Ötletek a fórumhoz

[quote]1. Vagyis van-e tiltva valaki megnevezése mint létező fordító vagy csapat de itt még nem aktív státuszú, tehát ő vagy tagjai nem jelzik hogy náluk ez és ez megvan de én mint segítőkész tag megírnám hogy tudom hol található.
Persze létezik az AA gyűjtő oldala (?) oda lehet linkelni hogy ott találja ha nem ép valamely csapat-é vagy én csak azt tudom hogy ott van?[/quote]

Nincs tiltva senki és semmi ezen a téren, ha kérik/keresik akkor nyugodtan írd be, maximum átrakjuk a topikot a feliratkérőből aktuálisba, ha még csinálják, vagy ha befejezték, akkor értelemszerűen a befejezettek közé. Linkelni ugyanúgy lehet, szintén nincs megkötés erre.

[quote]2. Vagy az hogy már nem létező vagy inaktív fordító munkáját megosszuk egymásközt mint tagok és erről megbeszélést tartsunk itt és a későbbi oldalon(forumon)?
Vagyis nekem megvan még régről (mert nem törlőm őket) és a felíratott elküldeném neki, de ezt persze csak ha már megbeszéltük a forum felületen. Ezt nyíltan kibeszélni engedett-e?[/quote]

Ez már neccesebb kérdés, mivel azok a készítők java vagy szétszéledt, vagy elvonult, nem érdekli különösebben már a dolog vagy egész egyszerűen az elérhetősége (pl. e-mail címe) megváltozott. A változtatásról/továbbterjesztés ezen módjáról illik azért előtte megkérdezni a véleményét és türelmi időt hagyni a tényleges munkáig, hogy jelentkezzen vagy egyáltalán visszaírjon. Utána szabad, persze. Kivétel ha a felirat leírásában nem szerepel a szabad további munka vagy terjesztés. Azon akár azonnal is lehet.
A kibeszélésére hát… nem tudom hirtelen hova kéne ennek hirtelen topikot nyitni, de mivel gondolom javában befejezett művekről van szó, a legkézenfekvőbb a befejezett projektekben a műnek nyitni egy topikot. Azok amúgy sem csak és kizárólag a jelentéseknek és a köszönömöknek van fenntartva, hanem esetleg a probléma- vagy hibajelentésnek hozzá a készítő felé, vagy az átdolgozásoknak (pl. amit említettél, vagy akár az átidőzítéseknek is).

[quote]3. Mennyire van tolerálva a pofátlanság érdeklődés téren? Pl engem elég sok régi és néhány új teljes évados anime felírtat is érdekel majd, ami lehet ott van ezen a fent említett oldalon de én megelégszem a fordító csapat oldalával is mert ott pl teljes, de van ami most is aktív fordítás annak ellenére hogy nem mai anime (persze minimalizálva a regeket. azért) mert nincs kedvenc csapatom minden evő vagyok, a lényeg hogy legyen elfogadható minőségű fordítás.
Vagyis mennyire nyitogathatók új témákat keresésre? [/quote]

Tekintettel arra, hogy egy csomó projekt nincs még jelezve, hanem talán az 1%-a körül mozog a fórum jelenleg az egésznek (befejezett, aktuális, kérő) csak anime terén (mangánál még kevesebb), így a hiányzóknak nyugodtan lehet topikot nyitni. Amihez meg van már nyitva, oda már csak posztot kell írni a kérdésnek. A témákat viszont, ha megkérhetlek, a japán cím szerint nyisd, csupán ennyi a megkötés és kerüld a gyűjtőtopikot (pl. retróknak, vagy teljes univerzumnak, mint a Gundam-metaverzum, Leijiverzum, Nagaiverzum stb., amelyek több, akár különálló művet is tartalmazhatnak).

Nem tudom, volt-e már, de fórumon jó lenne, ha legalulra görgetve kidobná a legutóbbi - mondjuk - öt darab hozzászólást az egész fórumon. (Vagy a legutóbbi tízet akár.)

Pedig ott van a fórumok felett olyan, hogy “olvasatlan hozzászólások” illetve “új hozzászólások”. Csak rájuk kell kattintani és kész.

