Megoldáskeresés - Első felvonás

@AH_Elric

Természetesen vannak pozitív kivételek (nem is kevés), és természetesen sok mindentől függ (és nem feltétlenül a színésztől), hogy hogyan alakul a szinkron.

2 kedvelés

Kedves Olvasók, Csapatok, Nézők,

Tegnapi nap folyamán este volt egy 2 és fél órás beszélgetés stage módban a MagyarAnime.hu discord szerverén ahol több csapat is jelen volt, illetve az AnimeDrive vezetősége is.

Kiemelném a következő csapatokat akiket láttunk a közönség között vagy beszéltünk velük.

@SHSL_Ezra , @durmolos , NKWT-Alf0, Frontline-Fansub

Valószínűség mások is jelen voltak, csak a csapat jelzés lemaradt a nevük elől, ezért elnézést ha kimaradtak.

Abba maradtunk a beszélgetés végén, hogy lehetőség szerint minél több Fansub csapat vezetőjével/tagjával megismételjük a voice beszélgetést. Ezzel kapcsolatosan jeleztük @SHSL_Ezra felé, hogy számára egyszerübb lehet a csapatokkal egyeztetni időpontot, mert jobban kapcsolatban van velük.

Az Isshon való ‘megbeszélések’ részünkről lezártnak tekintjük, mert sok a félreértés/hiányos információ.

Tegnap este discordon voiceban tudtunk olyan ötleteket is kitalálni közösen (Fansub, Gyűjtő oldal) ami mind a két fél számára megfelelő így célszerűbbnek tartjuk ezt a fajta megbeszélést a továbbiakban is.

@SHSL_Ezra volt egy olyan kérdése hozzánk, hogy “A továbbiakban elzárkóztok a többi csapattól?” Erre továbbra is az a válaszunk, hogy NEM.

Úgy tűnik, hiába kértem meg őket, hogy ne használják az én fordításom, a nézettség fontosabb nekik, mint a szavuk. http://www.kepfeltoltes.eu/images/2022/08/09/954overlord.png

1 kedvelés

Az enyéim is fenn vannak továbbra is, pedig kértem a törlésüket. Szóval ezen nincs mit meglepődni…

1 kedvelés

A mai megbeszélésen elhangzottakat, úgy mint a “Második felvonás” topikját vagy a csapatmozgások követését segítő topikot a napokban fogom létrehozni a jegyzetek alapján. Ez lehet ma délután-este felé, lehet, hogy csak szombaton.
Szóval türelem, csak dolgozom mindenfelé.

6 kedvelés

Akkor ahogy Ricz kérte, itt szeretnénk további pontosítást ajánlani a Megoldáskeresés – Második felvonás türelmi időre vonatkozó pontjával kapcsolatban.

Elfogadhatónak tartjuk az opt-out esetén az 1-3 hónap türelmi időt, ez ellen semmi kifogást nem támasztunk. Azonban szeretnénk, ha tényleg csak olyan animékre vonatkozna, amelyek szabályosan kerültek ki a gyűjtőoldalakra. Amennyiben bármihez is újrafeltöltők útján jutottak, akkor azonnali, türelmi idő nélküli eltávolítást szeretnénk kérni. Hiszen azokra alapvetően sem volt engedélyük, egy jogosulatlan publikálástól ez nem fog megváltozni még 1-3 hónapra sem.

3 kedvelés

Egyetértek, azonban technikai oldalról nem biztos, hogy már most megoldható.

Hogy érted pontosan, hogy technikai oldalról nem megvalósítható? Nem vagyok webszerkesztő, így természetesen ezen a téren vannak hiányosságaim, de lehet publikussá illetve nem publikussá tenni oldalak/bejegyzéseket, nem? Én is bármikor visszavonok egy projektlapot, ha arra van szükség. Vagy másra gondoltál? Azt tudom, hogy nem fog hirtelen minden ilyen projekt eltűnni az oldalukról, de szeretném, ha a jövőben jogunk lenne azonnali eltávolítást kérni.

A fenti pontosítás szerintem elég fontos lenne. Vegyünk például egy olyan helyzetet, amikor valamelyik csapat lefordít egy filmet. Ha az néhány órán belül újrafeltöltők áldozatává válik, (nálunk pont ugyanez történt most a Sasamiya OVA-jával,) akkor az 1-3 hónapos türelmi idő lényegében azt eredményezné, hogy pont abban az időszakban van kitéve újrafeltöltőtől náluk az anime, amikor az emberek a leginkább keresik.

De egy sorozatra is ugyanez vonatkozik. A 3 hónap tulajdonképpen egy szezon. Így lényegében mégis joguk lenne arra, hogy kitegyék a szezonos projektjeinket, ha utána eltávolítják?

Személy szerint ezt így kiskapunak érzem, ezért szeretném a fenti módosítást kérni.

A türelmi idő kapcsán: ez lényegében véve azokat az eseteket hivatott lefedni, amikor kizárólag 1 sub készített el egy projektet. Ez esetben él a türelmi idő a megbeszélések alapján. Minden más esetben azonnali eltávolításra is van lehetőség, legalábbis a megbeszélésen ebben maradtunk.

pl Appare-Ranman is tőled van fent, de mind1.
süket fülekre találsz csak, ahogy nézem…

(csak most jutottam el ebbe a topicba)