Fansub Etikett

Nem ismerős valahonnan? mint mondjuk szólásszabadság van (mindenki azt mondhat, amit akar), de csak addig míg nincs gyűlöletbeszéd, vallási és politikai uszítás, holokauszttagadás, konform zónasértés és még lehetne sorolni a kitételeket. :slight_smile: Akkor akik szólásszabadságot hirdetnek, de azt megkötik (é.: országok vezetőrétege), azok nem? A teljes engedékenység káoszt szül, anarchiát, de ott is egy szabály van: hogy nincs szabály. Inkább legyenek értelmes dolgok megkötve, minthogy mindenki kénye-kedve szerint csináljon azt, amit akar.

És ez volt az egyik hiányossága is, mert nem volt benne foglalva, hogy nem. :slight_smile:

Nem értem ezt a vergődést, hogy lehetetlen elfogadni ezeket a szabályokat. Mikor én voltam új, simán egyértelmű volt az akkor még íratlan, de tartalmában szinte az etikettel megegyező fordítók közti szabály. Büdös szavunk nem volt, hogy miért nem fordíthatunk (és ezt nem azért írtam így, mert tilos, csak illetlen) 524. résztől valamit. Evidens volt, hogyha elkezdünk valamit, azt az elejétől csináljuk, vagy legalábbis szinkronban a folytatással/utólag pótoljuk.
Másik, hogyha valamihez van normális fordítás, miért kezdenék bele én a 2. évadba? Nem kezdek. Ha annyira tetszik, megnézem angolul, vagy az adott fordítással és keresek mást, amit fordíthatok, mert olyan nincs, hogy “márpedig belepusztulok, ha nem csinálhatom”. És ha legalább egy levéllel megtisztelnék az adott sorozat fordítóját, már nem lenne ekkora szájkarate az egészből, sőt, továbbmegyek. Lehet, hogy a folytatást már közösen csinálják.

A fordítás milyenségéről csak annyit, hogy mindenki volt kezdő, mindenki csinált szar fordításokat még akkor is, ha próbált “minőségi” munkát kiadni a keze alól. De pont a csapatmunka, a csapatok közti együttműködés és segítség volt az, ami fejlesztette az “eszköztárunkat”.

Szóval visszatérve az eredeti témához, az etikett csak amolyan útmutatás az újaknak, ami nem mindig tartható be betű szerint, de a szándék és a hozzáállás a lényeg. A csapatok nagyja egy ilyen kőbe vésett szabályzat nélkül is tartja magát hozzá^^ Szerintem felesleges azon gyúródni, hogy mik legyenek megváltoztatva a jelenlegiben. Semmi baj vele. Az emberekkel van a baj és a gondolkodásmódjukkal.

Még valami, hogy azért kezdenék bele, mert egy user azt kérte, de amúgy valaki fordítja. Előfordult már nálunk is az anime/manga kérős topikban. Ilyenkor megy a pm, hogy xy csapat csinálja, és mivel jó munkát végeznek, nem fogom én is megcsinálni. Itt és itt tudod elérni őket vagy letölteni az adott fordítást/animét.

Igazából a “visszajelzett” rész annyit tesz hogy tudnak erről a megmozdulásról. Elnézést, hogy megelőlegeztem, hisz a PÜ-re nem válaszoltatok. De ha esetleg nem támogatnátok vagy ilyesmi akkor a végére úgyis oda lesz biggyesztve. :smiley:

[quote=“Tomoya”]

Anime Series csapat anno ezer éve megcsinálta az ONA-t szóval mi is mondhattuk volna, hogy bocs de tisztelünk benneteket ezért nem csináljuk meg újra. Ehelyett megcsináltuk és lám TÖBB MINT 4 évvel később is letöltötték vagy 50-en.

Kuro te nagy spíler vagy, csak rossz példád. Két szempontból egy részt az ONA-k sehol nem számítanak, de még az ova-k sem, sőt még a mozik sem. Pl. Clannadnak a mozifilmje nem valami jó, eléggé összecsapott és grafikailag is elég gyenge a sorozathoz képest sehol nincs, miért kéne ezt bárkinek is lefordítani?
Aztán az egy dolog, hogy megcsináltátok, de 4 ONA összesen sem adki egy anime részt 4*5 vagyis 20 percről van szó. Ezzel szemben az Oregairu az alapból 13 részes sorozat. DxD-be bele sem megyek, mert annak már két évadja is lement.[/quote]

