Videoszerkesztés

MeGUI külön kezeli a képet és a hangot kódoláskor, ilyen formában nem lehet egybetenni őket. Maximum a beépített muxerrel utólag összeteszed (Tools menü → Muxer), vagy van a One-Click opció, amit még nem próbáltam ki (és első ránézésre nem is ajánlom). AAC-t amúgy nem is érdemes MeGUI-val kódolni, mert a lehetséges csúszást ki kell számolnod (valamiért elcsúsztat az encoder kb 50 ms-t, de XviD4PSP-nél is ez van, viszont emlékeim szerint az korrigálja automatikusan amennyire sikerül neki), meg külön le kell töltened hozzá a Nero AAC encodert, mert jogi indokok miatt MeGUI nem tartalmazza, csak felületet biztosít neki. Szerintem bőven megfelel az átmuxolás, ha meg szerkesztened kell (például másba akarod kódolni), akkor az Audacity 2.0.5-öt ajánlom FFMPEG könyvtárral.

MKV betöltés kapcsán, MeGUI elindításakor a Log fülön valószínűleg ki is írja, hogy nincs fent a Haali Media Splitter (DirectShow azt kéri tudtommal). Jobb felső sarokban letöltheted: Link.

Én ma próbáltam ki spontán egy rövid videóval. Az előnye az, hogy nem igényel komolyabb beállítást a felület, beolvastatja az ember a videót, veszi alapból a hangot mellé, amit lehet késleltetni, illetve berakhatja a feliratot is egyből, akár többet is (Subtitle 1, Subtitle 2…), de ezen kívül ugyanúgy konfigolni kell, sacper annyira “mélyrehatóan”, mint azt, amit fentebb írtam. Az eredmény: a videó meglett, hanggal együtt, de felirat nélkül és még a MeGUI összeomlott a feladatsortól valamiért. “Valamit nagyon jól csinálhattam”…

Hali!

Szükségem van a segítségetekre. Egy RAW videót kéne megvágnom, ugyanis .ts, így benne van az összes reklám, ráadásul két rész van egyben. Szóval igazából ehhez kérek valami programot, ami kellően pontos (képkockánként menni jó lenne). Lehetőleg egyszerű legyen használni, bár hajlandó vagyok kitanulni a dolgot. Egy jól működő precíz program kell és ennyi.
(igazából átkonvertálni is kell, meg lejjebb venni a felbontását, bár az szerintem már menni fog.)

Xvid4PSP érhet meg egy próbát, azzal direktbe be lehet tölteni a ts-t és ha minden stimmel, akkor az általa generált AviSynth scriptbe bele lehet szórni jópár Trim (vágás) kódot. De én nem ismerem, nem tudom mennyire jó ötlet ts-re xD Egyébként a scripteket magam szoktam írni Notepad++ban, amit betöltök MeGUI-ba és azon keresztül kódolom le, viszont a hangkezelésre még nem jöttem rá. AviSynth-on keresztül AAC-t kezelni valami borzalom, ezért Audacity-vel vágok hangot.
Egy mediainfo jól jönne a ts-ről, hogy pontosan mivel is van dolgunk.

[quote=“LGGABOR”]Xvid4PSP érhet meg egy próbát, azzal direktbe be lehet tölteni a ts-t és ha minden stimmel, akkor az általa generált AviSynth scriptbe bele lehet szórni jópár Trim (vágás) kódot. De én nem ismerem, nem tudom mennyire jó ötlet ts-re xD Egyébként a scripteket magam szoktam írni Notepad++ban, amit betöltök MeGUI-ba és azon keresztül kódolom le, viszont a hangkezelésre még nem jöttem rá. AviSynth-on keresztül AAC-t kezelni valami borzalom, ezért Audacity-vel vágok hangot.
Egy mediainfo jól jönne a ts-ről, hogy pontosan mivel is van dolgunk.[/quote]

Fájdalmas leszek, úgy érzem, de hogyan szerzek mediainfo-t?

Elengedhetetlen program xD Link
Feltelepítése után jobbkat a vidin → Mediainfo.

