Fordítói diplomácia

Hiszen megmondta menci, hogy csináld, ha szeretnéd :slight_smile:
De ez a fórum nem azoknak szól, akik 10-20 részt csinálnak meg egy több száz részes animéből. Ennyi a probléma. Nyugodtan megcsinálhatjátok, de ne tegyetek úgy, mintha ezzel tiszteletet adnátok a többieknek.

2 kedvelés

Én is sajnálom, hogy nem jutottunk közös nevezőre. Viszont kívánom…

Gondolom a teljes korrektség nevében van letiltva minden videótoknál a hozzászólás lehetősége… Iskolapéldái vagytok annak az indás fordítói rétegnek, akik miatt a fansubberek nem bírják őket. Ennyi~

3 kedvelés

Bár nem szeretek beleszállni vitákba, de kezd nagyon elfajulni.

Az a nagy helyzet, hogy egyetértek a kollégákkal, ha vinni akarsz valamit, azt vidd az elejéről. Ez szerintem teljesen alap, hogy nem az utolsó x részt teszem közzé, hanem tisztességgel megcsinálom az egészet. Már csak azért is, hogy aki az én feliratommal akarja nézni, mert pl. tetszik neki a stílusom, megtehesse. Meg amúgy is - jó, lehet a maximalizmusom beszél belőlem -, de ha már csinálok valamit, akkor azt rendesen, végig.

Összvissz egyszer szálltam be egy “projektbe”, ahol ezer éve hiányzott egy animéhez 2 rész. (Megjegyzem, ki se tettem az oldalunkra, csak besegítettem.) Ez még oké, ha évek óta nincs valamihez felirat, és azt befejezed, ámen. Sokan hálásak is lesznek érte. De ehhez min 5 évvel menj vissza.

Inda… ez egyébként a mai generáció “hibája”. Annyira meg van szokva, hogy tálcán kapnak mindent. Pont a minap gondolkodtam el rajta, hogy amikor én még csak fan voltam, nem subber, örültem, ha bármilyen videót találtam a felirat mellé, aztán max átidőzítettem, hogy meg tudjam nézni. Nem volt - vagy legalábbis ritka volt - videós kiadás mindenhez. A fansubberek csak annyit tettek, amit a név is sugall, feliratot készítettek. Aztán a nagyközönségre volt bízva, hogy azt mivel és hogyan nézi meg.

2 kedvelés

Kedves durmolos!
Megmondom őszintén, én elleneztem a letiltását a kommenteknek. Csak már ránk szállt egy csomó nagyobb fansub, pedig mi senkinek nem szándékoztunk ártani, illetve nem is akartunk sosem US szintű fansubot létrehozni.
Csupán a digitális munkarend miatt több lett a szabadidőnk és a fordítást választottuk időtöltésnek és úgy gondoltuk, hogy miért ne tölthetnénk fel indára.
És egyébként furcsa, hogy több fansubbal sikerült közös nevezőre jutni, kivéve veletek. (No offense, csak nem értem)

(UI: Az Aot csak a próba videó volt, mert épp az a rész volt kint, de készül az első 3 rész pótlása is)

-Zaveid-

Kik azok a “fansubok”? Ahogy láthatod, többen ellenzik azt a fajta fansubolást, de nevezzük inkább csak indázásnak, amit ti képviseltek. Csinálják így nagyon sokan, de itt nem vagyunk rá kíváncsiak. Nem érted, mert nem akarod. Be akarsz csatlakozni egy közösséghez, amiről fingod sincs, de te írnád a szabályokat, nem tudom, hogy ki van jobban elszállva.

3 kedvelés

De most itt a közös nevező az lett volna, hogy megkapod a jóváhagyást? Az nem közös, az a te neveződ.

3 kedvelés

Kedves Minato-chan, Menci, durmolos!
Rendben, megértettük, amit mondtok.
Rátok hagyjuk a Gintamát.
A BC-t és az AoT-ot dobjuk.
Köszi.

-Zaveid

1 kedvelés

Ne haragudj, tőlem az a két sor nem vett ki annyit, mint gondolod.

Kezdem érteni miért nem halad a Gintama :sweat_smile:
Tévedésben vagy, rég kész van már. Azért lettek levéve a letöltések, mert menci újra át akarja futni őket, és cserélni bennük, amit úgy ítél meg.

Bár én csak az itt olvasottak kapcsán néztem rá az inda fiókotokra, úgyhogy nem tudom, mi volt a csomó fansubberrel, de az új fiókotoknak már egész más a pofája. Ezt így is kell. Így korrekt és a kutya nem szól, mert nem a 158. résztől kezditek el.

1 kedvelés

Gondold át kétszer, hogy mit írsz, mert 24 óráig látom. :slight_smile: Én is leírhattam volna cifrábban a véleményem, de nem tettem…

1 kedvelés

Sorry az utolsóért!
Az a baj, hogy nem csak én tudtam belépni a fiókba, hanem a társam is, és
ő nem tudott belenyugodni a dolgokba és kicsit hagyta, hogy az érzelmei vezéreljék.
Viszont ő már nem fog több feliratot csinálni. Illetve ezen a fiókon is valószínűleg ez az utolsó
hozzászólás! :grinning:
Minden jót!

-Zaveid

3 kedvelés

Most témától függetlenül, legyen ez a tanulság arra, hogy miért nem helyes az osztott fiók használata. Nem csak itt, hanem úgy bárhol.

4 kedvelés

Sziasztok, egy újabb fos oldal, ami feltölti a cuccainkat…
http://www.magyaranime.hu/
A Beastarst fontok nélkül, elcsúszva, hiányos mondatokkal égették le, majd töltötték fel indára, azzal az üzenettel, hogy a többi rész csak a saját oldalukon lesz elérhető. Írtam kommentet nekik, de törölték. :slight_smile:

3 kedvelés

Írtam nekik facebookon privátban, megkaptam h baj lehet abból h illegál tartalom van a szerverünkön, ha nem vigyázok.

Más munkáit is töltötték már fel. Pedig kinézetre egy link gyűjtő oldalnak néz ki, de emellett azért lopja le a feliratokat.

Meg ott a MovieWorld csóka, aki isten tudja mi célból, de maga is feltölti azokat még egyszer, amelyek nyilvánosan elérhetőek
Értem én, hogy az e-pénisz nem szopja le magát, de így meg aztán végképp nem fogja. :upside_down_face:

1 kedvelés

sajnos indavideón is van sok felhasználó, akik mások animéivel ékeskedik. Feltöltik őket a saját fiókjukba. wat15 néven van egy, rengeteget tett már fel a mieinkből is.
ja, olyanokat tölt fel, ami már egyszer fent van… mert ha valakik nem töltenék fel indára soha, akkor picikét megérteném, de így… semmi értelme újra , még egyszer feltölteni.

A Nazor_Subsnak szeretném jelezni, hogy nem érzem fairnek hogy belevágnak a Yuukoku no Moriarty második évadjába, anélkül hogy bármi jelet adnátok arról, hogy az első évadot is terveznétek megcsinálni. Nem akarok konkfliktust, de kérlek szépen figyeljetek erre oda, mert a másik két csapat, aki jelentkezett az évadra, szorgosan dolgozott már az első évadon. :frowning: És hát nem tévedek ezt a fansub etikett is megírja, hogy ezt így illik.
Köszönjük!

8 kedvelés

Sajnos van most pár ilyen csapat, akik (aránylag) újak, de szarnak bele a rendszerbe.

Vagy ha így tesznek, akkor semmi joguk ide, IT-re írni.

5 kedvelés

Miért ne lenne joguk? Tudtommal az itteni szabályzat nem rendelkezik ilyesmiről. Maximum kevés szövetségesre találnak és inkább összetűzésekbe botlanak itt.

3 kedvelés