Oldal Fejlesztésének állapota

[quote=“junpet”]

[quote=“Hughes”][attachment=0]Clipboard03664547.jpg[/attachment]
Haladok, még munka helyen is ezt csinálom, amikor reggel még nincs senki az irodában. :smiley:[/quote]

Ötlet: egyéni hátteret lehessen beállítani ezen az oldalon (ha jól gondolom főoldal). Hasonlóan mint régebben guglin, csak azóta már nem lehetséges.[/quote]

Támogatom az ötletet, így sokkal személyesebbé tud válni a felület.

[quote=“Hughes”][attachment=0]Clipboard03664547.jpg[/attachment]
Haladok, még munka helyen is ezt csinálom, amikor reggel még nincs senki az irodában. :smiley:[/quote]

Még a munkahelyen is? Igazi sztahanovista vagy!

Amúgy nagyon csinos-pofás letisztult a design!
Logótervre (az a kicsi logó ott a bal felső sarokban, ami majd változni fog) ki lehetne adni valami “pályázatot” itt, a “rajongók” között, aztán a beérkezett művekből kiválasztani egyet. (Ha nincs még ember rá, aki majd megcsinálja.)

Támogatom a beállítható háttérképet! :smiley:

Az ilyen versenyek jók, mert növelik a felhasználók aktívságát, és valamennyi közösségépítő hatása is van, ez is jó ötlet.

Teljesen egyetértek Ayumi szavaival!

Egy ilyen kialakítandó oldalnál sokkal fontosabb az egyszerű, gyönyörű szép felépítés, pont olyan, mint a belinkelt képen.
Szóval, már most naon tetszik.

Valamint az is, hogy a létrejövő oldalon, ahogy látom lesz egy magyar fansubokat “számontartó részleg”, mert azért kíváncsi lennék arra, hogy valójában hány Fansub is van jelenleg és jó lenne figyelemmel kísérni ennek az alakulását és a munkáikat, s egyáltalán tudni a létezésükről, hogy kik vannak az ismertebb csapatokon kívül, mert biztosra veszem h a többségükről még nem is hallottam.

Kb max 30 animét fordító magyar Fansubról van tudomásom eddig és egyesek szerint ennél jóval több van (akár 300 is :astonished: ), na szóval csak dicsérni tudom az ötletet, hogy ilyen részleg is lesz benne.

Ja és egy ötlet: ha valóban lesz ilyen magyar fansubokat “számontartó részleg”, akkor megoldható lenne majd annak a feltüntetése, pl: hogy egy csapat csak animét vagy csak mangát visz, vagy esetleg mindkettőt?

További jó munkát hozzá Dex!

U.I.:Jól, tudom, hogy a legnagyobbnak tartott magyar fansub oldalán van olyan, hogy aktív fansub csapatok részleg, de az a baj vele, hogy finoman szólva is, már elévült, vannak olyan csapatok, akik hirtelen átkerültek az inaktív vagy megszűnt csoportba csak azért mert nem küldtek be nekik friss cuccot + már nem létező csapatok is szerepelnek rajta, szóval, nem reális adatokat mutat.

[quote=“Ryosuke-kun”]Kb max 30 animét fordító magyar Fansubról van tudomásom eddig és egyesek szerint ennél jóval több van (akár 300 is :astonished: ), na szóval csak dicsérni tudom az ötletet, hogy ilyen részleg is lesz benne.

További jó munkát hozzá Dex![/quote]

Ha sok fansubot akarsz ismerni még megtalálsz kb 300+ csapatot egyéni fordítót AA-n listázva még listázva vannak csak a 98%uk inaktívnak van írva mivel nem töltenek fel ugye. :slight_smile:

Egyébként nekem is tetszik eddig az oldal alakulása kíváncsi vagyok a teljes verzióra. Logo dizájnba szívesen besegítek vagy legalábbis nevezek párral aztán majd eldönti a köznép mit akar. :smiley: Mondjuk ha a háttér kép csak ekkora akkor kéne valami dizájn elem elválasztásnak hogy ne csak úgy lógjon a levegőben.

[quote=“Kuro”]

[quote=“Ryosuke-kun”]Kb max 30 animét fordító magyar Fansubról van tudomásom eddig és egyesek szerint ennél jóval több van (akár 300 is :astonished: ), na szóval csak dicsérni tudom az ötletet, hogy ilyen részleg is lesz benne.

További jó munkát hozzá Dex![/quote]

Ha sok fansubot akarsz ismerni még megtalálsz kb 300+ csapatot egyéni fordítót AA-n listázva még listázva vannak csak a 98%uk inaktívnak van írva mivel nem töltenek fel ugye. :slight_smile:

Egyébként nekem is tetszik eddig az oldal alakulása kíváncsi vagyok a teljes verzióra. Logo dizájnba szívesen besegítek vagy legalábbis nevezek párral aztán majd eldönti a köznép mit akar. :smiley: Mondjuk ha a háttér kép csak ekkora akkor kéne valami dizájn elem elválasztásnak hogy ne csak úgy lógjon a levegőben.[/quote]

Vegyétek mind tárgytalannak! :smiley: Mivel az oldal felépítése alapból tartalmazni fogja a feliratot elkövetőket csapatjukat még a leendő hozzátartozó ükunokájukat is; lásd az oldal címében… még ha csak megis közelíti az alapállapotot a koncepció változatlan: bővítésre mindenképp add lehetőséget, ezt pedig a fórum eleje felé visszalapozva lehet bővebb kifejtésben fellelni :slight_smile:

In progress…

Hughes óvatos becslése szerint 4-5 héten belül eljuthatunk az oldal alfa változatához, szóval a következő hónapban érdemes lesz figyelni az oldalra.

És egy kis rossz hír: a jövő hét folyamán esetlegesen kiesés várható, ha nem tudjuk a tárhelyet időben kifizetni (amikor megjön a fizetés, akkor pótolva lesz). Tehát ne tessék meglepődni, ha esetleg rövid ideig eltűnünk.

[quote=“Dex”]Hughes óvatos becslése szerint 4-5 héten belül eljuthatunk az oldal alfa változatához, szóval a következő hónapban érdemes lesz figyelni az oldalra.

És egy kis rossz hír: a jövő hét folyamán esetlegesen kiesés várható, ha nem tudjuk a tárhelyet időben kifizetni (amikor megjön a fizetés, akkor pótolva lesz). Tehát ne tessék meglepődni, ha esetleg rövid ideig eltűnünk.[/quote]

Most már akár karácsonyi meglepi is lehet az oldalból :smiley: A fa alatt biztosan ott lesz :slight_smile:
Kiesés: akkor lesz egy kis nyaa-effektus, oké. Vettem. :smiley:
Köszönjük az infót!

Volt szerencsém jó pár pozitív vissza jelzést olvasnom, és srácok… odáig vagyok meg vissza. :smiley:


Erőt ad ebbe a nagy káoszban, ami körül vesz engem, h tovább törtessek a projektel. [size=85](még ha most egyedül is fejlesztem)[/size]

A hétvégén elkészült a projekt kezelés, projekt listázás, képek hamarosan, amint sikerült életképesebb net közelbe érnem. Új lakás, nincs net, csak lopni tudok egy távoli wifi-t aminek a jelszavát könyedén lehetett brute-forceolni. De majd Dex barátomon keresztül úgy is napra készen tartalak benneteket.

Ami még hátra van és jelentősebb:
[ul]]Projekt beküldés/:m]
]Felhasználói rangok/:m]
]Kereső motor optimalizálása/:m]
]Fordító csapat értékelő rendszer (csak hogy legyen motiváció :wink: )/:m][/ul]

Ezzel kapcsolatban egy kérdés: ezt szöveges formában kell érteni, vagy valamilyen pontalapú rendszer lesz?

[quote=“Ricz”]

Ezzel kapcsolatban egy kérdés: ezt szöveges formában kell érteni, vagy valamilyen pontalapú rendszer lesz?[/quote]

Ezzel nem értek egyet, csak vitaalapként szolgálna. Ami tudjuk mihez vezet.
Akkor már jobb lenne egy-egy fordítást szövegesen értékelni. Teszem azt, legyen egy pozitívum és negatívum mező, amit ki lehet tölteni egy adott csapat fordításánál. Pl.: bármelyikhez be lehetne írni a fordítást, időzítést, lektorálást, vagy bármi egyéni meglátást. Többet lehet megtudni belőle, mint egy egyszerű pontszámból, így mindenki jobban jár.
Szerintem.

Nem tudom van-e értelme a csapatok értékelésének. Szerintem a többség látott már olyat aa-n, hogy az illető fake accountot csinált lepontozni a másikat. Persze ha szöveges értékelés van, akkor az illetőnek kicsit több a dolga, de szerintem aki alapból ilyen, hogy lepontozza a másikat “csakazértis”, nem fog megállni és szövegesen is irkál majd valamit.
Szerintem ez a funkció nem létszükségletű. Később, mikor több felhasználó lesz kiírható egy szavazás, hogy akarunk-e ilyet vagy sem, ha igen, akkor pontosan milyet. Vagy akár most is.

Edit: Köszi a helyzetjelentést! :smiley:

Pont ezért kérdeztem, hogy szöveges lesz vagy pontalapú (10-es skála, csillagozás stb.), mert az utóbbival én sem értenék egyet. Meg nem is látom sok értelmét, ha meg igen, akkor úgy ahogy Uma is leírta. Viszont ha szövegesen is kell írni valamit, sokan már attól is visszalépnének, hogy így egyáltalán értékeljék és csak az elszántak hagynának valami nyomot. Ez annyiban jobb, hogy tényleg alaposabb visszajelzést kapnak a fordítók és csapatok, viszont ugyanakkor nagyon kevés ilyen visszajelzés is érkezne, amitől meg mondhatjuk, kihasználatlanná válik a rendszer. Ebben Junpet véleményét osztom, hogy messze ráér még és szavazásra bocsátható, ha be van az oldal is járatva.

Szerintem is későbbre lehet tenni, a szöveges értékelésről meg annyit, hogy “az akció a visszavonásáig érvényes”, tehát ha minősíthetetlen értékelések is megjelennek, akkor a rendszer ki lesz lőve.

Maradjunk annyiban, hogy nem a megjelenésükig, hanem az elharapózásukig, mikor már nem lehet kontroll alatt tartani.

Én ezt a pontozós izét úgy értettem első körben, hogy lehet “tetszikezni” egy-egy projektet. Persze lesz erre egy szép rendszer hogy ne lehessen vissza élni vele.
Az így a csapat által szerzett pontok alapján kialakul egy statisztika az adott csapatról, és így ha valaki rátéved az adatlapjukra akkor ez alapján a pont szám alapján lehetne ítélni, hogy a csapat milyen jó.
De még mindig vannak ilyen buktatók ebben, hogy hogyan lehetne megfékezni a dupla fiók nyitást és úgy felpontozni saját magad. Egy MI -t tudnék elképzelni, ami 3-4 eset után már megtudja akadályozni az újabb felpontozást a vélhetőleges ugyanazon személytől. :slight_smile:

Ha már fejlesztések, akkor érdemesebb olyasmiben gondolkodni (persze, ha felhasználóbarát szeretne lenni az oldal, persze ez sok más oldalra is érvényes lehetne), hogy kicsit felhasználóbarátabb opciókat lehetne bevezetni.
Jelenleg ugyebár még az oldal sima fórumként működik, ami önmagában nem gond, de ha valaki nem követi nap mint nap nyomon a dolgokat akkor ő ezekről lemarad.
Vagy sokszor veszem észre magamon, hogy ugyan ki vannak írva a fordítások, de követhetetlenek.
Nos, hogy kicsit érthetőbb legyen, lehetnének olyan opciók a jövőben, persze ha lesz rá idő és igény, hogy saját listákat lehessen csinálni, vagy a fentebb említett pontozási rendszert is kiválónak tartom, persze nem feltétlen fordítói csapatokra, ha ez nekik nem tetszik, de művekre nagyon jól jönne.
Az a baj (és most csak saját nevemben beszélek) nem lehet jelenleg nyomon követni mikor mit is néztem már meg/olvastam el (több tucat anime után nem feltétlen emlékszik az ember minden címre), vagy pontosan mi is van már készen és mi van folyamatban fordításként.

Ui: Elnézést, a fentebb leírtak semmiképpen sem rosszindulatúak.

A jelenlegi forma, a fórum, csak átmeneti, és az oldal indulása után lesz lehetőség az általad leírtakra.

Egyenlőre csak a fontos funkciók fejlesztésével törődjetek. Ráér az extrákkal törődni ha már kicsit be van járatva az oldal. A tetszésmérő meg hasonló szerintem tök fölösleges, mert aki szeret ilyennel bíbelődni, a fórumon is megteszi, aki meg nem az úgyse foglalkozik vele. Innentől nem objektív, felesleges programozási idő.
Remélem pár héten belül már lehet tesztelni! Hajrá!