Videoszerkesztés

Itt lehet kérdezni a muxolásról, égetésről, vágásról és más videós kiadást érintő kérdésekben.

üdv!
ebben az esetben mi a teendő miért figyelmeztet a felirat miatt →
keptarhely.eu/view.php?file=2014 … ifsrm.jpeg

Semmi különleges nincs benne. Arra figyelmeztet, hogy az egyik sor hamarabb kezdődik, mint az előtte lévő és aszerint teszi sorba, hogy mikor indul az adott sor.

jaa? én úgy gondoltam átrendezi s e miatt időzítés pontatlan lesz így biztosra mentem s megkérdezem

köszönöm

A problémám a következő:

AVCSource(video1).Trim(0,1344) + AVCSource(video2) + AVCSource(video1).Trim(3501,32284) + AVCSource(video3) + AVCSource(video1).Trim(34444,35187)

Így néz ki a videóm, tehát van három bemenetem, amiből az egyiket szét kell vagdosni. A videó részével megvagyok, rendben van. Viszont jelenlegi tudásommal nem tudom, hogy ugyanezzel a nemes egyszerűséggel hogyan lehet a hangfájlokat is szétvágni, majd joinolni őket. MeGUI-t használok, tehát az AVS Cuttert és az Audio Cuttert használtam eddig, de azok erre a munkára nem jók. Körüljárásokat ki tudtam találni, de érdekel, hogy van olyan-e, aki ezt egy lépésből meg tudja oldani…

Helló!

Softsubos MKV-ból szeretnék égetett feliratos AVI-t csinálni, gyorsan és egyszerűen, lehetőleg egyetlen programmal.
Mit ajánlotok?
Win7 x32-es op.rendserem van.

Próbálkoztam már a következőkkel:

  • VirtualDub Matroska pluginnel - crash, nem tölti be az mkv file-t.
  • VirtualDubMod - crash, betölti az mkv-t, és ki is tuodm szedni külön a feliratot meg a videót (amivel semmire sem megyek), de mást nem csinál, crashel, leáll.
  • All to Avi - nem nyitotta meg a kimentett .avi fájlt, mintha csak egy üres parancsikon lenne, és borzasztó lassú
  • MeGUI - nem vágom, hogyan köll használni … nyehehe.

Valakinek más ötlet, vagy egy rövid útmutató a MeGUI-hoz?

Ha nem túl sürgős, akkor május közepe fele (szakdolgozat leadási határidő után) csinálok egyet…

XMedia Recode, emlékeim szerint egyszerűen lezavarja a dolgot (habár nem vagyok benne biztos: a haverom használja telefonra kódoláshoz, eddig nem panaszkodott szóval feltételezem teszi a dolgát ahogy kell).

[quote=“x0Ayumi0x”]Helló!

Softsubos MKV-ból szeretnék égetett feliratos AVI-t csinálni, gyorsan és egyszerűen, lehetőleg egyetlen programmal.
Mit ajánlotok?
Win7 x32-es op.rendserem van.
[/quote]

Szia!
Én az XviD4PSP progit ajánlanám. Egyszerű kezelni. Én *.mp4 égetésre szoktam használni, de AVI-t is lehet. Ha gondolod tégy egy próbát :wink:

[quote=“Dex”]

Ha nem túl sürgős, akkor május közepe fele (szakdolgozat leadási határidő után) csinálok egyet…[/quote]

Az jó lenne.

Erre az Xmedia Recode-re emlékszem, próbáltam, és sehogy sem jeleníti meg a feliratot.
Pedig ott van, át is küldöm a kimenetbe, de se “Megjelenítés” se “Kódolás” módban nincs felirat az előlnézeten :frowning:
Szerk.: Mindegy, megpróbáltam kódolni, erre működése leállt :frowning: :frowning: :frowning:

Szerk. #2:
Az Avidemux 2.5 bevált!
Szépen telepíteni kell, aztán elindítod, megnyitod az .mkv fájlt, majd

  • a Video-nál kiválasztani az MPEG-4 AVC-t,
  • az Audio-nál kiválasztani az MP3 (lame) opciót (ajánlatos a Configure gombra kattintva 192bps-t megadni)
  • a Video-nál a Filters-re kattintva bejön egy ablak, ahol bal oldalt a Subtitles-re kattintunk, majd az ASS-re, és betallózzuk külön a feliratfájlt, aztán ezt bezárjuk
  • Fájl/Save video… és már megy is a megadott helyre :slight_smile:
    Youtube tutorial videó hozzá (ebből ki lehet hagyni az MKVextractGUI részt, ha külön .ass fájlban már megvan a feliratod)

Update!
Mivel az Avidemux 2.5 második használatnál crashelt, letöltöttem a frissebb verziót, az Avidemux 2.6.8 v2-t x32-es Windows 7-re.

