Ötletek a fórumhoz

[quote=“Firebrand”]phpBB-ben minden topic alján van feliratkozás, és hozzáadás a kedvencekhez.

Kedvenceid itt követheted nyomon: ucp.php?i=main&mode=bookmarks[/quote]

Jajj de kis vaksi vagyok! Ennyire még nem tanulmányoztam át a teljes oldalt.
Köszönöm szépen!

[quote=“x0Ayumi0x”]
Jajj de kis vaksi vagyok! Ennyire még nem tanulmányoztam át a teljes oldalt.
Köszönöm szépen![/quote]

Egyébként a “feliratkozás” opció-val email értesítést kapsz ha új üzenet jön a topicba. A kedvenceknél ilyen nincs de azt meg a Vezérlőpultban listázza. Gondoltam jelzem hátha van aki még nem tudja. :slight_smile:

Javasolnám, hogy ne legyen limitálva a privát üzenetek száma, vagy emelve legyen annak a határa.

Saját fórumomon is eltöröltem, a mai körülmények között nem okoz szignifikáns terhelést, ha valakinek sok a privát üzenete.

Kitoltam 500-ra. Az szerintem bőven elég, még a legnagyobb őrzőknek is.

Köszi!

Duplaposztok ellen: phpbb.com/community/viewtopic.php?t=1054155 [size=50](oh the irony ^)[/size]

Lehetne jelölni a frissen illetve legutoljára érkezett fordításokat(nem csak az utolsó hszt) az animékhez vagy mangákhoz ha esetleg az illető több animét és mangát néz egyszerre ne kelljen sokat böngészni hanem egyből látja hogy van-e vagy nincs fordítás az adott anyaghoz.

üdv
nem tudom ötletelték-e már de szó volt valahol az 1 szavas válaszokról->(köszönet nyilvánítás)
-orvosolva egy jól látható „Köszönöm” gombbal [size=85](torrent oldal féle csak forumon)[/size]
hogy ne keljen oldalakat tekerni :slight_smile: a keresett információ megleléséhez

Nagyából ez körvonalazódott bennem vagy hasonló

[quote=“claas”]üdv
nem tudom ötletelték-e már de szó volt valahol az 1 szavas válaszokról->(köszönet nyilvánítás)
-orvosolva egy jól látható „Köszönöm” gombbal [size=85](torrent oldal féle csak forumon)[/size]
hogy ne keljen oldalakat tekerni :slight_smile: a keresett információ megleléséhez

Nagyából ez körvonalazódott bennem vagy hasonló[/quote]

Igen ez egy jó ötlet, már én is gondoltam rá :smiley:

Az oldal jelzőrendszere, ami nemsokára meglesz és feláll, úgy is ki fogja váltani.

[quote=“claas”]nem tudom ötletelték-e már de szó volt valahol az 1 szavas válaszokról->(köszönet nyilvánítás)
-orvosolva egy jól látható „Köszönöm” gombbal (torrent oldal féle csak forumon[/quote]

Különösebben nincs ellenemre az egyszavas poszt a projekttopikokban (azon kívül már igen), főleg hogy egy topikot nem egy csapat használhat csak, hanem mindenki, aki belekezd és könnyebb úgy átlátni, hogy aktuálisan kinek szól a köszönet. A “köszönöm” gomb szerintem máshova kerülhetne beépítésre: magához a linkhez, amin keresztül elérhető a felirat. Tolmácsolom a többieknek.

Felveszem a bitvödörre.

A forum terén ha hozzáadok a kedvencekhez valamit, lesz olyan lehetőség mint pl az AA-n hogy az kiemelt helyen elérhető legyen és ne a menü>almenü>almenü közt keljen több lépesben elérni?
Köszönöm

[quote=“Xblades”]A forum terén ha hozzáadok a kedvencekhez valamit, lesz olyan lehetőség mint pl az AA-n hogy az kiemelt helyen elérhető legyen és ne a menü>almenü>almenü közt keljen több lépesben elérni?
Köszönöm[/quote]

Ez még csak ideiglenes fórum, így ez a funkció, abban a formában majd a véglegesben lehet benne.

