Videoszerkesztés

Köszönöm szépen, átállítottam és most csinálja ezerrel, de az normális hogy 3 és fél órán át tartana ez a folyamat? :'D

A kódolás mindig rengeteg idő, bár a felbontástól és a bemenet hosszától kezdve a beállításokon át a műveletek számán keresztül rengeteg tényező befolyásolja.

Rendben, köszönöm hogy segítettetek, remélem működni fog. :slight_smile:

Sziasztok! Újabb kéréssel vagyis inkább kérdéssel fordulok hozzátok: újra kellett raknom a gépem, és volt annyi eszem, hogy elfelejtsem lementeni a programjaimat, így az XviD4psp oda lett, de no problem letöltöttem újra, na a baj itt kezdődött, ugyanis átállítottam mindent, ahogy előzőleg is tettem (tehát a dekódolást FFmpegSource-ba) de egyszerűen nem akarja elindítani az égetést, szerintetek mi lehet a baj? vagy csak a legújabb verzió shit?

Hali!
Elvileg valami hibaüzenetet ki kellene írnia. Ha nem is a képernyőre, akkor valami “log” fájlba.
Tippre viszont: Gépújrahúzás után nem biztos, hogy feltettél minden szükséges eszközt, codec-et, splittert…

Amikor még használtam, gondja volt például a LAV-al (akkor még sokan FFDShow-t használtak), mert valamiért csak a K-lite által (amivel szintén gondom volt, mivel akkor még annak is FFDShow volt az elsődleges és emiatt nem akartam feltelepíteni) feltettet ismerte fel, máshogy nem igazán tudtam rávenni.
Az újabb verziókat nem ismerem viszont.

Először is köszönöm a válaszod, megnéztem, hogy a programokkal volt-e baj, hogy felraktam-e mindet, de kiderült, hogy az új verzió volt shit, leszedtem a régi verziót azzal már működött, viszont itt már lett egy kis bajom, hogy a videó minősége romlott, mert nem tudom h a bal oldali sávban a kis paneleket mire állítsam be (a Formaton kívül :smiley:), aki ért egy kicsit jobban a progihoz meg tudja velem osztani ezt a mindenható tudást?

Formázás, felirattervezés topicban (2. és 3. oldal) már beszéltünk erről.
Azt böngészd át, hátha megtalálod, amit keresel.

Igazából megtaláltam félig-meddig amit kerestem, a bökkenő csak az h átállítottam a videó kódolást, és így 8-9 órát mutat arra, hogy mennyi a konvertálás. Kicsi rá az esély, hogy valaki tudja, de megkérdezem, hogy nem tudja-e valaki, hogy a videó kódolásban melyik lehetőséggel lesz a legrövidebb az idő (úgy hogy mellé valami minőség is maradjon a képből)? Mert mind a kb. 50 félét nincs kedvem végigpróbálgatni :smiley:

Ayumi írta a “x264 Q22 HQ Animation” beállítást, talán az a középút.
8-9 órát ír az elején? Érdemes még tovább várni, hátha megy lejjebb. Nekem is egy 3 órás konvertálásra általában 5-tel kezd. Egy 18 órásra meg 2-3 nappal :smiley:
De ez az idő amúgy is időszakonként változik függően attól, hogy az adott részt éppen mennyire lehet tömöríteni, mennyire terheled közben a géped mással, stb.

Sziasztok! Immár 100x-adszorra is de problémával fordulok hozzátok: az égetés után összecsúszik a felirat, pedig nem változtattam semmit se az égetésben sem sehol, előtte jó volt, utána nem. Ötletek, hogy miért lehet? És persze most is mint mindig, ezer köszönet ha válaszoltok. :slight_smile:))

Milyen jellegű a csúszás? Egy pont után kb. állandó vagy szépen nő az eltelt percek számával? Végignézted az adott videót? Esetlegesen kimaradhatott egy szponzorblokk vagy valami extra tartalom került be a másik felirathoz képest, ezek az állandó jellegű csúszás okai lehetnek, ha a másik, akkor az első nekiugrásra fps probléma lehet. Kicsit több konkrétumot is leírhatnál, esetlegesen töltsd le a mediainfo nevű programot, és mindkét fájlról adhatnál egy-egy adathalmazt. Mivel kódolod? Milyen beállításokkal?

A feliratcsúszás lényegében olyan, hogy megy normálisan a videó, a hanghoz illeszkedik a felirat, de amikor megjelenik akkor a következő felirat a régire kerül szó szerint és így kétféle felirat van egymásra csúszva (a régi pedig eltűnik), tehát olyan mint ha időeltolódással jelenne meg a felirat és emiatt csúszik össze. A konvertáló programom xvid4psp, a panelek meg: formátum: mp4, filtering és color correction: disabled, audio encoding: AAC-LC ABR 128k, video encoding: x264 Q21 HG Film.

Meg tudnád mondani, hogy mit próbálsz mihez időzíteni (raw/kiadás neve meg esetleg a feliratot is feltölthetnéd), akkor én is letölteném, és megnézném egy másik programmal.

