Ötletek a fórumhoz

Itt lehetnek ötletek arra vonatkozóan, hogy mire lenne igény, milyen témákat nyissunk, vagy min alakítsunk a topikok kiosztásán.

Hali

Lehetne offtopic, spoilerszobák animek-nek és mangáknak ahol kilehetne beszélni az animeket/mangákat :slight_smile:

Némi javaslat:

-Visual Novel részleg - Igazán nincs sok csapat, de ők is léteznek, hamarosan a mi oldalunkon is belevágunk ezek fordításába.

Visual Novelt kihagytuk direkt a repertoárból, fórumot lehet létrehozni neki, de valahogy úgy érzem, hogy nincs szükség rá. De nem zárnám ki a lehetőségét, ha elégséges számú vissza jelzést kapunk tőletek. A készülő oldal kódja egyáltalán nem is tartalmazza a visuel novelek tárolását és kezelését.

A regisztrációnál a robotok kiszűrésere szolgáló ellenőrzőkód olyan jól működik, hogy engem sikeresen le is tiltott annyit próbálkoztam már vele… kezdek aggódni, hogy robot vagyok!
Vagy cseréljétek le a képeket, vagy a hibahatárt toljátok fel, de ez így nem maradhat… már ha működő oldalt akartok!

A képkódok a google féle reCaptcha -tól származnak. 10 -re emeltem a kísérletek számát.

@Phoboss:
Az már nagyon közösségi oldalas érzést kelt (az offtopic, spoiler- és csevegőszobák), s szeretnénk egyelőre azt elkerülni. Ha többen is jelzitek, lehet róla szó, de addig inkább hanyagolnánk, ha lehet.

@Firebrand:
Eléggé elszórt valóban, nem ártana összefogni. A VNDB-nek viszont van magyar ága. Így a kérdés az, hogy megéri-e nekünk vesződni vele? Mondjuk kérdésen kívül valószínűleg megérheti, de nem is így értem, hanem ahányan vannak, és annak a párnak megtegyük-e? Az olvasó-/nézőtábor a célpont, az ő tájékoztatásuk lenne a lényeg. Hughes kollégám írta az “elégséges számot”, ami alatt azt érti, hogy írjatok elegen (10-15-en vagy többen mondjuk), hogy hozzuk létre. Akkor megcsináljuk. :wink:

A fordítói diplomáciát meg… Sajnos nem tagadhatjuk le, hogy kell, mert vannak esetek, ami miatt kellhet. De a szabályzat érvényesítése ott hatványozottan igaz, mint egyébként. Virágnyelven van szidva a másik? Nem érdekel, az írója ugyanúgy egy pályára kerül a Szputnyikkal. Ha más nem, olvasol egy jó vitát, aztán ennyi. :stuck_out_tongue:

Nekem is az **offtopic **hiánya tűnt fel először, igényt tartanék rá.
Viszont ha az oldalon majd lesz - mondjuk - egy kollektív chatszoba, ahol egyszerre mindenki beszélhet egymással, realtime-ben, akkor már nem is igénylem az offtopicot. :slight_smile:

Hello
Most néztem, hogy az animék topicban csak egy kép van kirakva egy-egy animéről. Azért jó néven venném, ha legalább néhány dolgot kiírva is látnánk ott.
Ilyenekre gondolok: Kategória, hány részes, ki viszi(ezt nem mindenhol láttam), meg egy rövid ismertetőt el tudnék viselni és ha valaki fordít valamit, szerintem tud róla néhány sort írni úgy érzem. :smiley:

[quote]Most néztem, hogy az animék topicban csak egy kép van kirakva egy-egy animéről. Azért jó néven venném, ha legalább néhány dolgot kiírva is látnánk ott.
Ilyenekre gondolok: Kategória, hány részes, ki viszi(ezt nem mindenhol láttam), meg egy rövid ismertetőt el tudnék viselni és ha valaki fordít valamit, szerintem tud róla néhány sort írni úgy érzem.[/quote]

Úgy lesz majd a tényleges oldal, hogy lesz hozzá adatos ismertető, amihez egy pár soros összefoglalót fogunk várni a regisztrált tagjainktól, amit esetleg nem mi fogunk megírni. Mivel feleslegesnek tartom, hogy többoldalas cikkek, elemzések kerüljenek be ismertetőnek, mikor a kutya se olvassa el szinte, mert elsősorban az ember nem arra kíváncsi. Egy blogra rendben van a dolog, de nem egy ismertetőbe, így ebben az AniDB és a MAL mintáját fogjuk követni. A fórumtopikok ennek a kiegészítői lesznek. Most erre a két hétre kicsit kaotikus lesz a dolog emiatt, így személy szerint egyéni elbírálásra hagyom ki mit ír a kezdő hozzászólásba.

Offtopikot én is hiányolom. Nem baj az, ha van.

Üdv.

Engem az érdekelne hogy akkor ez a fórum egy ideiglenes oldal vagy ez lesz a végleges? Csak mert ha ideiglenes akkor felesleges ennyi topic-ot nyitni nem?

Ideiglenes, de ha lehetséges, akkor szeretnénk átemelni az itt keletkezett hozzászólásokat a véglegesre, hogy ez kivitelezhető vagy sem, ezt Hughes fogja megmondani.

Komló véleményével én is egyetértek. Az ilyen MAL hosszúságú ismertetők bőven elegendőek. Az AA-n van, hogy a fél sorozatot elspoilerezik csak az ismertetőben, mire rájövök milyen anime is ez, meg sokszor az ismertetőíró magánvéleményére is rá vagyok kényszerülve, amire meg végképp nem vagyok kíváncsi.

Egyet értek én is a pár soros ismertetővel. Csak kicsit fura volt, hogy itt csak a képet látom egy-egy topicban, aztán semmi, hogy mi ez vagy ki ez.
még ha ez a rész ideiglenes, azért aki nyitott valami miatt topicot, akkor irhatna bele valamit, mert ha sikerül az átemelés, akkor meg annyival kevesebbet kell megírni majd. (Szerintem)

Jogos. Bár így is kiírunk majd egy lehetőséget, hogy lehet építgetni ezt a részt (is).

A szezonos topicba be lehetne copyzni aa-rol a korabbi meglevo szezonok elso kommentjet. Legyenek elerhetoek egy helyen.

Az AA megkeresése után, mivel az ő fórumjukról származik a dolog, megtesszük a napokban.

Nagyon örülnék annak, ha itt is ki lehetne jelölni topicokat, amelyeket követni szeretnék, és fent, a vezérlőpult sávjában - modnjuk - egy “Kedvencek” hivatkozásra kattintva kilistázná nekem ezeket a követettnek jelölt topicokat, és jelezné, ha valahol friss van. Itt jól jelzi a frisseket, A-A-n a kedvenceknél nem mindig jelzi, ha friss hozzászólás van :frowning:

phpBB-ben minden topic alján van feliratkozás, és hozzáadás a kedvencekhez.

Kedvenceid itt követheted nyomon: ucp.php?i=main&mode=bookmarks