Nekem a kereséssel van egy kisebb problémám.
Rá akartam keresni az “Ao no exorcist” c. animére, ezért (hogy a találatok közt biztosan ott legyen) a keresett beírtam azt hogy “Ao no” viszont ez túl rövid volt.
" A következő szavak mellőzésre kerültek a keresési kifejezésből: ao no
Legalább egy keresendő szót meg kell adnod. Minden szónak, a jokerkaraktereket nem számítva, legalább 3 és legfeljebb 14 karakterből kell állnia."
Most konkrét példát nem tudok felhozni, de emlékeim szerint létezik csupán 2 betűs szavakból álló anime vagy manga cím, és ha ez a jövőbeli fórumon/oldalon is így marad keresés közben azzal bosszúságot okozhattok akaratlanul is a hozzám hasonló lusta, első 2 betűt beíró animefanoknak, és azoknak akik 2 betűs szavakból álló animékre kívánnak rákeresni.
Csak egy öltet, de remélem megvalósl. :smiley:

hát most pont úgy van, hogy akármit is írsz be, azt leszűri és bevágja egy LIKE % {szöveg} % közé és csá, nem nézi hogy milyen hosszú.
A tesztek során már nekem is megakadt rajta a szemem.

Nekem inkább kérdésem van a fórummal kapcsolatban: ugye vagyunk mi, csapatok, akik használjuk a fórumot és nekünk vannak projektjeink, amiket jelzünk, mivel aktuálisak. Az én kérdésem ezzel kapcsolatban annyi, hogy most nyissunk topikot az összes befejezett projektünknek is, vagy felesleges, mert a fórum teljesen “tiszta lappal” indul ebből a szempontból? Ugyanez vonatkoztatva mangára, light novelre, mint animére… persze a oneshotoknál/doujinshiknél összeszedetten hogy mi van már kész tőlünk, vagyis az eddigi repertoárunk…

Persze, lehet ezeknek nyitni, szintén az adott mű címével ellátott topikban, de egy kérés van: egy linket rakjatok hozzá, hogy hol érhető el a fordítás, csak az AA feliratgyűjtője ne legyen az, ha nem muszáj. A oneshotok/doujinok esetében meg üzenjetek valamelyikünknek, Dexnek vagy nekem, aki szimpatikusabb és a már megnyitott csapatos topikok első hozzászólásába beírjuk ezeket, hogy kapásból szem előtt legyen az eddigi munkáitok.

Most volt, hogy nyílt egy topic a játékok számára is, mint aktív kocka részleg, javasolnám, hogy ez legyen majd meg a végleges fórumban is. Az embereket egy kicsit jobban össze hozza egy kis közös zúzás, bár ennek a résznek is alakítanék ki hogy csoportonként lehessen keresni :smiley: pl:
MMORPG - MMOSHOT - KONZOL
XD

[quote=“kayalafur”]Most volt, hogy nyílt egy topic a játékok számára is, mint aktív kocka részleg, javasolnám, hogy ez legyen majd meg a végleges fórumban is. Az embereket egy kicsit jobban össze hozza egy kis közös zúzás, bár ennek a résznek is alakítanék ki hogy csoportonként lehessen keresni :smiley: pl:
MMORPG - MMOSHOT - KONZOL XD[/quote]

Gyűjtővé alakítottam, a véglegesben meg a felhasználói igénytől függ, hogy lesz-e neki külön fórumrésze.

Két tanácsom lenne. Ha a felhasználói vezérlőpultban, a füleken lépkedünk, jó lenne ha a fórum megjegyezné, hogy ha valahol állítunk, begépelünk valamit, hogy aztán egyetlen “elküld”-el minden érvénybe lépjen. (Nem tudom ez megoldható e?) A másik, avataroknál a 150x150-es határ ugyan még elmegy, de a 100 Kb nagyon kevés. Régi fórumokon látok már csak ilyet, a legtöbb újabb helyen már 500, 1000, van ahol 2000 a felső határ. Én azt mondom 175x220-ra, és 1024 Kb-ra fel lehetne vinni.

Nekem jelenleg két tanácsom lenne. A felhasználói vezérlőpultnál jó lenne, ha a fórum megjegyezné, ha valamelyik fülön állítottam, beírtam valamit, miután átlépek egy másik fülre, hogy aztán egyetlen “Elküld”-el az össze változtatás érvénybe lépjen, és ne kelljen minden fülön külön alkalmazni. (Nem tudom ez megoldható e?)

A másik, avatarok. A 150x150-es limit még elmegy, viszont az a 100 KB nagyon kevés. Egy különb gif ezt például simán meghaladja. Ilyet manapság már csak régi fórumokon látok, az újakon mind 512, 1024, sőt van ahol 2048 a felső határ. Szerintem fel lehetne vinni 175x220-ra, és 1024-re a határokat.

Ahogy nézem ez mind külön formon van, tehát újra kéne írni az egész felületet, szóval nem hiszem, de idővel cserélve lesz a fórum egy saját fejlesztésű változatra, tehát csak egy ideig kell ezzel kibírni. Tudnád nekem mennyi bosszúságot okoz a phpbb adminfelülete, pl. mikor egy beállítást 10 perc megtalálni, mert olyan töketlen az elrendezés.

Ezt a részét megbeszélem Hughes-szal.

Kivettétek a fórumból a lehetőséget, hogy a témát átlehessen váltani az alapsémára?

Csak egy séma van jelen a fórumban.

Avataroknál a fájl méret növelve 2mb -ra. A kép méret marad max 150x150. Nem lenne jó benga avatarokat látni a fórumon. :smiley:

Azt tudom, de eddig kettő volt :smiley: Tegnap estig a másikat használtam, de miután magától átváltott, már nem találom az opciót.

Hát én nem tudok a másikról, én csak egyről tudok. Szellemekről beszélsz te itten. :smiley:

Mint ötlet: esetleg át lehetne emelni AA-ról a korábbi “Ki mit fordít topicokat” (talán elég lenne csak az anime lista és a csapatok neve, a kommenteket nem kell), hogy egyből rákereshető legyen az adott animere hogy ki fordította… és legyen meg egyhelyen az összes szezon.

Technikailag nem okozna problemat (szerintem) a fejleszoknek, viszont ezt AA engedelye nelkul nem szep dolog meglepni. Azt meg mar lattuk, hogy mi lett az eredmenye, mikor szepen kerte IT, hogy a szezonos topicokat masolhassak ide. AA egyaltalan nem tamogatja IT-t, sot, teljes mertekben ellene van (lasd: torlik az IT-s banneredet es meg bannolnak is melle) es az IT “versenytarsait” (elvileg 4 van/volt, en 1 darabrol tudok, elvileg most megy a fejlesztes atw-s cimen lesz elerheto) tamogatja teljes vallszelesseggel (ez jott le Andusia kulturalt megszolalasabol).

Tenyeket kozoltem, lehet utalni. :blush:

Nem utálat, hanem bónusz megjegyzés: nem kerültek a topikok az archiváltak közé, így végképp nem lehetséges. Bár szerintem egyedüli értelme a szezonos topikoknak lett volna. Amúgy én már 3-at láttam azokból a vetélytársakból, de mindegyik gyors szkeccsnek tűnik koncepcióra, amiből egy ugyanabba a hibába menetel egyből, mint ahonnan kiindultunk~.

Van egy kicsit munka igényes ötletem, és az AA sem kell hozzá.

Mivel arról van szó, hogy visszamenőleg kéne megírni, melyik csapat mit vitt melyik szezonból, létre kell hozni a szezonok topikjait visszamenőleg, majd a csapatok össze írják, hogy melyik animét vitték, és hogy az mikor indult (ebben nagy segítség az ANIDB vagy MAL vagy bármi egyéb) és a megfelelő topicba beírják ezeket, a topic első hsz-ébe pedig szépen felkerülnek normálisra szerkesztve, hogy melyik anime mely csapatok/csapattól kerültek ki. Így meglenne vissza felé is minden.

Tudom ez a csapatoknak egy plusz munka, hogy dátum szerint utána nézzenek ki mit csinált (Egy nagyobb csapat esetében sokkal több munka), viszont mindenkivel szemben meg lenne a békesség és lenne egy saját “adatbázis” a régebbi animékről!

Vélemény?