üdv
hangsáv szerkesztés
a probléma a következö:
csak azokat a hangsávokat tudom a videóhoz igazítani(magyar) ami csak az elején késik (buta programom van: Boilsoft Video Splitter v7.01.2 - Portable (csengőhangnak valót szoktam vágni vele))
ha már a videó közben késik/ siet nem tudok mit tenni
tudomásom van 1-2 -ről de nem tudom melyík a legtakarékosabb az erőforrásokat tekintve(pl: proci)
ha van akkor magyarnyelvű programot ajánljatok de mind1 csak magyarázzatok el hogy működik
a segítséget előre is köszönöm

[quote=“claas”]üdv
hangsáv szerkesztés
a probléma a következö:
csak azokat a hangsávokat tudom a videóhoz igazítani(magyar) ami csak az elején késik (buta programom van: Boilsoft Video Splitter v7.01.2 - Portable (csengőhangnak valót szoktam vágni vele))
ha már a videó közben késik/ siet nem tudok mit tenni
tudomásom van 1-2 -ről [size=85]de nem tudom melyík a legtakarékosabb az erőforrásokat tekintve(pl: proci)[/size]
ha van akkor magyarnyelvű programot ajánljatok de mind1 csak magyarázzatok el hogy működik
a segítséget előre is köszönöm[/quote]

hmm hogy megválaszoljam a kérdésem + 1 kis extra:

2 program kipróbálása után a Audacity -re teszem a voksom mert magyar s fellellhető leírás a használatához >video< s hogy mp3-at is tudjak csinálni >bővítmény< is

s az extra:
átkozott magyar hangsávok/ magyarított videók : hiába blu-ray sokat kell bővítgetni mert az is meg van vágva(1-1s) már-már annyira, hogy nem is éri meg a videóhoz igazítani

Helló mindenki!
Tudnátok nekem progit ajánlani felirat égetésre? (.mp4be, a forrás .avi)

Eddig az XviD4PSP-t használtam, de ez a 7.0.170 egy katasztrófa, a korábbi 5.10.346 verziónál meg csúszik vagy a hang, vagy a felirat.

[quote=“Neme”]Helló mindenki!
Tudnátok nekem progit ajánlani felirat égetésre? (.mp4be, a forrás .avi)

Eddig az XviD4PSP-t használtam, de ez a 7.0.170 egy katasztrófa, a korábbi 5.10.346 verziónál meg csúszik vagy a hang, vagy a felirat.[/quote]

Leírom én mit használok: Avisynth 2.6beta + MeGUI build 2525.
A kettő együtt elengedhetetlen, de előbb az Avisynthet tedd fel, a MeGUI kicsomagolja magát és frissíti a csomagokat.

Ezt követően, ha valamit kódolni akarsz benne, válaszd a Tools mappa AVS Script Creator pontját (vagy CTRL+R), video inputtal tallózd ki a fájlt és a DirectShowSource alapot (3. gomb) válaszd.
Ekkor megkapod az előnézeti képet. Ha hibás (túl kockás, inverz, sötét, vagy csak teljesen szürke/zöld), akkor a kodekeddel van baj, és elő kell pucoltatni. Ezt a legegyszerűbben FormatFactory-val tudod megcsinálni, abban magas minőségen mp4-es videót konvertálni, és erre cserélni a videót.
Ha az előnézeti képed jó, nincs baj vele, akkor be tudod állítani a méretezését (resize), ami csak lefelé működik, a kisebb méret irányába. Ha fekete csíkok vannak oldalt, vagy alul-felül, akkor körbevágással (croppal) tudsz rajta igazítani.
A felirat beillesztése a 2. fülön keresztül érhető el. Alul a Subtitles-szel be tudod tallózni, a filtere meg legyen Lanczos4 (sharp), és mentsd el a szkriptet.
Ezt a bekezdést ismételgesd annyiszor, ahányszor kódolni akarsz, innentől beállításokat írok, amit elég egyszer megcsinálni, de rögtön az elején!

Ezt követően megkapod az utolsó előnézeti képed. Ha nem látod a feliratot, tekerj bele, ahol megjelenik. Ha nem, akkor a vsfilter.dll-el van gond.
Majd encoder settings-et állítsd x264 scratchpad-ra, amit bekonfigolsz (config gomb). A sebesség mediumon lesz alapon, de teheted gyorsabbra (faster), ha nem akarsz sokat várni. A minőséget (quality) állítsd 21-re vagy 19-20-ra. Minél kisebb a szám, annál jobb a kép, de annál nagyobb méretű is lesz a videó. 15-17-ös magasságban ez +250-350 megát is jelenthet legalább. A tuning legyen animation, és mentsd el a beállításokat.

Adj egy véglegesnek szánt neved a videónak a video output soron, és tedd várólistára (queue). Ha nem állítottad be előtte a programot külön, akkor azonnal elkezdi csinálni. Ezt az Options > Settings pontban tudod módosítani. Ami itt legyen bekapcsolva mindenképp: “delete output of aborted jobs”, “delete completed jobs”, “delete intermediate files”, és vedd ki a pipát a “start new jobs in queue immediately” mellől. Ezzel több környi teendőt és takarítást spórolsz magad után. A default priority meg legyen “normal”. Ugyanakkor szólok, mivel tapasztalom időnként, hogy ilyenkor egyes böngészőknek nehezükre eshet a kiszolgálás, ha kihasználja a géped erőforrásait (magyarul gyengébb géped van, ahogy nekem).

Ennyi a használati útmutató hozzá.

Köszi szépen!
Ha valami nem működne, itt vagy PM-ben “zaklatlak” ha nem gond. :smiley:

[quote=“Neme”]Köszi szépen!
Ha valami nem működne, itt vagy PM-ben “zaklatlak” ha nem gond. :smiley:[/quote]

Nyugodtan, de ide is írhatsz, mert lehet olyan gond merül fel, aminek nem árt publikussá tenni az orvoslatát.

Rögtön lenne is egy kérdésem.
Mindent úgy csináltam ahogy írtad (igaz előtte át kellett konvertálnom mp4be, mert nem mutatta az előnézeti képet)
A feliratot szépen ráégette viszont hang meg nuku, ez miért van?
Ha kiszedem belőle a hangot és mmgvel összemuxolom akkor okés, de így elég zavaró.