szerintem tök vicces, ahogy probálják a fansubereknek be magyarázni hogy nem a fansuberek toltik fel az animéket hanem valaki más. Tehát ők nem tudják melyik random Pistike melyik fansub-tol töltötte fel az animét. Persze ez csak az első fele a mondatnak. A másik része is érdekes “… és mivel nálunk botok dolgoznak, így nem tudjuk egyesével ellenőrizni a forrásokat.” Miért? Miért nem tudják ellenőrizni a forrásokat? Hisz valahol mentve van hogy honnan szokták a videok linkjeit elmenteni. Egyszerűen csak hozzá kellene adni a bot kodjához néhány sort amivel megnézi hogy az a video milyen forrásbol származik. Ha nagyon megerőltetik magukat akkor is fél óra alatt meg kellene lennie eme pici, de annál hasznosabb modositásnak.
A 2/a pont is érdekes. Azt hiszem a facebook megalapitásánál a hirszerzés mondott valami hasonlót. “Önfeltőltő adatbázis.” Minek dolgozzunk azért, hogy meg legyenek a szukséges adatok, ha az emberek önként képesek azokat átadni. (Szerintem ez a része a szövegnek az amit ők szeretnének.)
2/B Most mondjam azt amit az előző pontra vagy idézem kb bármelyik fansubbert akik ezzel kapcsolatban kifejtették a véleményuket?
3. tök rendesek hogy adnak statisztikát a fansuboknak. Csak nem értem miért vannak titkositva az adatok? Talán mert, ha publikus lenne kiderulne hogy mennyi megtekintés az amit az oldaluk eloroz a fansuboktol? Hisz kevesek lesznek akik végig mennek az osszes általuk vitt projekten az oldalatokon át nézi az animéket, hogy ő legyen beirva ha már az ő forditása az. Igaz mik azok az órák/napok amik alatt a fansuberek egy-egy animén dolgoznak. Belefér az idejukbe átnézni egy egész oldalnyi animét. Azt mivel kevés csapat jut el idáig igy kisebb a kockázat, hogy kiderul mennyi is az annyi.

Aztán jojjenek a válaszok.
Sajnos az animegun sub első kérdésére nem kapunk választ. Fura amugy, hogy az animegun sub-nak válaszolnak, de az animegun.eu gyujtőoldalt nem tekintik lényeges oldalnak. Pedig nekik is van egy eléggé nagy adatbázisuk. Arrol nem beszélve hogy az animek.hu 5 éves, az animedrive.hu meg még 5 éves se lehet hisz egy volt animem-es tag. Mig az animem.org lassan 13, az animegun.eu meg 9 éves. Bár a kor nem számit hisz épp egy max néhány éves gyujto oldallal vitázunk.
Nagyon sok válasz most kihagyok mert igy is nagyon hosszu meg nem akarom szóról szóra kielemezni az egész topicot. Ezért rovidebbre fognám és csak a lényegesebb dolgokrol irnék. Például hogy 2 nappal ez elott olyan szépen és lelkiismeret furdalás nélkul hazudtak hogy "Letölteni bárki tud. shift+jobb klikk ha indavideón, ha nálunk nézed. " Biztos csak valami bug de amugy nem lehet. (Egyébként a leirt modszerrel egyikrol sem.) Indavideorol 3 féle képpen lehet letolteni.
Az elso, hogy lenyomjuk az F12 gombot majd addig kotorászunk benne mig meg nincs a linkje az mp4-es fájlnak. A második az indavidro.nxu.hu oldal. A harmadik az ha találsz valamilyen bovitményt ami az eloszor leirt muveletett helyetted elvégzi.
Az MA-rol is 3 féle képpen lehet letolteni. Az elobb leirt első modszerrel. Ha kifizeted a támogató rang osszegét. Tehát pénzért. (Egyébként megint elkezdtek pénz tarhálni mondván hogy a paypal a a kuldott pénz 70%-át levonja igy a 100FT-bol csak 30-at kapnak meg. Van ami sose változik :D) Meg tegnap estétől, akkor ha 3 honapja használod az oldalunkat és tobb mint 300 anime részt megnéztél.
Gondolom ez a topicnak koszonhető.
Kövi érdekesebb válasz az szintén az MA irta. Melyben offolta a topicot. Persze ezt azután, hogy a moderátorok vissza utasitották a topic torlésének kérését. Teszem fel a kérdést. Mi az amit ennyire ennyire törölni akarnak, hogy idetévedt random felhasználok ne lássák meg?
Másfelől fura, hogy mig egy kérdésre se kaptunk érdemi kifejtett választ. Azt irják hogy vádaskodunk és nem akarjuk megérteni oket. Bocsánat a mukodési elvét. Minek is? A Botnak vagy az oldalnak? Esetleg a csapatnak? Mindegy hisz egyikrol se esett szo az MA részéről maximum csak annyi hogy azt ugy nem lehet. Az is érdekes ahogy fogalmaznak. "Visszatérünk, mikor befejeztünk minden változtatást, ami tervben van és szájbarágós szintű részletes leírást is készítünk. " Miért kell szájbarágós szintű részletes leirást irni hozzá? Ennyire buták lennének a fansubok hogy nem tudnak értelmezni egy egybefuggo szoveget? Vagy ennyire butának hiszi oket az MA?
Érdekes hogy a válasz végén oda irták hogy “(És ugye vannak akik mindent megtesznek, hogy lejárassanak…)”. Egyszerűen nem értem a topicban hol volt a lejáratás. Hisz itt mindenki vagy legalábbis az MA-n kivul mindenki az igazat mondta. A tények nem lehetnek lejáratoak, ha csak nem negativ tények. Azokat pedig tobbnyire az csinálja akirol szolnak.