[quote=“Komlo”]

[quote=“Xblades”]A forum terén ha hozzáadok a kedvencekhez valamit, lesz olyan lehetőség mint pl az AA-n hogy az kiemelt helyen elérhető legyen és ne a menü>almenü>almenü közt keljen több lépesben elérni?
Köszönöm[/quote]

Ez még csak ideiglenes fórum, így ez a funkció, abban a formában majd a véglegesben lehet benne.[/quote]

Arra gondoltam, igen, hogy a véglegesben lesz-e tervben.
De akkor lehet számítani rá.
Kösz

Mig nem készül el a végleges oldal, lehet kérni a forum felületre olyant hogy

  • Segítség felírat kereséshez
    (régebbi animéhez és mangához is)

Amibe mi nyithatunk új témát címmel megnevezve, hátha segítene valaki.
Mert nekem lenne 2 anime és 1 manga is és tudom az egyikhez a forditó csapat is van itt de megbeszélés témája lenne.

Köszi

[quote=“Xblades”]Mig nem készül el a végleges oldal, lehet kérni a forum felületre olyant hogy

  • Segítség felírat kereséshez
    (régebbi animéhez és mangához is)

Amibe mi nyithatunk új témát címmel megnevezve, hátha segítene valaki.
Mert nekem lenne 2 anime és 1 manga is és tudom az egyikhez a forditó csapat is van itt de megbeszélés témája lenne.

Köszi[/quote]

Már van: animéhez, mangához. Ha esetleg befejezett valakitől, vagy épp csinálgatja, akkor úgy is átkerül a neki megfelelő körbe.

[quote=“Komlo”]
Már van: animéhez, mangához. Ha esetleg befejezett valakitől, vagy épp csinálgatja, akkor úgy is átkerül a neki megfelelő körbe.[/quote]

Én azt gondoltam ott csak kérni lehet feliratokat, vagyis hogy készítsenek hozzá.
De ha lehet érdeklődni is esetleges meglétéről, akkor ott teszem.

Kösz

[quote=“Xblades”]

[quote=“Komlo”]
Már van: animéhez[/quote]

, mangához. Ha esetleg befejezett valakitől, vagy épp csinálgatja, akkor úgy is átkerül a neki megfelelő körbe.

Én azt gondoltam ott csak kérni lehet feliratokat, vagyis hogy készítsenek hozzá.
De ha lehet érdeklődni is esetleges meglétéről, akkor ott teszem.

Kösz[/quote]

Egyelőre is-is, mert mi se tudjuk mihez van és mihez nincs.

[quote=“Komlo”]

[quote=“Xblades”]

, mangához. Ha esetleg befejezett valakitől, vagy épp csinálgatja, akkor úgy is átkerül a neki megfelelő körbe.

Én azt gondoltam ott csak kérni lehet feliratokat, vagyis hogy készítsenek hozzá.
De ha lehet érdeklődni is esetleges meglétéről, akkor ott teszem.

Kösz
Egyelőre is-is, mert mi se tudjuk mihez van és mihez nincs.[/quote]

Én is erre gondoltam, de meg is oldódott. Nyitottam egy topikot a kérések közt, majd kiderült, hogy egy csapat már befejezte, és a megfelelő infókkal át is került a befejezettek közé. Nyugodtan nyiss a kérések közt topicot, aztán meglátod, úgyis lecsap majd rá az, akinek van a fordításról, vagy akár a letöltéséről infója :slight_smile:

Érdekelne mi az ami megengedett a régebbi és új felíratok keresése közben?

  1. Vagyis van-e tiltva valaki megnevezése mint létező fordító vagy csapat de itt még nem aktív státuszú, tehát ő vagy tagjai nem jelzik hogy náluk ez és ez megvan de én mint segítőkész tag megírnám hogy tudom hol található.
    Persze létezik az AA gyűjtő oldala (?) oda lehet linkelni hogy ott találja ha nem ép valamely csapat-é vagy én csak azt tudom hogy ott van?

  2. Vagy az hogy már nem létező vagy inaktív fordító munkáját megosszuk egymásközt mint tagok és erről megbeszélést tartsunk itt és a későbbi oldalon(forumon)?
    Vagyis nekem megvan még régről (mert nem törlőm őket) és a felíratott elküldeném neki, de ezt persze csak ha már megbeszéltük a forum felületen. Ezt nyíltan kibeszélni engedett-e?

  3. Mennyire van tolerálva a pofátlanság érdeklődés téren? Pl engem elég sok régi és néhány új teljes évados anime felírtat is érdekel majd, ami lehet ott van ezen a fent említett oldalon de én megelégszem a fordító csapat oldalával is mert ott pl teljes, de van ami most is aktív fordítás annak ellenére hogy nem mai anime (persze minimalizálva a regeket. azért) mert nincs kedvenc csapatom minden evő vagyok, a lényeg hogy legyen elfogadható minőségű fordítás.
    Vagyis mennyire nyitogathatók új témákat keresésre?

Ezek inkább tolerálás kérdése és nem szab. pont ezért kérdezem.

Kösz