Kávézó

Sejtem milyen lehetett ,meg látom, hogy nekem ilyen lehet majd :smiley:

Fel akartam most menni neptunra, nem engedett, oldalfrissítés se, most nézem, hogy maxon van a terheltség, mi a fene :smiley: (tegnap volt a felvétel kezdete pedig). Mennyire szeretni fogom ezt a felsőoktatás :sunglasses: (megyek inkább a +30 fokos hőségben, a kukoricás közé mérőállomással mérni, de azért kapok fizetést)

A te karodnak lehet tegnap volt, most pedig egy másik karnak van tárgyfelvétel. Egy kart se bír normálisan kezelni egy időben, képzeld el mi lenne, ha mindenkinek az egyetemen ugyanakkor lenne. :smiley:

Legális DDos?

Egyesek nem biztos, hogy ezen a bizonyos “legálison” belül maradnának :smiley:

:smiley:

Ha nem a neptunon lenne minden, nem is használnám, a mozaikos online naplót se használtam, jó ha kéthavonta felnéztem, hogy lenullázzam az olvasatlan üzenetek számát :sunglasses:

Foglaljuk össze az eddig elhangzottakat:
http://negrosheep.com/hu/wp-content/uploads/2012/10/neptun_negrosheep.jpg

Az üzenet hossza túl rövid bla bla bla. http://www.demotivalo.net/pic/1332593760.8939-IMG20120324134759-f.jpg?1016

AA behalt, vagy “a hiba az ön gépében van” kategória?

Nálam már évek óta haldoklik. :smiley:
viccet félre téve nálam sem jön be. Gondolom megint valami támadás vagy karban tartás van.
Vagy szerver hiba. Vagy most aktiválnak valami őrült jó “újítást”. :stuck_out_tongue:

Inkább az utóbbi, mert akkor ki lenne ide írva, hogy “jaj, már megint megy a támadás”.

:smiley:

Csak néztem, hogy ilyenkor nem megy. Napi kétszeri fellépés bőven elég, ha csak pát topicot nézeget az ember.

Most már ki van írva, de nem támadás.

[quote=“Laja76”]

írva, hogy “jaj, már megint megy a támadás”.

Most már ki van írva, de nem támadás.[/quote]

Ja, mert a támadás híre hamarabb kint lenne, mint bármi más magyarázat. :smiley:

Sziasztok, valaki találkozott olyan problémával, hogy a gépen lévő programok nem tudnak a netre csatlakozni? Tegnap óta a kábeles netre nem tudok felmenni, mikor megérkeztem nagyszüleimhez, elindítottam 2 videóletöltés. 5 perccel később, mikor böngészni szerettem ovlna (letöltések közben), azt írta ki a böngésző (FF), hogy nincs kapcsolat a nettel. Ezalatt a letöltések maax sebességgel jöttek lefele. Most tudtam wifire felmenni, de ze meg kb 2 percenként lekapcsol és hasonló helyzetett generál, mint a kábeles nettel.

Nem raktam fel semmit tegnap és nem voltam olyan oldalt, amin bármit elkaphattam volna (MÁV-os net volt reggel, de vagy 2 percre használtam 2 olyan oldalt, ami biztosan tudom, hogy nincs semmi). Most wifivel elindítottam pár torrentes letöltést, mikor átváltottam kábelre, böngészők megint nem találták a netet, de a torrentek jöttek lefele tovább. Néha kiírja lent az ikon, hogy csatlakozási probléma van, de általában azt írja, hogy normális a helyzet. (böngészők: FF, chrome, IE, mint vész-vész tartalék)

Most frissítettem a hálózati kártya programját, de semmi változás. Infosoknak valami tipp, hogy mi lehet? (eredeti win8.1)

csoda, hogy tudok üzenetet küldeni így…

Gondolom van wifis router közbeiktatva, nem? Ha igen, akkor két dolog jut eszembe:

  1. régi router, és nem bírja a tempót, amit a letöltések generálnak (már megesett velem) --> próbáld újraindítani, hátha segít
  2. a sávszélességed kicsi, így nem tudja már betölteni a torrenteken felül az oldalakat (szintén megesett) --> állítsd le a letöltéseket, és nézd meg, hogy betöltenek-e az oldalak

Ott kezdödik a gond, hogy az első alkalom esetétől, mikor befejeződött a letöltés, akkor mind a routert, mind a laptopot újraindítottam, mert nagyszüleimnél így meg tudtam oldani, de most nem. Letöltés nincs, az Iobit teljesítmény monitorja 0%-os hálózatot mutat.

Koliban is, befejeztem a letöltést, gép újraindítás, wifi ki/be kapcsolása, kábelnet ki/be húzása (mivel van csatlakozó hely is, így nem kell wifit használni). Tegnapig minden jól ment, de tegnap délután óta semmi. A kábelnetről rögtön nem tudok nezetni, wifin meg kb 1 percig tartja fent a kapcoslatot (ezt a hsz-t most jegyzettömben írom, hogy csak másolni keljen, de biztos leragad a küldés közben és resetelnem kell a wifit)

Szerk: "Gondolom van wifis router közbeiktatva, nem? Ha igen, akkor két dolog jut eszembe:

  1. régi router, és nem bírja a tempót, amit a letöltések generálnak (már megesett velem) --> próbáld újraindítani, hátha segít
  2. a sávszélességed kicsi, így nem tudja már betölteni a torrenteken felül az oldalakat (szintén megesett) --> állítsd le a letöltéseket, és nézd meg, hogy betöltenek-e az oldalak"

1: nagyszülőknél a router asszem nem régi, de nem voltam ott a bekötésnél, Thompson router van. Újraindítani szoktam (áram lekapcsolásával) régebben ment, tegnap és ma nem. A koli routere szerintem nem régi, legalábbis cserélték volna, ha sok panasz lenne rá
2: volt már, hogy neteztem és töltöttem egyszere rokonoknál, akkor igaz, hogy marha lassan töltötte be az oldalakat, de nem írta ki egyszer sem, hogy kapcsolati baja van. Torrent futtatása nélkül se töltött be.

Van, hogy kábelt bedugom, elkezdené tölteni az oldalt, zölden virit a kis forgó ikon (FF), de aztán kinyögi, hogy “A kiszolgáló nem található”. Most picit tovább kitart a wifi mint legutóbb, érdekes…
… majd leállt, wifi ki, majd be újra. Kábelre kikapcsolt wifi mellett semmi (“A kiszolgáló nem található”). Kezdek vírusra gyanakodni, legalábbis nem sok dolog okoz magától ilyen (vagy sérült alkatrész). Most kapcsolt le a wifi az írás közben, wtf.

Igaz én nem szoktam használni MAL-t mobilon, de jó látni hogy dolgozik a háttérben Xinil és csapata.
Try MAL’s New Mobile Site!

Feladtad a leckét, mert ha csak a wifi dobna le, akkor lenne jó pár tippem mind a géped, mind a router oldaláról, de hogy mindkettő. Másik gépről olyankor el lehet érni a router felületét? Ha igen, akkor a te gépednél keresni a problémát, és nem feltétlen vírusra kell csak gyanakodni, talán az egyik szoftver zavar be, nézd meg azokat is, hátha ott megtalálod a probléma okát. Esetleg a vírusírtó viselkedését, erőforrás-felhasználást is figyeld meg a kérdéses időpont alatt, főleg ha tűzfal is egyben, mert az is okozhat ilyen galibát…

Ha esetleg meglenne, akkor írd le légy szíves, érdekel, hogy mi lesz ennek a végkifejlete, mert ilyennel még nem nagyon találkoztam.

A PayPal-lal szórakozok éppen…
ahhoz, hogy lovettát tudjak küldeni (oldalfenntartásra, meg ilyesmi), kell, hogy a PayPal balance-om is annyi legyen legalább, amennyit küldeni akarok?
Más részről van itt egy 766 forintos limit, amennyit küldhetek/kaphatok, ez napi limit?
Meg aztán ha már magánszemélyként vagyok regisztrálva, igazolnom kell magamat… személyivel, vagy útlevéllel, vagy egyéb hivatalos okirattal,
ezen felül pedig a lakcímemet is igazolnom kell valamilyen, a nevemre és a címemre kiállított számlával… ezt lehet lakcímkártya bescannelésével is?

Tapasztalt PayPal-userek segítségét várom :slight_smile: