Nyilt kezdeményezés egy közös platform iránt

Szoktam beszélni vele. Mindenről tudok. Csak már annyira belefáradtam hogy szegény folyamatosan pitizik nektek hogy egyáltalán szóba álljatok vele közben pedig nem halad semmi ami fontos. Ő ilyen kedvesebb türelmesebb ember. Én meg 4 év után meguntam a várakozást. Így nyitottam egy topicot. Végül majd meg nézhetjük 10eb mulva hogy miért nincs meg mindig egy közös oldal

Rohadtul nem pitizik senkinek, ne alázd meg mindenki előtt. Ő azon kevesek egyike, aki valós megoldást keres.

3 kedvelés

Tudod, ezt a “pitizést” hívják úgy, hogy kommunikáció. Amikor a csapat vezetője nem odamegy, hogy “szevasz, én vagyok a megváltó, és mindent csináljatok úgy, ahogy én mondom”, hanem kompromisszumokat, megegyezéseket keres. Mert anélkül biza’ nem fog semmi menni, és az MA sorsára fog jutni az egész kezdeményezés.

1 kedvelés

Álljunk meg egy szóra. Nem azt mondtam hogy minden úgy lesz ahogy én mondtam. Ne adjál mondatokat a számba. Azzal kezdtem a topicot hogy mit akartok ti. Szinte leírtam hogy bármit kérhettek. Erre megint én vagyok a geci.

" Az vagy, Billy, az vagy, nyugodj bele." További szép estét.

1 kedvelés

A pitizés elég megalázó. Tényleg megoldást keres, hogy el legyen a létjog fogadva, lehetőleg minél szélesebb rétegben. Dolgozik és izzad vele, miközben nem erőlteti a saját nézeteit. Lehet lassú, de legalább magabiztos és tényleg konstruktív, nem úgy, mint egy égből pottyant kacsalábon forgó mesevár.

2 kedvelés

Úgyis kelleni fog egy közös platform ha tetszik ha nem. Lehet nem én fogom még csinálni. Lehet ezzel a topiccal mindent elrontottam ami a háttérben zajlik. De nem érdekel. Látni akarom végre hogy végre elindul ténylegesen valami. Azt akarom, együtt létrehozunk egy helyet ahol a felhasználóknak csak elvezniuk kell az animéket. A forditoknak nem kell azon ragodnia hogy holnap az inda törli le valamelyik videóját vagy egy gyűjtő oldal rakja ki a fordítását. Tudom hogy lehet egy olyan platformot létrehozni mely mellett nem fér el egy gyűjtő oldal sem. Tudjátok miért? Mert ha egy oldalon tényleg minden fent lesz az emberek szeretnek ott animét nézni és a subok akár önszántukból rakják ki azonnal az animét akkor nem fognak az emberek máshová menni. Legalábbis nem fognak 10 ezreket adakozni egy MAhoz hasonló oldalnak a ti munkáitokért. Ja geci vagyok, önfejű és valószínűleg sok mindenben tévedek, de abban biztos vagyok hogy így vagy úgy de a közös platformot nem ússzátok meg. Velem vagy nélkülem azt teljesen mindegy. De létre fog jönni. Én meg személy szerint szívesebben lennék ennek a nagy dolognak a résztvevője mint a gátlója.

Persze megalázó de amit egy két sub lemuveltetett vele hogy szóba apjának vele is az. Szinte csak azt nem kértek hogy pitizzen. Nem mese lábon forgó palotát ígérek. Nem is egyik napról a másikra. De egyszer valahol el kell kezdeni. Gondoltam nyíltan hátha könnyebben megy a dolog. Mint látom nem. Durmolos ezra ugyan azt hozta mint amit vártam. De tőled másra számítottam. Leírtam már többször nem tökéletes. De legalább beszéljünk már róla mert így az egésznek egy egyszer talán lesz feelingje van.

Hellloo :smiley:

Nem terveztem belefolyni a dologba, de nem tudtam elmenni valami mellett. Kedves HellMesterMessiás, te véletlen decemberben még nem Gábor Sándor/Sándor Gábor voltál? Annyira, de annyira hajaz a stílusod rá :smiley:

Még tisztán él és ragyog emlékeimben az a Facebook poszt, ahol egy magát Messiásnak kikiáltó fiatalember közzétett egy memet, hogy látogasson el mindenki melegebb éghajlatokra, főleg a gonosz, romlott lelkű fansubberek - akik állítása szerint a linkgyűjtő oldalak nélkül nem tartanának ott ahol tartanak - mert nem értékelik az ő forradalmian új, animeösszegyűjtő weboldalát. Pedig ő órákat ügyködik azon, hogy belenyúljon a fansubberek feliratába, ha úgy érzi, nem méltó a weboldalához…
És megkért minket, hogy hagyjuk már tetszelegni a messiás, a megváltó szerepében még egy kicsit, mert ő meg akarja tisztítani ezt a mocskos animés közösséget. (Még megvan a screenshot, néha elolvasom, hogy elkapjon az ünnepi hangulat :smiley: ) Emlékszem, advent első vasárnapja volt, igazán meg voltunk hatódva, hogy maga a Megváltó leszállt közénk.

Amennyiben nem te voltál - bár kísérteties a hasonlóság - elnézést érte, meg a valamennyire off-topic-commentért, de muszáj voltam leírni, túlsagosan is elkapott egy nosztalgikus érzés ahogy olvastam a soraidat :smiley:

Misa

2 kedvelés

Legalább nem okoztam csalódást. De ezzel a nagypofájú, máskor megalázkodó hangnemmel nem érsz el sokat. Csak mindenkit magadra haragítasz, így pedig senki sem fog együtt dolgozni veled. Tőlem legalább mindenki tudja, mire számítson.

2 kedvelés

Mit vártál tőle? De komolyan.
Azért ha legalább hárman írják, hogy ezt nem kellett volna, nem akarod belátni, hogy talán tényleg van valami a főnöködben, amivel többet tesz az egész helyzet megoldásáért, mint te? Mert amit most elértél, az az, hogy magadnak ugrasztottál mindenkit, aki egyáltalán hajlandó volt válaszolni, és valszeg az egész főnökség ki akar most nyírni.

Igazából az elején még felbaszott az ellenszenvetek. Mostanra már csak fáradtnak érzem magam tőle. Hihetetlenül elfaraszt hogy akár hány féle képen írom le. Akárhogy próbálkozom mindig csak ellenérzést keltek. Tényleg nem értem miért jó ez az egész így. Miért jobb vergődni hogy mennyire Szar már miközben lehetne tenni ellene. Itt a lehetőség. Pedig olyan jó kedvvel írtam meg a topicot. Mindegy mit írok úgyis csak szó foszlanyokat vesznek majd ki belole

Sajnálom, hogy elbasztuk a kedvedet, de valahogy ez kölcsönös… Lehoztál minket az életről.

5 kedvelés

Nos, elnézést, hogy egyszerű nézőként így beleszólók (félretéve Mr-Messiah és megváltását…),
de nekem már régóta szúrja a szemem, hogy nincs egyenjogúság a linkgyűjtő oldalakon és (egy pillanatra mégis térjünk rá Megváltó “javaslatára”…) az ő “megoldásán”.

Egyenjogúság
Most hadd beszéljek csak a két oldalról (AnimeGun és Animem), a kettő közül talán az Animem áll a legközelebb ehhez az általam említett egyenjogúságról, hiszen már az anime adatlapján látható többnyire azok, aki(k) foglalkoznak vele.
De maga az oldal jobb szélén azért csak látszik a partnerek, illetve kiemelt fansub-ok, tehát pluszban láthatod őket, egyenesen ajánlja.

AnimeGun oldalán meg 1 animéhez 1 opció van, de ha a fansubjuk vitte a projektet, akkor ők vannak…

A fansub.hu szerintem segítette volna egyaránt a nézőket és a fansubokat is, kár hogy jelenleg ilyen félbemaradt/abbahagyott.
Hiszen nem tett kivételezést, mindenki ott volt ugyanúgy, ugyanolyan színnel, betűvel (stb.), több opcióval (inda vagy oldala).

Bár lehet csak én gondolom így, ha tévedek illetve pontatlan, kérnélek szánjatok időt javításomra.

3 kedvelés

Tudod, az van, hogy mind az animegunnal, mind az animemmel lehet tárgyalni, meg tudunk beszélni dolgokat. Csak messiás stílusától nyílik ki a bicska sokak zsebében.

5 kedvelés

Kis apróság, de amúgy ez hamarosan változik, mivel náluk is újulni fog a rendszer.

2 kedvelés

Ja szar a stílusom. Mondtam már paraszt vagyok. De legyen leszek messiás, mártír, lehet gyűlölni, utálni elfogadom mindet. Csak kezdjünk már el akkor erről beszélni (arról amiért a topicot nyitottam), mert valahogy mindannyian tudjátok mit akartok. A egy részletek szerint kellenek a gyűjtő oldalak egy másik része még hajlik egy közös platformra. Nem az kérem hogy öröm ittas állapotban kiáltsatok a nevem. Higgyétek el nem érek annyit. Csak ha már itt a topic beszéljünk róla. Nem tudom tegyünk így mintha egy dzsinn teljesítenek a kívánságainkat és akkor írjuk le milyen oldalt használnánk szívesen. Aztán majd ha már van egy csomó ötlet, kitaláljuk hogy mit lehet és mit nem megvalósítani. Ahelyett hogy egymás létezésébe kötünk bele nem lehetne hogy elkezdünk arról beszélni ami számít? Ja a csapat lovakat engem majd nyírni ha rá jönnek erre (nem fognak mert nincs másik fejlesztőjük), de nem számít. Végre leírhatatlan hogy zavar hogy nincs egy ilyen platform pedig lehetne. Piros villanyos kisautó is leszek ha végre neki állhatunk egy értelmes vitanak.

Teljesen félre lettek akkor is érte a dolgok ahogy most is. Nem én voltam, de tök mindegy. Már megint mindenki csak azt hajtogatja hogy majd ő jobban tudja. Mint látható tényleg hisz a felirataikbol mennek nyaralni az MA-sok. Mondanám hogy ha ezt akarják legyen csak az a baj túl mélyen vagyok benne a hazai közösségben hogy ne lássam hogy utána ugyan ezek sírnak miatta. Így még meg félre nézni sem tudok.

Egyébként én jó szándékból jöttem ide bármit meg téve amit kértek. Erre kaptam egy nagy adag savat. Az egész ilyen mesébe illő szitu. Valahogy akár hogy kezdek el egy beszélgetést az első komment után már én vagyok a nagy gonosz farkas és ti vagytok a szegény áldozatok. Most erre megint rá mondod hogy mártírkodom de attól még így van. Úgy jöttem hogy ha lmbq-s csillamf@sz lámás oldaltakartok sarló kalapacsokkal akkor legyen

Igazad van, elnézést kérek a stílusomért. Az lmbtq-s csillámf@szlámás oldal sarlókalapáccsal megolvasztotta a szívemet :heart:

6 kedvelés