[quote=“LGGABOR”]Elengedhetetlen program xD Link
Feltelepítése után jobbkat a vidin → Mediainfo.[/quote]

General
ID : 28896 (0x70E0)
Complete name : J:\Users\Attila\Torrent\MOONLIGHT MILE 1stシーズン -Lift off- 第01-12話 完 (MPEG2-AAC TS))\MOONLIGHT MILE 第01,02話 「宇宙の向こうへ/果てなき夢」 (ファミリー劇場) [2013-03-06_0300].ts
Format : MPEG-TS
File size : 3.93 GiB
Duration : 1h 0mn
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 9 280 Kbps

Video
ID : 4111 (0x100F)
Menu ID : 293 (0x125)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@High
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Custom
Format settings, GOP : Variable
Format settings, picture st : Frame
Codec ID : 2
Duration : 1h 0mn
Bit rate mode : Variable
Maximum bit rate : 20.0 Mbps
Width : 1 440 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 29.970 (30000/1001) fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Compression mode : Lossy
Time code of first frame : 05:22:44:18
Time code source : Group of pictures header
GOP, Open/Closed : Open
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709

Audio
ID : 4175 (0x104F)
Menu ID : 293 (0x125)
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 2
Format profile : LC
Muxing mode : ADTS
Codec ID : 15
Duration : 1h 0mn
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Frame rate : 46.875 fps (1024 spf)
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -472ms

I. Szükséges eszközök (1-2 link csak pár napig fog élni): AviSynth 2.6, AviSynth külső pluginjaim, MeGUI csomag, Audacity 2.0.5, FFmpeg kiegészítő Audacityhez

II. Magyarázat

- AviSynth: Egy ingyenes videószerkesztő eszköz, ennek segítségével manipuláljuk a videókat. Nincs hozzá felhasználói felület, hanem szöveges fájlokat (scripteket) írunk hozzá, vagyis programozunk.
- AviSynth pluginok: Belső és külső pluginokból, függvényekből építjük fel a scripteket. Ezek szolgálnak a videó direkt kezelésére: betöltésére, átméretezésére, javítására stb… Ha egy általános programozási függvény ismeretlen számodra, akkor szólj, most nem térek ki rá. Ami a lényeg, hogy a beírt kódok beírási sorban hajtódnak végre, tehát nem mindegy milyen sorrendben írod őket.
- MeGUI: AviSynth és egyéb segédeszközök használatával próbálja a felhasználók dolgát leegyszerűsíteni, hogy ő maga is generál egy AviSynth scriptet egy videó betöltésénél, segíthet a videó vágásban (nem, nem használjuk). Sajnos elég limitált, a jelen esetben sem működne. Azonban előnye, hogy vizuálisan meg tudja jeleníteni az AviSynth scripteket és leegyszerűsíti a videók kódolásának elindítását. Tervezem lecserélni mondjuk az egész MeGUIt, de ahhoz a saját progimat kellene fejlesztenem xD
- Audacity: Azt hiszem mondhatom, hogy a legértelmesebb ingyenes hangszerkesztő szoftver. Hang konvertálásokra jó lesz.

III. Programok felkészítése

1. Telepítsd fel AviSynth-ot.
2. AviSynth telepítési főmappájában található a plugins mappa, abba másold bele a külső plugin fájlokat. Pár fájl már van ott, megkérdezi h felülírod-e őket. Mivel ugyanazok, ezért teljesen mindegy :smiley:
3. MeGUI-t csomagold ki egy olyan helyre, ahol nem fog zavarni.
4. Telepítsd fel Audacity-t.
5. Csomagold ki az FFmpeg kiegészítőt egy olyan helyre, ahol nem fog zavarni.
6. Add hozzá az FFmpeg kiegészítőt az Audacityhez.
- Nyisd meg Audacity-t.
- Edit → Preferences menüpontra katt.
- A bejövő ablak bal oldalsó sávjában Libraries menüpontra katt.
- A jobb oldalon az FFmpeg résznél a Locate… gombra katt és tallózd be a kiegészítőben az avformat-52.dll fájlt.
- Ha már ott vagy: Bal sávon Import/Export-ra katt és a Show Metadata Editor szöveg elől vedd ki a pipát.
- OKézhatod az ablakot.

IV. AviSynth script megírása

1. Előkészületek
- Hozz létre egy .avs kiterjesztésű fájlt (elvileg van “AviSynth Script” a jobbkatt → új menüben, de ha nem, akkor txt-t nevezz át avs-re) és nyisd meg szövegszerkesztővel. Ezt fogod szerkeszteni végig.
- Nevezd át a ts videót, ne legyen benne japán karakter. Ékezetes betűk elfogadhatók, de nem javasoltak.
- Bár most nem fontos, de megjegyzem, hogy célszerű szóközök nélküli elérési útvonalat és fájlnevet adni, mert előfordulhatnak olyan scriptek, amik nem figyelnek a szóközre.

[spoiler]2. Betöltés: Természetesen a videófájl betöltésével kell kezdeni. Minden formátumnak megvan a maga betöltőpluginja, úgyhogy már itt bonyolódik a helyzetünk.
A TS-ed MPEG2-es (reméltem is), amihez az Mpeg2Source a legjobb betöltő. Azonban a betöltők nagy része indexfájlt használ (Aegisub is emiatt indexel), és jelen esetben azt manuálisan kell elkészíteni:
- Menj be a MeGUI mappájába, azon belül a tools/dgindex mappába.
- Indítsd el a DGIndex.exe-t.
- File → Open → Tallózd be a ts-t → katt az OK bombra.
- File → Save project → opcionális: Mentheted más mappába, más néven → Save gomb → Várj, míg végig ér (ki fogja írni, hogy Finished).

A hang AAC, amitől tartottam. Nyitott vagyok ötletekre, ha valaki tudja mivel lehet érdemes betölteni, mi most megkerüljük és Wav-ot készítünk belőle.
- Menj be a MeGUI mappájába, azon belül a tools/tsmuxer mappába.
- Indítsd el a tsMuxerGUI.exe-t.
- add gombra katt → tallózd be a ts-t → Tracks résznél csak a hangot pipáld be (vagyis vedd ki a pipát a képről) → Output résznél Demux-ra katt → adj neki egy mappát → Start demuxing gomb és vársz, amíg végez
- Ha végzett a tsMuxer, akkor bezárhatod. A keletkezett fájl neve lényeges, mert tartalmaz egy számot, amennyivel majd el kell tolni a hangot.
- Audacityben File → Open menü → tallózd be az előbb a tsMuxerrel kicsomagolt aac hangot.
- File → Export menü → Válaszd ki a Wav-ot (Save a type résznél) és mentsd el valamilyen néven.
Jöhet a script szerkesztése: Betöltjük a videót, betöltjük a hangot, összekapcsoljuk a kettőt, majd eltoljuk a hangot. Ezt írd bele a scriptbe:

video = Mpeg2Source("D:\a\a.d2v") audio = WavSource("D:\a\a.wav") AudioDub(video, audio) DelayAudio(x)

  • A “video” és az “audio” itt most változók, amiket az AudioDub során fel is használunk.
  • Mpeg2Source függvény tölti be a kép részt, WavSource tölti be a hang részt.
  • AudioDub a képet és a hangot kettőt egybekapcsolja, hogy egyként lehessen őket kezelni.
  • DelayAudio felel a hang eltolásáért.
  • A “D:\a\a.d2v”-t és a “D:\a\a.wav”-t értelemszerűen le kell cserélned a saját fájljaidra.
  • DelayAudio “x”-éhez egy szám megy másodpercben. Most nézd meg a tsMuxer által kicsomagold aac fájlod nevét. A névben millisec az eltolás, tehát át kell váltanod a számot. -421ms esetén például -0.421-et kell az x helyére írnod.[/spoiler]

[spoiler]3. Deinterlacing: Egy váltottsoros (interlaced) videóval (tévéfelvételek, DVD-k) betöltés után az első dolgunk, hogy deinterlaceljük. Készült animéseknek egy animeivtc nevezetű plugin gyűjtemény, ami elég hasznos (csak egy része van meg, nem töltöttem le a teljeset).
Sajnos itt is lehetnek gondok, de nem találkoztam még olyan tvcap-el, amire az alábbi ne illett volna, úgyhogy remélem most is jó lesz (nem kevés idő megtalálni egy illeszkedő módot) Írd be a scriptbe a Delay alá:

animeivtc(mode=1, precision=5)

[spoiler]4. Vágás: Most érkeztünk el a kérdésed lényegéhez. A Trim(kezdokepkocka, vegkepkocka) függvénnyel lehet meghagyni a kívánt képkockákat. Például a

Trim(0,5) beleteszi a 0,1,2,3,4,5 képkockákat a videódba.
Több Trim-et is lehet alkalmazni egyszerre: Trim(kezdo, veg) ++ Trim(kezdo,veg). Példa: Trim(0,2) ++ Trim(4,5) beleteszi a 0,1,2,4,5 képkockákat, de a 3-at nem.