Igazábol szerintem valami olyasmit várhatott az MA hogy mindenki el lesz itt bűvölve hogy ök most beszélgetni akarnak. Aztán egyutt elballagunk a naplementébe.
Igy végul még hozzá tenném hogy amit Tapion-sama irt a fansubokkal kapcsolatban a felelőségrol az szerintem teljesen helytállo. Emellet a gyujto oldalaknak is vannak felelőségeik.

  1. A lehető legpontosabban legyenek kiirva az informáciok. A forditás készitőitől kezdve az animék adatain át minden. Ez az amit a leginkább néz a felhasználó az anime melett. Egy elirt csapat név akár méltánytalanul ronthatja vagy érdemtelenul novelheti egy-egy csapat megitélését.
    [Innenstől minden plusz dolog egyik sem kotelező, de egy igényes hosszu távu mukodés érdekében ajánlottak.]
  2. Mivel a gyujtőoldalaknak nincs joga eldonteni, hogy melyik fansub milyen minoséggel fordit. Meg kell adni a lehetőséget hogy a felhasználok dontsék el szerintuk melyik a jobb forditás. Tehát 1 animéhez a lehető legtobb féle forditást kitenni.
  3. Mivel brutális munka és és nem is várhato el. Hozzá férést kellene biztositani a fansuboknak azon animékhet melyeket vittek és az oldalon megtalálhatóak. Hiszen amelett hogy joguk van hozzá. Ezáltal segithetik a gyujtő oldal munkáját. Hosszu távon lehetővé téve a botok kikapcsolását, majd végleges megszuntetését.
  4. Drága mulatság és nagy feleltőség, bizalom nélkul pedig kivitelezhetettlen. Ez pedig a saját tárhely beuzemelése. Mind tudjuk az inda rendszeresen töröl. Sokszor a többszöri feltotlés sem segit. Emiatt pedig ez szukséges része a dolognak. Természetesen szabad felhasználást biztositva a fansuboknak.

A negyedik pontra meg eljutottunk odáig hogy ez már nem egy gyujtő oldal hanem egy platform. Olyan mint az indavideo. Viszont felhasználó és fansub barát. Az animés kulturára igazitva. Biztos vagyok benne hogy egyszer mind el ássuk egymás kozott annyira a csatabárdot hogy egy platformon megférjunk. Ha az indavideon sikerult akkor egy uj oldalon is sikerulni fog.

Annak aki elolvasta koszonom hogy meg tette. Még ha nem is biztos, hogy hozzá tudtam valamit tenni a dologhoz legalább leirhattam amit én gondolok errol.

2 kedvelés

Sziasztok!

Nem szokásom hozzászólni az efféle témákhoz, a csapatunk is (Black Ryuu Team, úgysem ismered) inkább a fansub világának Voyager-1 űrszondája, a peremvidékén lebeg, csillagokat bámulva, apró üzeneteket hagyva hátra. De most megteszem.

A szabályzatunkban írva vagyon:

Volt indavideós csatornánk. Nem véletlenül nincsen már.