Az első két videót gond nélkül kódolta.
Másnap bekapcsoltam a gépet, és nem akart jól működni, folyton leállt.
Újratelepítettem, a probléma megmaradt.
Viszont, ha nem nyúlok hozzá, vagyis nem nyomok a felirat betallózása után a Prewiev gombra, és azután sem akarom megnézni, hogyan is nézne ki a kimentett videóm, akkor működik, és nem áll le. Érdekes, pedig először ilyen gond nem volt.
Másik dolog, aminek köze lehet hozzá, hogy mielőtt harmadszorra is próbálkoztam volna, lefuttattam egy CCleanert a gépemen, rendszerhelyreállítóval, meg minden. Lehetséges, hogy ez segített? Elég sok ActiveX és osztályhibát talált.

Megeshet, bár ha utána újra lett telepítve, akkor nem hiszem, mert milyen program az, ami nem telepíti fel a szükséges registry kulcsokat, ilyenkor célszerű egyébként backupolni az előző állapotot, ha megvan még a CCleaner által generált .reg, akkor le tudod tesztelni.

Sziasztok!

Egy régebbi divx-es 640*480-as animét szeretnék 720p-re x264-el kódolni.
Valakinek lenne tapasztalata hasonlóban?
Eddig ezeket a filtereket használtam:

[quote]Spline36Resize(1280,720)
LimitedSharpenFaster()
Dehalo_alpha_mt()
DAA()[/quote]

Nem lett rossz az eredmény, sőt az eredetihez képest jobb lett a kép, de hátha van valami trükk, amivel még jobbá tehetném.

Vizsgák előtt kicsit játszottam egy BDMV-vel, de félbemaradt, azért megosztom, hogy milyen szkriptet írtam rá. Megeshet, hogy vannak benne felesleges sorok, amiket még nem vettem ki. Egyébként az AvsPmod nevű programot ajánlom, meg lehet vele nézni, hogy mit művelt az ember.

[quote]
#Calling functions
LoadPlugin(“C:\Program Files (x86)\MeGUI\tools\dgavcindex\DGAVCDecode.dll”)
LoadPlugin(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\mt_masktools-26”)
LoadPlugin(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\UnFilter.dll”)
LoadPlugin(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\WarpSharp.dll”)
LoadPlugin(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\SangNom.dll”)
Import(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\Vmtoon-v0.74.avsi”)
Import(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\AAA.avsi”)
LoadPlugin(“C:\Program Files (x86)\AvsPmod\plugins\Msmooth.dll”)

#Inputs
video1 = “E:\Downloads\Torrent\Fairy Tail Season 1 Part 1 (BluRay)\FAIRY_TALE_P1_D1\BDMV\STREAM\00036.dga”
video2 = “E:\Downloads\Torrent\Fairy Tail Season 1 Part 1 (BluRay)\FAIRY_TAIL_P1_D2\BDMV\STREAM\00018.dga”
video3 = “E:\Downloads\Torrent\Fairy Tail Season 1 Part 1 (BluRay)\FAIRY_TAIL_P1_D2\BDMV\STREAM\00020.dga”

#Lumping them together
#OP seq - 1344,3501
#ED seq - 32284, 34444 - total 35187
AVCSource(video1).Trim(0,1344) + AVCSource(video2) + AVCSource(video1).Trim(3501,32284) + AVCSource(video3) + AVCSource(video1).Trim(34444,35187)

#Filtering the output
LanczosResize(1024,576) # Spline64 (Sharp)
Vmtoon() #line darkener
MSmooth(threshold=20, strength=2, highq=true, chroma=true, mask=false, show=false)[/quote]

Egy kis technikai segítségre lenne szükségem égetés terén. Eddig nem igazán találkoztam ezzel a problémával, de most a Kaito Joker égetése közben folyamatosan sikerül újragenerálnom valahogy. Ez pedig, hogy a felirat+hang kombó remekösszhangban van, viszont maga a videó egy idő után lecsúszik tőlük és soha nem is éri utol többé a feliratot, míg ez jelenség sima softsubként nincs jelen.
Ugyanúgy csináltam mindent, ahogy szoktam, de most valahogy csak nem akarja az igazat. (amúgy a Horriblesubs féle verzióval kínlódok az Avidemux 2.5 társaságában.)

