Ötletek a fórumhoz

Én készítettem a szezonos topikokra egy kis adatbázis alkalmazást, nagyban megkönnyíti a munkámat, mivel be tudom importálni gombnyomásra az adott szezon animéit, nyilvántartom benne a fordítókat is, a frissítés is gombnyomásra megy illetve a hozzászólás generálása is. Ha most más is elkezdi szerkeszteni, akkor nekem össze kell néznem az alkalmazásommal.
Vagyis az első pont csak bekavarna nekem.

Moderátor: szerintem ez lenne a legegyszerűbb. Viszont csak a szezonos topik moderátora lennék, ami nem oda illő, azt kitakarítom, a többit pedig meghagyom a többi moderátornak.

1 kedvelés

Szerintem is bőven jó ez.

Edit: Bizalmi szintet az “Activity” lapon érdemes lenne megjeleníttetni.

Ha @junpet azt mondja, hogy nem kell neki segítség, inkább “hátráltatás” lenne, akkor tényleg az a legcélravezetőbb, ha modi lesz :slight_smile:

@Ricz A bizalmi szint megjelenik a jelvények közt. Csak ki kell számolni, hogy mi kell a szintlépésig. Azt lehetne valahol feltüntetni, hogy mik a határok. Akkor legalábbis mindenképpen, ha van eltérés az alapértelmezettől.

1 kedvelés

A bizalmi szint megjelenik a jelvények közt. Csak ki kell számolni, hogy mi kell a szintlépésig. Azt lehetne valahol feltüntetni, hogy mik a határok. Akkor legalábbis mindenképpen, ha van eltérés az alapértelmezettől.

Akkor rossz helyen kerestem, bár kicsit evidensebb, hogy az ember ott nézi főleg, ha már ezzel áll nyitva a lehetőség a szintlépéshez. A határokat pedig csak támogatni tudom.

@Hughes Megkérhetlek, hogy a kereső keybindinget (Ctrl + F) cseréld le valami másra? Folyton megszívom vele xD Pretty please^^

Nem jó ötlet:

Azért van így, mert a js háttérben tölti be egy adott téma további hozzászolásait, és ha a tetején keresnél, akkor nem találnád meg amit keresel, meg még azon a ponton lehet a keresett cucc nincs még a DOM-ra rakva. A discourse keresője vmi top 10 legközelebbi témában keres. De a fenti linken ott van az indoklás Sam-től.
Szerintem is elég jól működik, csak egy kicsit jobban megkell erőltetni magad:
image
Ebben a témában az első hsz egyik szavára kerestem rá, fel is jött a listán, igaz nem elsőként.

Nem magával a kereséssel van bajom, azt is használom :slight_smile:
Ami a gondom, hogy ütközik a böngészők hotkey-ével és pl amikor szezonos topicba szeretnék rákeresni adott csapatok nevére böngészőben, hogy kiemelje őket nekem, akkor kénytelen vagyok előkotorni a böngésző menüjéből a keresést ctrl + f helyett, miután rájövök, hogy “ja tényleg, ez itt nem megy” :smiley:
De ha van valami más kiemelő megoldás, azt is elfogadom, de nem találtam még.

Edit: Köszönöm :slight_smile:
Keresés: Shift+6 vagy numerikus / bill vagy Ctrl+Alt+F

Sorstársam :sob:
Azt hittem, hogy csak engem zavar. Megértem egyébként, hogy miért van így, de akkor sem ehhez vagyok szokva. :expressionless:

Ha már keresés. Nem lehetne valami részletesebb kereső, ami nem csak Topik címekre keres rá, hanem pl üzenetekre a topikon belül? Szerintem hasznos kis suhanc lehetne. :smiley:

Az benne van eleve. Ctrl+F a topikon belül, és írd be amit keresel, de ahogy nézem valamiért nem megy, lehet elbasztam az adatbázis beállításokat. \o/ Még megnézem, hogy lehet-e ElasticSearch -t integrálni a fórummal.

Szerk.: Nincs elasticsearch integráció. :frowning:

Akkor ezt hozd helyre majd te kocka. :smiley: Ráér csak pont kerestem pl hogy akarja-e fordítani valaki a live-os FMA filmet de nem találtam semmit. Na nem mintha érdekelne a film még egyszer csak a keresőt tesztelgettem. :smiley:

Annak elég egyszerű oka van, ugyanis biztosan nincs említés róla :smiley:

Edit: Amúgy mi a probléma?
Untitled

Ezek szerint akkor mégis működik akkor vagy csak engem szívatott. :smiley:
Bár most kipróbáltam 1-2 másik animével azokat megtalálta.

Úgy tűnik, amikor írtam hogy nem működik, akkor épp indexelt az adatbázis, a napló alapján legalábbis, és ki volt ürítve a gyorsítótár, ezért nem voltak eredmények. Szóval a rendszer megjavította magát. :smiley:

Amúgy csak én nem találom vagy nincs magyar nyelv a Fórumon? Nem mintha nem érteném az angolt de na érted. :smiley: Ha nincs nyelvi fájl kérd el a TheVR-os srácoktól. :smiley:

Nincs magyar nyelv. Még nincs le fordítva hivataloson. Transifex-re fel és fordítsd, én már reviewer lettem a fordítási projektben. https://www.transifex.com/discourse/discourse-org/translate/#hu_HU

De há pont ezért mondom hogy kérd el a TheVR-os srácoktól. Ha jól látom nekik is ez a Fórum van és náluk magyar. :smiley:

Nem tudom hogy lehet oket hivatalosan elerni. Emailben mar probaltam parszor, nem volt valasz. A forumon meg rang kellene, hogy tudjak nekik uzenetet irni. Tudsz olyan elerhetoseget amire biztosan reagalnak?

Facebook, esetleg Twitter. De gondolom a sok fangirl miatt nem igazán van idejük mindenre válaszolni. :smiley:

Pistinek és Janinak, azoknak a VR-os srácoknak? Elintézhetem.