Nyilt kezdeményezés egy közös platform iránt

Mert jobban zavar ami nincs, de lehetne, mint amennyire leszarom a dolgokat.

Nem lehetne hogy a motivációim és a pszichés állapotom megbeszélése helyet. Elkezdünk együttműködve kibeszélni a fentieket, hogy mindenki végül jól járjon? Vagy beszélhetünk a mentális állapotomról de az hosszabb lesz.

(Mivel itt elértem a napi komment limitet így a másik felhasználótól folytatom. A moderátorok től elnézést kérek gondolom nem túl szabályos, de jó lenne ha nem halnak meg a beszélgetés.

Nem, majd a csapatok megoldják ezt a megfelelő emberekkel összefogva, hogy mindenki jól járjon. Ha te nem vagy benne ebben a körben, az nem lehet véletlen.

1 kedvelés

Először is szeretnék elnézést kérni mindenkitől h nézőként beleszólok az itt kialakult vitákba.
A szerény véleményem szerint, ilyen formában nincs létjogosultsága a tervezett oldalnak, a link gyűjtő oldalaknak meg végképp.

A fordító csapatok kemény munkát ölnek bele a feliratok elkészítésébe, szerintem megérdemlik azt, hogy az Ő oldalukon nézzük meg az Ő munkájukat. Tényleg nem olyan nehéz a google keresőt használni így 2022-ben, ha épp nem tudod melyik csapat fordít egy bizonyos animét.

Aminek lenne értelme:
Régebben (1-2 éve) létezett egy oldal, már nem tudom mi volt a neve, de az uraharashop oldaláról találtam oda. Ezen a bizonyos oldalon létre voltak hozva anime adatlapok, ahova a nézők küldték be a feliratok linkjeit az adott animéhez(ami általában a fordító csapat oldala volt, vagy ha nem volt oldal akkor megás link), amik az oldal üzemeltetők jóváhagyása/ellenőrizése után az adatlapokon a csapat nevével együtt megjelenítettek (nem beágyazott videókat!!! hanem a csapat oldalára vezető linkeket!).

Kérdem én, ez miért nem megfelelő? Nem lehet ebből annyit lopni a tudatlan nézőktől? Véletlenül szegény nézőnek kellene a csapatok oldalára regisztrálni és az úgy már fárasztó?

Erre kellene törekedni, nem a nézők elcsábítására.

6 kedvelés

A fansub.hu, de belefásult a srác szerintem. Átadni meg nem volt hajlandó másnak, hogy továbbvigyék, fejlesszék, szóval az megrekedt abban az állapotban.

2 kedvelés

Az AnimeGun újabban valami hasonló módon működik. Persze, az adatbázisnak vannak régi részei, de több csapatnál, ami nem érhető el indavideón (példa erre a Deaimon felirata az UraharaShoptól), már a saját oldalra vezet.
De ahogy te is “csak” nézőként vagy itt, tudod, hogy itt megtalálsz (szinte) mindent, hogy ki mit fordít. A nézők egy jó része viszont lusta ehhez, így van lehetőség arra, hogy a fansub.hu-hoz hasonló gyűjtők helyett inkább a MagyarAniméhez hasonlók terjedjenek el.

1 kedvelés

Nem igazán értem hogy miért van az hogy ahelyett hogy közel 10 év után végre jön valaki aki egy részrehajlás nélküli oldalt akar létrehozni a fansuboknak és a nézőknek ellenségeskedést kap. Biztos van nálam rendesebb, okosabb ember. De ez nem ok arra hogy hogy így viselkedjenek. Nem azt kértem hogy bárki is dolgozzon helyettem, hogy adja fel az oldalát, hogy töltse fel hozzám minden fordítását ahogy azt sem hogy öröm táncot járhatók körülöttem. Mint írtam még csinálom az egészet. Így vagy úgy. Ha meg úgy is megcsinálom akkor nem lehetne hogy a hagyjam abba kommentek helyett esetleg átbeszéljük a dolgokat. Mert lesz lesz csak közben meg sem amikor még felhozom a dolgot melyhez csak minimális mértékben kellene hozzá jarulnotok (megy csak szóbeli/írásbeli tanácsokat jelent nem pedig tényleges munkát) akkor kapom az ívet hogy az ugy nem fog menni. Itt a lehetőség hogy meg oldjatok hogy csak olyan gyűjtő oldal letettem mely felett valamilyen formában hatalmatok van. De az már úgy nem jó. Inkább kihadjatok ezt a lehetőséget megint hogy utána a következő MA miatt megint lehessen sírni. Persze lehet sírni hogy gerinctelenek mert azok, hisz ti dolgoztok a feliratokkal. De azt se felejtsétek el hogy az elmúlt két évben legalább 3x hoztam fel a témát. Az AA incidens óta meg lassan 10 év telt el de még mindig nem tudtatok egy indavideo kívüli oldalt össze hozni együtt. Mélyen animét is lehet nézni.

Kivéve amit nem pl mint írtad 2014 elotti animéket. De csak hogy geci legyek. Az elmúlt 2 évben az animem folyamatosan azt a dokumentációt hozta létre javította és frissítette melyet a fansubok nagy része vagy nem csinált vagy hiányosan vagy hibásan. Pontosan tudom mennyire brutális munka egy egy feliratot megtalálni. Tehát ha csak nem vagytok szadistak ne várjatok már él az userektol hogy keresgéljenek.

Mindannyiunknak lehet bármit mondania de azon a tényen nem valtoztatt hogy kell egy közös platform mely megoldja a jelenlegi rendszer hibáit. Mert a jelenlegi rendszer ezer sebből vérzik. A tagadás nem segít. Az elmúlt 15 évnek a rendszerét kell újra formálni. Jó volt, szép volt, de mostanra le járt az idő felette. Míg régen alig volt fansub alig voltak fordítások működött a kutató munka és a mindent a Sun oldalán nézek. Mostmár nem működik. Ezért vagy változtatunk a rendszeren vagy marad minden így, hogy egyszer össze omoljon az egész. Már csak az a kérdés ez a rendszer meg hagy Ma-hoz hasonló rákos daganatot képes elviselni?

Ez a fórum nehezen fellelhető és nem is annyira átlátható mint a fansub.hu, ide tényleg csak az fog idetévedni aki komolyabban belemerül a témába, vagy a különböző fordító csapatok (Mert ha jól tudom ez nekik lett létrehozva, nem pedig a nézőknek.) Ebből következik, hogy nem is terjedt el az átlagos nézők körében. De ha például a fansub.hu még működne, és kapna kis hátszelet a nagyobb csapatoktól reklámozás terén, akkor én látnék arra esélyt, hogy elterjedjen, még ha nem is lenne képes leváltani a linkgyűjtő oldalakat. De mivel lenne egy ilyen alternatíva, legalább a linkgyűjtő oldalak nem tehetnék itt a szentet h hát pedig ez a nézőkért van, mert milyen nehéz már megtalálni a feliratokat… (nyilvánvalóvá válna h mi is a valódi céljuk… a pénzszerzés.)

2 kedvelés

Most megsajnáltalak. Ja, nem.
Látod, már megint mártírkodsz, pedig még el sem kezdődött semmi. Mi lenne itt a későbbiekben? Köszi, van már 1-2 drámakirálynő így is a szcénában.
Tudod mit? Tégy úgy, ahogy írtad, és szarj le minket. Köszi.

1 kedvelés

Bár erre válaszoltál, gondolom elegánsan elsiklottál a tartalmi része felett.

“Nem, majd a csapatok megoldják ezt a megfelelő emberekkel összefogva, hogy mindenki jól járjon. Ha te nem vagy benne ebben a körben, az nem lehet véletlen.”

1 kedvelés

Most raktam bele ebbe a hude jó bizniszben 140 ezret. De mindegy is hisz egy a soha el nem jövő platformon nem lehetne pénz szerezni. Bírom ahogy ahelyett hogy kiirtanatok a gyűjtő oldalak létre hozva egy alternatívát legitimaljatok őket. Nem nem szükséges léteznie a gyűjtő oldalaknak. De amíg nincs egy közös oldal, platform vagy hajós kapitányok denevér addig letezni fognak és szükségesek.

Azért, mert maguk a fansubok tökéletesen megvannak a linkgyűjtők nélkül. Mindig megvoltak, mindig meg is lesznek. Nem +1 oldal kell. Leírtam korábban, hogy miért nem pártol senki: azért, mert a fansuboknak kell a függetlenség. Ők dolgoznak a feliratokon, hadd döntsenek maguk.
Az, hogy miért nincs magyar netflix animékre, nem csak anyagi és technikai, hanem jogi probléma is. Ebbe azért nem fogok bővebben belemenni, mert ad1, nem értek hozzá, ad2, hosszúra nyúlna. Azért kérlek, ne nézz mindenkit butának.

Igen, szükség van haladásra. @jhhrrm, itt válaszolok neked is: egyszer kell egy oldal, valóban. Talán az AnimeGun egyszer eljut erre a szintre, talán egy új kezdeményezés lesz, de szerencsére egyre többen látják be, hogy erre van szükség, mert így a csapatoknak és a nézőknek is jó.
Kivéve azoknak a nézőknek, akik a tiktok generációja, és 15 másodpercnél nem fog tovább a figyelmük. Megosztottuk a Ricz-féle irományt sok helyen, és érkeztek olyan reakciók rá, hogy őket nem érdekli, mennyire szemét az MA, vagy mennyi baj van vele, mert ott legalább be van ágyazva, azonnal, kattintás nélkül tud animézni. Amíg vannak ilyenek, sajnos MA-jellegűek is lesznek.

Már megint itt tartunk. Tényleg nem bírom megérteni miért akartok minden áron martirnak be állítani. Leírtam mit akarok le írtam hogy szerintem hogy kellene. Leírtam miért szükséges és hogy csak minimális segítséget kérek tőletek. Akkor még eltudnad mondani mit írjak még hogy el lehessen kezdeni ezt a dolgot. Oké legyen csináljátok ti. Csak kíváncsi leszek hogy ha az animék hétről hétre való fordítása is nehézkes sokatoknak akkor hogy akartok időt szánni egy ekkora projekt kivitelezésere.

Mi is megmondtuk. Az MA is elkövette a hibát, kérlek, te ne kövesd el ugyanezt. Nem, nem vagyunk hülyék. Mi pontosan tudjuk, mit szeretnénk. Ehhez nincs szükség külső félre.
És ez nem ellened személyes támadás. Általánosan nem kellenek külső felek. Ahogy durmi is írta:

3 kedvelés

Talán ha a magánakciók helyett néha beszélnél is mondjuk a csapatvezetőddel, lehet nem lennél ennyire eltévedve.

5 kedvelés

Még mindig azt mondom hogy nem szükséges hogy legyenek az MAhoz hasonlóak. Pont azért vannak mert nem vagytok hajlandóak végre be állni egy ehhez hasonló kezdeményezésbe. Azért létezik az MA mert a fansubok lehetővé tették. A problémák tagadásával letrehoztatok az MA-t. Még jó hogy van aki hajlandó eltakarítani a szemetet. A másk hogy a hun. Persze jó kezdeményezésű alap egy olyan oldal amelyik azt se tudja merre van arccal előre. Fejlesztés szempontjából, adatbázis szempontjából adminisztráció szempontjából az animem az egyetlen lehetőség. Ezt nem azért írom mert animem-es vagyok hanem mert ez a tény.

Ne akard már ránk erőszakolni a “hude” jó megoldásodat, légyszíves. Szerintem egyértelművé vált, hogy nem kérünk belőle. Nem kérte senki ezt a “lehetőséget”, sem a segítségedet. Nincsenek elveszve a csapatok, amit szeretnének, azt majd megoldják ők, maguk. Nem kell aggódni miattuk, köszi.

1 kedvelés

Tok jó hogy tudjátok mit akartok de akkor eljuthatnak mostmár oda is hogy le írjatok. Mert 30 komment óta erre várok.

Na jó, itt nyílt ki a bicska a zsebemben.
Komolyan minket akarsz hibáztatni? Mit tettünk lehetővé? Mivel? Azzal, hogy három csapat nem tölt indavideóra, nem nyírtunk ki semmit. Azzal, hogy nem akarjuk, hogy mindenki helyettünk húzza be a dicsőséget, és a mi munkánkkal szerezzenek pénzt, növesszenek e-péniszt és minden, nem tettünk lehetővé semmit. Van ezer linkgyűjtő, mégis mindig nyílik új. Valamelyik felfut, valamelyik nem, nincs erre ráhatásunk.
Tényleg Messiásnak kiáltod ki magadat, pedig valójában nagyon nem vagy az. És megtehetnéd, hogy nem követelőzöl. “It’s none of your business, we do our own business.”