  • Nyisd meg MeGUI-t.
  • Töltsd be a szerkesztés alatt álló avs fájlt (AviSynth script sorában a … gomb), várj egy kicsit és megjelenik a videó képe.
  • A vizuális vásznon elkalauzolhatsz a vágási képkockákhoz, amiket be kell írnod az avs fájlba a fenti módon.
  • Egy epizódnak hozz létre egy scriptet. Első körben a videónak csak azon részét tartsd meg, ahol az első rész fut le. A második résszel ne törődj, menj tovább. Ha végig majd értél az írásomon, másold le az AVS fájlt és a másolatban a vágás sorát töröld ki, majd írd be újra a második részhez.
  • Ha készen vagy, a “Reload” gombra katt, az aktualizálja a vizuális megjelenítést és megnézheted mit alkottál.[/spoiler]

[spoiler]5. Átméretezés:
- Crop: A videók szélén általában szokott lenni elszíneződés, ami nem néz ki jól. Ha nincs ilyen a tieden, akkor ugorj tovább, ellenkező esetben érdemes lehet levágni a kérdéses részt.
crop(bal, felül, -jobb, -alul): Egész számokat (0-t és 2-vel oszthatóakat) adhatunk meg az oldalakhoz, amik a pixel levágást jelölik.

crop(2,4,-2,-4) 2 pixelt vág le jobb és bal oldalakról, 4 pixelt a tetejéből és az aljából.

crop(2,0,-2,0) 2 pixelt vág le jobb és bal oldalt (egy mai tévéfelvételhez általában ez szokott kelleni, de csatorna-, minőség- és felvevőfüggő).

- Tényleges átméretezés (Resize): 2 féle függvényt szoktunk használni: “Lanczos4Resize” és “Spline36Resize” (Spline-nak vannak más, elvileg jobb változatai, de tévéhez teljesen mindegy). Átméretezésnél figyelni kell, hogy szabvány szerint 16-tal oszthatónak kell lennie a videó szélességének és 8-cal a magasságának.
16:9-es videó esetén 720-nál egyszerű a dolog, de 480-nál gyakran nem veszik figyelembe. Hogy a 2 függvény közül melyiket írod bele, azt már rád bízom. 720-ra:

Lanczos4Resize(1280,720)
Spline36Resize(1280,720)

[spoiler]6. Kép feljavítása:
Na itt aztán minden elképzelhető és akár órákat is igénybe vehet (mikor elkezdtem, napokat kísérleteztem egy videóval) egy megfelelőbb beállítás. Élesítés, homályosítás, zajszűrés, zajosítás, debanding (vki magyar nevet ismeri?), élsimítás, pixeleződés csökkentés, dehaloing… Célszerű még átméretezés elé (persze, ha méretet csökkentesz) írni őket, mert tapasztalatom szerint kevesebb kárt tesznek akkor a videóban (pl zajszűrésnél veszíthetsz fontos részletet), de mivel nagyon megnő a kódolási idő, ezért csak BD-knél szoktam átméretezés előtt alkalmazni őket.
Amit tudok javasolni, hogy a kettő közül valamelyiket nem árt rátenni (tekintve, hogy egy ts-en banding szokott jelentkezni):

gradfun3(thr=0.45, mask=0)
gradfun2dbmod(thr=1.4,str=0.6)

Bandingot szűntetik meg (debanding), de ahány videó, annyiféle beállítás, viszont valószínűleg nem lesz nagy probléma, ha valamelyiket így ráteszed.[/spoiler]

[spoiler]Ezzel kész van egy AVS script. Elég sok program felismeri. MeGUI-n kívül Xvid4PSP (de azzal vigyázz, mert a beépített hülyeségei bezavarnak), AvsPmod, VirtualDub, MPC-HC és Aegisub is. Kaptál egy ehhez hasonló kódot:

video = Mpeg2Source("D:\a\a.d2v") audio = WavSource("D:\a\a.wav") AudioDub(video, audio) DelayAudio(-0.421) animeivtc(mode=1, precision=5) Trim(318,5500) ++ Trim(6821,20827) ++ Trim(23011,37402) ++ Trim(38935,39480) crop(2,0,-2,0) Spline36Resize(1280,720) gradfun3(thr=0.45, mask=0)
GATE-hez ilyet készítettem:

video = Mpeg2Source("ep.d2v") audio = WavSource("ep.wav") clip = AudioDub(video,audio) clip = clip.DelayAudio(-0.420) clip = clip.animeivtc(mode=1, precision=5) clip = clip.crop(2,0,-2,0).Lanczos4Resize(1280,720) Intro = clip.Trim(681,2766) OP = clip.Trim(2767,4923) A = clip.Trim(6603,17296) H = clip.Trim(17297,17415) B = clip.Trim(18854,35564) ED = clip.Trim(35565,37723) PV = clip.Trim(39162,39281) clip = Intro + OP + A + H + B + ED + PV clip = clip.MSharpen(threshold = 5, strength=45, highq = true).xaa(ss = 3.5, csharp=1) clip = clip.FineDehalo(rx=2.0, thmi=50, thma=70,darkstr=0.6,brightstr=0.8, showmask=0, contra=0.5) clip = clip.gradfun3(thr=0.45, mask=0) return clip
Ami leegyszerűsítve:

video = Mpeg2Source("ep.d2v") audio = WavSource("ep.wav") AudioDub(video,audio) DelayAudio(-0.420) animeivtc(mode=1, precision=5) crop(2,0,-2,0) Lanczos4Resize(1280,720) Trim(681,2766) ++ Trim(2767,4923) ++ Trim(6603,17296) ++ Trim(17297,17415) ++ Trim(18854,35564) ++ Trim(35565,37723) ++ Trim(39162,39281) MSharpen(threshold = 5, strength=45, highq = true) xaa(ss = 3.5, csharp=1) FineDehalo(rx=2.0, thmi=50, thma=70,darkstr=0.6,brightstr=0.8, showmask=0, contra=0.5) gradfun3(thr=0.45, mask=0)
A felsőt jobban szeretem, mert változókkal egyszerűbb behatárolni mit csináltál, ha mondjuk lenne hiba vagy akár egy későbbi rész során egy korábban megírt scriptet szerkesztesz át. MSharpen élt emel ki, xaa élt simít, finedehalo élkiemelés után keletkezett haloingot szedi le.[/spoiler]
V. Encoding

Kép: Erről megint lehetne litániát tartani és elég sokat veséztük már itt is. Ha esetleg kellhet segítség x264 beállításához, szólj.

[spoiler]Hang:

  • Ha mindent jól csináltál, MeGUI-ban az Audio résznél megjelenik az AVS scripted, ha betöltöd az AviSynth Script résznél.
  • Audio Encoder settingsnél válaszd ki a Flac: scratchpad-et, majd nyomj rá a Config gombra.
  • A megjelenő ablakban a csúszkát húzd a legnagyobbra (teljesen jobb) és OK-ézd le.
  • Nyomj rá a Queue gombra (Audio-nál) → Menj át a Queue fülre és alul találod a Start gombot → arra rányomva elkezdi az encode-ot
  • Hang encode befejezése után nyisd meg az Audacity-t és tallózd be a flac-et
  • Effect → Normalize… → 0.0-t írj be → OK → várj kicsit
  • File → Export → M4A (AAC)-t válaszd ki → Opcionsra katt → csúszka a minőséget szabályozza, végülis te döntöd el hova állítod be, 200-400 között szoktam mozgatni → OK
  • Save[/spoiler]

Összemuxolod a képet és a hangot mondjuk MKVToolnix-al (persze ha mkv-t akarsz; MeGUI-ban is benne van a tools → Muxer → MKV menüben) és kész.

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy a MeGUI-val hogyan lehet 4:3 kép arányba kódolni? Mert hiába állítom be neki, egyszerűen 16:9es lesz… ill 4:3 fekete szegéllyel
Az eredeti videó is 4:3as…(csak nagy)
(biztos béna is vagyok hozzá)

Jó lenne, ha képekkel illusztrálná!

Hát ha MeGUI-nak betöltesz egy értelmes avs scriptet, amiben nem írod át a felbontást, az megőrzi a forrás adatait. MKV (h264/h265/avc) esetén pl az AVS fájl valahogy így néz ki:

v = FFVideoSource("forras.mkv") return v
Hanggal (arra figyelj, hogy képet és hangot külön Queue-ba kell tenni, mindkettőt lekódolja és a végén a Tools-ban megtalálod a muxert):

v = FFVideoSource("forras.mkv") a = FFAudioSource("forras.mkv") clp = AudioDub(v,a) return clp
Hanggal és felirattal:

v = FFVideoSource("forras.mkv") a = FFAudioSource("forras.mkv") clp = AudioDub(v,a) clp = clp.TextSub("felirat.ass") return clp

Vannak esetek, amikor a megjelenítési felbontás/képarány eltér a kódolttól, mkv muxnál is fél pillanat beállítani. Ekkor vagy azzal szórakozol (leveszed mondjuk), vagy sok esetben manuálisan kell megadnod a kívánt felbontást a scriptben. Pl:

v = FFVideoSource("forras.mkv") v = v.Lanzos4Resize(640,480) return v

v = FFVideoSource("forras.mkv") a = FFAudioSource("forras.mkv") clp = AudioDub(v,a) clp = clp.Spline36Resize(640,480) clp = clp.TextSub("felirat.ass") return clp

Átméretezőkről bővebb infót itt találsz (Resize-k): Link

Az igazság az, hogy én nem értek hozzá, és szenvedni sem akarok vele, a one clickkel csináltam eddig, nekem eléggé kézre áll az, hogy csak belehúzom a videót és megcsinálja…
(ez nálam teljesen működőképes volt 1280*720ban), így mellőzném a kódokat.
Vagy esetleg vannak ilyen “kész” avs fájlok, amit csak betöltök és már megy is? (mert a felbontást/képarányt még én is át tudom írni benne szerintem)

A lényeg, hogy én továbbra is ilyen (buta módon) egy kattintás szerűen szeretném ezt megoldani, ha van rá mód. (Tehát nem amatőr, hanem kezdő szinten :smiley: )

A legszívesebben win convertert használnék, behúzok X videót, és egy kaptafára legyártja az egészet, a probléma csak az, hogy nem volt egyetlen egy olyan sem, ami normálisan kódolt volna. Így próbáltam ki a MeGUI-t. Mondjuk az is rejtély, hogy a 3perc+ videónál a hosszra miért lesz 21perc hosszt (talán ez a szegmens?)

MeGUI One Clicket el kell felejteni, mert tele van hülyeséggel (vagyis nem egészen, de nehezebb azt rendesen kezelni, mint egy scriptet megírni) :smiley: Ilyen videót betöltöm, kiválasztok egy profilt és kódolom (tehát 4 kattból megvan) cucc az Xvid4PSP nevű progi. Kezdőknek okés lehet, de ha már nem azt akarod csinálni, amit ő szeretne, akkor kezdődnek a gondok :smiley:

Hát ez eddig eléggé rám szabott, ez baromi jó.
Ahogy néztem, ennél sincs képkocka eltérés. Szerintem nálam ez lesz a No1, bár szerencsére nem igazán kell használni.

Köszi, ez nagyban megkönnyít mindent, nem gondoltam volna, hogy tényleg lesz is ilyen :smiley:

Megtörtént a csoda, hogy alig 1-2 hete Win10 fogadott nagygépen, mert valaki a családban jó ötletnek vélte. Ezzel együtt viszont a hűséges paripám a butus,de megbízható Xvid4PSP 5.valami is meghalt. Vagyis csak olyan szinten, hogy a videók első, 3-4 másodperce durván eltorzul, de érdekesmód felirat van. Furcsa és felfoghatatlan :smiley:

Valaki találkozott esetleg hasonlóval? Illetve, ha nem is, de tudnátok ajánlani egy könnyen kezelhető programot kifejezetten videóégetésre? :smiley:

Ezzel valószínűleg nem segítek, és egy hozzáértő majd megmondja, hogy mit csinálj, de mikor ezt a progit használtam, én is találkoztam ezzel a hibával. CCCP használata mellett jelentkezett ez a hiba, de ha lecseréltem K-Lite-ra, már minden oké volt. Szóval valami beállításokkal kell bíbelődni valahol.

Cickány nem mondja rosszul. Egyes esetekben kellhet egy értelmes DirectShow decoder, ami manapság a LAVFilters. CCCP és K-lite is használja az MPC-HC-ban, azonban CCCP-ben internalként van, K-litenál meg külső progik, így Xvid4PSP is tudják használni. Legalábbis 3 éve még így volt. Illetve még a MatroskaSplitter (avagy Haali Media Splitter) is kellhet, de az már elég elavultnak számít, ezért remélem nem kell.
Azonban Xvid4PSP beállításainál keresd meg azt a részt, ahol a dekódereket lehet kiválasztani és mkv/mp4/avc (nem tudom pontosan mik vannak, de ts és avi/divx/xvid valszeg jó úgy, ahogy van) esetben tedd át FFMS2-re (FFMpegSource2; ha meg azon van, akkor szimplán rossz az Xvid4PSP verzióban használt FFMS2 plugin).

Eltelt egy kis időbe mire megtaláltam azt a részt, ami ténylegesen a betöltött dekóderekért felel, de jelentem úgy van, ahogy mondtad:D Egyelőre úgy tűnik valóban ott volta gebasz, legalábbis miután átállítottam a dolgokat és újra betöltötte minden perfektül nézett ki :smiley: Holnap szerintem tesztelem élesben is.