Egyértelmű volt számunkra anno, hogy az indavideó egy kalap szar. Ezért is kezdtünk el “kamuvideókat” feltölteni, aminél 25 percen keresztül azt olvashattad, hogy fáradj az oldalunkra, ha meg akarod nézni az adott részt. Természetesen egyeseknek ez nem tetszett, végül kaptuk is az értesítéseket, hogy a videókat jelentették, az inda pedig szó nélkül mindet törölte. Ennek okán a csatornát megszüntettük.

(Amúgy az online videóinkat a Google Drive-ra töltjük fel, majd onnan ágyazzuk be, konkrétan a YouTube lejátszóját használja. Kisebb csapatok számára szerintem egész jó alternatíva.)

És tudjátok, mit vettünk észre? Semmit.

A világ megy tovább, a követőink (Facebook, Twitter, RSS, weboldal) - ha úgy gondolják - továbbra is a mi feliratainkkal nézik az adott animéket. (Arra most ne térjünk ki, mennyire vagyunk aktívak, mennyire vagyunk elmaradva stb.)

A lényegre térve, @Mr-Messiah által írt 4. pontot + továbbiakat én szívesen támogatnám, mivel bennem is ez a gondolat fogalmazódott meg a topik olvasása közben. Tehát nem gyűjtőoldal kéne, hanem egy saját videós platform, persze nem egy “indavideó 2.0”.

A @magyaranime -nek pedig zárásképp az alábbit küldeném:

Kedves MagyarAnime.hu csapata!

Ha ti ajánlatot akartok adni valakinek, akkor azt úgy tegyétek, hogy az illető komolyan azt higgye, ezzel megütötte a főnyereményt. Valamint nem ártana az igényes fogalmazás és helyesírás, mert egyébiránt nem lehet komolyan venni egy szavatokat sem.

Azzal, hogy végül menekülőre fogjátok és nem vállaljátok a felelősséget, hanem inkább a szőnyeg alá söpritek, csak magatokat járatjátok le.

Komolyan gondoljátok át, vajon miért hoztátok létre ezt az oldalt. Mi célból? Kinek az örömére? A működésének van bármilyen negatív hatása?

További szép estét!

Tisztelettel,
MidoriNoMe

4 kedvelés

Nem olvastam el részletesen, de mindig ugyanaz a röhejes szélhalomharc… gyűjtőoldal rinyál, hogy nem lesz nézettsége, ezzel szemben a kontentgyártó nézettsége le van szarva… Kva gáz… Én előbb lemondok a fansubról, mint egyetértsek veletek. Akkor hogy lesz tartalom az oldalatokon? Remélem ezt azért értelmezni tudjátok, és felfogjátok a problémát (elég rövid, hogy még elolvassátok). Persze mi nem tudjuk megérteni…

7 kedvelés

Szeretnék megosztani egy friss élményt, mert így hétfő kora reggel picit kiverte a biztosítékot nálam, és remélhetőleg tovább mélyíti a MA.hu oldal megítélését és abszolút együttműködésre utaló magatartását, vagy legalábbis az arra való hajlandóságot.
Mióta megtudtam, hogy az általam egyszemélyben vitt projekt (One Piece anime, bizonyára senkinek sem kell bemutatnom ^^ ) korábbi kérésünk ellenére teljes egészében fellelhető az oldalukon a mi feliratunkkal, úgy döntöttem, hogy az indavideó lehetőségeit kihasználva “nem listázott”-ként töltöm fel, az embed kód pedig mehet a saját videótárunkba. Namármost, az AnimeDrive-nak általában kell 3-4 nap, mire megtalálják és behúzzák magukhoz, az MA.hu pedig tőlük szipolyozza át (bizonyára kaptak engedélyt másik gyűjtőoldalról való gyűjtésre…) néhány nappal később (hogy is van ez a botos cucc? Indavideón, Videán, Megán és hol keres automatikusan 30 percenként?). Persze a nézők erről mit sem tudnak, az adatlap üzenőfalán kérdezgetik, hol a rész, méltatlankodnak, hogy 2 nap alatt nem lehet lefordítani stb. stb., mire múlt hét vége fele feltűnt egy köpenyes hős (semmi közünk hozzá, még az oldalunk nevét sem tudta pontosan leírni ^^), és közölte velük, hogy az MA.hu csak gyűjti ezeket a cuccokat, a feliratokat a készítőknél, “a NarutoKun.Hu” oldalon minden vasárnap reggel megtalálják. Mosolyogtam is, hogy végre valaki irányba helyezte a népet. Ez így rendben is volt egészen ma reggelig, amikor azt tapasztaltam, hogy törölték ezt a kommentet.