Igazad van ez volt a lényege a mondandómnak, hogy hány perces volt az adott rész. Néha csak nézek, hogy egyesek itt is vannak amikor írnak valamit vagy csak be van programozva a gépük, hogy írjon valami random shit-et helyettük. :unamused:
Ember elolvastad amit írtam vagy ragadt rád a hülyeségből UchihaDungi barátodtól? :smiley: A példám lényege az volt, (mert Nyaa azzal jött, hogy nem érdekelne annyi embert már az előzmény) hogy megmutassam igen is érdekli az emberek az előzmény is. Ha nálunk OC-n ahol negyed annyi a látogató mint Haru-nál és ahol egy totál nem mainstream ONA elért pár nap alatt 50 letöltést, akkor szerinted Haru-sub oldalán mennyi lett volna? Pedig semmi plusz reklám nem volt. Kitettem oldalra, ide, meg FB oldalunkra és csók. Ha Haru pl megcsinálja a DxD vagy Yahari előzményeit akkor azt nem 50-en hanem min. 300-an töltik le. Miért? Mert mindig van olyan ember aki nem látta. És ha nem muszáj nem megy át más oldalra. De ha már átmegy nem fog visszajönni pláne ha a másik sub megfelel neki és relatíve gyorsan jön ott is a sub. Vágesz mángesz? :smiley:

Nem értem miért kell 50 ezerszer ugyan azt a szátokba rágni. Engem rohadtul nem érdekel ki mit visz csak akkor ne nyomassa már nekem a kamu rizsát hogy szereti az animét ezért fordítja meg mert az előzményre senki se kíváncsi. Egyébként pont hogy a te példád rossz. Az ONA esetében lehet nem számít mert a sorozat maga ugyan azt elfogja mesélni valószínűleg mint az ONA. De egy nagyobb szériánál mint pl DxD vagy Yahari de PLÁNE Clannad, ne akard már bemagyarázni, hogy nem kapcsolódik a folytatáshoz. Ez olyan hogy nézel egy filmet megemlítenek benne valakit de te azt se tudod ki az mert nem láttad az előző részét. Ennyire nehéz legyen valaki felfogása hát nem igaz. Sírhatnékom van komolyan.

Az pedig a röhejesség netovábbja hogy azért hagyok ki előzmény részt mert nem tetszett a rész vagy mert nem volt szép a grafikája. Itt látszik hogy miért is fordít valaki valamit. :smiley:

[quote=“tpetya”]Itt azért van egy kis tévedés. Azt az egy részt nálunk nem csinálták meg mert kilépett a fordító vagy mi volt, kérte egy ember nekem volt szabadidőm ezért megcsináltam.

Csapaton belül beszéljük le ki mit akar vinni elég sokan vagyunk így vannak ütközések, néha le kell mondani valamiről.

  • Nem az lenne a cél, hogy az animék minél több emberhez eljussanak minél több ember érdeklődjön az animék iránt, hogy netán egyszer majd úgy gondolja a magyar média is, hogy van értelme több animét adni a tv-ben vagy van értelme több mangát megjelentetni stb?[/quote]

Csak a vicc kedvéért hadd kérdezzem meg, a csapaton belüli projekt megbeszélés miben különbözik ha egy másik csapattal beszéled meg? az úgy oké ha egy csapattársad miatt mondasz le egy animéről de az nem ha egy másik oldal javára? Ellentmondás kissé, de lehet megint én vagyok csak ilyen begyepesedett. :smiley: Vagy csak annyi az egész, hogy addig nincs gond amíg a csapat javára írható a dolog. :stuck_out_tongue:

**Egyébként igen, ez a végcél, meg az hogy minél több anime/manga etc le legyen fordítva de ha mindenki csak a hype-ot csinálja a régiek le vannak szarva akkor nem jutunk sehova. Akármit is mondtok ez már rég nem CSAK egy hobbi. Ha az lenne nem makogna itt senki. Naruto-kun nem válaszolt a levelemre, (EDDIG!) nem érdekli őket a dolog gondolom de nem is jönnek ide sírni hogy ez meg az. Ha nem tetszik el el lehet vonulni. Nekik megfelelt, MO egyik leglátogatottabb csapata, csinálja mindenki így akinek nem felel meg az Etikett DE akkor ne reklámozza magát a közösségi oldalakon. Szerintem ez így korrekt, ezt tegnap elmondtam Nyaa-nak is, hogy ha reklámozod magad AA-n anno aztán itt Issho Tosho-n RÁADÁSUL bérled a tárhelyet, ergo feltöltöd a munkád a közösség oldalára akkor annyi az elvárható hogy nem szarsz rá senki fejére. Értem? Nincs azzal baj hogy mit csináltok csak azzal, hogy hogyan csináljátok. És itt nem a fordítás minőségére értem kivételesen! **

[quote=“Ricz”]

Az ötlet kifejezetten jó. Csak kéne valami kontroll is felé, mert ugye a csillagvesztést valamihez kötni kell, hogy ne menjen vele a visszaélés, ha szabadon van hagyva mondjuk egy jelentés rendszer.[/quote]

Az ötlet nekem is tetszik! A csillag vezetése szerintem úgy menne ahogy Dex is írta aki 3 csillagot kap az 3 “szabályt” fogadott el az etikettből. Ergo ha azt a 3 szabályt nem tartja be akkor repül a példa szerinte 3 hónapos kilépő. Egy jelentés rendszer pedig mindenképp kellene. Ez egyébként szerintem az eddigi legjobb kompromisszum hisz eleve csak azt kell betartanod amit te elfogadtál. És ha ezt a többi csapat is elfogadja akkor nincs gond ugye. Mert itt jön képbe az hogy pl elfogadsz minden pontot kivéve azt hogy nem vágsz be más elé. Akkor megint 0-nál vagyunk mert a többséget ez sérti. :smiley:

A többit Durmi leírta amit ISMÉT le akartam írni. A vicc az Nyaa, hogy amit Durmi most leírt azt írtam le neked én is és te mondod hogy mi nem fogjuk fel a dolgokat. Van ami nem ízlés meg felfogás kérdése. :slight_smile:

A való életben is van Etikett mint mondtam, nincs leírva de VAN. Betartod? Honnan tudjam de általában betartják. Például ebédlőben nem kézzel lábbal eszek. ahogy ezt előttem már leírták ugye. Vagy az idősebbeket előre engedjük vagy a buszon átadjuk a helyünk. ILLEM! Van ám Netikett is, és azt még csak nem is MI találtok ki. De fentebb leírtam, AKI AKARJA CSINÁLHATJA ÚGY AHOGY Naruto-Kun, senkit nem fog érdekelni amíg nem jön ide a Közösségi oldalra pampogni. Ennyi voltam mára. Nem fogom vesztegetni a mindennapjaim olyan emberekre akiknek a szájukba kell rágni mindent. Mert az fix hogy megértitek amit mondunk csak jó magasról szartok rá mert fiatal hévvel vágtok bele mindenbe és az van amit ti akartok. Megértem én se voltam más ennyi idősen. Csak az volt a különbség hogy én VALÓBAN tiszteltem a másikat és nem vágtam be elé csak hogy az én oldalam többen nézzék. :slight_smile:

Viszont olvasásra mindenkinek! Most pedig csinálom a projektjeim mert én nem fél óra alatt végzek velük.

[quote=“Kuro”]

Igazából a “visszajelzett” rész annyit tesz hogy tudnak erről a megmozdulásról. Elnézést, hogy megelőlegeztem, hisz a PÜ-re nem válaszoltatok. De ha esetleg nem támogatnátok vagy ilyesmi akkor a végére úgyis oda lesz biggyesztve. :smiley:[/quote]

Megjött közben SaiyanRivals válasz:

Amit még hozzá tudok tenni (ami az elfogadást illeti): Az etikettet eddig is betartottuk (egy esetet nem ismerek személyesen) és a HSZ-eket elnézve kétlem, hogy a jelenlegi állapotánál durvább lesz belőle, ezért egyelőre nem látok problémát a részünkről.

A véleményem, hogy tartsuk meg az eddigi etikettet és akinek nem tetszik az válasszon másik hobbit magának, hogy növelhesse nem létező hírnevét. (Egy nick egy csapatnév SOHA nem lesz valódi hírnév)

A régiek be tudták tartani, amikor még nem volt megformálva, és be tudták tartani akkor is mikor meg lett formálva, SŐT javított a fansub társadalmon. Az újaknak meg üzenem, hogy NŐJETEK FEL kezdjetek el GONDOLKODNI. Sajnos nagyon elkurvult egy világ van, de vannak íratlan szabályok amiket azóta leírtunk tessék alkalmazkodni. EGY értelmes javaslatot nem láttam, de rinyálást, hogy kinek a jogait sérti a mostani szabály arról könyvtárnyit. Durmival értek egyet, nem kell, új szabály a fiatalságnak KELLENE megtanulnia ALKALMAZKODNI !

Úgyhogy ha valakinek nem tetszik a véleményem keressen meg élőben, és megbeszélhetjük, nekem elegem van a gyerekek nyafogásából, meg nyáltinédszerek hisztijéből, semmit se tudnak rendesen megcsinálni, és ha egy szabály nem tetszik nekik, akkor megy a rinya … mindet úgy vágnám be legalább fél évre katonának, hogy sírva könyörögne egy zsíroskenyérért a zöldségesben …

Zárjuk le a témát mert felesleges, aki nem tudja betartani az etikettet az húzzon a fenébe és hírdesse magát a facebookon a twitteren, meg mit tudom még hol, de ne legyen egy fansub közösség tagja.

Szeméy szerint én elégedett vagyok a jelenlegi Etikettel, de ha a kiegészítés/javítás mellett döntünk, akkor a véleményem effektíve mindennel megegyezik, amit Ricz leírt.

Emberek tegyék meg tétjeiket, különben Dex lecsap, és vége a dalnak.
Én meg kereshetek más szórakozást magamnak.
Tehát akkor az első oldal alapján:

[quote]1. Rendben van, amúgy is sok fordító csapat szabályzatában benne van, hogy más oldalakat tilos reklámozni. Tehát fölösleges
2. Nem egyértelmű, bár ha végig olvassák, a végére lehet érteni, hogy adott anime fordítását az első résztől kell kezdeni, és nem onnan ahol a másik csapat éppen tart. Kicsi átfogalmazás azért nem ártana. Én évadokra is bontanám, aki olvasta a hozzászólásaimat az érti miért. Néző vagyok.
3. Levinném 1-2 hétre mindkettőt. Mert néző vagyok.
3/A. Mindenki ember, és nem robot, bárkinek bármi közbejöhet. Maradjon, az időkorlát eltörlése nélkül.
3/B. Szívem szerint törölném. Ezzel van a legtöbb gond, és emiatt esnek egymásnak a csapatok, amit még egy külső szemlélőnek is rossz nézni. Ha ebben a pontban nem történik olyan megegyezés, amit legalább a csapatok kétharmada támogat, akkor legalább gondolkodjatok el rajta, hogy kell-e ilyen egyáltalán.
3/C. Gondolom ezt minden csapat így csinálja, tehát ez is fölösleges.
4. Ha csak mindig magamra gondolnék, akkor azt mondanám, hogy egy animéhez elég egy felirat. Viszont akkor ellenkezne azzal a hozzáállásommal, hogy mindenki csinálja azt amelyik tetszik neki. Úgyhogy inkább, ahogy már más is javasolta, kibővíteném azzal, hogy ha lehetséges a közös munka, akkor csinálják, de persze nem kötelező jelleggel.
5. Ez az egyetlen pont, amivel teljes mértékben egyetértek.
6. A legtöbb oldalon van hír a tervezett projektekről, úgyhogy ezt is kihúznám.[/quote]

Zárójelben jelzem csak hogy jó lenne, ha egyenlő elbírálása lenne minden pontnak, mert például ha a 3/b.-t szegi meg valaki, annak egyből a körmét tépnétek, aki viszont az 5.-öst, annak semmi szankciója. Energizer értettem én elsőre is és tudom mi a szitu, azért nem reagáltam rá, inkább levezettem egy néző szemszögéből, hogy nem vesztettél semmit. Sőt, ha megnézed azt a rengeteg hozzászólást, ami az első rész után érkezett hozzátok, akkor meg is érted. Ricz, Igazad van, az anarchia rossz dolog, de a korlátok is azok. A kettő között kellene megtalálni az egyensúlyt.

A véleményemet a szabályzatról meg már korábban leírtam, nem fogom ugyanazt ismételgetni.

Igazából a korlátok milyensége a fontos. Amíg teljesen érthető (és láthatóan sokaknak azok az egyes új elemek), addig tényleg nincs is probléma, főleg ha az egyik alany ezen erőforrást spórol, és be tudja fektetni egy másik projektjére például. És azt se lehetne mondani, hogy túl szorosra lenne húzva a gatyamadzag, mert van ahol szorít, másutt enged a korlát.

Teljesen felesleges ez az egesz etikett szabalyzat. Ezt akkor, es most is ugyan ugy mondom. Aki tisztessegesnek erzi magat, vagy akar lenni az tisztaban van vele. Mindig lesznek akik megszegik oket. Az egesz fansub ipar olyan mint egy ceg. Versenyezni kell, es akarmennyire is faj ez a helyzet. A kozonseg fog diktalni, s mindig a tobbseg ahhoz megy aki gyorsabb, akar szar a minoseg akar nem. A kozonseget azt sem fogja erdekelni melyik csapat vitt el egy masik csapat projektjet amit nem folytatott egy hetig es az ugymond rablocsapat ott kezdi el forditani ahol a korabbi abbahagyta csak temposabban fog haladni mert kell neki a nepszeruseg. Emiatt nem fogjak a rablocsapatot utalni, legalabbis a tobbseg de aki meg is utalja azert o is titkon orul neki. Ahogy a valos eletben ugy az interneten is van es lesz konkurencia, ez ellen meg egy holmi szabalynak nevezett etikettes topik nem fog rajt valtoztatni, nem garantal semmit. A kutyat sem erxekelne az ha most egy ilyen csapat eseteben ti vagy akarki utalkoztok mutogattok szegyenfalaztok nyilvanosan. Max annyit ernetek el vele hogy a rablocsapat nevetgel rajtatok amiert napokig, honapokig, vagy evekig el vagytok veluk foglalva es reklamozzatok hogy ok kocsogok ez-az miatt es nincs bennuk becsulet.
Roviden ennyit irnek errol az etikett iromanyrol, es kegha nem is olyan jol de remelem kelloen elmagyaraztam a peldakat. Az ekezettelenseget meg nezzetek el, telefonrol vagyok es hatlusta vagyok az ekezetes betuk miatt tobbet nyomkodni. Amugy sem szeretek telefonnal gepelni. :confused:

Ha már wall of text, akkor legyen wall of pics is. Úgysincs értelme egyiknek se, de ezt legalább elsőre megértitek. Legalábbis remélem…


http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuxYuH6baERvOAa8YZmlNOTwkyyFmIuhg5bWWPxHkCNPeiq4V5QA
http://www.troll.me/images/brace-yourselves/brace-yourselves-the-idiots-are-coming.jpg

Uma kommentjei mindig feldobják a napom. :smiley:

**

**

Még viccnek is rossz Laja. Oké, néző vagy de ha az ember fia, lánya beteg vagy más gondja és ezért 1-2 hónapra kiesik akkor vegyük el tőle csak mert nem úgy halad ahogy azt pár türelmetlen ember elvárja? Nálunk jelenleg 2-en intézik komoly kórházi ügyeiket, 1 pedig most jött ki nem rég de hál Isten ő legalább jó hír végett. Most akkor mondjam nekik hogy mert már lassan 3-4 hónapja nem adott ki semmit, sőt 2 fordítóm nincs nálunk fél éve de 1-2 résznél nem is adott ki többet, vegyem el tőle a projektet csak mert valaki türelmetlen
Milyen gondolkodás ez? Na szóval érted. Eddig hobbi volt a fansubolás de hirtelen vigyük le 2 hétre a halasztási időt azért. :smiley:

Személy szerint én kivennék MINDEN időleges szabály pontot mert,

  1. Senki ne mondja meg nekem milyen tempóban csináljak valamit. Nekem is van életem, még ha ez nem is látszik.
  2. Ha valakinek nem tetszik a tempóm úgyis talál másik 5 csapatot akik tuti hogy viszik azt amit én. Ráadásul nem is az elejétől, szóval várnia se kell az új részekre. :smiley:

Problem solved. :laughing:

Úgy nehéz lesz, ha az egyik tábor a totális “hadd csináljak, amit akarok állásponton van”, míg a “másik alkalmazkodjanak hozzánk, mert régebben kezdtük el” véleményt képviseli. Ha azt akarjátok, hogy legyen valami a kezdeményezésből, akkor nem azon kellene vitatkozni, hogy kell-e, hanem olyan pontokat találni, amit mindenki elfogad, bár a fent említett álláspontok miatt ilyen nem is lesz. A korlátok nem feltétlen rossz dolgok, mivel amiatt tudunk társadalomban élni, hogy bizonyos szabályok szerint élünk, a túlzott szabályozással van baj, és nem azzal, hogy vannak szabályok.

Végre beértem a témát! pezsgőt bont

Úgy általánosságban már leírták a véleményemet: ENERGiZER, linzizsu és durmolos.

És akkor a pontok…

És akkor az egyéni véleményem:

  1. Sokan írták, hogy felesleges, de gondoljatok bele: nekünk, akik már benne vagyunk, evidens. De az újaknak honnan a jó égből kellene tudniuk? Kell az bele, sőt, minden evidens dolgot le kell írni. Erről szól egy etikett. ^^ Példát is hoznék rá, de a matek nem tudom, kinek mennyire fekszik. Lényeg a lényeg: még arra is létezik konkrét bizonyítás, hogy 1>0. De ha valakit megkérdezel, azt mondja, hogy ugyan már, ez triviális. De akkor miért is van bizonyítás? Mert egykor nem volt az. (ha valakit érdekel, előkeresem neki.)

  2. Kicsit lehetne finomítani. Az eleje korrekt. A végét kellene kifejteni, hogy hosszabb sorozat esetén belekezdhetek x. résztől, amennyiben tájékoztattam erről a fordítót, aki viszi, és amennyiben vállalom az előtte lévő x-1 rész lefordítását. Rövidebb sorozatoknál értelemszerű az elölről kezdés.

  3. Türelmi idő… Hát max tájékoztató jelleggel benne maradhatna, de én még hozzávenném, hogy nagy lelkesedéssel való belekezdés előtt, azért érdeklődjön a nép.

3/A.-3/B. szerintem is mehetne egybe.

  1. Teljesen egyetértek vele.

  2. Szintúgy.

  3. És szintén.

És egy javaslatom is lenne, ami eddig szóba se került ilyen formában: a feliratok, stb.-k lopását is bele lehetne venni. Ugyanis nálunk volt rá precedens, hogy - csak hogy a legdurvábbat említsem - egy az egyben leszedték a lektor tesztünket (eddig nem is volt gáz, ezért van), és rászerkesztették a mangára, majd saját név alatt publikálták. Életemben nem nevettem még ilyen jót, mivel még arra sem vették a fáradtságot, hogy az echte hibákat kijavítsák benne. ^^
Tehát ezt bele lehetne emelni.

Ami a büntetést illeti, nem támogatom. Ez etikettnek indult, nem szabályzatnak. Ha büntetni akarunk, akkor közösségként kell cselekednünk, és kész. Ott volt pl. annó az AnimeZone-s eset is. (Nem tudom, szabad-e kiírnom, bocsi.) Mikor több csapat összeállt, mert engedély nélkül közzétették a munkájukat. Ha emlékezetem nem csal, átmenetileg eredménye is volt. Nah, ilyesmit el tudok képzelni, de ennél több nem kell.

Dex csillagozós ötlete nekem is tetszik.

Már egy ideje próbálok kitalálni valami jogos büntetést, egyszerűen nem jut eszembe semmi, ami mindenkire egységesen érvényesülne. Dex előállt egy igen szerethető ötlettel, de akkor is, mi a konkrét büntetés? Eltiltás? De mi alól?
Túlságosan is dinamikus a rendszerünk hozzá. Haru például kiröhög, ha nem tölthetsz fel majd feliratot; Namida nem hirdet a művek topicjában (hozzáteszem: még jó páran, és én is csak akkor írok, ha létezik a topic); Zahuczky írta nekem pár hete, hogy ő az indavideót kedveli (ti is viccelődtetek Shingeki kapcsán a pár random indással, ráadásul azt aztán lehetetlen leszabályozni). Még ha a szezonos topicot is akarnánk befogni (ami eleve hülyeség, hisz akkor értelmét vesztené a topic), szezonosat sem visz mindenki.
Legértelmesebbnek a Baka to Test jutott eszembe: Egy bizottság egyéni eset elbírálás alapján hozná meg a büntetést valami angolszász jogrendszer mintára. A művel (animét láttam, de ha jól emlékszem, akkor ln az alap) ott a párhuzam, hogy nem lehet objektíven gondolkozni, hiszen ki is lenne a bizottságban… Na meg elég szépen visszahozza AA esetet.

Lopásokkal kapcsolatban én úgy vagyok, hogy amíg az értelmen belül marad és valahol feltünteti, hogy ki a forrás, addig felőlem csinálja nyugodtan. Például NyaaTorrents reencode szabálya is ezek miatt van. Ráadásul az “alkotó” csapatok is elfogadják, néha még segítenek is egy-egy megjegyzéssel. Mangára meg tudom hozni az olvasó oldalakat. Akik rányomnak még egy pecsétet minden oldalra. Nem elég, ha néha rajta van az alap angol készítő csapaté, még ők is teleszemetelik az oldalakat…

A PityVodka Fansubs rövid véleménye:

[quote]Az etikett a mostani formájában is megállja a helyét (nyilván vannak olyanok, akiknek nem ez az alapvetés, rájuk igazából tenni kéne magasról). Annyit változtatnánk, hogy eltörölnénk az időkorlátot, és a 2-3/A-3/B pontokat összevonnánk, tehát a lényeg annyi lenne, hogy azt fordítasz, amit akarsz, de kezdd előről, vagy ha nem, meg lehet beszélni az aktuális fordítóval (közös munka, szezonok között átadás, stb.) A 3/C pont magától értetődő, de maradhat.

A lopások kapcsán: sokat nem lehet ellene tenni, úgysem hallgatnak rád. Mindig lesznek, akik rabolják a feliratodat és nyomják indára.

A csillagozási rendszert szívesen látnánk, bár gondolom ez csak az IT oldal verziójában léphet majd érvénybe. Ötlet a “büntetésre” (nyilván büntetni nem igazán lehet): azon az oldalon, ami kilistázza a fansub csapatokat, az etikettpont (vagy mi) alapján lehetne rangsorolni a csapatokat alapértelmezetten (a betűrend helyett). Aki megszegi valamelyik vállalását, veszít a pontjaiból, de egy idő után visszakaphatja. Ezáltal a felhasználók a legfairebb csapatokkal találkoznak először, de nem zárunk ki senkit az oldalról, mindenki reklámozhat (bár nem tudom, mennyire tűnik diktatórikusnak vagy diszkriminatívnak egyeseknek).

A további vitába mi sem kívántunk belefolyni, jobb lenne érett emberek módján elintézni mindent. :smiley:[/quote]

Egyet értek azzal amit PityVodkáék írtak. Ez a pontozás rendszer a legjobb olyan büntetős rendszer amit talán mindenki elfogadhat.
Egyrészt mert senki nincs kizárva viszont mégis van valami látszata a dolognak. Bár a kérdés továbbra is fenn marad.
Azok akik elő pl beugrott egy csapat kérdezés nélkül mitől lesz jobb nekik ha látja majd IT-on hogy a csapat pl már nem 3 pontos hanem csak 2. Mert ugye a felhasználók többsége úgysem fog azzal foglalkozni hogy kinek hány csillagja/pontja van. Úgyis onnan tölt ahol gyorsabban adják a feliratot. Szóval maga a pontrendszeres büntető rendszer korrekt meg minden de haszna túl sok nincs. Pláne ha közben nem vonunk meg pl reklám lehetőséget a rosszalkodó csapatoktól. Azzal már elérnénk azért valamit. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni.

Annyi hogy bizonyos pontszám alatt az aktuális csapat ne vállalhat pl a következő szezonból semmit, vagy ha mégis megteszi nem reklámozhatja IT-n. Tudom én hogy IT pártatlan akar lenni de pont attól lenne pártatlan hogy kizárja az oda nem illő egyének és befogadja akik rendesen csinálják a dolgokat. Ráadásul ha vétkezik valaki akkor 1-2 szezonra megbüntetik simán ki lehet bírni annyi az egész hogy nem kap reklám felület és nem is tölthet fel. A legtöbb csapat oldalán már bőven ezer felett van a létszám szóval nem lenne akkora kiesés sem.
És mint mondtam aki nem akar a közösségbe tartozni az tovább is állhat és csinál amit akar.

Ha jól értelmezem a rendszert, amit kitalált Dex, akkor a csillagozósdi csak mutató nekünk, csapatoknak, hogy ki mennyire fair a másikhoz. Az IT maga nem bíráskodik, helyette a döntést rábízza a csapatokra, fordítókra. Együttműködsz-e vele, vagy sem, ha kérdez, segítesz vagy sem, és amit el tudsz képzelni. Persze, ha már eltiltásról akarunk beszélni, akkor igen, jó kérdés, hogy mi alól, mert ebben az esetben az IT már a nyilatkozata okán sem partner. magyarul, ránk utalja az egészet, hogyan oldjuk meg. Vagy ahogy Xi-chan mondja:

Ami amúgy igen, és az idejét is megmondom: 2010 áprilisa. Egy hónappal később ugyanilyet léptek meg a doramások, ugyanarra a problémára. Bár a feltöltések nagyját egyéni akció tette ki, és ha előfordul, akkor teszi is ki (de már nem olyan nagy gyakorisággal, mint eddig — elvétve van ilyen. az nagyon vicces volt, mikor jelentgették nekünk, hogy a munkáinkat a thefactories csatorna teszi fel, én meg vigyorogva válaszoltam, hogy “de hát azok mi vagyunk”. :laughing: ). Viszont az AZ, ahogy tudom, újabban már a csapatok “hivatalos” csatornáiról linkeli a videót az oldalára - amivel meg a csatorna számlálója pörög, és járunk jól.

[quote=“Xiaoyu”]És egy javaslatom is lenne, ami eddig szóba se került ilyen formában: a feliratok, stb.-k lopását is bele lehetne venni. Ugyanis nálunk volt rá precedens, hogy - csak hogy a legdurvábbat említsem - egy az egyben leszedték a lektor tesztünket (eddig nem is volt gáz, ezért van), és rászerkesztették a mangára, majd saját név alatt publikálták. Életemben nem nevettem még ilyen jót, mivel még arra sem vették a fáradtságot, hogy az echte hibákat kijavítsák benne. ^^
Tehát ezt bele lehetne emelni.[/quote]

Erre csak egy tökös angol mondat jut eszembe: “You can’t fail hard enough.” :laughing:
Az ötlet egyébként nem rossz, bár ezt is meg kéne fogalmazni valahogy. Például:

Másik csapat feliratával, tagfelvételis tesztjeivel nem élünk vissza, és nem publikáljuk saját név alatt.

Lényegre törően.

Valóban a csillagozós rendszer arra lenne jó, hogy az esetleg számodra ismeretlen csapatokat tudd hova tenni, másrészről az új belépők is láthatják, hogy kivel érdemes számolni a témával kapcsolatban. Büntetés nincs, de az AZ eset jól példázza, ha elég csapat összefog, akkor mit el nem lehet érni.

Miért, mit értünk el? Lehet csak megkopott a memóriám de amikor pl **AnimeZone **ellen vagy kik ellen szólaltunk fel, annyit csináltunk csak, hogy nem adtunk ki semmit pár hétig, vagy mi. Ennek mi értelme volt de komolyan? SEMMI! Az oldal jelenleg is üzemel, ugyan úgy kiteszi a mi munkánk stb. Én értem, hogy ez egy hobbi, azt is értem, hogy IT nem akar belefolyni. De a csillagozós rendszernek kb annyi értelme lenne ebben a formában, mint az etikettnek, semmi! 1-2 ember leszámítva, senkit nem érdekelne, hogy melyik csapat, hány pontos. Úgyis oda mennek, ahol előbb kinn a sub. Az elmúlt napok, számomra bebizonyították, hogy a régiek többsége akkor is tartja magát az Etiketthez ha magával az Etikettel nem ért egyet. A leveimre adott válaszok ezt igazolják, hisz a legtöbb csapat, akik visszajeleztek nekem, mind azt írták, hogy magával az etikettel nem értenek egyet de automatikus betartották eddig is. **Ergo ez csak egy darab “fecni”. **Aki akarja betartja, aki nem, az nem. Innentől kezdve csak nekünk plusz munka ha csillagozzuk vagy pontozzuk azokat a majmokat, (bocs de nincs jobb szó rá) akik telibe szarják mások érzelmeit, munkáját. Hiába állítanak mást. És bocs, hogy ezt mondom de ha IT-ra bárki, bármit feltölthet és mondhat amit akar, akkor az oldalnak ebben a formában semmi értelme!!! Itt tépjük a szánk meg az ujjunk napok óta, **nem értünk el semmit, hisz akik egyetértenek, azok eddig is betartották az íratlan szabályokat. Akik pedig tesznek rá, azok eddig is tettek rá és eztán is tenni fognak rá. **

Szóval, én amondó vagyok, hogy amíg az Issho Tosho nem húz meg semmilyen határvonalat, addig az egésznek semmi értelme, csak óvodások hadakozása, semmi több. Már pedig annak semmi értelme, hogy Google fordítós “munkák” felkerüljenek egy közösségi oldalra ellenőrizetlenül és bárki csinálhat amit akar. **Aki nem akar része lenne egy normális közösségnek az húzzon el a francba, mert csak rontja az összhangot. Aztán onnantól csinál amit akar, csak ne reklámozza magát és a munkáját. **

Igen, jól látjátok, kissé kiborult nálam a bili és most nem részletezném, hogy miért, a lényeg, hogy ennek az egésznek semmi értelme és aki nem látja be az vak és csak idealista álmokat kerget, mert a csapatok 90%-a egyetért, az újoncoknak meg bárminemű támogatást, megértést vagy kompromisszumot adunk, nem képesek másra csak pampogásra, hőbörgésre de ami a legrosszabb EGYÁLTALÁN NEM HAJLANDÓAK betartani egyetlen egy dolgot sem a listáról, csak mert szerintük nem logikus. Miközben MINDENKI TUDJA, hogy itt egyáltalán nem logikáról vagy kész érvekről vagy épp gondolkodásmódról van szó, HANEM EGYSZERŰEN ARRÓL, HOGY ŐKET CSAK AZ ÉRDEKLI, hogy növelhessék az egójukat.

És ÉN, NEM A CSAPATOM, levettem a kezem a dologról, mert rohadtul elegem van, hogy már 2. alkalommal próbálok változást hozni az amúgy is elég tré színvonalon működő közösségbe, hisz a többség célja amúgy sem az, hogy minél több animét, mangát, regényt feliratozzunk, hanem az, hogy kinek és mennyivel lesz nagyobb a farokmérete. Pedig már írták előttem többször is, itt nem fogtok Oscar díjat kapni, nem dobnak elétek vörös szőnyeget, nem limuzinnal fogtok járni a Tescoba. Egyszerűen MINDANNYIAN UGYANOLYAN, - beleértve MAGAM is -, egyszerű barmok vagyunk, akik olyanokon vitáznak, hogy ki mit fordít OLYANOK-nak, AKIKEKET A MI VERGŐDÉSÜNK KICSIT SEM ÉRDEKEL, CSAK AZ, HOGY MINÉL ELŐBB, LEHETŐLEG AZONNAL LEGYEN MAGYAR VERZIÓ AHHOZ, AMIT AKAR NÉZNI!!!Tökéletes példa erre a Víziló gyerek, mert a nézők több, mint fele ilyen agyhalott idióta barom, aki még csecsszopó, semmi több vagy legalábbis azon a szinten van!!! Szóval innentől én szarok bele mindenbe és azt viszek amit akarok, azzal közösködök akivel akarok és ha akarom akkor teszek nagy ívben az újak véleményére, hisz ők is tesznek nagy ívben a miénkre.

**Nem fogok elnézést kérni a kiborulásomért, mert nektek kellene!!! Akikre utalok úgyis tudják, hogy rájuk gondolok!
A Topic célja nem az egótok növelése volt és nem is az, hogy értelmet verjünk az üres fejetekbe, hanem az, hogy kinyilvánítsátok a véleményetek, hogy nektek miért nem jó a rendszer DE FŐLEG mivel tudnátok jobbá tenni. **Ezt 2-3 emberen kívül, senki nem tette meg, csak hadovált. Beleértve saját magamat is, mert elkapott a görcs és valamiért ugyan azt a kommentet írogattam le újra meg újra, miközben téptem a hajam, mert egyeseknek, olyan gyatra a felfogó képessége, hogy azon is csodálkozom, hogy az őseinek hogyan sikerült lemászni a fáról.

Ezennel végeztem, nem érdekel semmilyen következmény, lesz ami lesz, nem érdekel ki ért egyet velem és ki nem!
Ennek ebben a formában semmi értelme!!! Az én “méreteim”, számomra megfelelőek, és nem akarom mások torkán lenyomni sem.
Téma lezárva és örüljetek, hogy vissza fogtam magam, mert sokkal durvábban akartam fogalmazni!!!

Béke mindenkibe!

Erre én adtam választ fentebb, de pontokba szedhetem.
[ol]]Bebizonyosodott, hogy a csapatok tudnak összedolgozni, ha van egy közös cél. Később ugyanez alakította meg végtére is az etikettet./:m]
]Gyakorlatilag mi magunk is ráeszméltünk, hogy kell az online videó felület. Több csapat saját vagy megbízott csatornát tart fenn az Indán emiatt. Ezekről bárhova linkelhetőek bárki videói, de a számláló ugyanúgy a csatornát/videót pörgeti./:m]
]Visszaszorult az, hogy “nem eredeti” minőségben nézik egyesek a feliratokat./:m][/ol]
Gyakorlatilag tanultunk belőle mi, tanult belőle a közösség.

Igen, az AZ megy, van, de most már nem hánya-veti minőségű videókkal, hanem azokkal, amiket mi vagy a megbízottak töltenek fel. Nem több, mint egy “rendezett online videótár”. Értsd úgy, mintha létrehoznál egy macskás videó oldalt a YouTube macskás videóival.