Ötletek a fórumhoz

Hát akkor rajta! Várom emailben a fájlokat :smiley:

Tagnek javaslom a “visual novel” és a “visual novel projekt” kifejezéseket.

Junpet vagyok. @Hughes csinálj valamit légy szíves, a kétfaktoros bejelentkezés nem működik, ki vagyok zárva. ^^^"
Köszi!

Leszedtem a két lépcsőst a fiókodról. Tegnap előtt dél óta rosszalkodott az adatbázis kapcsolat. Kiderült, hogy azért történt mert az adatbázis optimalizációhoz bekapcsoltam a lekérdezés idők naplózását, de úgy hogy nem tudtam h ilyen gikszert fog okozni. :smiley:

1 kedvelés

Köszi! Most már be tudtam lépni. :slight_smile:

Amúgy eddig működött a kétlépcsős?

Megjegyzett, nem kért bejelentkezést az oldal. Ez volt az első alkalom, hogy használtam volna a kétlépcsőst.

junpet írása előtt pár órával engem sem engedett belépni. Független böngésző ablakból sem jött be a bejelentkező oldal. Edit: de junpetnek akkor valahogy sikerült előidéznie valami regisztrációt :smiley:

Persze kend rám az egészet. :smiley:

Úgy értettem, hogy ha belépni nem is, regisztrálni tudtál. Nekem a bejelentkező ablak sem jött be, ahol rákattintasz a regisztrációra is.

A második fiókot még múltkorában regisztráltam, mikor egymás után volt hirtelen két jelszó reset.

Igen, látom már. Közben én is ránéztem arra a profilra :smiley: de attól még valahogy beléptél.

Hali, nem tudom, volt-e már téma, de meg lehet esetleg oldani, hogy ha megnyitok egy topikot, ne 2014-es üzenetek jelenjenek meg, hanem a legfrissebbek?

Ha az aktivitásra kattintasz (ami jelzi, hogy mikor vagy mennyi idővel ezelőtti az utolsó hozzászólás), akkor az utolsó hozzászólásnál nyílik meg a topik.

Kedves admin!

A fórumon van lehetőség “szivecskézni” a kommenteket, vagyis kb egyfajta like gomb.
Lenne esetleg lehetőség egy valamiféle dislike gombra?
inda mintára esetleg összetört szív vagy lefele mutató ujj. akármi.

A fórum “discourse” szoftvert használ. Annó próbáltam saját magam karbantartani és futtatni, de nagyon sok fej fájással járt. Most egy cégnek fizetek hogy ők bajlódjanak vele. Van erre a dislike dologra egy plugin. Viszont ahhoz hogy az telepítésre kerüljön extrát kell fizetni. (+$20 havonta) Szívesen hozzáadnám, de anyagi gátjai vannak a dolognak. :smile_cat:

Már bocsánat a kifejezésért, de mi a hét ágú ferde f**z…? Az EA nem ennyire smucig.

1 kedvelés

Én nem fájlalom az árazást, olvasd el ezt a rohadt hosszú telepítési útmutatót. és megérted miért:

Minden egyes alkalommal, hogy te új verzióra frissítesz, plugint telepítesz, újra kell fordítani a képfájlt és úgy fut. Ha nem konténerekkel akarod csinálni, akkor egy valag gem parancsot kell futtatni. (Ruby programozási nyelven van írva, és rails web keretrendszert használ a fórum)
Most ha én magam futtatnám a fórumot, akkor nagyon sok feladat rám hárul, és rengeteg idő összerakni. Így meg fizetek prémiumot és időt spórolok. :smiley: Viszont ha valaki szeretne egy devops kihívást, és ingyen csinálná nekem, ne tartsa magába, írjon. :smiley:

Lehet most valaki azt mondaná: miért nem használok másik fórum szoftvert? Azé mert ez szép, és nagyon jól használható, majdnem teljes magyar fordítással.

Mondjuk ez számomra nem indokolja, hogy miért havonta ennyi. De nem is baj, alapból nem vagyok nagy híve a dislike gombnak.

1 kedvelés

Igen, nekem is ez szúrt szemet, mitől havonta ennyi egy egyszeri telepítés.