Kíváncsian várom, hogy mi lesz a magyarázat erre a lépésre. Félreértés ne essék, nekem nem fáj, hogy egy ilyen oldalon “nem kapunk reklámot”, mert nincs rá szükségünk, köszönjük szépen, bőven megvagyunk nélküle. Azt tartom felháborítónak, hogy a nézőitek azon részét, akik azt hiszik, ti vagytok az animevilág netflixe, nem hagyjátok tovább tájékozódni. Hogy ennek mi az oka, azt nyilván maszatolhatjátok, de ezek után hülye lenne bárki is azt feltételezni, hogy nem a látogatók megtartása és ezáltal a potenciális fizetős ügyfelek körének bővítése.

Na, akkor most már reggelizek.

11 kedvelés

Lehet, hogy fura kérdés, de bennem az is megfogalmazódott már milliószor az elmúlt évek során, hogy egyesek (gyűjtőoldalak) milyen jogon teszik fel az oldalukra mások cuccait? Először talán engedélyt kéne kérni erre. Anélkül nem illene, nem szabadna! De persze egyesek ezt lesz*rják. HA kapnak engedélyt, akkor nyugodtan. Viszont kérdezés nélkül TILOS - lenne!

Erre azt írták, hogy mivel nyilvános videómegosztóra van feltöltve, így nincs jogunk panaszkodni, hiszen ezáltal vállaljuk azt, hogy más felhasználhatja. De ez inkább elvi kérdés.

Erre a szánalmasabb válasz, amikor hozzánk vágnak annyit, hogy ti is loptátok, “Hogy mi jogon szólunk be, mert ti talán kértetek engedélyt a stúdiótól, az angol rawtól?” -.-

Az egész attól függ, miképp értelmezzük a jogot. Ha feketén-fehéren, akkor a fordítok kik közzé teszik videó formában a neten a studiok animéit ugyan úgy törvényt sértenek mint a gyűjtő oldalak akik ezeket terjesztik. Persze ez csak azokra a gyűjtő oldalakra igaz akik csak simán beágyazzák esetleg linkelik az adott oldalt. Azok a gyűjtő oldalak akik az indavideot megkerülve ágyazzák be a videókat, pluszban még meg is kárositanak egy céget. Persze a studiok is károkat szenvednek el, ha nem tőlük nézik meg az animéket. Csak az indavideo Magyarországon van, így meg nagyobb az esélye, hogy egyszer csak szolnak, hogy “Hello, ez nekünk nem annyira tetszik.”.

A dolognak a másik része meg elvi/illem kérdése. Gyűjtő oldalt többféle képen nem lehet csinálni. De van kettő melyet egyébként nagyon szerettek emlegetni. Az első ugye az 1 hetes csusztatásos anime kirakás. A másik pedig az engedély kérés. Az első az olyan mint mikor kitaláltátok hogy majd nem visztek egy-egy animét ha egy másik csapat viszi. Mai napig tokéletesen müködik ez a rendszer. A második meg azért kivitelezhetettlen, mert ha van is egy gyűjtő oldal ami mondjük “zöldbe” szeretne mukodni. Akkor lenne 3-4 fansub akiknek a videoit kiteheti. A többi meg ha a lelkét is kikönyörgi se engedi meg. Még ha 8-10-re emeljuk az engedélyek számát se fedjuk le a magyar felirattal rendelkező animék 2/3-át. Úgy meg annyi értelme van egy gyűjtő oldal üzemeltetésének mint egy fansubnak szezonrol-szezonra animék halmait elválalni aztán a 2-3 rész után félbe hagyni, hogy majd egyszer befejezi.
Persze lehet igy is csinálni, de egy idő után (lehet az oldal vagy a forditás bármilyen jó) a felhasználok elmennek máshova. Akkor meg jön a kérdés, hogy minek csinálja az ember? Mert lehet bárki bármilyen jó szándékú a statisztikai adatok mindenkinek fontosak. Abból számolja az ember, hogy mennyien szeretik amit csinál. Jó érzéssel tölti el az embert, ha nagy számokat láthat. Persze van akik nem annyira nézik, vannak akik a kicsikkel is be érik. De végülis mindenkit érdekelnek azok a számok. Az illem szerint engedélyt kellene kérni. Mondjuk teljesen felesleges volt ezt megírnom. Hisz akik legjobban felháborodnak azon ha egy gyűjtő oldal engedély nélkul rakja ki az animéit azok akkor se adnának engedélyt ha az könyörögne nekik. Akik megértik a gyűjtő oldalak létezésének miértjét már engedélyt adtak egy már létező oldalnak. Meg van a maradék… azok legalább csendben vannak.