[size=50]Milyen jó is, ha az ember a lektoráláson kívül mindent maga csinál hajaj.
[/size]

[quote=“Nitta”]Egy kis technikai segítségre lenne szükségem égetés terén. Eddig nem igazán találkoztam ezzel a problémával, de most a Kaito Joker égetése közben folyamatosan sikerül újragenerálnom valahogy. Ez pedig, hogy a felirat+hang kombó remekösszhangban van, viszont maga a videó egy idő után lecsúszik tőlük és soha nem is éri utol többé a feliratot, míg ez jelenség sima softsubként nincs jelen.
Ugyanúgy csináltam mindent, ahogy szoktam, de most valahogy csak nem akarja az igazat. (amúgy a Horriblesubs féle verzióval kínlódok az Avidemux 2.5 társaságában.)

[size=50]Milyen jó is, ha az ember a lektoráláson kívül mindent maga csinál hajaj.[/size][/quote]

Próbáltad mondjuk FormatFactory-val egyenre kódolni MP4-be égetés előtt? Az nálam többször megoldotta a problémát.

Nem értem miért szórakáztok Avidemuxal, mikor ott az XviD4PSP amivel pofon egyszerűen lehet videót égetni.
Én mindig azt használom, és eddig nem igen volt bajom vele.

Végre eljutottam oda, hogy kipróbáljam és azt hiszem köszönettel tartozom, Neme :smiley: Egyelőre még szokjuk egymást a programmal, oldódik egy kicsit a lányos zavar, de már most barátságosabb a gépemmel, mint barbár társa :smiley:

Sziasztok! Szeretnék égetett feliratos videót csinálni és elkezdtem kipróbálni az xvid4psp-t mert ezt ajánlották. Itt viszont már kétfelé ágazott a problémám: először az angol feliratos videómat + magyar feliratot próbáltam kódolni (nem is vagyok benne biztos hogy erre kellett volna kattintanom), ez nem sikerült, utána megpróbáltam a softsubos videómat kódolni, ezzel már ment, lett egy *.mp4 videóm, ezzel viszont az a bajom, hogy elkezdődik a videóm, megy mendegél de csak szürke háttér jelenik meg semmi más, és nem történik semmi :smiley: tehát igazából mit rontottam el? avagy mit kellene csinálni? előre szólok, nézhettek hülyének nyugodtan, de nulla informatika tudásról indítottam ilyen téren így szerintem nagy szó az is ha idáig eljutottam :stuck_out_tongue:

Én mindig úgy szoktam, hogy a softsubos videóból kimuxolom a hangot, és a videót (azaz rawot készítek belőle).
Ezt az mkvmerge GUI programmal lehet megtenni (az Xvid4PSP alapbol tartalmazza ezt a progit itt: progi helye/apps/MKVtoolnix/mmg.exe
Használata képekkel:

[spoiler]http://kephost.com/images/2014/10/22/help01.jpg
http://kephost.com/images/2014/10/22/help02.jpg
http://kephost.com/images/2014/10/22/help03.jpg[/spoiler]
A videó helyett valószínüleg azért van csak egy szürke háttér mert át kell állítani a kódolás típusát.
Ezt itt tudod megtenni: fent video/Dekódolás…(vagy csak megnyomod a D billentyűt) és itt az mp4 kódolását átállítod FFmpegSource2-re.
Képekkel:

[spoiler]http://kephost.com/images/2014/10/22/help04.jpg
http://kephost.com/images/2014/10/22/help05.jpg
http://kephost.com/images/2014/10/22/help06.jpg[/spoiler]

Remélem segítségedre válik :slight_smile:
Ha valamit rosszul írtam volna, majd egy szaki kijavítja :mrgreen: