Oldal Fejlesztésének állapota

Valami fejlemény az oldallal kapcsolatba vagy teljesen eltűnt a sötét ködben?
Persze elhiszem h a jó munkához idő kell, de a … még több :smiley: Sok ember reménykedve várta/várja az oldalt és már 1 éve az van hogy jön az oldal stb, de semmi változás… Nem siettetem a dolgokat, meg elhiszem hogy munka stb van, de már lassan 1 éve ez megy… Csak van egy 1xrü forum…

[quote=“Phoboss”]Valami fejlemény az oldallal kapcsolatba vagy teljesen eltűnt a sötét ködben?
Persze elhiszem h a jó munkához idő kell, de a … még több :smiley: Sok ember reménykedve várta/várja az oldalt és már 1 éve az van hogy jön az oldal stb, de semmi változás… Nem siettetem a dolgokat, meg elhiszem hogy munka stb van, de már lassan 1 éve ez megy… Csak van egy 1xrü forum…[/quote]

Ráírtam, hogy ideje lenne egy helyzetjelentést dobni, mert engem is érdekelne a dolog.

A projekt ott tart, hogy:

  • Automatikus adatbázis frissítés, vetítési/kiadási időkkel az éppen szezonos sorozatoknál és mangáknál: Kész, pipa, megy, tesztelve.
  • Meg kell még igazítani a keresést, szűrést az oldalon.
  • Valamiért nem megy normálisan az “Elfelejtett jelszó” funkció.
  • Adatlapok még nem elég letisztultak, szépség javításra szorulnak.
  • A projekt beküldés még nem fool proof. És még erős tesztelésre vár.
  • Benchmark megmutatta, hogy más milyen IT infrastruktúra kell mint amilyet először elképzeltem. Szóval ilyen rendszergizdás szervergép tologatás van még hátra.
  • OAuth2 típusú autentikáció elkészült, de egyenlőre csak belsőleg működik, később majd megcsinálom hogy lehessen használni az API-t más oldalaknál. (Ilyen e107 / PHPFusion / akármi pluginra gondolok (mint a facebook login) ami segít az IT-s felh neveddel bejelentkezni más oldalon, így megoldható hogy ha egy feliratot szednél le, és a feltöltő azt jelölte be hogy nem szeretné archiválni, akkor a linkre kattintásnál nem találod magad szembe egyből egy másik regisztrációs lappal.)

Igen szarul haladok, egyedül fejlesztek, 1 éve tart. De az elmúlt 6 hónapban egy hétre 4-6 órányi idő maradt a projektre, vagy még annyi se.
De ha el is készülök az elkövetkezendő 2-3 hétben, akkor még mindig ott van a (magyarul nem tudom) risk assessment-je a jogi dolgoknak. Ha alacsonyak a kockázatok, akkor jah elindítom egyből az oldalt, ha meg magasak, akkor be kell jegyeznem egy non-profit KFT-t. Ahhoz pedig meg partnert kell találnom, mert a könyveléshez nem értek. :smiley:

Rég hallottunk felőled…
Esetleg valami infó? :smiley:

Hát még kb 46 munka óra van hátra. Ha egy hétvégén tudok 5-8 órát foglalkozni vele, akkor meglesz legrosszabb esetben 4-5 hét alatt az alfa.

Az elmúlt időszakban a biztonsággal foglalkoztam:
Bejelentkezés, token csere, oauth, regisztráció, jogosultságok, elfelejtett jelszó.

Ami még kell:
Keresés finomítása, adatlapok szépítése, automata MAL beolvasót megbütykölni, ami nyílt forrású része lesz az IT-nek.

Szervergép cserebere zajlik, lehet pár dolog hiányozni fog.
Adatbányászás végett több gép volt, de viszont elég költséges őket fenn tartani, így egybe gyúrtam őket.

Valamint az email-ek nem biztos hogy célba érnek. Egy két napig nem kaptok értesítőt egyes topikok frissüléséről, valamint a regisztráció is szünetelni fog.

Ohh, végre be tudok lépni! És elérek minden oldalt a fórumban.
Alakul, alakul! :slight_smile:

Valami fejlemény? Idén lesz valami ebből?

A főoldal szerint az OAuth2-es rendszer készült el legutóbb, ami egy kombinált beléptető rendszer, ahogy ismerem. Arról fogalmam sincs, hogy innen mennyi még az alpháig minimum, de tényleg nem ártana letenni valamit az asztalra.

[size=98]Javaslat -ÖnÁllóLámpa[/size]:

Úgy látszik még a moderátor is eltünt, én valahogy már halottnak tekintem ezt a tervezetett, de ne legyen igazam… Esetleg Ricz te nem gondolkoztál valami hasonlón? :slight_smile: Mert úgy hallottam, h igazából a te fejedből ugrott ki az ötlet h AA után kellene 1 normális felirat gyüjtő oldal, de lehet tévedek, bár gondolom neked időd se kedved nem lenne hozzá elég a saját oldalatok + feliratok. :frowning: Így semmi…

Az ötlettel nem tudom ki jött igazából először, de az elgondolás nem az enyém. Nekem is úgy vetették fel, mikor először bedobta az áczé a magas labdát, majd végül leírtam azt pont ez miatt, hogy minek kéne lennie, mint alternatíva. Szóval az én szerepem ebben eléggé minimális volt. Az IT-nek is egyedül a kezdeti segítséget és legfeljebb a polgári munkámhoz (könyvtáros) kötődőket (rekordok, bejegyzések, művek adatlapjainak kezelése, javítása) ajánlottam fel (amiért aztán összemostak, sőt, mögé állítottak háttérembernek, ami pont abból az okból LOL, amit te is írtál a saját “játszóterünkről”).

Az oldalról egyébként Hughes tudna felhomályosítani mindenkit, hogy mi van. Én legfeljebb tőle annyit látok, hogy mi zajlik a háza táján.

De ő egyelőre házon kívül van :smiley:
És szerintem idén már ott is marad.
Új év, új lehetőségek!
Never loose the Faith! :3

Úgy látszik még mindig semmi és valószínű, hogy így is marad… Kicsit szomorú vagyok emiatt mert gondolom nem csak én de más is bízott ebben a projektben és aztán lóf*sz nem lett belőle…

Erre csak egy dolgot tudok mondani türelem nagy erény…
Másik meg senki se írta azt hogy nem lesz meg csinálva.
Szóval nem értem miből szűrted le azt hogy még semmi se lett belőle?
Attól hogy mi csak eddig képeket kaptunk az nem azt jelenti hogy csak képeken létezik.
Gondolom már van egy alfa verzió ami nem nyilvános.
Egy web motort nem egyszerű összerakni fölég munka mellet.

Fejlesztés jelenlegi állapota: 77% ez volt 2014.02.02

Oké ellett találva hogy újrakezdik de az is 2014be lett… Elhiszem hogy egy teljesen új weboldalt ami fullos nem 1-2 napig tart összedobni főleg munka mellett, de azért mióta nem haladt sehova semmi? 3 hónapja az volt írva hogy 2-3 hét és indul az alpha, de azóta semmi és semmi információt nem kapunk, hogy mi a helyzet a projektel… Elvan tünve a moderátor is és a szerverfejlesztő is és ne mondjam azt hogy én véleményem szerint lőttek ennek?

[quote=“Phoboss”]Fejlesztés jelenlegi állapota: 77% ez volt 2014.02.02

Oké ellett találva hogy újrakezdik de az is 2014be lett… Elhiszem hogy egy teljesen új weboldalt ami fullos nem 1-2 napig tart összedobni főleg munka mellett, de azért mióta nem haladt sehova semmi? 3 hónapja az volt írva hogy 2-3 hét és indul az alpha, de azóta semmi és semmi információt nem kapunk, hogy mi a helyzet a projektel… Elvan tünve a moderátor is és a szerverfejlesztő is és ne mondjam azt hogy én véleményem szerint lőttek ennek?[/quote]

Igen, és azóta volt 2x-3x újraalapozás, másik motorra, ami azt jelenti, hogy az egy része a korábbi munkának leves, a többi egy az egyben átemelhető. Azért az megnyomja párszor a reset gombot, amellett, hogy elcibálják mindenfelé (normális szoftverfejlesztő nem csak a seggén ül, és azt vakarja a munkában). Az egyetlen aktív moderátor meg maga írt üzenetet, hogy tanulmányi okokból van eltűnve.

Boldog új évet mindenkinek! Ismét egy újabb éve csinálom a projektet! JEJ. :stuck_out_tongue:
Jah, lehetne összecsapni vmit. Valamit ami működik. De nem lennék rá büszke.
Havi 12 órát töltök csak a projekttel. :smiley:
És még csak itt tartok:


Ezek történtek 2015-ben:

  • Találtam API-t ANN-hez, építsünk adatbázist abból → frászt, teli van lyukkal az egész, és nem azt adja ami kellene
  • MAL → találtam API-t de nem hivatalosat → újra kellett írni mert nem az oprendszer beépített XML elemzőjét használta → működik → most folyik egy ilyen beszélgetés egy céggel, hogy tudjunk legalább 10 proxy szervert használni a MAL olvasásához. Scrapy nélküli változat itt van már: github.com/pushrbx/python3-mal
  • Lett cégünk
  • Lett saját szervergép
  • Elkészült az OAuth2 modulja a weboldalnak

Legtöbb idő az adat bányászással telt el eddig, és az adatnak a formába öntése, hogy gyors legyen annak a lekérdezése az adatbázisból. Na most ezt csináltam eddig kb havi 12 órában.
Ebben az évben lesz elkészülve az oldal. Az már fix. Ha csak munkahelyemen ki nem találják megint, hogy kiküldetésre küldenek valamelyik ügyfél irodájába…
Valamint még: Még mindig várom a segítőkész fejlesztők segítségét, akik egy kicsit érdekeltek ilyen dologban. Ha egyetemre jársz, akkor diploma munka ként is elviheted, ha ki segítesz! :smiley: felhasznált technológiák: python, javascript, django, memcache, angularjs, git, github

Egy apró hír: Át mozgattam a fórumot egy felhőbe, mivel szeretném egy kicsit szorosabbra húzni a szíjad a nadrágomon. Ha bármilyen hibát tapasztaltok légyszi dobjatok egy email-t vagy privát üzenetet. Valamint a fórum mostantól a forum.isshotosho.info/ címen érhető el, szóval ha bármit könyvjelzősztetek, akkor módosítsátok ennek megfelelően.
Ezenkívül még előfordulhat, hogy helyenként az ékezetes betűk nem jelennek meg rendesen, különösen ő és ű esetén. (remélhetőleg már javítottam…)

Fejlesztéssel kapcsolatban: Most tartok a tavaszi szünetben egy hajrát. Az a terv hogy elkészül a végleges scrape és a projekt menedzsment felület a fordítók számára.

Esetleg néhány screenshotot kérhetnénk? :3