Az egésznek az a tanulsága, hogy az engedélyt nem kérni nehéz, hanem megkapni. A sok munka meg senkinek se kell. Ha jobban megnézi az ember a két legrégebbi(animem.org, animegun.eu) oldalnak van a legtöbb engedélye. Hiszen évekig fentartani egy oldalt nem kevés munka. Mivel ők beválalták ezt a munka mennyiséget igy nem voltak restek megszenvedni az engedély kérésekért is. A többi oldal meg vagy kicsi vagy nem érdekli őket ez az egész. Hisz animék mindig lesznek, forditások mindig lesznek, ha meg nem akkor ott a google fordito. Akkor meg minek az engedély? Ezek az oldalak azok melyek pont olyan károsak mint a speedsubosok. De mig magatokat megtudjátok kulonboztettni egy speedsubos-tol addig ez a gyujjtő oldalakkal már nem igazán megy. Persze kivételek mindig vannak.

A támadójellegű válaszoktól függetlenül, a gyűjtőoldalaknak is megvan a létjoga. Most azért vissza kéne venni kicsit az arcból és az e-péniszből, de nem tudom egyáltalán ki az, aki beszél a nézőkkel is, és figyeli a problémájukat a szcénával. Mert megsúgom, az egyik legnagyobb az, hogy még mindig fragmentált, külön kell az oldalakat látogatni.

  • Vagyunk vagy 20-an, és nincs egy közös felület (még mindig), ahol ténylegesen megjelennénk. A gyűjtőoldalak ezt teszik az indás linkeléssel átláthatóbbá.
  • Azért valljuk be szívre tett kézzel: az inda keresője is hulladék. Aztán ha törölnek valamit? Nem kereshető. Visszatesszük nem nyilvánosan? Nem kereshető, de legalább biztosabban megmarad. És mit gondol az átlagnéző és egyszeri újrafeltöltő (wat15, MovieWorld és más csökött agyú)? Ha nem adja ki a kereső, akkor az nincs is feltöltve.
  • A saját oldalainkon csak a saját és az örökölt projektek találhatóak meg. Nevezzünk meg 10 véletlenszerű címet, hogy vajon melyikünknél található meg a legtöbb. De ezzel akár csapatbingózhatnánk is, hogy melyikünktől sikerül összehozni a véletlen címekkel egy nyertes bingót.

Szóval, van a gyűjtőoldalaknak létjoga, de elsősorban azt kéne tudatosítani, hogy mi az, amit elvárunk. Ilyen

  • a helyes, egységes és egyenlő adminisztráció (vagyis kizárva, hogy 1 cím mellett csak 1 feltöltő jelenjen meg, vagy össze-vissza legyen mindenkitől, aki csinálja, épp ki volt a leggyorsabb),
  • az elsőkézből való felhasználás (hogy ne újrafeltöltőktől legyen, elvégre, ha hibát találunk, tudjuk cserélni a videót, így pedig garantáljuk, hogy náluk is a friss, javított verzió jelenjen meg),
  • és mindenek előtt, ne éljenek vissza sem a bizalommal, sem azzal az elvi alappal, amivel egyébként mi is dolgozunk: hogy nem a saját anyagi hasznunkra és zsebünkre.

Az egy dolog, ha valamelyikünknek meg kell zörgetni a koldusok bádogbögréjét, mert saját szervert akar tárolásra, vagy elfogyott a fenntartási büdzsé, de amikor havi/kéthavi/félévi szinten van ilyen probléma, akkor ott világos, hogy valaki nem kezeli megfelelően a pénzügyeket. Két gyűjtőoldalról tudok, akik elkezdték ezek alapján átszabni a saját rendszerüket, de azért nekik is idő kell ezt megcsinálni, véglegesíteni. Sőt, azzal sem restek dolgozni, hogy jó legyen az, amit csinálnak.

