Oldal Fejlesztésének állapota

A fórum majd eltűnik meg vissza jön egy párszor a mai nap folyamán. mert próbálom frissíteni, meg pár új plugint felrakni. Most 1 órája elütöttem egy parancsot és gajra vágtam. :smiley: Most vissza raktam, de nem sokára sikerülni fog a dolog! :smiley:
Elnézést a kellemetlenségekért. :frowning:
Szerk.: fórum újabb verzióra frissítve, és korlátozva lett a memória zabálása (1.7gb -> 680mb), így egy kicsit lassabbnak fog érződni. :slight_smile:

Megint egy hiba: elszált a dns név feloldás ismeretlen hiba miatt ma reggel 9:43 -kor. 11-kor keltem és sikerült kijavítani 3 óra alatt.

Nem lehet semmit tenni ezen kifagyások ellen? Hónapok óta minden héten kifagy az oldal, és van, hogy napokig nem jó, és legtöbbször még az általunk megírt adatok is eltűnnek. Nem kötözködésből, de ha így megy tovább, értelmét veszti az IT.

Aktívan teszek ellene. Az adatvesztést már sikerült teljesen kiküszöbölnöm, az már fix nem fordulhat elő. Most dolgozom egy ilyen failover rendszeren.

Most még állítgattam mégegyszer a dolgokon, és valahogy sikerült vissza hozni az elvesztett adatot amit utóbb veszett el. Viszont már nem állíthatom vissza mert inkonzisztenciát okozna. Kiderült hogy nem jól címkéztem fel a szolgáltatásokat, és több különböző lemezre menti el a rendszer a dolgokat, és én erről nem tudtam hogy így működik. Az egész káosz azért volt eddig mert még most tanulom ezt a rendszert amin jelenleg fut a fórum meg minden más. Erre a rendszerre meg azért váltottunk mert így pénzt lehet spórolni. Az előző rendszerre ami használva volt a fórum hosztolására egy ilyen kedvezmény keretein belül tettem szert, aztán lejárt a promóciós időszak és megemelték a havi díjat. Viszont nagyon kényelmes volt. Most meg “csináld magad majdnem mindent” dolog van. Vannak “turn-key” megoldások, amelyeknél ilyen káosz ritkán fordulna elő, de nem fér bele a pénztárcámba.

Ja, értem. Kitartást hozzá!

@Hughes Majd ha időd engedi, akkor légyszi nézd meg, hogy bejelentkezésnél az “Emlékezz rám” meddig él. Valamiért másnapra levág.

1 kedvelés

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy azt még nem sikerült leprogramoznom. Tervben van, csak máson volt a hangsúly eddig.

2 kedvelés

Ezért ölni tudnék, minden nap írhatom be a master pw-t keepass-ba. :sweat:

Csináltam valamit most vele, de egy nagyon egyszerűt. Elvileg úgy kell működnie, hogy 10 óra után a fórumon a munkamenet elévül, rá kell kattintanod a bejelentkezés gombra, és a jelszó elkérése nélkül vissza be tudsz jelentkezni. Viszont azt még nem tudom hogyan lehetne szinkronizálni a fórummal a hitelesítő rendszerben beállított “emlékezz rám” dolgot.

Szerk.: tegnap óta még egyszer legalább be kell jelentkezni hogy a süti frisssüljön a böngészőben. Most teszteltem, és most már berak egy sütit ami 1 év múlva évül el ha az “emlékezz rám” -ot be pipáltad.

Nekem ugyanúgy kéri a jelszót. Mit csinálok rosszul? ^^"

Betelt nálam a pohár, ez a “csináld magad, olcsóbb lesz” nem lett olcsóbb, az időmet vitte el. Be kellett vallanom magamnak, hogy nem értek az infrastruktúra menedzsmenthez. Inkább fizetek többet, de menjen rendesen. Megint az történt, hogy vmi galiba volt, xy folyamat nem oda került ahova kellett volna, és az adatbázis lemeze kapa. Viszont most volt biztonsági mentés. \o/ De ez a biztonsági mentés nem tartalmazta a hitelesítő rendszer adatbázisát. Így megint minden jelszót nulláztam. Örültök mi?

MOST MÁR TÉNYLEG NEM LESZ KIFAGYÁS ESKÜ. :smiley:

/me szélesen vigyorogva hozza a tüskés műpélót, a bilincset, ostort, szájpecket, szopógombócot és tüskés bőrszíjat

Akkor ezért nem tudtam bejelentkezni napok óta. Nem írt ki semmit, hogy hibás lenne a jelszó, azt hittem megint hegesztel. Kértem jelszóemlékeztetőt, így be tudtam lépni. Egyébként itt hol lehet megváltoztatni a jelszót? Nem találtam sehol. :frowning:

ha rámész a hitelesítő rendszer főoldalára, megtalálod a fiók kezeléshez mutató linket:
https://accounts.isshotosho.info/

ide kellene elvileg mutatnia: https://accounts.isshotosho.info/realms/toshokan/account

Köszi, sikerült. :slight_smile: Látom van “autentikátor” is, azt is belőttem. :smiley:

Autentikátorral játszadoztam, és azt tapasztaltam hogy néha nem megy a Google Authenticator appal, szal a ha gond van, akkor dobj egy emailt.