Szóval azért le kéne szállni arról a magas lóról, hogy “megengedjük nekik” meg hogy “tilos lenne megosztani”. Ember, neked is reklámfelület a munkádhoz (ezért lenne fontos, hogy nem csak egy munka kerül megosztásra, ha 2/3/4/…/X csapat fordítja, mert így lesz ténylegesen is egyenlőek az esélyek, és nem kell azon aggódni, hogy “azért azét tette ki, mert részrehajlott”) - még ha az átlagnéző egyébként leszarja, hogy élsz vagy megdögöltél ebben a kánikulában.

Ez amúgy bollocks. Nem a stúdiók szenvedik el a károkat, nem is ők azok, akiknek a nevében jönnek a C&D levelek, az eltávolítási kérelmek, hanem a produkciós bizottságok, akik a stúdiókat csak megbízzák egy pénzkerettel, hogy “nesztek, oldjátok meg ennyiből”, és ha valamiből saját pénzt egy stúdió viszont láthat, az a DVD/BD-eladások. (A stúdiók 3/4 része amúgy konkrétan veszteséges, kicentizett költségvetéssel tengődik.) A streaming ritkán fizet nekik, és akkor is csak úgy, ha olyanok, mint a Trigger vagy a KyoAni: csak a sajátjaikkal dolgoznak, mert saját bizottsági kört építettek ki.

1 kedvelés

Ezt nem tudtam pontosan, ezért köszönöm, hogy kijavitottál. Az emlitett részben arra akartam kilyukadni hogy az is egyfajta megkárositás. Csak nem tudtam pontosan a mikéntjét.

Végre valaki aki képes volt leirni, hogy miket akarnak a fansubok. Úgy, hogy még teljesithető is. Persze ez nem egy teljes lista meg nem mindenki nevében irtad. De legalább van. Gyujtő oldal szempontbol eléggé nehéz a fansuboknak kedvezően fejlodni ha kozben azt se tudni mit akarnak. Ebbol mondjuk lehetne nyitni majd egy kulon topicot és átbeszélni a dolgokat. Ez valoszinuleg segitené a fansubok és a gyujto oldalak kozotti egyutmukodést.

1 kedvelés

Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban…
Még tökéletesen működött az AA rendszer. Oda feltöltöttük a feliratokat, akik egyhelyről akarták beszerezni őket, onnan megtehették. Igaz sokan nem tudták, hogy honnan származnak azok, azt hitték, hogy mind AA projekt. De ez most is szerintem nagy részben így működik, szóval egál a dolog. Max annyi, hogy most már rengetegen néznek online animéket, s nem akarnak vesződni a feliratok és hozzá tartozó videók letöltögetésével. Erre találták ugye ki a softsub/hardsub videókat. Szóval alternatíva lenne erre is.
Aztán ugye itt van ez az IT is. Kezdetben fórum, de asszem menet közben úgy volt, hogy oldallá, gyűjtőoldallá vedlik, de sajnos ebből nem lett semmi. Gondolom már nem is lesz.

Ez itt nem arc és nem arc kérdése. Én pl ellene vagyok, voltam, leszek az ilyesmi dolgoknak, viszont ha az a kettő jobbik értelmesen felépítik a rendszert, odaírnak, felvésnek mindent az oldalukon, amit kell, lehetne értelme. De ez persze ahogy írtátok nem pár perc. Idő kell hozzá. Szóval majd meglátjuk…

Réges-régen abban a messzi-messzi galaxisban addig működött a rendszer, amíg LJK felelt érte. Aztán, ahogy ő leadta, átvette más, széthullott, jöttek olyanok, mint az 1/A szabálypont.


Onnantól végképp borult a rendszer és a bili. Külön volt a tagok által feltöltött felirat (még külön hírkategóriája is volt egy időben, ami úgy működött, mint most a mangás), mindig jelezve volt. 2010-ben ezért hozták be az adatlapokat is a csapatokhoz. A letöltéseknél fel volt/van tüntetve a billog. Rendesen volt adminisztrálva a dolog. Vagyis ugyanakkor gyűjtőoldalként tevékenykedett. Just sayin’.
(Ahogy azt is, hogy ha krónikás kell, engem hívnak. Én ott voltam, Raisen. Ott voltam 3000 évvel ezelőtt, mikor Isildur magához vette a Gyűrűt. Ott voltam, mikor az ember akaratereje kudarcot vallott.)

Úgy indult, hogy eleve egy hub lenne, ami archívummá válhat, ha megszűnnek csapatok, fordítások. Nem ugyanaz a kettő. A hub azt jelentette a tervezetben, hogy az adott fordító oldalára mutat, ha van neki, illetve megválaszthatja, hogy ezt a megoldást szeretné, vagy egyből igénybe veszi az archiválási lehetőséget.

Egyébként igen, maga az IT már nem fejlődik tovább, ellenben megy egy másik kezdeményezés, ami ugyanezen az elven alapszik.

Elég fura attól hallani, hogy nem arc, aki teliszájjal írta:

Lehet, hogy fura kérdés, de bennem az is megfogalmazódott már milliószor az elmúlt évek során, hogy egyesek (gyűjtőoldalak) milyen jogon teszik fel az oldalukra mások cuccait? Először talán engedélyt kéne kérni erre. Anélkül nem illene, nem szabadna! De persze egyesek ezt lesz*rják. HA kapnak engedélyt, akkor nyugodtan. Viszont kérdezés nélkül TILOS - lenne!

Eléggé fura önellentmondás ez így arcról beszélés közben, mert míg ez működött 2013-ben még, 2014 óta egyre jobban nem. Most ezek a gyűjtőoldalak látják a feltöltött videókra nézve a hub szerepét, ezzel megkerülve az inda amúgy sem működő keresőjét. Ha normálisan le van adminisztrálva, és mást nem csinálnak, mint az indás feltöltéseket rendszerezik, akkor lelkük rajta - mert nem élnek vissza semmivel. A 2010-es fansubsztrájknál azért volt probléma, mert akkor szinte senki sem használta az indát és az online-t, emiatt másodkezű feltöltések voltak minősíthetetlen gányolmányokként feltöltve. Most viszont magunk töltjük fel. Azt rendszerezhetik. Azért van a beágyazókód is, hogy elvigyék más oldalakra a felhasználók, nem csak a sajátodra. Ha ezt sajnálod tőlük, arra van a “nem nyilvános” opció. De jelszóval is levédheted.

Viszont a probléma nem ez. Hanem a hanyagság, a hülyének nézés, a mellébeszélés, terelés, kifogásgyártás, a saját szervert üzemeltetők kijátszása, megkerülése, vele együtt az informatikai rendszerek hibáival való visszaélés, és a paywallhoz kötés a MA részéről. Többek közt. De hozhatok még problémákat szépen alátámasztva, amit viszont más oldal nem enged meg magának. Miért? Mert van gerincük.

1 kedvelés

Az utóbbi napokban volt néhány szabad, csendes órám, így az itteni hadállást is megforgattam párszor oda-vissza az agytekervényeim között. Az előző kommentem óta a MA.hu stábja (vélhetően miután elolvasták, amit ide írtam) igyekezett foltozni a helyzetet, és ők maguk jegyezték fel az oldalukon található projektünk üzenőfalára, hogy nálunk a megjelenés napján ott a felirat. Rendes gesztus lett volna ez tőlük, ha maguktól jut eszükbe, nem pedig kvázi közvetett kérésre teszik. Na, de mindegy is. Csak gondoltam lezárom azt a történetet :slight_smile:

Aztán jött a stáblistás jelenet, és mint a Marvel mozik esetében, itt is jelentkezett némi extra tartalom. Két platformon is megkerestek (a mi oldalunkon friss accounttal regelve, privát üzenetben), idézem:

Felhasználónév: adocsalo
"Üdvözlöm Tapion-sama a magyaranime.hu tol kereslek téged.

Régebben volt kisebb nagyobb összetűzések az egyik tulajjal, most azért keresem meg önt hogy ezt a viszályt kicsit megpróbáljam helyre rakni vagy egy kicsit javítani a kapcsolatunkon."

Majd ugyanezt e-mailben, Drakula_GetSee alcemistfullmetal@gmail.com címről. Degeci ez a Drakula.
Mivel úgy fest, olvassák azt, amit ide írok, jelentem: ez a felület itt tökéletesen megfelel a kommunikációra, nem fogok külön tárgyalóasztalhoz ülni veletek. Évtizedek óta példátlan részünkről, hogy egy közös ügy érdekében összefogjunk más csapatokkal (ennek megvan a maga oka, de ezt most hagyjuk, régi história), nem most fogjuk megkerülni őket és a háttérben egyezkedni veletek. Úgyhogy ha szeretnétek valamit, itt megtaláltok, ebben a nyilvános topikban. Pont.

Na de jöjjön, ami miatt elkezdtem ezt a kommentet: igazából az elmúlt napokban ráébredtem, hogy mi a legnagyobb problémám az MA.hu-val és úgy a gyűjtőoldalakkal általában (tisztelet a kivételnek, persze). És talán ha egy hangyaherényit ebből a szemszögből vizsgáljuk a dolgokat, körvonalazódhat egy megoldási javaslat, ami ugyan kedvezőtlenebb lenne a gyűjtőoldalak számára, de végre betölthetnék funkciójukat, és a fansub csapatok/oldalak létjogosultsága is megmaradna, ergo véget érhetne ez az egész szájtépés, és mindenki koncentrálhatna arra, amit kitűzött maga elé célként. A probléma pedig nem más, mint hogy nem gyűjtőoldalként funkcionálnak, hanem kvázi versenyre kelnek a fansub oldalak látogatóiért (lásd MA.hu úgy hivatkozik az újonnan beszipkázott sorozatokra,
hogy “projektek”). Konkrétan arra hajtanak, hogy elcsábítsák magukhoz a nézőket azáltal, hogy az aktuálisan futó sorozatokat - minőségtől függetlenül - a leggyorsabb csapattól szipolyozzák be magukhoz, és teszik elérhetővé az oldalukon. Kérem szépen, ez nem gyűjtés. Ez szenzációhajhászás. Emiatt van ez az egész balhé.

Egy ideális világban szerény véleményem szerint a gyűjtőoldal azt a funkciót látja el, hogy a régebbi (értsd: már kifutott, nem aktuális) animesorozatok, amiknek eléréséhez eléggé kacskaringós, nem éppen sárga kövekkel kirakott út vezet, elérést biztosítanak. Ezeket kellene gyűjteni (csak hogy néhány régi, idehaza is játszott sorozatot említsek: Ezüst Nyíl, Candy Candy, Manóvári Manók), nem pedig begyűjteni az éppen aktuálisan futó sorozatok legújabb epizódjait, hogy ezáltal a felirat készítőit (és ebből következően az igényes nézőket - lásd korábbi írásom) károsítsátok meg. Nem azt mondom, hogy legyen retro minden gyűjtőoldal, félre ne értsetek. Azt mondom, hogy szerintem az lenne a tiszta, ha minden aktuális, futó, szezonális animesorozat csak az évad (vagy sorozat) végén, egyben kerülne fel egy ilyen oldalra. Így a gyűjtőoldal ténylegesen gyűjteményt hozna létre, nem pedig mások munkásságán élősködne, a fansub csapatok pedig folyamatosan biztosítanák saját oldalaikon a friss tartalmakat.
Annyira meggyőztem magam arról, hogy ez lenne a mindenki számára - nem megnyugtató, nem elfogadható, hanem - helyes, morálisan nem megkérdőjelezhető megoldás, hogy immár abszolút indokolatlannak tartom a heti epizódokat késleltetve megjeleníteni egy ilyen oldalon. Azt csupán egy “árány” középútnak tartom a “húzzuk be a videjót mihamarabb, hogy kűggyék a pééézt!!!4!!” és a gyűjtő-funkcionalitásnak megfelelő tartalomkezelés között.

Kíváncsi lennék a többi csapat véleményére ezzel kapcsolatban. Az MA.hu álláspontja is érdekelne, bár nagyobb összegben mernék fogadni rá, hogy senkit sem fognak meglepni vele :smile:

12 kedvelés

Teljesen egyetértek, bár erősen kétlem, hogy ebbe a szezonvégi dologba belemennének. Már az egy hetes csúszásért sem rajongtak. És itt jön a képbe, amit írtál, hogy na miért nem? Tönkremenne az oldaluk, nem lenne látogatottság… Miért is van szükségük nekik nagyobb látogatottságra, mint a készítő csapatoknak? Szenzációhajhászás? E-pénisz növelés?..
Beszélhetünk reklámról, de a nagyon kényelmeseknek szerintem eszükbe sem jut rákattintani (vagy legalábbis kevésnek) a csapat kihelyezett linkjére. Egyszerűen nem kényszerülnek rá. Minek, ha egy oldalon megtalál azonnal mindent? Sajnos elég alacsony igényekkel találkozom mostanság. Az összevissza kihelyezett, mikor melyik lett kész hamarabb, speedsubos, google fordítós meg még ki tudja, milyen fordítások feltöltésével pedig csak táplálja ezt, aki nem figyel erre. Tisztelet a kivételnek, tudom, erre vannak törekvések.